13 slavnih žensk o tem, kaj je za njih lepota

11. januar 2024

13 slavnih žensk o tem, kaj je za njih lepota

11. januar 2024
Foto: Profimedia

13 slavnih žensk o tem, kaj je za njih lepota

11. januar 2024
Foto: Profimedia

Prava lepota se skriva povsod drugod, kot v čednem ali pravilnem obrazu. Poiščite jo s pomočjo teh slavnih in lepih žensk.

Kot pravi pregovor, lepota je v očesu opazovalca. Zato ni pomembno, kakšna so univerzalna pravila lepote, gotovo imate tudi svoja lastna. Predstavljamo vam izjave 13 znanih žensk o tem, kaj je zanje lepo. Ujemite delček njihove modrosti.

Te ženske, med seboj tako različne, a vse znane po tem, da jih je življenje v marsikaterem pogledu preizkusilo, vam bodo nedvomno razkrile povsem nov pogled na to, kaj je v resnici lepo. Nekatere že davno niso več med nami, a njihove misli so še vedno relevantne in morda s časovno oddaljenostjo še bolje zvenijo.

Foto: Profimedia

“Najlepše stvari v življenju niso vidne in se jih ne moremo dotakniti, vendar se občutijo v srcu,”

je dejala Hellen Keller, ameriška pisateljica in aktivistka, ki je bila slepa in gluhonema.

“Ko sem bila punčka, mi nihče nikoli ni povedal, da sem lepa. Vse deklice bi morale slišati, da so lepe, tudi če po nekih zunanjih merilih niso,”

je povedala tragično preminula igralka Marilyn Monroe, ki kljub neizmerni lepoti ni našla sreče v ljubezni.

“Lepota ženske ni v obleki, ki jo nosi, v njeni postavi, ali frizuri … Lepota ženske je vidna v njenih očeh, kajti to so vrata do njenega srca – mesta, v katerem biva ljubezen,”

se glasi misel Audrey Hepburn.

Foto: Profimedia

“Ko ženska neha zardevati, je izgubila najmočnejše orožje svoje šarmantnosti,”

je povedala Elizabeth Taylor.

“Ali veste, kdaj se počutim najlepše? Ko sem s prijateljicami in se družimo v našem malem krogu,”

je dejala Jennifer Aniston.

“Mati mi je vedno govorila: ne glede na to, kako pozno je, vedno si z obraza očisti ličila. Vedno!”

Tako je povedala Catherine Zeta-Jones, ki je tudi ob vstopu v zrela leta zelo lepa.

Foto: Profimedia

“Ključ lepote je zreti v nekoga, ki vas zares ljubi,”

meni Julia Roberts in ne bi se mogli bolj strinjati.

“Okraski, kakšna znanost! Lepota, kakšno orožje! Skromnost, kakšna eleganca!”

so izreki največje modne dame vseh časov, Coco Chanel.

“Ženske me pogosto vprašajo: Ali bom tudi po nosečnosti in porodu izgledala tako kot ti? Jaz pa jim odgovorim: Ja, ali ste tudi pred nosečnostjo in porodom bili videti kot jaz? Nehajte se slepiti!”

tako je dejala nadvse samozavestna Heidi Klum, ki ima seveda vse razloge za samozavest, čeprav ta njena izjava diši že malce po aroganci.

“Lepota je v vas in odseva skozi vaše oči. Ni fizična,”

pravi prva dama italijanskega filma, Sophia Loren.

Foto: Profimedia

“Včasih je ženska lepša pri 29 letih kot deset let prej,”

je menila pisateljica Jane Austen, ki pač ni doživela današnjih časov, ko so ženske pri 49-ih lahko videti boljše kot pri 39-ih in celo opazno boljše, kot pri 29-ih.

“Lepota ni vzrok nečesa, je tisto, kar ste,”

je napisala Emily Dickinson.

“Ljudje pogosto pravijo, da je lepota v očeh opazovalca, jaz pa pravim, da je zelo osvobajajoče doumeti, da smo mi tisti, ki opazujemo. To nas opogumi, da iščemo lepoto tam, kjer si drugi ne upajo, vključno s tem, da poiščemo lepoto v sebi,”

je nadvse pametno ugotovila igralka Salma Hayek.

Avtor
Piše

Kaja Flisar

Style. Več novic

New Report

Close