Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Malo za dušo

Malo za dušo

NEKOGA MORAŠ IMETI RAD (I. Minatti)

Nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen,
nekomu moraš nasloniti roko na ramo,
da se, lačna, nasiti bližine,
nekomu moraš, moraš,
to je kot kruh, kot požirek vode,
moraš dati svoje bele oblake,
svoje drzne ptice sanj,
svoje plašne ptice nemoči
– nekje vendar mora biti zanje
gnezdo miru in nežnosti -,
nekoga moraš imeti rad,
pa čeprav trave, reko, drevo ali kamen –
ker drevesa in trave vedno za samoto
– kajti koraki vselej odidejo dalje,
pa čeprav se za hip ustavijo -,
ker reka ve za žalost
– če se le nagne nad svojo globino -,
ker kamen pozna bolečino
– koliko težkih nog
je že šlo čez njegovo nemo srce -,
nekoga moraš imeti rad,
nekoga moraš imeti rad,
z nekom moraš v korak,
v isto sled –
o trave, reka, kamen, drevo,
molčeči spremljevalci samotnežev in čudakov,
dobra, velika bitja,
ki spregovore samo,
kadar obmolknejo ljudje.

Tako je to ….

Hoj Nikitka!

Tale Minatti je in bo večno ležal nekje… in samo v tistih, ki to znajo posrkati v dno duše…
Saj zato pa jo dajo že u tamali šoli za prebirat, da potem celo življenje pomalem žubori ideja o “nekomu” na dan…

In ta ideja je lepa, čista, sama po sebi zelo nepokvarjena, ampak eni so srečni, kadar imajo vse stvari na svetu svoj rok trajanja:))))

hehehe drugače sosedka, zelo lepo si me pred dnevom povabila na ognjene debatke, ampak žal bom u “šeht” zakopan in bom kresove gledal bolj tako….

se ti pa zahvaljujem in upam da nama kak kafe rata kdaj hehehe al pa uno iz čutarce hihihi…

Nikita bodi lepo in naj te sonček pogreje a neguj, neguj sebe in Minattija…

nmm pa sem vedu da te imam nekje u spominu hehehe

mur mur mur

____________________________________________________________ ******Vedno predem dam jezik v pogon, vklopim možgane******

… je v besedah Minattija , Menarta in Pavčka . Za dve duši , povezani s tistim edinstvenim čustvom , ki svetove premika in nas dela nesmrtne – za tisto je pa Shakespeare .

Trudim se negovati sebe in svojo dušo , vendar … samo ljudje smo 🙂

Veselim se tega , da me imaš v mislih in da bo nekoč , nekdaj tudi kafe padlo … ali pa si bova podajala čutarco (ma od kje ti glih čutarca , se ne morem znebit misli , da pomeni nekaj posebnega 😉

Ko bomo prižgali kres , bom ob prvi iskrici pomislila na delavnega murnčka , obljubim 🙂

Pozdrav v soseščino :)))

niki zivjo!

moram priznat daq sise kar lepo razpisala lepo lepo
samo se mi ne da celga prebrat sem zmatran ko pes in grem zdele spat.sm mel nočno

no pa lep dan

/

Evo…to je pa sedaj namesto lekadola, sem že vpila po našem forumu, da potrebujem nekaj besed, da jih vsrkam namesto zdravila…pa so tele “Ivanove” besede…naredile svoje…ja… ti nekaj priznam…njegova zbirka krasi rob moje postelje, velikokrat ga vzamem v roke in berem in tale” nekoga moraš imeti rad” je še posebno resnična in tako moja-moja, naj bo tudi tvoja…hvala Niki…veš, da so res te besede boljše od vsakega Lekadolčka…cmoka draga moja!

___________________________________________________________ "Le kako naj moje sonce sije zmerom, če se pravo še kdaj skrije?" SHAKESPEARE

Ja…to je to….!!

….. moraš imeti rad… ker če ne… nisi človek ampak… hmmmmm

Nikitka.. hvala za to, ker si nas spomnila :)))))

New Report

Close