Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ni časa!

Ni časa!

Da, tako je zapisal enega od naslovov svojih
razmišljanj Z.M. – Ni časa!
Ima danes od nas kdo sploh še kaj časa?
Imamo svečana oblačila, imamo dokaj polne
krožnike, imamo prostor, kjer smemo bivati,
toplo dnevno, opremljeno kuhinjo, imamo prijatelje –
bemtiš, nimamo pa ČASA. Kaj nam potemtakem
sploh pomeni vse, kar imamo, če nimamo ČASA vse
to videti, užiti, se naužiti, izkoristiti, podoživeti, imeti …..
kaj nam koristijo naši dobri prijatelji, če zanje nimamo
časa, ne za kofetek, ne za kleptetek …. kaj nam koristijo
večerne toalete, če nimamo časa obleči jih in se v njih
na neki prireditvi, partyu, lepo in udobno počutiti?

————————
“Človek ima včasih občutek, da gre čas prehiro; želi si, da bi se vsaj za trenutek ustavil. Spet drugič pa se zdi, da se čas ne giblje zadosti hitro, da se ne premakne nikamor. Zakaj tako različni občutki za čas, saj vemo, da teče ura vedno enako hitro?

Razlogi so lahko različni! Najbolj pogost vzrok pa je prizadevanje, da bi človek naravni tok časa podredil predstavam (projekcijam) svojega uma. Tako radi se trudimo, da bi naravni tek časa podredili našemu domnevnemu (fiktivnemu), psihološkemu času. In če nam ne uspe, pravimo, da teče čas prehitro ai prepočasi, da nimamo časa. Človek je čas, ki je normalno, naravno gibanje življenje, uokviril v projekcije svojega uma. ………. Kako bi nam lahko tekel čas ravno prav? ……………

Sedanjost zanemarjamo in je vselej minljiva, pa še izmika se nam; za prihodnost ne vemo, ali jo bomo sploh dočakali; preteklost pa se nikdar več ne povrne … Kateri je potem pravi človekov čas, ko pa ob njegovem koncu, ko premine, pravimo, da je njegov čas minil?

P.S.: Mogoče pa pravi čas šele prihaja? Mogoče pa prav občutimo čas šele takrat, ko ga ne merimo; ko se ne zavdamo njegove končnosti, ko se ne zavdamo minljivosti in se počutimo nad časom? Take trenutke je marsikdo že doživel. Takoj ko pomislimo, da bi jih radi razotegnili v večnost, so ponavadi že minili! Mogoče pa se vsak čas izteka v večnost in ga zato šele v večnosti tudi prav doživimo? Počakajmo!

ČLOVEK SAM POGANJA SVOJ ČASOVNI STROJ!! “
———————————-

Tako razmišlaj g. Modrej, prijateji, o času, ki je tako minljiv, ki mu je ob tem spoznanju začel nekaj pomeniti!

In kako o času razmišljamo mi, zdravi ljudje, ki živimo v današnjem času? Jaz si preteklosti ne želim, tudi časa v njej ne, morda le kak lep spomin. Zato si kdaj pa kdaj vzamem za obujanje lepih spominov več časa, kot za razmišljanje o tem, kaj bi naj s časom, ki ga imam, naredila, kako bi naj ga izkoristila. Zdaj ga imam, ta hip, ko z vami o njem razmišljam, že čez petnajst minut bom letala po hiši kot helikopter, ker mi ga bo zmanjkovalo…… zakaj, čemu? Ker nekako ne najdem z njim skladja, ker se ne morem z njim skleniti pogodbe, naj se pojavi ob pravem ….. času in za pravi namen in ……. naj mi bo vedno in povsod na razpolago ……… nak ….. dogodi se le to, da ga preveč izkoristim, ali, zlomka, kar je še slabše, pozabim nanj …. kot ta hip……. a to mi tako dobro dene, da ne mislim nanj ta hip …….

Ah, prijatejli, želim si, velikokrat, mnogo premnogokrat, da bi imela več časa za stvari, ki jih tako rada počnem, ki me razveseljujejo, a moram žal z njim kalkulirati tudi neprijetna opravila, neprijetnosti, ki pa jih čas, oja, prav on – ne pozabi.

Danes naj vam bo lepo. Naj bo čas tisti element, na katerega boste za hip pozabili, saj se bo vrnil, sam od sebe in vam skušal na neprisiljen način dopovedati, da je čas, ko naj se vaše aktivnosti rahlo in čisti za malo ….. umirijo, ko naj bi se posvetili znancem, prijateljem, okolici in jih pospremili iz ene v drugo letnico …….. v bolj počasnem tempu.

Lep dan, prijatelji, vzemite si čas za vse reči, ki vas veselijo in vam dan neredijo lepši in prijetnejši!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Madona, veš da imaš prav. Tudi jaz sem že to razmišljal. Najbolj pa zato, ker se že toliko časa pripravljam, da bi en gobelin naredil, ampak glej zlomka – NI ČASA!!!

In to je hudo. Hudo, če zmanjkuje časa. Ravno zato, ker ga nujno rabimo , prav tako kot rabimo prave, dobre in iskrene prijatelje.
Lepo Mariči in poučno kot vedno ! Hvala !

ni časa.. res ne 🙂 zato, vsem skupaj samo… da bi meli več časa 🙂

Lep dan in se beremo.. zvečer 🙂

Sem se nekaj odločil. Dobil bom ta čas, da naredim kar imam za naredit!!!

tole je pa slišat odločno :))))))

Ti povem da je!!!!

Za kofetka. Bi ga kdo?
Če bi ga, naj si ga gre iskat.
Matr sem žleht ha ha ha. Še dobro, da po naturi nisem tak!!!

oki, ma sem vesela, da is tako odločen :))

So ti všeč odločni moški?
Se pišemo kasneje. Letim na teren
ČAO

He, he, he, Seba . yap ! Hudiča, zdaj te moram pa res videt :)))))

… si je treba čas vzet , se poveselit in kaj potrpet …

Nekaj podobnega poje Šifrer in jaz mu dam prav !

Nikita si je vzela čas , da pozdravi Marijo , zajčka , ježka (čeprav je lump zaposlen z zajcem , fuj !) mojega najljubšega mesarja ( ki pa ni tudi najboljši , so mu segnile une klobase , ki sem jih tako težko čakala :)) sonce gorenjsko Janija ….. vse po spisku , ki so danes tu in une , ki jih ni …. da ne naštevam poimensko – VSE prijatelje ***

hmmmm jest mam kufe….ga pijem…pa sama sem ga skuhala tako!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

ja čas nas bo enkrat dobesedno povozu,če ne bomo malo ustavili kojne…Vse se da sam če se hoče..oz.najde se čas za VAs AT ZMEREJ!!!

Muca je zmerej tolk zaposlena,da sama sebe mora prehitevat a za vas je zmerej čas…..eko peko!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

lepo Nikita, da si si kooooooončno vzela čas :))))) hehehe sonce Gorenjsko ja.. pa kaj še :))))

lep snežen… mater ja.. snega pada zunaj …. vsem skupaj.. lep dan, pa pol metra snega, Jani p apočasi odhaja domov med… žepne knjigce, pogledat še zadnje nejasnosti popoldan pa… brrrrrrrrrr 🙂 bo treba pokazat, kaj znamo ne da :)))))

sam mi ga kokr nimamo ne de…

tale škrat je pred kakimi osmimi leti
sklenil pakt med sabo in časom
od takrat naprej ne nosi ure
…doniš… pa je koj dobu dugo napravco
ki si ji reče mobi…pa je spet dobil uro pod nos…

mi v butalah bi bili zelo zadovoljni
če bi nam BB dovolil (big brother seveda)
delat po 4,6 al pa max.7uric med delovnikom
za iste peneze seveda…

pa bi bili vsi fajtingi s cajtem koj rešeni…
otroc krasno vzgojen – neč jih ne bi blo na cesti…
partner zadovoljen ker bi nas mel tudi kej čisto zase
duma bi blo vse lepo poštimano, kuhali bi zdravo-kokr včas ne de..
s prjatlji bi imel redne mitinge
na vrtu vse porihtano…….
VSEGA JE TOREJ KRIV BB;-)

a se nekateri ne damo, letemo okol
ku sneta skira (prej al slej se najde štil pol pa ustavmo konje ne de…)

in ker sem fajtar je pol pač malo več prahu pa nezlikanih stvari
pa več časa z mojimi a cajt me še zmeraj ne šljivi 5{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}posto…
on še zmeri kar lepo laufa po svoje
kej čem pol če sem pa nepopravljiv optimist ne de:)

Ha ha. Mogoče se ti želja izpolne, če verjameš v Božička!!! ;o))))))

ne razumem 🙂

Imaš željo, da se vidiva?

Ja, temu bi lahko rekel, da si je dež vzel čas in segnil vse klobase….

…se je tudi prijatelj Brusko odpravil v Idrijo kej pošraufat na Cliotu…letos pa s tega ne bo nič.

“Jebem ti motorno wlje, ku zdrži 20 taužent kilometru in 2 leti, press ! “

a po 24 ?

okoli božiča ? :))))))))))))))))))))))

Vsak izgovor je dober , a ne ?!

Niki že ve …

Na kavo,pa že lahko gresta.Tako kot vsi prijatelji :-)).Še pred božičem.

New Report

Close