Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Lepe želje gmajnici …

Lepe želje gmajnici …

… no tako … glavnina foruma očitno spančka .. ker je včeraj žurala pozno v noč .. nekateri pa delate :)) B. je danes frej … frej bo tudi še naslednjih nekaj dni … yessssssssss :)))

zunaj dežuje .. in prav nič novoletno ne zgleda :((( ko bi se vsaj shladilo .. in bi padal sneg … potem bi bilo drugače .. :))

… rada bi vam zaželela en lep dan .. še lepši večer .. in vsekakor eno zelo srečno leto .. ki prijhaja .. prav vsem !!!

Zajči, Jani, Saško, Muca, Ježek, Niki, Stumpi, Marija, Lily, Pandica, …. in vsi .. prav vsi ostali gmajnarčki … B. vas ima ful rada in vam želi vse lepo .. da bi bili vaši srčki vedno nasmejani !!!

gremo naprej .. novim zmagam naproti :)))))))

ps .. in da bi čimprej prišel dan .. ko se spet vidimo 🙂 ja tko !

B.

Yeeeeeeeeeeeeeeessssssssssssss,
Barbi, tudi sama si tega dne tako močno
močno želim, dne, ko bi se spet srečali,
objeli, gledali drug drugega in se ne nagledali,
pripovedovali šale, se smejali kot razposajeni
otroci, bili veseli in za eno popoldne in ene
pol noči pozabili na cel svet, le na gmajnico ne!

Barbi, tudi moje želje so lepe, zagotovo so. In
vse, kar želim sebi, želim tudi vam. Sebi ne želim
slabega, nikako, tako tudi vam ne želim nobene
slabe misli. Želim vam zdravja, veselja, smeha,
sproščenosti, igrivosti, polnih src radosti, želim vam
mirnosti, polnosti življenja, želim vam zadovoljstva v
službi in doma, želim vam prijeten krog znancev in
prijateljev, ki vas bo razveseljeval, želim vam blagostanja,
želim vam vsak dan svežega kruha na mizi in dišeče in
kadeče se kavice v lončkih, želim vam prijetnih novic na
radiu in televiziji, želim vam …………… oh, kako veliko
veliko želja imam za vas, samo za vas ………………..

Barbara, tebi pa želim še nekaj čisto čisto posebnega:
nauči se še česa tako lepega, kot si nas že naučila in
…… prenese znanje! Tako ponosni smo nate in nase,
ker znamo …….in ker se znamo radi imeti.

Lili – kako je z našo mamico? O ti naša Lili. Kaj si želimo
zanjo in njej, se ve, kajne da se ve! Joj, koliko lepega bo
zanjo prineslo novo leto, koliko sreče, koliko smeha, koliko
sonca ………. ja, prihajajoče leto, je dejala naša severnica,
je leto sonca !!!! Naj sonček sije prav vsem in čisto vsem in
vsem s polno mero in naj vsakga posebej poboža en njegov
žarek ………

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

:)) ja mariči .. sonce nas bo grelo celo leto :))) .. bo severnica uporabila svoje zveze tam gori na nebu :)) in usmerjala žarke proti nam … mi se bomo pa potrudili .. da jih bomo porabili v prave namene :)))

B. se zelo veseli prihajajočega leta .. ve da bo leto lepo :)))

Tudi jaz vem, da bo prihajajoče leto vsekakor
boljše, kot je bilo iztekajoče, pa tudi nad tem
se nisem imela več kot toliko pritoževati, le voz
je bilo kakšen mesec težje vleči, ker je bilo
preveč naloženega, pa bo že šlo, nekako bo
šlo.
A v letu 2002 sem dobila najlepše darilo, kar jih
je možno dobiti. Oz. veliko daril:
– dobila sem vas tu gori – najlepše darilo….. sem izbranka, ki to darilo ima
– dobila sem toliko lepih napisanih besed, ki so potolažile moje srce in mojo dušo
– dobila sem toliko dobre volje in lepih želja in tolažbe
– dobila sem novih znanj, novih spoznanj, nasvetov ……..
– dobila sem veliko volje in veliko moči, ko sem bila sama ……..
– dobila sem iskrene prijatelje, četudi nismo od otroštva skupaj, nas veže posebna vez
– dobila sem ……………………..
– in včeraj sem dobila toliko, da me bo to hranilo še dolgo, dolgo, dolgo ……………….
…… ko bom odprla knjigo, prelepo in prečudovito knjigo, iz katere se bom učila, mi bo toplo pri srcu, ker se bom spomnila, kje in kdaj sem knjigo dobila …………….

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

ja Mariči .. res je tole nekaj čisto posebnega :)) .. sicer pa ti tako vse lepo napišeš .. da nimam kaj veliko več dodati 🙂

mogoče le to … ostani tak sonček kot si !!

B.

Bomo ostali vsi taki sončki, kot smo, ker je vsak
od nas poseben unikatni sonček. Res, barbi in
tukaj in zdaj ti moram še enkrat in še enkrat in
še enkrat povedati, kako zelo mi je lepo, ker sem
te spoznala. Še zdaj vidim tiste tvoje navihane
učke in slišim tvoj prešeren smeh in ……. res je,
toplo mi je pri srcu, zate, zame, za vse nas !

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

yeees, SONCE ziher bo

namreč leto marsa gre pa-pa
(tam tud veze niso nucale)

ampak to je blo spet dobro
ker zdej bojo dobre stvari boljše
slabe pa manj slabe – tko

drgač pa jest prisegam na pozitiv vajbrejšn in nuca kukar sem
dolga pa šroka – yaap

aja glede na to da se v gmajni Butalci počutmo
ku dama in so vsi naši = Moji – pol

Mojo Barbaro (mojstrco slikanja Se Ve) pacmakam vornih

LEPO LETO NAS ČAKA!!!!!!!!!!!!!! SE ŽE SVITA – YEEES

hahaha .. severnica :))) pri men se vsak dan svita … mam doma enga Svita 😉

drugače pa … B. vrača cmoke :)) Dr. B. pa … špinelčke 😉

že l. 2002 je bilo … enkratno .. neponovljivo :))) … kaj nas čaka šele v letu 2003 … ko nam vsi obetajo .. da bo bolje :))) uh … B. je že malo nestrpna :)))))

… ja seveda moj prešeren smeh :))) ko ste bli pa primorci take face .. da sploh nisem mogla drugače kot … smejat se :)))))

Lep dan Mariči !!!

B.

Primorci….A Mariči…si Primorka? In kdo še?

Ja, zvezdica, čista polnokrvna in ponosna …..
Primroka! In v veselje mi bo spoznati te!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Mi Primorci vsi žuriramo, gremo hitro vsi na žur, da nam bo lepo…

la,la,la,la….

S katerega konca?

Ha, ha, ha, ko se srečamo, ti na uho zašepetam.
Ampak, tale, mi Primorci vsi žuriramo, tale je pa
najboljša, ta nar ta bulša, resnično! Kar zapela sem
si jo, hvala zvezdica, in zdaj mi v ušesu zveni, srce
hiti in hiti, in tale Malibu jo res useka, kar počez,
da se trese in vrti, ……… joj, joj, joj, zvezdica, kako jo
bova zapeli, ko se srečamo, jo bova, kajne ?

Ja, kar nekaj Primorcev je tu gori, pa ti bodo sami
povedali, kateri so! Prav!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

A veš, zvezdica, da sem jaz res vedno in
kadarkoli in povsod za žur. In žur je tisto
ta narbolj ta pravo. Ja, žurirat je treba in zdaj
grem na en šnopček, soseda me kliče in
potem bom delala balkan-tortico in kračko bom
dala iz skrinje in ……… žur se pričenja. Pa Dražena
Zečića bom nabasala v kasetar, pa full na glas,
pa bo žur do poznih jutranjih ur. Veš, kako sem zdaj
vesela in dobre volje in razpoložena in ………. ah,
samo da se pojavi ……..???????????’, pa je vse veselo …………
Lep dan še naprej, zvezdica, pa naj se ti vse obrne tako
lepo, kot si želiš. Pa opolnoči, tri minute po polnoči, če mi
bo dano, bom pozvonila s kozarčkom za vse nas, gmajnarje ……… in zate, zvezdica, za tisto pikico, ki …….. bi bila pikica na “i”, verjemi, da bom imela tole v mislih in te priporočila botru Soncu!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Hvala Mariči. In plis….balkan tortica…sliši se dobro. A mi daš recept…Jaz sem tudi od peke…skozi bi bla za špargertom. In dalmatinske pesmi…Ti pupa si meni pisana na kožo. Tudi jaz si lajnam same Dalmatince.

Pa dejva, tkole, ob Draženu, anede:
en paket balkan piskot
prava kava
margarina
mleta cokolada in malo benko kakava
kaksna rozinca, sladkor v prahu

Najprej naredim maso. Margarino penasto vmesam (nad paro z mikserjem, pocasi …. da se lepo “penasto” naredi tako, da je mozno vmesavanje in potem lepo mazanje .., dodam sladkor v prahu, malo rozinic ali pa tudi ne, čokolado v prahu in malo benko kakava – zaradi zrnc, ki so tako prijetna v tortici).

Skuham pravo kavo in dodam malo proje, saj veš, za pogolfat, ni pa nujno. Pripravim si nekako malo kvadratno podlogo, lahko tudi krožnik, pač po lastni zamisli, na katero polagam v vročo kavo pomočene balkan piškote. Podloga naj ne bo prevelika, jaz dam tako nekako štiri piškote po dolžini in tri po višini, torej 3 x 4, kar je seveda odvisno od individualne zamisli, kako bi naj tortica izgledala.
Potem prvo plast namažem z nadevom, ne pretanko, ne predebelo, odvisno, koliko te mase imamo. Pa spet balkanke v vročo kavo (aja, kavi dodam par kapljic ruma ….. ufff, božansko) in na prvo plast, pa spet namažeš z maso, pa spet plast balkan piškot, ki seveda ne smejo biti preveč mokre, pa spet ne premalo …. in tako recimo štiri do pet plasti piškot v višino. In potem na vrhu nič več mase – nadeva, ampak samo kakšen koli dekor, lahko samo malo posutja z benkotom, ali kakšno rozinico sem in tja. In potem na hladno (ali v hladilnik, ali na okensko polico, kjer je varno, ali v spalnico, kjer je tudi varno), potem pa …….. razrez !!!! Po malih koščkih od vrha navzdol, da se lahko v roko prime in normalno je, ker je to možno! Če je prav ohlajeno. Je pa ziher dobro in hitro narejeno! In ………nekaj je, ane!

Uživaj! Pa musko si napravi!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

mmmmmmmmmm……..slišati je fullllll fino. Bom poskusila. Če hočeš tudi ti kakšen dober recept samo reči….

Ziher se bova po tej plati še slišali, ker jaz
obožujem kuhanje in peko, le testa s kvasom
ne maram, vse ostalo je zame ….. zakon !!!
Imej se lepo, zvezdica, zelo zelo lepo. Zdaj
se moram posloviti in kaj postoriti do večera,
tam nekje zvečer pa se spet pojavim tule gori
in zarajam z vsemi, ki bodo imeli to možnosti
tudi početi. Ti doma najbrž nisi omrežena
(od moža ja, to vem!), zato ti tukaj in zdaj izrekam
še enkrat : veliko sreče, veliko uspehov, veliko
izpolnjenih želja v prihajajočem letu, tri minute
po polnoči bodo namenjene tebi in ostalim in …….

lepo silvestrovanje …………….

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Enako želim tebi Mariči. In evo…en recept…

PINGVIN – domača mlečna rezina

Speci enaka tanjša biskvita. Za enega potrebuješ: 3 jajca, 3 žlice sladkorja, 3 žlice tople vode, 3 žlice moke, žlico pravega kakava in pol pecilnega praška.

Priprava: beljak in sladkor z mešalnikom zmešaj v sneg, dodaj rumenjaka in vodo, rahlo pomešaj in doda posebej umešano moko, pecilni prašek in kakav. Z rahlim mešanjem pripravi zmes in jo zlij na pomokan in pomaščen pekač. Peci 15 minut pri 200 stopinj celzija.

Ko gre peka biskvitov h koncu, pripravi kremo iz 1 vrečke želatine (10 g), 3 dcl mleka in ½ l rastlinske smetane.

Priprava: vrečko želatine zmešaj s 4 žlicami mleka in počakaj 10 minut, da nabrekne. Želatino nato daj v segreto mleko, pomešaj in počakaj, da se zmes ohladi. Potem prilij rastlinsko smetano in z mešalnikom stepaj toliko časa, da se zgosti.

Pripravi tudi čokolado. Potrebuješ: 1,5 dcl mleka, 10 dag margarine, 1,5 žlice sladkorja in 35 dag čokolade. Vse skupaj na šibkem ognju kuhaj toliko časa, da se čokolada stopi in zgosti.

Sestavi rezino. Pečen biskvit in skuhano zmes polagaj v visok pekač. Prvi biskvit namaži s polovico kreme, čeznjo namaži tretjino čokolade in pokrij z drugo polovico kreme. Položi drugi biskvit in ga prelij s tekočo čokolado. Pekač z rezino prekrij z alu folijo in ga za 40 minut postavi v zamrzovalnik.

Rezina je tako pripravljena. Dobro je, če jo nato še nekaj časa pustiš v hladilniku, ker se potem lažje reže. Iz prve roke ti povem, da je zelo okusno, vendar moraš imeti malo potrpljenja. Tudi če bo na začetku delovale vse tekoče, se bo v zamrzovalniku strdilo in potem bo mmmmmmm okusna rezina.

Pa dober tek!!!

tudi tebi , barbi !!
10.245.478.255.011,00 poljubov
in vse nanj naj …

. upsss, kaj vidim, heheheheehe

Jani ne bi letos pisal posebne teme za sporočanje svojih želja Vam vsem.. zato se lima na svojo priljubljeno Dr. B in se pridružuje vsem lepim željam, za vas vse… in seveda, komaj čaka srečanja dan 🙂

Vsem skupaj… veselo, srečno in predvsem zdravo Novo leto 2003!!!!

Jani

:)))))

ja ti kr pridi :))))

B.

😉

ej Jani … dej … lepo se mej danes … pa jutri … pa v četrtek pa ….. skos ane 🙂

enako Stumpi :)))))

Čau B ! :)))))))))))))))

Vse lepo , vse sladko tudi za mojo sodelavko :))))))))

Ej, Jani, a prihajaš ti k svoji gmaaaaaajnici,
ali k svoji dr. Barbari?

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

New Report

Close