Bučar opozoril
Bučar opozaril na način vladanja
Po njegovih besedah vloga vlade, kdorkoli že bo na oblasti, ne sme ostati takšna, kot je zdaj, in za to ni treba nobene ustavne spremembe. “Omenjena polarizacija se dogaja ravno zaradi sedanjega načina vladanja, ko tisti, ki je dosegel večino na volitvah, postavi vlado, iz česar sledi, da je ta odraz večine in je parlament vnaprej obsojen na vlogo glasovalnega stroja,” je kritičen Bučar.
“Naša vlada je še vedno izvršni svet ali politbiro”
“S tem smo dobili sistem, ki je v bistvu diktatura, preoblečena v formalni plašč demokracije.” To so vzorci vladanja, ki jih v bistvu nadaljujemo iz realnega socializma: naša vlada je še vedno izvršni svet ali politbiro, o stvareh se ne odloča v parlamentu, ampak v vrhovih posameznih strank,” dodaja Bučar.
Vlada mora uveljavljati vrednostne cilje, ki jih postavlja parlament, ne pa da je gospodar parlamenta”
V političnem sistemu je po besedah Večerovega sogovornika potrebno narediti red, “vlada mora uveljavljati vrednostne cilje, ki jih postavlja parlament, ne pa da je gospodar parlamenta in da prihaja v nasprotje tudi s predsednikom države, ker ji mora biti tudi ta podrejen, tako kot pač mora biti v sistemu diktature”. “V temelju je potrebno spremeniti koncept sistema,” še dodaja Bučar.
vir:24ur
Ninej, Ninej… včasih ti je odveč pripopati link, včasih pa kopiraš cele članke oz. njihove odseke. NI samo to rekel g. Bučar, kar si ti prilepila, še več tega je. Recimo na Siol.net je tale članek:
http://www.siol.net/slovenija/aktualno/2008/08/bucar_vecer.aspx
Da si ga lahko preberete v celoti.
hja zato sem pa pustila vir, da ga najdete, no med drugim je povedal tudi tole, zanimivo:
Sporočilo: z delom v tej državi ne prideš nikamor”
Kot pravi Bučar “imajo lahko legalno pravico, vendar je ta absolutno v nasprotju s slovenskim nacionalnim interesom.” “Njihovo bogatenje pomeni negacijo temeljnih vrednostnih načel, na katerih gradimo družbo in so bila tudi podlaga za našo osamosvojitev. Pomeni negacijo tega, da lahko tvoj standard, status, blagostanje temeljijo izključno na uspehu tvojega dela in prizadevanj, saj sporoča, da z delom v tej državi ne prideš nikamor,” še opozarja.
Glede boja proti t.i. tajkunom Bučar meni, da so ti dokaz, da se spreminjamo v družbo velikega notranjega razlikovanja na temelju špekulacije, ne pa delovnega uspeha. “V družbo globokih antagonizmov, ki se bodo v bodočnosti šele pokazali; v družbo, ki bo prej ali slej, če se bo to nadaljevalo, morala tudi formalno opustiti demokracijo, kajti bistvo demokracije je neenakost, ki je vendarle funkcionalno utemeljena,” meni Bučar
ja zato pa verjetno toliko prevzemov v zadnjem mandatu, maje razmišljanje!!!:)