Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Živimo, ljubimo in se učimo

Živimo, ljubimo in se učimo

Dobro jutro, Tjavendanovci!
Jutro po martinovanju je lahko tudi težko
jutro, če človek pri posvetnih užitkih ne
uporabi kančka pameti. Meni je eno miceno
obležala v želodcu krača, vendar ne toliko, da
bi bilo hudo moteče, sem si pa zato ponoči
prebirala čudovito knjigo.

V roke mi je prišel namreč ponatis svetovne uspešnice Živimo, ljubimo in se učimo Lea F. Buscaglie. To je prijetna zbirka zabavnih predavanj tega doktorja in je baje ta zaklad inspiracij namenjen vsem, ki bi radi sprejeli izziv življenja in se oplemenitili s čudežnostjo ljubezni.
In ko je tale gospod predaval o ljubezni, je o njej povedal tudi tole:

————————————————————————————-
” …. LJUBEZEN ….tako lepa beseda. Beseda brez omejitev. Kaj beseda – pojem brez omejitev! Kakšen je človek, ki ljubi? Človek, ki ljubi, ima najprej rad sebe. Kadarkoli to povem, vselej imajo ljudje pomisleke: že res, najbrž ima prav – pa vendar temu ne sledijo. Dokler ne boste vzljubili samega sebe, ne boste sposobni ljubiti koga drugega.

… Ne dovolite, da bi vas ljubezen obšla! Ljubezen je nekaj čudovitega. Vedno rad povem, kako všeč mi je misel, da nam je z rojstvom podarjen ves svet. Nekako nelagodno pa se počutim, ker vem, da le malo ljudi to darilo sploh odpre. Strgajte trakove! Odprite škatlo! Saj v njej ni nič drugega kot ljubezen, čarobnost in žviljenje in sreča in sanje in bolečina in solze. Vse to so samo sestavine darila, ki je vaša človečnost. Ne samo tiste stvari, ki osrečujejo – Hočem biti srečen vse svoje življenje! – ne, tudi veliko bolečine in solza je notri, veliko solza. Veliko čarobnosti, veliko sanj, veliko zmede. Toda tako je tudi prav. Življenje je tako. Življenje je vznemirljivo. Zakopljite se v svojo škatlo in nikoli se ne boste dolgočasili…..!”
————————————————————————————–

Da, zakopati se bomo morali v to škatlo in počasi vleči ven, kar dobimo v roke… ali dati spet za nekaj časa nazaj v škatlo. Ker ta škatla najbrž res nikoli ne bo prazna. In ko bomo že mislili, da smo potegnili ven čisto vse, kar nam je poznano, ali ko bomo že imeli prijeten občutek, da poznamo vsebino škatle do potankosti, nak, nas bo nek košček, ki nam bo ostal v roki, spet pripravil presenečenje, bo tisti košček, o katerem še nismo ničesar vedeli…. Oh ja, kako prijetno je imeti tako škatlo. Jaz jo imam rada, rada imam to darilo in jaz sem odvezala pentljo in odprla škatlo. Verjemite mi, res je v njej vse, o čemer človek lahko le razmišlja in …… in v njej sem našla tudi vas !

Še enkrat eno lepo prečudovito jutro. Sonce je vzšlo, pogled na s slano pokrito dolino je tako čudovit, da privabi neko nepopisno vzhičenost v človeka. Naj bo hladno, nič ne de, te slike ni za zamuditi, ta prijetni občutek pa je potrebno podaljšati s sprehodom. Zato zdaj grem, se bomo kasneje še kaj prebirali. Moram iti, moram in si nahraniti dušo in telo …. je prelepo, da bi šlo nekam brez mene ……..

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ohh Marija tko lepo in tko resnično..ampak jest nebom nič dodala….
Grem pa še enkrat brat..pa še enkrat pa še enkrat…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ah , ja !
K temu nimam kaj dodati , le vprašam lahko še kaj … in premislim …

Ja , brala sem malo , ja … tudi .

Konec je pa takle :

“Velike državne zgradbe so vselej zgrajene
iz kvadrov trdote in krivice ,
njihovi temelji so vselej obmetani s krvjo ;
v politiki so vedno brezpravni le premaganci ,
zgodovina pa stopa z železnimi koraki prek njih . “

… za vse čase napisano …..

Jej, Niobči moja, jej, jej ….. koliko hudičeve
resnice je v teh ugotovitvah. Zagotovo jih je
zapisal nekdo, ki jih je preizkusil na svoji koži!

Thanks!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Stefan Zweig je napisal same superce !

Za moj okus seveda …

Mariči! Allora, ma ki si jedla kračko ? Hrustljavo, rjavo in lepo zapečeno …
Hm, ljubezen ?
yah, o ljubezni je toliko lepega napisano, povedano, a v marsikaterem srce premalo doživeto.

hehe kračo ja…tud jest jo obožujm in pečeno in kuhano..njamiiiii..
Matr bo dež…tko me kosti bolijo….

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Muca, haha, te trga po kosteh ? ko bi imela sto let :)) Ne daj se godinama, još su one rane i tebi i meni :)))))))))))))))))))))

Pa vi..kje ste?
Hmm še kar letam s cunjo po bajti..Ampak zdejle se pa še približujem koncu..Tko..In zdej je napočil čas moje kavice..mmmm res paše!

hehe mArička ob kosilu,sem pa lih za glih zvozila,da si nisem odprla pivička..hehe so ble tko žive tvoje pisane besede,da sem jih skoraj slišala..Ampak je bil dovolj kozarec soka..heheh

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Oh, una pesem, ki jo pripoveduje R.Šerbeđija:
Ne daj se, Ines, ne daj se …..
Mi jo je enkrat od nekje Čebelica potegnila,
imam sprintano in spravljeno, zdaj bi si jo
najraje spet prebrala, pa jo imam v službi ….

Ne daj se Ines, ne daj se ….

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Mhm, lepa pesem.

Trenutno sem hud zajček , razočaran nad glupo glavo slovenskih ovac ( volitve )
Butalci !

hehehe kaj češ butalci..hihihi
Zajči….za koga si pa ti?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Liberalna demokracija bo, če se tako nadaljuje obvladovala ves slovenski prostor. Do kam nas je sedaj pripeljala se vidi, državni dolg, ki je enormno porasel, propad podjetij ( posledično še večja izguba delovnih mest ..

Ja, sem za Brezigarjevo sicer pa že od začetka SDS- ovka :))

Pozabila sem še omeniti zgoraj zdravstvo, ki je tudi uničeno , no zdaj pa kar še lepo nagrajujejo distrojerje.

ah politika je k*****ba….Kaj češ..men je pa brezigarjeva tko tko..ma mi gre na živce..zakaj pa točno ne vem..nekaj je na njej..uhhh No ampak sej to ne šteje..
jest sem za Mojga bučija..heheheheh Poštem taprav BOhinc..Škoda k ni mlajši….sam tolk…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Pozdravljeni
Iščem to knjigo povsod a je ne dobim, rabim pomoč
Hvala

New Report

Close