Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kroglice življenja ….

Kroglice življenja ….

Dobro jutro, Tjavendanovci!

Kdaj pa kdaj pride teden dni v našem življenju,
ki bi ga radi čimprej pozabili, zato pa smo četrtka,
ki naznanja skorajšnji konec tedna kar veseli.
In to jutro mi je, ob razmišljanju, kako je mogoče,
da se človeka prime smola tako močno, da mora
včasih zavreči tisti del, kjer se ga je prijela, ker ni več
uporaben, mi je pri razmišljanju spet pomagal Z.M.
s Kroglicami življenja. Tako pravi on:
————————————–
Nekje sem že slišal za prispodobo, da se dogodki v življenju vrstijo približno tako, kot če bi z zavezanimi očmi iz košarice jemali bele in črne kroglice. Tudi število črnih je točno določeno in omejeno. Šele ko izvlečemo zadnjo, jih zmanjka. Potemtakem naj bi prostodušno sprejemali svoje neuspehe: z vsakim doživetim bo v košari življenja ostal eden manj. Res, čudna fiozofija, ki pa lahko premore tudi kanček resnice …”
—————————————-

Kaj naj k temu rečem? Da imam kdaj pa kdaj občutek, kot pri Čebeličinih pikicah, da se mi tudi bele kroglice spremenijo v črne. In da zajemam določeno obdobje iz košare zgolj in samo črne kroglice? Tolaži me lahko le misel, da bo potem ostalo več belih, mar ne? Ah ne, nikakor, belina, ki dlje časa ostaja nedotaknjena in neuporabljena, pridobi ponavadi siv nadih. Zato se lahko le nadejam, da bo črnih kroglic resnično vsak hip zmanjkalo, ker se moram nadejati zgolj sreči, da bom prijela za belo kroglico. Nak, ta se mi pregladko izmuzne iz rok. Tudi ko jo že držim v roki, mi zaradi neprevidnosti ali zaradi drugih okoliščin za hip uide spet nazaj v košaro. Pa si mislim: le tam bodi, te bom spet lahko vzela v roke, kroglica bela, vesela. Kaj pa vem, morda imam v tišini same sebe tolažbo, da bo resnično zmanjkalo tudi tistih čisto črnih kroglic?

Kakorkoli že, danes je četrtek, nisem še posegla v košaro in mislim, da danes tudi ne bom. Naj mi kdo prinese kroglice na mizo. Pa kakršnekoli že bodo. Vam pa danes želim le bele, pustite črne v košari, saj ne bodo nikamor pobegnile!

Lepo jutro še enkrat, prav in popolnoma vsem!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Marija, pomoje nam črnih kroglic še ne bo zmanjkalo tako hitro, vendar, je vsaka kroglica manj črna, če jo sprejemamo z optimizmom in pozitivnostjo, ki jo premoremo takrat, ko nam gre najhuje.

Kot bi rekla moja zemljakinja severnjakinja… vsaka stvar je za nekaj dobra. In prov ma!

Lep dan, pa čim manj črnih kroglic še :)))

Jani

p.s. benti, so mi pršle na misel une kroglice… japonske hehehehehe

Nehi Jani :))))))))))))))))))))))))))))))))))))))9

Problem ni več tako velik,
niti tako zelo črn,
če ga gledamo drugače, če se ga lotimo reševati, ko smo na to pripravljeni.
Tudi sama se strinjam, da je vsaka stvar za nekaj dobra. Sicer ko te mori, lahko boli, je pa kasneje bolje. Ko se izkaže, zakaj je tako moralo biti.
ekola sončki
saj bo..

Ja sej to pravim ja :)))) Kot smo že nekajkrat o tem debatirali.. problem ko je najhujši problem.. ma pusti hudiča, naj se tensta 🙂 in ko smo pripravljeni, da se ga lotimo, bo problem pol manjši, če se problem med tem časom ne bo sam odpravil. Eko. In zato je pr men vedno mal.. manj črnih kuglc, kot prid rugih, ker se vedno poskušam držati tega načela. Čeprov potem to nekateri znajo gledat kot moje pišmeuhovstvo…. vendar, pomaga pa :)))

Lep dan zajček in veliko tabelih kuglc :))))

Se zajček spet strinja. Popolnoma. Ma, ej, Jani si vidu ? Zuni hoče bit sonček !
cmoka belega :))

ma klinca pa sonček… pr nas nabijajo temni oblaki.. ne veš al bo dež al bo sneg, toplo pa je 🙂 ja 🙂

Važno, da vemo, kje je sonček 🙂 in da ga vidimo tudi skozi črne oblake :)))

Cmoka, oblakastega :))))

Sem vedela, da bo vsaj eden od vas, moskega
rodu, pomislil na te kroglice, v mislih sem bolj imela
druzga in sem že hotela napisat: “packoni, nic grdega
mislit……… ” pa sem si premislila in vas prepustila vaši
domišljiji!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ti Janči nisi nič pišmevuhovc, ti si naše sonce in moja
bela kroglica. Ko potegnem ven tebe, tudi ostale dobijo
lepšo belo barvo.
Ej, veš kaj mi je padlo ta hip na misel: tisti kamion, ki je
nekam zavil, pred letom in tolk …….. mater, a ni bilo tisto
smešno. Pol te dva ni ni bilo nič tuki gor, pa smo mislili, ne,
jaz sem tako pisala, kot da ti rešuješ kamion, ej! Mislem,
tu mač, ane!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Kaj pa … ce bi te kuglce vzeli kukr Mozart kuglce … sej so tut tak mickeno crne pa pol notr bele 🙂

pa se na malo nocne muziko se spomnimo pa bo precej lazje ….

… tudi problemi pisejo na notno crtovje simfonijo zivljenja …….

knedl, knedl +1

Jutro Marici, jutro tjavendan….

Zadnje čase mi vedno prehitro pride…tole sem še hotel nalimat….

> —————-
> > > Janez nekega dne pokli?el iz slu?be, da bi malo pozdravil ?eno in
> > izvedel,
> > kaj
> > > kuha za ve?erjo. Oglasila se je majhna deklica: “Halo?”
> > > – “?ivjo, mi?ka moja, o?i tukaj,” odgovori. “Je mama kje blizu?”
> > > – “Ni, o?i. Zgoraj je v spalnici s stricom Bojanom.”
> > > – Janez po kratkem premoru re?e: “Ampak ti nima? nobenega strica
> > Bojana,
> > > ljubica moja!”
> > > – “Seveda ga imam. Zgoraj je v spalnici z mamo.”
> > > – “No, v redu. Poglej, ?elim, da nekaj naredi?. Steci gor, potrkaj
> na
> > vrata
> > > spalnice in zavpij mami in stricu Bojanu, da je o?i pravkar
> parkiral
> > avto
> > pred
> > > hi?o.”
> > > – Deklica res naredi vse naro?eno in ?ez nekaj ?asa pride nazaj na
> > telefon:
> > > “Ja, o?i, sem ?e naredila, kar si hotel.”
> > > – “In kaj se je zgodilo?”
> > > – “Jah, mama je sko?ila iz postelje ?isto naga, tekla je okrog in
> > kri?ala,
> > > potem pa se je spotaknila ob tepih in padla skozi okno…in se
> ubila.
> > Mrtva
> > > je.”
> > > – “Ojoj! Kaj se je pa zgodilo s stricom Bojanom?”
> > > – “Sko?il je iz postelje popolnoma nag, ves je bil prestra?en,
> potem pa
> > je
> > > sko?il skozi stransko okno v bazen…ampak ka?e, da je pozabil, da
> si
> > ga
> > > prej?nji teden izpraznil, da bi ga o?istil. Tre??il je na dno
> bazena in
> > sedaj
> > > je tudi on mrtev.”
> > > – Po zelo dolgem premoru se Janez kon?no spet oglasi: “Bazen…?? Je
> to
> > > ?tevilka 828-7355?!”

hm, čebeli moja, kako lepo si to napisala .

knedlčke :)))

…. meni so NAJPREJ pršle na misel une marcipanove Mozartove , takoj nato pa japonske … he , he , kaj čmo , kar komu manjka … :))))

sicer pa Nikita vidi svoje kroglice skor zmeri štrajfnaste (čeprav ji je nekdo včeri dal eno belo – hvala mu 😉

No ti bo šaško kupu za rd japonske….Mozart kuugln pa nej ti kdo drug :)))

Viš Marička, kako smo lepo povezali kuglice življenja s kuglicami užitkov…

A bo tud čist poduhovljeno pokazal , kako se jih uporablja :))))
Jest mu bom pa dala pol lupčka z okusom po Mozartovem marcipanu , he , he … tud to je en alepa izkušnja :)))

Niki ma rada šaškota , ki ma rad Niki in ji bo kupu kuglce

Šaško ima rad Niki ja, ma vseglih ne tolko, da ji bi KAZAL kako se rabi japonke…imam res slabo frštekarijo za to. Poleg premalo rama u glavi, tudi nimam dvokanalnega izhoda…..za to boš morala najt kakega bolj “sestrskega” fanta….he he, pa še nevaren ti ne bo….saj veš kako je z oficirji in jasno vizijo in direknim pogledom….

.. Šaško se že čist po moško vleče iz luknje , v katero misli , da je padel čist brez svoje volje :)))

Ma Šaško moj , sej jest bi ti tud za rojstni dan kupla kuglce – ma uno moško varianto , sej veš , bolj miceno ;))))
Sem nekje prebrala , da je REEEEEEES kul , na potenco ….

.. ima i Niki ljekova 😉

Ha ha..sej ti se tudi vlečeš ven….zdej ko lahko počakaš z nakupom 363 dni :))))))))

… kaki , neč se ne vlečem ven , dej , sej se lahko takoj zmenva za to demonstracijo , takrat , ko bodo klobaske :))

Sicer pa škoda , ker bi nam lahko vodnar kaj razjasnil v to smer , ne 😉

… viš jest se pa ubadala kdo je iznajdu abakus…
se mi zdi da je tist genjalc kuglce pofarbal sam na belo in črno!!!
Ni čudno da pol men hočjo potalat sam ti dve farbi. Ampak zveza severnih fajtarjev se ne da-eviva revolušn.

…. ma dokler migam ne pristanem sam na ti dve farbi : ŠTRAJKAM VORNIH – JAAP – pol se pa čudim k mi glavo uperejo;-)

jest hočem tud rudečo, pa zeleno, pa modro, pa armeno pa arjavo, pa frjolčasto, pa čist vse mogoče odtenke in nianse, ko mam jest rada mavrico ufffffffff

Haaaaa-SPLOH pa bojda 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} črne NI – YEEEEEES
viš da je črna tud dobra:))

hev to admit da tale škrat včas tud črno hleda (kdr misl da črn vid)

tralali tralalo – grem hledat ene očke k so k morjeeeeeeeeeeeeeeeeee
pa vornih okrogle((((::))))
vas spet pacmkam
S.O.S.

???????????????????

Zgleda, da moram res na brušenje :(((((

Demonstracije v zvezi s klobasami prosim
prepustita strokovnjakiniji!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

demonstracije ? kul – jst tud demonstriram ku ta prav anarhist.
če prav nimam pojma za kaj gre-ampak ziher je kul.
bom prebrala ko ne bo BB-ja, oki.

cmakam pa tud:)
če ne ldi pa papico;-)

He , he , ma ne , klobase bomo požrli (seveda si bomo prej privoščili predstavo humorja in se učili na zgledu , kako se te klobase prav konzumirajo ;))) – sicer pa je v pitanju demonstracija uporabe kroglic (upam , da se bo šaško dal prepričat , he , he , sej pravi , da ma že tako veliko rit , da je potrebna …. khhmmm … hujšanja ;))))

Niki je vedno željna novega znanja

New Report

Close