Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek za tiste,ki redno dajate kri

za tiste,ki redno dajate kri

zanima me ali imate kakšne težave,ko date kri?. Koliko vam je vzamejo? ali je kaj glavobola ali kaj podobnega?. Hvala za trud. ZOJA

4 dcl,vse ok,malo utrujena,vedno grem naprej v službo.

da najprej odgovorim na tvoje vprašanje: dala sem jo šele 1x, naslednji dan sem bila utrujena, vrtelo se mi je. predvidevam, da zaradi nizkega pritiska. pa nisem vedela, da je fajn tisti dan malo počiti, jaz sem pa veselo letala za svojimi škrati 😉

imam pa tudi jaz eno vprašanje: ko sem prvič darovala kri, so mi poslali eno tako majceno knjižico z mojimi podatki, ki je pa zdaj ne najdem, v petek grem pa dat kri. ali jo moram nujno najti ali se da urediti brez nje? hvala!

*metka, sigurno boš lahko dala kri tudi brez knjižice.

Sicer pa tudi jaz nisem verjela, da mi bosta 2 dcl vzete krvi vzela energijo in sem šla po tem na šmarno goro. Na pol poti sem obrnila in šla domov domov. 🙂

Jaz še nikoli nisem imela težav, navadno se vsedem v avto, se odpeljem domov ali v službo in nadaljujem dan. Res pa kakšnega planinskega pohoda ali zlaganja drv za tisti dan navadno ne načrtujem 🙂

Jaz jo dajem vsake 4 mesece po 4dcl. Počutim se dobro, in tudi jaz grm po tem vedno nazaj v službo.

na dan odvzema krvi je vedno prisoten glavobol in vrtoglavica, vsaj pri meni. naslednji dan je že lažja oblika.

za vse, ki greste nazaj v službo: a vam priznajo prost dan in imate plus ure ali vam s potrdilom priznajo samo izostanek tisti čas, ko vas ni? mi je malo zoprno, da bi kdo rekel, da ure nabiramo ;-(

Jaz dopust koristim kak drug dan, ker se da dogovorit, da ti izdajo potrdilo brez datuma.

Čeeeestitam. Zanima pa me vseeno, zakaj daruješ kri tako pogosto.

Jaz jo dajem na 3 mesece. Vedno grem v službo, dopusta ne jemljem. Vrtoglavice nimam, glavobolov tudi ne. mi pa občasno okolica reče, da sem tisti dan bolj bled 🙂 Pa vode konzumiram za manjši vodnjak 🙂

Ocka

Čeeeestitam. Zanima pa me vseeno, zakaj daruješ kri tako pogosto.[/quote]

Ponavadi tiste, ki imajo redke krvne skupine (npr. AB-, B-), kar sami pokličejo, ko rabijo. Rabijo pa vedno, a prej ko na 4. mesece ne smeš spet dajati krvi.

Jaz tudi hodim redno dajat kri, pa tudi stankam cel vodnjak vode tisti dan. Nikoli se mi ni vrtelo, nič, kot ponavadi, le kakšen reče,da sem mal bleda. Imam pa posebno kri – faktor, tako da včasih tudi vmes pokličejo,takrat pa ni problem če si dal pred tremi al dvemi meseci. Jaz se počutim fantastično, posebej spomladi, kot da bi spraznila drvarnico vsega odpadnega, česar ne rabim.Pa še en fajn pregledek opraviš zraven. Če je pa kaj narobe s sedimentacijo, pol pa itak ne vzamejo. Men se v dolgoletnem dajanju še ni zgodil. Imam pa res pravijo sestre super kri,pa zakaj ne bi pomagala če lahko. Nikoli ne veš.lp

Za krvodajalstvo sem se odločila, takoj ko sem rodila hčerko. Imela je porodne poškodbe in je potrebovala kri.

Moram reči, da sem si pred porodom želela postati krvodajalka, ampak je bil strah vedno večji od želje. Po porodu pa je strah čudežni izpuhtel.

Dela prost dan pa tudi vedno prav pride 🙂

Mi prosim razložiš, na kateri transfuziji pa ti delajo sedimentacijo? Mogoče so ti jo kdaj naredili kot dodaten test (ja, res marsikdo daruje kri zaradi “zatonj” pregleda), vsekakor pa to ni standardna preiskava pred odvzemom.
Pregleda se količina hemoglobina v krvi, ker je določena spodnja meja, pod katero odvzema ne naredijo. Po odvzemu pa se delajo presejalni testi na HBsAg, HIV, HCV in sifilis, določitev krvne skupine, eritrocitnih antigenov ter potrjevalno testiranje na HB, HCV in HIV markerje z metodo NAT na ZTM v Ljubljani.

New Report

Close