7 znakov, da je sebičen v postelji

27. maj 2021

7 znakov, da je sebičen v postelji

27. maj 2021
Profimedia

Za tango sta vedno potrebna dva, če se partner za vas ni pripravljen potruditi, je morda čas, da ga zamenjate…

Pred kratkim je na starševskem čveku ena izmed uporabnic prosila za nasvete, ker se partner ne posveča dovolj predigri. »Prosim za mnenje glede spolnosti. Partner je čez 50, jaz v drugi polovici 40-tih. Že na začetku najinega odnosa, pred nekaj leti, sem ugotovila, da se partner ne posveča predigri. Zaradi sveže ljubezni, želji po spolnosti, ki je bila takrat večja, to ni bil tako večji problem. Sedaj, po nekaj letih veze, pa si želim predigre, da me na spolnost pripravi in da si jo zaželim, pa tudi zato, da se ovlažim. Partner pa pravi, da če bova imela predigro, da s spolnostjo ne bo nič, ker erekcije ne bo imel. Zanima me, če je to običajno pri moških in če se še kdo sooča s tem?« je povprašala ostale uporabnike.

Eden izmed uporabnikov je povprašal, zakaj se ne pogovori z njim, avtorica pa je odgovorila, da zaradi predigre potem partner nima erekcije. Mnogi temu niso verjeli: »A si se s kom kdaj igrala? Namreč zelo čudno je, da bi ga zaradi tega minilo. Je homoseksualec? Se vsaj poljubljata med seksom?« je vprašal eden izmed sodelujočih, druga pa je dodala, da je to otročje.

Pomemben del spolnosti

Predigra je za mnoge pomemben del spolnosti, veliko uporabnikov je trdilo, da tudi sami v tem uživajo: »Meni je predigra nujen uvod v nadaljnjo igro, tekom predigre mi trdi, ko kamen.« S tem pa se je strinjala tudi ena izmed uporabnic: »Meni se moj mož rad posveti in je res še bolj trd. Tvoja izkušnja je nekoliko neobičajna. Takšen problem pri meni ni bil prisoten. Povej mu. Zamujata enkratne užitke,« je napisala.

»Spolnosti ne bo če ne bo predigre? Kaj ima 12 let? Mislim resno, spolnost pač ni samo penetracija. Je zapeljevanje že čez dan, raziskovanje telesa partnerja in stopnjevanje užitka…. Njemu pač dol visi za tvoj užitek. In za tebe. Oprosti. Ampak dedc, ki obožuje svojo partnerko (in obratno) bo pač poskrbel da bosta oba uživala. Vidva v bistvu nimata seksa. On masturbira z pomočjo tebe. Te obravnava točno tako kot obravnava svojo roko. O stoji….gasaaaaaa…« je rahlo nazorno pripomnila ena izmed uporabnic.

Ni pošteno

Konsenz uporabnikov je bil, da je partnerju vseeno in da se mu gre samo zato, da se v avtorico ‘sprazni’. »Meni bi dovolj bilo že dejstvo da je njemu to ok. Neglede na razlog. Da mu dobesedno dol visi če zate to ni spolnost, če ne uživaš, če nimaš nič od tega. Ne išče rešitev. Pač ti direkt v fris pove da si tam zato da se sprazni in to je to. Ti pa iščeš rešitve in si domišljaš da jo boš našla. Sem skoraj ziher da rešitve za egoistične, nezmožne odnosa in povezanosti med partnerji še niso iznašli. Tako da vso srečo.«

Mnogim je morda sicer samoumevno, da je predigra za ženske zelo dobrodošla, velikokrat celo nujna. A moški morda niti ne pomislijo na to, saj je zanje in za njihove potrebe realnost drugačna. Pravi partner mora pokazati interes tudi za vaše zadovoljstvo.

Profimedia

Partnerju ne sme biti vseeno

Lahko da je vaš partner sebičen, ali len, pa si vi tega še niste ravno priznali. Bodite pozorni na to, kako se vede, ko pride do spolnosti.

7 znakov, na katere morate biti pozorni:

  1. Hiti skozi predigro: ženske v veliki večini potrebujejo nekaj časa, da se ‘ogrejejo’. Če ste mu omenili željo po predigri in se nič ne spremeni, vam ne kaže dobro,
  2. Vaše zadovoljstvo mu ni prioriteta: če imate občutek, da se ne trudi za vaše zadovoljstvo, so velike možnosti, da mu je za vas preprosto vseeno,
  3. Poln je izgovorov: vsakemu se kdaj zgodi, da ni pri volji. A vendar, če ima vaš partner vedno izgovor, zakaj se ne trudi za vaš vrhunec, se najbrž nikoli ne bo,
  4. Ne želi poskusiti ničesar novega: seveda ima vsak svoje meje, a če vam zagotovi, da bo z vami poizkusil kaj novega in nato ne stori nič, je to samo ustvarjanje utvar,
  5. Vztraja pri eni in isti pozi: nekatere poze so za ženske bolj stimulativne in nekatere manj. Če vaš partner vedno vztraja pri eni in isti pozi, ki samo njemu nudi najboljše zadovoljstvo, ga povprašajte, če si ne upa ali resnično ne želi,
  6. Ne komunicira z vami: tako kot pri vseh področjih razmerja, je tudi pri spolnost pomembna komunikacija. Partnerja povprašajte česa si želi, a bodite pozorni, da tudi on počne to, česar si vi želite,
  7. Ne vzame si časa za seks: če je to zanj le nekaj hitrega, ko mu ‘zapaše’. In ko mu ne ‘paše’ ga morate poslušati, on pa vas ne, je čas, da se resno pogovorite.

Spolnost je velik del razmerja, če na tem področju ‘škripa’ so možnosti, da bo začelo tudi na ostalih. S partnerjem se pogovorite kaj si želite in mu razložite kako se počutite, ko za vaše potrebe ni poskrbljeno. Če si vaš partner kljub vsemu za vas ni pripravljen vzeti časa, je morda čas, da si najdete nekoga, ki mu za vaš vrhunec ne bo vseeno.

Avtor
Piše

Meta Vražič

Style. Več novic

New Report

Close