7 čudovitih lekcij Oprah Winfrey, ki so številnim odprle oči!

30. januar 2020

7 čudovitih lekcij Oprah Winfrey, ki so številnim odprle oči!

30. januar 2020

Oprah Winfrey je s svojim neverjetnim značajem in pristnimi čustvi popolnoma spremenila svet šovbiznisa.

Njeno poslanstvo je bilo, da se zgodbe dotaknejo ljudi in jih tako spodbudi k pozitivnim spremembam v njihovih življenjih.

Vsi imamo enako vlogo pri trpljenju in bolečini

»Pogovorna oddaja me je naučila, da obstaja ena vloga, ki je skupna vsem bolečinam in trpljenju, in to je ničvrednost. Občutek, da nismo dovolj vredni za življenja, za katerega smo bili ustvarjeni.«

Eni drugemu smo najboljši učitelji

»Nekaj v meni je povezano z vsakim od vas, zato vidim sebe v vas in vas v sebi. Postala sem vaš nadomestni član, ki postavlja vprašanja, odgovore, se uči, raste, širi moje razmišljanje, preverja moja prepričanja in način, kako gledam na svet. Poslušala sem in rasla in vem, da ste rasli tudi vi z mano.«

Vsak od nas mora najti svoje življenjsko poslanstvo

»Vsak izmed nas ima svoje poslanstvo in vaša naloga je, da ugotovite, kakšno poslanstvo to je, in ga poskušate opravljati. Vsakič, ko se je v moji pogovorni oddaji znašla uspešna oseba, je spregovorila o delu in užitku, ki ga je dobila s tem, kar ji je bilo usojeno početi.«

Oprah in Lady Gaga

Vaše poslanstvo bo omogočilo, da živite življenje s polnimi pljuči

»Vaše poslanstvo vas bo razsvetlilo in vam dalo vedeti, da ste točno tam, kjer morate biti in da delate to, kar morate delati. To želim vsakemu izmed vas in upam, da si boste zapomnili, da vas mora v življenju voditi srce. Razumem, da morate za življenje zaslužiti, vendar pa morate vedeti tudi, kaj je v vas, kako boste vi lahko spremenili svet na bolje.«

Vsi imamo svoj medij, s kateim lahko vplivamo na svet

»Mogoče je to 20 ljudi, mogoče 30, 40, vaši prijatelji, družina, sosedje, sošolci ali sodelavci. Kjer koli ste, je to vaš medij, vaš oder in krog, na katerega imate vpliv. To je vaša pogovorna oddaja in tu leži vaša moč. Na vsak način in vsak dan ljudem pokažite, kdo v resnici ste. Govorite v svojem imenu in ko boste to storili, boste videli prave učinke.«

Vsi potrebujejo potrditev od drugih

»V svojih oddajah sem govorila s skoraj 30.000 ljudmi in vsem je bila skupna ena stvar: vsi so iskali potrditev od drugih. Želeli so vedeti, ali jih slišijo, vidijo in vedo, kaj počnejo. Poskusite to s svojimi otroki, partnerjem, šefom, prijatelji. Dajte jim potrditev: vidim te, slišim te in pomembno mi je, kaj mi poveš.«

Konci prinašajo začetke

»Za vse obstaja določen čas in tudi moja pogovorna oddaja se je zaključila. Vendar v tem nisem videla konca, ampak neverjeten nov začetek. Eno poglavje se konča, drugo pa začne.«

Foto: Getty, Hollywood reporter

Avtor
Piše

AnjaCajhen

Style. Več novic

New Report

Close