Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Nekaj nevsakdanjega ….

Nekaj nevsakdanjega ….

Dobro jutro, prijatelji.
…….in spet se je začelo. Novo leto 2003, ki je
s seboj prineslo mnogo lepega, ki bo v znamenju
sonca, ki bo v znamenju truda naše ljube vlade pri
izpolnjevanju pogojev UNIE za pridobitev njene
naklonjenosti za pravi pravcati vstop v članstvo …..

In nov delovni dan v novem delovnem tednu tega
novega delovnega meseca v novem delovnem letu ……. Napovedovali so nam mraz in zmrzal, snega malo več kot prejšnje leto (decembra !). Ob tem sem pomislila tudi na prijetni termofor, ki so nam ga včasih polnili, predno smo zavili v mrzle rjuhe … in stiskali k sebi v toplo odejo zavit termofor, se sklučili v dve gubi in šklepetali z zobmi, ali objeli okrog pasu sestro, brata in si dihali za ovratnik, da bi se čimpreje ogreli.

V letošnji Pratiki sem prebrala nekaj o “pečkavcu”:
—————-
Iz Selške doline izvira čudovit grelni pripomoček, narejen iz češnjevih pečk, namenjen za gretje posameznih delov telesa za zdrave in bolne, majhne in velike, stare in mlade.
Češnjeve pečke kuhamo kakšno uro v vodi, ki smo ji dodali nekaj kapljic sredstva za pomivanje posode, da “meso” odstopi. Preden jih speremo, jih premencamo, da so čimbolj čiste. Dobro posušene zašijemo v vrečko iz blaga. Za velikost 30 x 40 cm je potrebno 1,5 kg pečk. Za boljše vzdrževanje naredimo še pralno prevleko na gumbe ali trakove …
Mere priredimo po svojih potrebah in željah. Pred uporabo pečkavec pregrejemo na krušni peči, radiatorju ali v pečici. Prednost pred termoforjem, opeko ali grelno blazino je v tem, da najdlje zadrži toploto, je najprijetnejši, se prilega obliki telesa in je ekološko neooporečen; tako imamo priložnosti, da bodo češnjeve pečke uporabne in koristne ali naredimo izvirno in domiselno darilo.
———————–
Zanimiv se mi je zazdel tale “pečkavec”, je pa seveda potrebno kar nekaj vztrajnosti pri zbiranju pečk in ko pride čas za prehranjevanje s češnjami, pomislite tudi na pečkavec!

Prijatelji, po stari navadi bo treba danes tudi v službo. Česa vsega se človek ne navadi, ali ne, tudi službe, pa prijetnega, dobrega in manj dobrega. Pa prijaznosti in neprijaznosti. Danes se začenja po svoje tudi meni neko novo obdobje. Zato sem precej zgodaj vstala, ker mi spanec ni prinesel miru. Danes začnemo pri nas tudi nekaj na novo in v to bom vključena. Zato upam, da mi bo uspelo in da moje ne bodo preveč motile ljudi, s katerimi se bom srečevala. Drugače bom morala navade spremeniti.

Lep dan vam želim, prijatelji moji dragi, držite pesti: vsak zase, vsak za svojega najbližjega in morda za hipec namenite misel tistim, ki začenjajo nekaj na novo. Potrebujejo dobro misel in nekaj uspeha ……. morda steče ………

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Še lepa misel za danes, prijatelji:

————
Prijateljstvo je kot drevo, ki ti daje zavetje.
————-
Rada sem naslonjena na deblo tega drevesa.
In njegova krošnja je tako bogata, široka, velika ……..

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Dobro jutro Mariči ,
dobro jutro prjateljčki .

Za večino vas je danes prvi delovni dan v novem letu ,
naj bo lep , brez pretresov , vse kar vas novega čaka
naj bo dobro , naj vam da novih moči do novih
delovnih uspehov .

… pa sveti trije kralji so danes , prihajajo
iz treh strani sveta in nam prinašajo mir ,
zdravje in bogastvo za vse leto .

Lep dan vsem .

Dobro jutro vsem…
Ni kej, konec je lepih praznikov , a ni konec vsega lepega..Kje pa..Smo šele na začetku…Imamo čas in moč da začnemo vse od začetka..no ne vse,vsaj tisto kar želimo zastaviti čisto na novo,da bomo uspešno,hitreje prišli do svoje zmage…
Vse naj,da bi vam vsak dan z novim jutrom vlil novo moč nabito z energije……Bodite močni vztrajni in uspeh je tu….
Ne pozabit,danes je še en lep praznik:Trije Kralji…naj vam mine v miru in lepoti novega leta,novega lista ,ki smo ga obrnili..Popišite ga z vsem lepim…
***En jutranji cmok in pozdrav od moje malenkosti…****

kO SMO PRIPRAVLJENI STOPITI V NEZNANO, V POLJE VSEH MOŽNOSTI, SE PREPUSTIMO USTVARJALNEMU DUHU, KI VODI PLES VESOLJA...

‘Benti Marija…. sam sem iz te doline, pa vendarle o tem pečkavcu danes slišim prvič. Zanimiva teorija in zanimiv pripomoček, moram reči :)))))

Dobro jutro Marija, dobro jutro gmajnica, dobro jutro cel svet :))))

Ena otročja :

al pa …

“Nebesa !? To je tam , kjer
se ni treba umivati,
kjer ni deklic,
ki bi ti šle na živce
in kjer ti ni treba jesti špinače !”

Dobro jutro , Jani .

… sej , jaz tudi prvič slišim za tole
grelno telo .
Mogoče pa bo tudi letos veliko češenj , pa … ,
mi je pa toplo , ko me je Mariči spomnila na Minattija ,
na … Samo en češnjev cvet .

Lep dan ,
midva nimava problema
z začetkom , ker se mi zdi , da sva bila
skoraj več v službi , kakor doma med temi
prazniki , el da .

ja, 🙂 midva sva že stara mačka tuki na šihtu ja :))))

No ja.. ob naslednji priložnosti , bo Marija prinesla s seboj pratiko in bomo zadevo preštudirali, pol pa… preizkusili :)))

Lep dan tud tebi nioba 🙂

Dobro jutro Mariči ( stiskam šapice zate ) , dobro jutro gmajna boys and girls !
Novo leto, nov začetek ? Oki , pa pejmo naprej na novo :))))))))))

heheheh, živjo girls :)))))

:)))))))))))))))))
cmoka !

Seveda bom držala pesti zate…. Želim ti, da ti uspe tisto česar se lotevaš in da te navda z zadovoljstvom….

Zapomni si…Uspe nam vse česar si zelo močno želimo in za kar se najbolj potrudimo.

Srečno!

aha 🙂 ponedeljkovega :)))))

aha!!! Se strinjam z vesolčkom :))))

Jani še skos mora orenk pomisliti, al je vesolček muško al žensko :)))

Misel in usta naj ti se pozlatijo, dragi
vesoljček in najdi pota po zvezdnatih
stezah tudi ti!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

kul tale pečkavec, pa dobra ideja
kako pršparat pri novoletnih darilcih ne de

odslej bom podmladku zapovedala
špukat češnjeve pečke v skledce, pa še
prjatlje bo žiher povabil da bojo
tekmovali kdo dlje špuka, pa bojo
mladci končno mel DOVOLJENJE PLJUVAT PO MILI VOLJI ne de

tiste ki pljuvajo po ldeh vsepoprek je torej
treba zaposlit da bojo pečke pljuval v
proizvodnem obratu pečkavcev:))))))))))))

…doniš bojo butale adprle damačo obrt;-)

pacmakam Mojo labodko

Hja, jest pa adcmakam nazaj toplih !

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

eviva cmakanje.
ej neč bat ziher
bo novost jako prijetna
mrbit bo prnesla še
kake tople učke naokol ne de

če kej vem pol to vem da Ziher bo dobr ne de

leto sonca je!!!
mene tudi čakajo tale mesec
hudi abrati, ma ziher bom pol
šele ….. :))))))))))))))))))))))

Cmoka Vornih

no ja.. jest bi za pogret kej druzga, ne pa te pečke :)))))

Jani še vedno prisega na alternativne vrste gretja :)))

Jasno ne de – Mi Se Ve Rnjaki mamo
dobre varinate gretja 🙂

pacmakam Mojga Se Ve koga

ja, ker če se ne bi mal bolj greli kot normalno, bi znali zmrzniti :)))))

vračam se ve kaj se ve komu :))))))

gvišn zato da ne zmrznem :))))))))))))))))))))))))

:))))))))))))))))))) ja zato :))))

ziher=ziher ne de:)

tistega od ta prvega ponedeljka :)))))) jehauuuuuuuuu

New Report

Close