Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Dobra klopa….

Dobra klopa….

Ima kdo kakšno dobro varianto,kaj dati na mizo za Božično večerjo in silvestrsko!!Nič posebnega nimam v mislih,tudi pretiravanja ne maram..Bi bilo pa lažje ,morda kak predlog?!!!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

muca jaz imam še prazno glavo, pa tošel tud :)) čak mal…

hahahah oo vraga…..hih dobra si! ma hej Božič je že skorej tukej….dej mal napni svoje kuharsko znanje…pa me odreši……men bolj problem dela mesek veš! Jest bi nekej filala..

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

ha, ha , muca, bemti no !
pol pa piščanca futri od znotri, al pa telečja prsa, al pa kotletne žepke, ah ribo scvri :))))

Piščanca nočjo papat!..Ja telečja prsa zelo navijam zanje….ti kotletne žepke pa še nisem…mi boš zaupala..kej posebna fila? Al tista standardna? No sej ko boš pri volji..prav? Ni treba zdej…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

al pa uno pečenko ” Stephanie ” . Tudi na kulinarični sloveniji še ni božičnih idej, meni gredo pa ta hip same kozlarije po kožuščku . Bom ti pomagala kak teden prej, se pravi čez par dni :)))
al pa ima Mariči že kakšno idejo pod odejo :))

ya, ko bom pri volji, ti bom vse povedala. :))

stefanija..se mi zdi preveč kako naj rečem obrabljena..heheh a misliš da bo moj žru pire zraven..heheheheheh

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Takole, mislila sem najprej resno odgovorit na
tvojo težavo, pa bom s tem malo počakal, saj veš,
ta vedno “na dolgo zatežim”, ane mucica moja.
Zato najprej na kratko na tole vprašanje, ki ga ima
že čisto izdelanega:

Za božično večerjo bo pri nas na mizi pečena piška,
cela, tako, da se bo vrtela v pečici, spodaj pa bo pekač s krompirjem v kosih (tako, samo na štiri kose prerezan), ob strani pa še čisto ob koncu dana kolerabica v kockah. Potem bo kot priloga še blitva z bešamelom in morda dva ali tri koščke paniranih cvetačnih koščkov. Najbrž bo kot nekaj kislega poleg rdeče kuhano in okisano zelje, za posladek pa jabolčni zavitek. Popili pa bomo kozarček Sivega pinota ali morda Pinele.

Za silverstersko večerjo pa bomo pripravili juho z zdrobovimi cmočki, pečeno svinjsko kračo (eno super veliko), poleg pa skutne cmoke in malo naše specialitete, ki je jaz ne jem, zato bodo tudi skutni cmoki, zeljnata solata, zmešana s toplim krompirjem in ocvirki, za desert se pa še nisem odločila, najbrž pa bo košček rožičeve potičke (drugih pri nas v večini ne jemo zaradi orehov), nekaj malega bo zagotovo kokosovih kroglic, če se mi bo pa dalo, bom naredila tiramisu ali pa balkan-tortico (tortica iz balkan piškotov, vmes pa nadev iz margarine, pomešane z malo čokolade v prahu in malo benko kakava), okrašeno in dekorirano z “domišljijo”, o kateri danes še ne vem nič. Ta tortica predvsem ni draga, kar je zelo pomembno, je pa zelo zelo dobra!

To so okvirne ideje!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Čak kaj bi še šlo zraven ? Najbolj pire ja, lahko pa spečeš krompirček zraven, pa ga posipaš z koprom, ampak moraš še malo omakce čez dobit, to pa bi šlo…

nenen..hvala za idejo..ampak bi jest nekej malo….no poglej..Za juhco že vem..heheh GOVEJA bo……pol bi nekaj pekla v kosu…..kaj nevem..vem pa da pile ne bo!

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ja, bogami, pa nafilaj kalamare s pršutom in
sirom in jih spaniraj ! Ali pa speci zobatca v kruhovem
testu !!!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Ali pa nafilaj paprike ??? Za novoletni dan
je pri nas tradicija tudi sarma, ki jo potem
jemo še nekaj dni, ostalo gre pa zamrzovalno
skrinjo! Full dobri so za novoletni dan (po prežurani
noči in za preganjanje mačka) “kisli vampi v krompirjevi
juhi” ….. res full dobra klopa, verjemi! Potrebuješ pa
samo eno konzervo (ali dve …..??!!) vampov, krompir,
dišavice in začimbe, podmet ….. in pol (ali cel!) kozarček
dobrega belega vina ali pol kozarčka domačega jabolčnega kisa! In to je vse!!!! Zaleže pa full dobro, kot kokošja juhica!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

če pa hoče v kosu, pol naj pa pečenko peče . Uf, to bi bilo dobro 🙂

…… al pa, če narediš malo podmetene omake,
t.j. omake iz malce popražene čebulice, knor kocke,
malce začimbic in to……. pa malo smetance kisle, pa
malo “domišljije”, pol lahko “stephanie” narediš kar
rezance …. veš koko je to dober ???

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Tud jest kuham sarmo..se spomnim,da sem za eno leto naredila tudi segedin,ful je tud pasal…kaj vem kaj bom letos…Super je k se potem pogreva kadar želiš…
Prav zdejle sem skuhala en velik lonec sarme,da si pogrevajo doma,ko bom jest v službi….

Vampov pa priznam neznam kuhat,nikoli jih nisem,ker jih nihče niti ne omenja,da bi jih jedel…mene pa tiste lovke,kej preveč tud ne mikajo..heheheh

ja filane paprike,bi ble dobre za kakšno prilogo..ehe no viš sej počasi še bo….filala bi jih tko s skuto,pa mal sira…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ali pa npr. narediš poleg “stephanie”
Matevžka, to je krompir, zmečkan in
zmešna kot pire skupaj s fižolom. Najbolje
je, če bi imela tisti “frišni” fižol, a veš, ki
ostane v strokih in je vijoličast, pa moder,
pa bel, pa rjav, najlepši so pa rozasti, anede!
In ta fižol skuhaš (no, ta fižolček je kot kostanj,
njamsi, njamsi …..) in zmešaš skupaj s kromprijem,
zabeliš z zaseko in ocvirki ali pa z omako po lastni želji. To tudi paše, pa malo drugačno je od klasičnega pireja!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Hja..ampak mi je svina tko preveč pust meso..heheh
Jest vem,če bi bla sama..bemti bi si kračo kresnla..pa fejst bi jo zapekla,da bi hrustala ko hudir,pa da bi bla tko sladka..mnjami kr po prstih bi se lepla skorica..heheheh
Tko pa se prilagajam vsem,še največ možeku..a ta sreča moja krače ne potegne preveč….ma vi kar pište pište..nekej bom že pogruntala..hehehheh

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

če ga vprašaš, kaj pa on jedel bi ?

Matevžek mi je najbolj všeč z repo…ga je kar škoda papat s čim drugim….amapk si zlata Marija….nekej bom stepla skup…jupie..z vašo pomočjo..aha..

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

Ne ve…!1 A veš kaj je hudir..k mamo vsi polno rit!1 Viš to je problem…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

:)))))))))))))))))))))))))))))
torej se dela načrt za papo , ko si lačen.
Pa čak, sej bo u luftu tik pred prazniki bomo tko kuhale, da se bo kadil..

Jep…pravjo da v trgovino ne smeš s praznim želodcem,ker potem je tooo much robe nakupljene……če to drži potem tud to tvoje drži…
Ampak a veš,da komplicirat nočem..res ne..nekaj preprostega pa dobrega…Nevem..zdejle mi je v glavo padlo PURAN..po dionsko..poznaš?!!
To je pečen puranček v dveh omakah..ena je omaka iz hrušk..druga pa iz jabolkov…vse to se spaca iz tega kar se peče skupaj s purančkom…

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

e , tukaj si sam zajček zajčkast , da te nekaj (samo tebe) , ja
, samo tebe vprašam …….

Kdaj je začetek novega tedna ? Sobota? Nedelja ?

Hahahaha , zajček zajčkasti je šel po snegu v nedeljo ……
Cmok

za božić zvečer… narezek 🙂 za silvestrovo pico :)))))) matr, najbolj anfoh, pa najboljše in najhitrejše :)))) ni treba ne pomivat, ne pripravljat celo popoldne.. :))) pa še nobeden ne jamra, jest pa ne bom tega, jest pa ne tega, jest bom samo to pa…. :)))

Dobro jutro muca 🙂 dobro jutro gmajna!!!

New Report

Close