Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek uffff..hehehe čin čin

uffff..hehehe čin čin

Sm tko slatko tzmatrana..heheh pa en mal me kuha..jupiee.
Muca je zvrnila zdejle en velik glaž pivička,he zdej me pa kar kuha in nosi po zraku…Vse se mi še bolj smeji hihihihihi..bo zgleda treba mal odležat.
Tako kosilo je mimo…hmmm kaj ste dobrega jedli??
Res mal napište kaj ste ženskice spacale za kosilo me zanima k sme firbecv..No jest k sme dons en mal slaba sem temu tud proilagodila kosilo…Glede na to kar vsem zmiksala skup,heheh se pa tud pozna da sm ke u zdravje en mal boga..No gospodar se je nažrl..dobesedno pravi da do večera nau nč jedu..hahahah
Naš jedilni na današnje bolano dopoldne pa je bilo bolj petkovo..Eko…
Naj napišem pol pa še vi,sm nič lagat…po praviuc hihi ojej ta hudičev pir..sam reži se mi..hihihi

Juhica s knedlčki in mesnimi cmočki..
Potem smo pa kar kresnil po ribici…Oslič,pečen(moka, jajce)za mojga pikca seveda ekstra natur…
No solata je bla kar taka ena samo krompirjeva,drugi dodane kumarice (naribane)
No….za čez sm naredila kuhane štruklje,slane al sladke..heheh pa še puding vanilij in čokolada po izbiri….aha za moga pikca ekstra skuhan puding,,,
No čez sem mislila en mal vinčka zalit…pa ga ne smem ker sem bubana he sem en velik glaž pivca polokala hahaha Eko..zdej pa še vi….kaj delate a ležite pred tv…al se stiskate..
Momigrede pr nas dežuje ze od jutra..tko da nope sončka nope izletov…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Jest sm spet krompir tenstala!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Tudi pri nas dežuje. Sva šla z možem ven na
điro z našo kužiko, se mi ta packa najprej povalja
po gnoju, ki so ga raztrosili po pašniku in pod sadnim
drevjem in je bila njena zlata dlaka v hipu gnojna in črna.
Je revica tako smrdela, ampak res smrdela, to ni tista
aroma, ki jo ima gnoj pomladi, ko preorješ njivico, jo
pognojih in ko ti napol nagi kmetje . hm,hm, he, he, …
to je bilo srmdljivo, ampak pismo, ej res smrdljivo.

Sva se jo lotila kopat, ko smo prišli nazaj, nakar se nama je zgodilo to, kar se pač je moralao zgoditi: po kopanju smo srdeli vsi trije; naša kužika in midva, ki sva bila vsa
mokra in vsa usmrajena od gnoja. Sreča,da naju je zalovil še dež in je bilo naslednje na vrsti. …človeško kopanje v banji. In potem? Ajd dva šnopčka, pa drva spravljat. Mož v drva, jaz v trske. Zdaj je trsk za v kmečko peč za cel mesec in za centralno glin en tolko. Tko.

In kaj smo kuhali: juhico z domačimi rezanci, tenstan krompir na maslu za enega, na malo čebulice, razpuščene pred dodanim krompirjem z juhico za druga dva! Malo meseka iz juhice, popečenega na maslu, začinjenega z vegeto, namazanega z gorčico in … na koncu okusa po pečenki …. rdeči radič z jajci! Za čez pa tudi pri nas samo pivce za mirnejše živce, pa sok, jasn’ !!! Pa malo, čisto malo včerajšnjega jabolčnega zavitka (štrudlna!).

Tko, zdej pa, čez ene pol ure, da pride dekle s sprehoda, še kavico!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Pivo je zakon, muca :))

torej: svaljke, polivka iz mletega meseka, motovilec z jajcem..

ne ležim in se ne stiskam :))

OOO jest sem se pa stiskala..pod dekco..mmm

tele dobrote hmm je pa fino čitat..
Muca že dela načrte jedilnika za ta teden,zato kar pište pište…..hehehe

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

hja, pečem veliko manj, kot sem. Včasih sem kar naprej cmarila in pekla sladke stvari. Zdaj ne več toliko. Pa saj bom še. Si me pa spomnila na puding, moram ga kupit 🙂
drugače pa kaj, kakšne kruhove cmoke lahko narediš in golaž, pa imaš potem golaž še zraven polente, makaronov ali pa golaževa juha, al pa segedin . No, ker se ga veliko skuha ( golaža mislim ), je to tudi ceneje, kot kupit sproti meso vsak dan.
Pol imaš pa zdaj repo, zelje , ne vem kolko to otroci pri tebi jedo pa krvavice kake dobre domače, pa rižotko, čaki kaj še da se spomnim bi lahko bilo pa ni :)) , aja jaz imam rada pire krompir pa šniclčke v omaki, ampak tako, da zrezke na male koščke potolčem mljaska, mljask, a delaš kdaj pečenko Stephanie iz mletega meseka in jajčka noter ? No, pa saj je še kaj, ričet, pa fižolova juha, kumare v zosu, bučke, špinača, kotlet z omakco z grahom in korenjem , pečeni piščanec k se zraven peče lepo krompirček k ga pol posuješ z koprom, ohrovtove bučke na maslu pa z drobtincam, al pa stročji fižol z koščki mesa aja se reče temu boranija z mesom. Ekola to je to, to je tako !
Cmoka !

Bravo zajček..mmmmnjami….sej a veš sam spravit oz spomnit se ene tiste jedi je že problem..jih je pa tolk…kot si sama napisala too much…
ja delam ja pečenko stefani..ampak je mal težje zarad miškota..moram potem še eno ekstra zanjega…seveda brez jajčka,mleka itd….sej veš..
ja Krvavic pr nas ne jemo..ko sem videla pri stari mami kako jih dela bljek..nič več..čeprav so okusne to pa priznam….
Kaj še…ja zeljček mamo radi vsi…ampak iz našega jedilnika je črtan zdej za en čas,zarad pikca ,ki ma probleme z ritko….kaj še..hmm ja polente ne jejo razvajenci moji..zraven golaža gospod je samo kruh..otroci majo radi polžke al pa pire krompir..Uhh boh ne dej..pr nas se jed je samo enkrat..nobene izpeljanke ap pa preobrazbe ne pride v poštev..Pr nas še ko se mesek speče in če ga kej ostane se nikoli ne pogreva al pa še kdja je….O nope so ritke preveč fejst…No kak šnicel paniran počaka za malico…
Drgač mam pa sitenga deca glede hrane…Sama vem da kuham dober..ne enkratno ampak dober..ampak gospodar je pa presrane ko hudič..sam nerga pa skoz šinfa…on bi skoz omakce pa prikuhe pa da še zgleda pici glici..pa oh in sploh….siten k hudič..jaz nisme zbirčna…in sem zadovoljna že z malim…
Veš kaj mi boš dala en dober recept za vse vrste zgančkov,mislim da jih tako kot se šika še ne znam..ampak bi jih rada…Boš??!!
Mogoče mi še Marička lahko pomaga s kakim nasvetom…
Aja pa še neki sme enkrat jedla..in mi je blo ludo všeč…zelenjavne krpice..poznaš to jed…zeljček(mislim da frišen ne kisel..+ testenine skup…si že slišala..no…welcome kakršen- koli recept…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Yeeeeeesssssssss, zeljne krpice, to ja, muca, to.
Jaz jih pripravim takole:
torej svežo zeljnato glavo zrežem na kosce in skuham.
Ko je zelje kuhano, ga prepražim na olju, kjer sem poprej
zlato rumeno popražila čebulo in dodala na male rezine
narezano panceto. Nato ščepec moke, samo špečec,
pa začimbe (bazilika, vegeta, sol, malo popra in malo
sesekljanega česna, paradižnikovo mezgo), nato pražim
še naprej in dodam pikolo jušne vode (goveja kocka).

Posebej skuham une makaron, valvice, ki so ob straneh
nabrani kot plesirano krilo, jih ocedim in nato zmešam s
temi zeljnimi krpicami.

Zraven pa full paše še pečen piščanec, tko! Pa je to taka
pojedina, da si prste oblizneš, res!

Drugače pa meni paše vse, kar ima kaj duha in sluha po
zelenjavi: pražena repa, praženo zelje, na bešamelu popražena
in na kocke narezana kolerabica, pa na bešamelu pripravljena
blitva, pa sladka repica, kuhana v kolobarjih in nato prelita z
maslom …… pa brstični ohrovt v maslu in mrvicah ….. pa gobice
v smetanovi omaki z muškatovim oreščkom, česnom in veliko
peteršilja ….. pa praženi vampi v smetanovi omaki, uf, poleg pa
maslen ali pire krompir ….. da se ti zarola !

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

yap, krpic pa še nisem nikoli naredila. Tole si bom zapomnila in prepisala in naredila.

Ojej hvala heheh bo takoj nardila te krpice..res so njamsi….

Marija jest sem imela letos na vrtu tko lepo črno redkev.kako jo pripravljaš..baje je super na tenko narezana pa okisana kot solatka..k pride full tko pikantna…
Ja pa tud s čičerko je baje super kot omakca..a še kej?

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Jaz črno redkev le malo naribljem na solato,
ker je res pikantna in samo se jo težko je. Ne
vem pa, kako se jo še drugače uporablja. Jaz
jo naribljem na ribežn, pa dodam sladko smetano
in malo olivnega olja, kisa in začimb in v to močimo
na žaru pečeno meso!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

pa fižol še noter gre ..

New Report

Close