Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek 10 KORAKOV ZA VEČNO MLADOST

10 KORAKOV ZA VEČNO MLADOST

Dragi gmajnarji,
našla sem še eno super zadevo, če se
vam bo ljubilo prebirati. Je pa zagotovo
gospa Vesta Vanell imela samo dobro v
mislih,ko je te nasvete izpisala in zaprosila,
da se jih posreduje naprej prijateljem. Torej –
prijatelji ………

1. Odvrzite nepomembne skrbi.

To vključuje tudi starost, težo, višino, bolezni,…. Te skrbi prepustite drugim, ki so pripravljeni še naprej nositi težka bremena na svojih plečih.

2. Imejte vesele prijatelje.

Družite se z ljudmi, ki so dobro razpoloženi, veseli, pozitivni in optimistični. Slaba volja vas priklenja na dno.

3. Nadaljujte z učenjem.

Naučite se več o računalnikih, vrtnarstvu, o čemer koli, kar vas zanima. Nikoli ne dopustite, da bodo vaši možgani nezaposleni. Nedelujoč um je delavnica vsega slabega na tem svetu.

4. Uživajte v enostavnih stvareh.

Vse kar je dobro in zares vredno, je preprosto. Prepoznajte užitke v najpreprostejših stvareh in dejanjih. Uživajte na soncu, uživajte ko pijete sadni sok, uživajte, ko se pogovarjate, uživajte ko berete, nasploh – UŽIVAJTE!

5. Smejte se.

Smejte se pogosto, dolgo in glasno. Smejte se, dokler vam ne poide sapa. Nič ni bolj zdravilnega kot je smeh. Zakaj ne bi bili zdravi?

6. Tudi solze so del vas.

Jokajte, žalujte in dopustite negativnim čustom, da izplavajo iz vas. Edina oseba, ki je z vami vse vaše življenje, ste vi sami. Bodite ŽIVI dokler ste živi.

7. Obkrožite se z vsem tistim, kar imate radi.

Naj bodo to starši, prijatelji, glasba, cvetje, konjički, kar koli. Vaš dom je vaše zavetje.

8. Spoštujte svoje zdravje.

Če ste zdravi, to vzdržujte in varujte. Če niste zdravi, naredite vse, da se pozdravite. Ampak ne glede na to, ali ste zdravi ali bolni, ste lahko hvaležni. Zdravje vam daje energije in pogoje za dobro razpoloženje, bolezen pa vas prisili, da živite in razmišljate zdravo.

9. Izražajte ljubezen.

V vsakem trenutku izražajte ljubezen ljudem, ki jih imate radi, ki verjamejo v vas in vam stojijo ob strani.

IN VEDNO IMEJTE V MISLIH…

Življenje se ne meri po tem, koliko vdihov naredimo, ampak po trenutkih, ki nam jemljejo sapo.

George Carlin

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Jest sem prebrala
in bom ….kukar do zdej,k me leta prav malo brigajo…
…pravijo,da sem otročja,je to kompliment al…,pa ne vem.
Eh,pejva na piiiiiir

Mariči!!!

Ja, pismo, pejva na pir … pa zatuli tam čez,
da te še uni slišijo, tam čez hrib … čez Stari vrh !
Pa gremo vsi skupaj za zid!

Mariči --------------------------------------------------------------- Danes sem kradla čas. Ne počutim se krive. Srečna sem, ker to še znam. (po R.Kerševanu)

Jaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
niiiiii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Zidu prosim!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A je dovolj glasno,kaj misliš?

Sem prebrala.
Kako zelo je vse res.
Ravno zadnje dni se veliko pogovarjam okoli teh stvari , so ljudje ki se zavedajo-mo kako pomembno je vse to , kar si napisala tukaj Mariči.

Jep……resnično,lepo, enostavno……tak je to!! Ko bi se te naštete stvari človek zavedal…..ja lažje bi mu bilo……

New Report

Close