Pokojnine okupatorskim poveljnikom
Zakaj nisem presenečen? In zakaj ne bom, ko jim bo SEDANJA vlada dodelila vojaške pokojnine… Kolšek, Čad, Predojević… In zakaj ne bom presenečen, ko bo medalje Turk podeljeval osebkom kot so Kadijević, Adžić…
http://24ur.com/novice/slovenija/18-let-brez-opravicila-pa-zelijo-obogateti.html
Sej SDS se pa zavzema, da bi odškodnine dobili tud sodelavci okupatorja v 2.sv vojni.
Ja, dokler smo davkoplačevalci ovce, nas kar lepo lupijo.
Zdej se bodo “kao” skregali tisti, ki bi dali denar oficirjem JLA, in tisti, ki bi dali sodelavcem Nemcev in Italijanov. Na konc bodo pa vsem dali. mi pa plačali.
Razlika med 2. svetovno vojno in vojno za samostojno Slovenijo je ta, da se v slednji ve, kdo je bil okuptaor, kdo koloborant in kdo naš.
Pri 2. svetovni pa to ni točno definirano.Za takrat lahko tudi rečemo, da sta bili oba tabora sodelovca okupatorja (prvi je kolobiral z Italijani in Nemci), drugi pa z Jugoslovani, Sovjeti in z ideologijo, obsojeno na propad.
Razlika med 2. svetovno vojno in vojno za samostojno Slovenijo je ta, da se v slednji ve, kdo je bil okuptaor, kdo koloborant in kdo naš.
Pri 2. svetovni pa to ni točno definirano.Za takrat lahko tudi rečemo, da sta bili oba tabora sodelovca okupatorja (prvi je kolobiral z Italijani in Nemci), drugi pa z Jugoslovani, Sovjeti in z ideologijo, obsojeno na propad.[/quote]
V resnici je ravno obratno. Pri 2.sv vojni se točno ve, kdo je 6. aprila napadel Jugoslavijo in kdo je z njimi sodeloval, tako vojaško kot ideološko. Sovjetska zveza ni nikoli napadla Jugoslavije, in niti teoretično ne more bit okupator. kvečjemu lahko rečemo, da so po Avnoju Slovenci prvič v zgodovini dobili svojo republiko. Ne sicer samostojno, ampak napredek je pa bil v primerjavi z vsem držaavami prej.
Medtem ko pri osamosvojitveni vojni še zdaleč ni jasno, kdo je bila legalna vojska v tedaj nepriznani državi Sloveniji. Pa tud to ne, kdo je koga napadel. Pa tudi ne, koliko so ti slovenski oficirji omilili ukaze iz Beograda, tako da do resnejših spopadov ni prišlo in je Slovenija relativno dobro prišla skozi, če primerjaš Bosno ali Hrvaško.
Pa še danes si nismo enotni v mnenju, ali je ščo za odcepitev ali razdružitev, nejasnosti kolikor hočeš.