20 legendarnih izjav Karla Lagerfelda

20. februar 2019

20 legendarnih izjav Karla Lagerfelda

20. februar 2019

V spomin na preminulega modnega genija Karla Lagerfelda, na njegove modne in življenjske dosežke, smo izbrskali njegove najbolj znamenite izjave, po katerih je bil poznan in spoštovan.

O znanem dejstvu, da obožuje drage, prestižne stvari

»ko sem imel štiri leta, sem prosil mamo, naj mi za rojstni dan kupi denarnico.«

O čustvih po modnih revijah

»Sem najboljši približek definicije modni nimfoman, ki nikoli ni doživel orgazma.«

O ljudeh, ki niso privlačni

»Življenje se ne vrti samo okoli lepote. Nekateri grdi ljudje so sijajni! Česar res ne prenesem, so grdi, ampak ogabno grdi ljudje. Najhujši so majhni moški. V njih je nekaj sluzastega in odbijajočega. Ženska je lahko manjše rasti, za moškega pa je to prekletstvo, saj so praviloma zlobni in željni, da vas uničijo.«

O motivaciji, da je shujšal

»shujšal sem skoraj 4 kilogramov samo zato, da bi lahko nosil oblačila s podpisom Hedi Slimane.«

O svojem slogu

»Sam sebi se zdim kot nekakšna karikatura in to imam najraje na sebi. Kot da imam masko. Zame beneški karneval traja skozi celo leto.«

O pogovorih

»Sovražim intelektualne pogovore s pametnimi ljudmi, saj mi je pomembno samo moje lastno mnenje.«

O otrocih

»Ko vaš otrok odraste, ste videti, kot bi imeli 100 let. Tega ne potrebujem!«

O urejenem slogu

»Vsi bi morali v posteljo urejeni in negovani, kot da se pripravljajo na sestanek.«

O svojem zaščitnem znaku: očalih

»Sončna očala so moja burka … malo pa tudi slabo vidim. Ljudje, ki imajo težave z vidom in ne nosijo očal, so videti kot majhni ljubki psi, ki želijo, da jih posvojite.«

O vadbi

»Ljudje, ki so obsesivni z vadbo, nimajo niti trohice možganov. To je tako dolgočasno, saj vadijo, ker preveč jedo. Sam ne jem veliko, zato nimam česa izgubiti.«

O Coco

»Modo, ki jo oblikujem jaz, bi Coco sovražila. Delam to, kar ona ne bi nikoli, saj moram poiskati svoj pečat, ki ga bom zapustil Chanelu, kot je to storila Coco. Vedno razmišljam naprej in vedno imam v mislih, kaj je Coco storila za znamko, največ pa kaj bi znamka morala biti.«

O upokojitvi

»Da se upokojim? Samo takrat, ko umrem … takrat bom nedvomno nehal delati.«

O tetovažah

»Tetovaže so nekaj najhujšega kar obstaja. To je tako, kot bi cel dan nosili Puccijevo obleko. Če ste mladi in fit, je tetovaža mogoče ok, ampak …«

O sestrah Middleton

»Kate ima lepo postavo. Rad imam ženske, ki so fit in vitke … romantične lepotice. Njena sestra je čisto nekaj drugega. Njen obraz mi ni všeč, dobra je samo, če jo gledam od zadaj.«

O mački Choupette

»Choupette ima dve služabnici in z menoj potuje na jug Francije, vendar v svojem zasebnem letalu. Obnaša se zelo drzno in ponosno. Je iz srebrne posode kot prava dama in ne prenese drugih živali.«

O ljubezni

»Edina ljubezen, ki jo priznavam in v katero verjamem, je materinska ljubezen.«

O ambicijah

»želel bi, da se me ljudje spominjajo kot modnega fenomena.«

O izjavah oblikovalcev, da so preveč zaposleni

»Nimamo pravice, da se pritožujemo. Ljudje kupujejo naša oblačila, da bi bili srečni, ne da bi poslušali, da se kdo pritožuje. Jaz sem tu, da naredim svet lepši.«

O modnem kosu, ki bi si ga želel ustvariti

»Bela srajca. To je osnovni kos vsakega outfita … ključna in večna. Vse ostalo je manj pomembno.«

O svojem uspehu

»Duhovitost in majhna količina spoštovanja: to zadostuje, da ste lahko legenda.«

Foto: Getty images

Avtor
Piše

AnjaCajhen

Style. Več novic

New Report

Close