Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek PROBLEM S KADROM – GA NI, ŠE KJE?

PROBLEM S KADROM – GA NI, ŠE KJE?

Zdravo,

 

še kdo išče kader za administracijo, dopoldansko delo, pon-petek in se na oglas nihče ne prijavi? oz 7 se jih je prijavilo v 3t po objavi,…pred leti (4) smo dobili za podobno delovno mesto preko 300 prijav. Tudi pokliče ne nihče…v čem je fora? a ni krize in ljudje krvavo potrebujejo službo-pravijo? Oglas je normalen z realnim opisom del, širimo ekipo, ne da je kdo odšel…… in ne delam v kadrovski, ampak tako me je razjezilo, da sem si vzela 5min med 15min malico-sama sem si odredila čas drugače bi bila brez in si rekla da vprašam sem, kjer je pretok ljudi velik. Ker če kmalu ne zaposlijo koga, bom pregorela….

dobro jutro Slovenija. Praktično povsod so problemi s kadrom, saj ljudi preprosto ni, pa precej je tudi raznih lenuhov, ki bi prišli v službo, da bi delali, je pa že preveč.Slovenija se še vedno širi, otrok pa ni, saj je povprečna rodnost tam nekje 1.3 otroka na žensko, kar pomeni, da se niti obstoječih ne nadomešča. Edina rešitev je uvoz delavcev, kar se tudi množično dogaja. Recimo v turizmu so zaposleni skoraj izključno Balkanci, ki so sedaj šli drugam in dosti verjetno je, da turizma zaradi pomanjkanja delovne sile ne bo mogoče zagnati. Recimo, če bi uvozili en milijon Palestincev, ki jih imajo ene tako rade, pa najbrž se tudi ne bi dalo veliko pomagat, moški ne delajo nič, ženske pa ne smejo. Menda se tudi že uvaža delovno silo iz Indije.

Tako da ste lahko kar veseli vaših 7 prijav, pa probajte od tega kaj dobiti.

ja plačajo naj pa bodo imeli kandidate…
prav ne splača se delat…
zadnjič grem na razgovor oni celi mastni ooo na zavodu si… to imaš (nima veze kaj) pravim imam… oooo super.. kdaj lahko začneš? takoj??? ma sevedaaaa evo letim… bolje đaba ležat nego đaba radit.
to je za take ki imajo kredit, najemnino, šoloobvezne otroke, al pa so že v letih in si misli boljš da to vzamem ker star sem že kdo me bo pa vzel saj so negotovi časi moram bit vesel ker sploh dobim službo in lahko delam… zato pa je tako…

prej ko sem delal… js itak najmlajsi. ostali usi nad 55. usi jamrajo jaaaa plače nizke a najtežje delo u firmi… pač nič fizičnega samo ni primerjave z ostalimi delovnimi mesti… men so bli pametni pa ufurani a tm šef pride pa čute ko piičke

kot sem že reku… zato pa je tko… delajte če vam paše

Mi vam Istinu šaljemo, ali većini vam je Istina odvratna.

Pa kdo bo šel delat sedaj ko je poletje pred vrati. Lepo te prosim….

Kaksna je ta firma, kjer delave pregoreva, da se spomnejo zaposlit dodaten kader?

Drugo pa, kje je ta firma?

V vecjih mestih mislim, da ne bi smel biti problem, ce vase zahteve niso visoke in ce placilo ni prenizko.

A v Lj? Katera firma? Odkar je korona smo se navadili delati od doma.

Odgovor na objavo uporabnika
jeRESTAKO, 26.05.2021 ob 11:55

Zdravo,

 

še kdo išče kader za administracijo, dopoldansko delo, pon-petek in se na oglas nihče ne prijavi? oz 7 se jih je prijavilo v 3t po objavi,…pred leti (4) smo dobili za podobno delovno mesto preko 300 prijav. Tudi pokliče ne nihče…v čem je fora? a ni krize in ljudje krvavo potrebujejo službo-pravijo? Oglas je normalen z realnim opisom del, širimo ekipo, ne da je kdo odšel…… in ne delam v kadrovski, ampak tako me je razjezilo, da sem si vzela 5min med 15min malico-sama sem si odredila čas drugače bi bila brez in si rekla da vprašam sem, kjer je pretok ljudi velik. Ker če kmalu ne zaposlijo koga, bom pregorela….

Povej prosim. Ker jaz tako službo iščem, administracijo, pa nihče ne odgovarja na poslane prijave. Aja, iščem v Lj.

 

Slabo napisan oglas in brez podatka o začetni plači vsakega odvrne. Ne da se mi dopusta za razgovor jemati, če je plača nižja od 1.000€ neto.

Gotovo provokacija! Pri 100.000 nezaposlenih…

 

Miran

Res je-kadra ni. Hodijo po štampiljke, službe ne želijo.

Saj je jasno katere firme imajo probleme s kadri.
Tiste, kjer je zaposleni le strošek in kjer ti znajo le povedati, da lahko greš, če ti kaj ne paše.
In zato tudi marsikdo gre.

Odgovor na objavo uporabnika
slab opis dela in manjka podatek o plači, 26.05.2021 ob 13:38

Slabo napisan oglas in brez podatka o začetni plači vsakega odvrne. Ne da se mi dopusta za razgovor jemati, če je plača nižja od 1.000€ neto.

Točno tako. Se ne bi čudil, da v tem delovnem mestu ni niti omenjen urnik. Saj ni nobenega podatka za kakšno delo gre, kje se nahaja. Nekdo ki je na zavodu, nima denarja, da si lahko privošči vsak dan se v neke rovte vozit. Pa tudi delodajalci si vedno neki zmišljujejo.

Odgovor na objavo uporabnika
Somebody, 26.05.2021 ob 12:02

ja plačajo naj pa bodo imeli kandidate…
prav ne splača se delat…
zadnjič grem na razgovor oni celi mastni ooo na zavodu si… to imaš (nima veze kaj) pravim imam… oooo super.. kdaj lahko začneš? takoj??? ma sevedaaaa evo letim… bolje đaba ležat nego đaba radit.
to je za take ki imajo kredit, najemnino, šoloobvezne otroke, al pa so že v letih in si misli boljš da to vzamem ker star sem že kdo me bo pa vzel saj so negotovi časi moram bit vesel ker sploh dobim službo in lahko delam… zato pa je tako…

prej ko sem delal… js itak najmlajsi. ostali usi nad 55. usi jamrajo jaaaa plače nizke a najtežje delo u firmi… pač nič fizičnega samo ni primerjave z ostalimi delovnimi mesti… men so bli pametni pa ufurani a tm šef pride pa čute ko piičke

kot sem že reku… zato pa je tko… delajte če vam paše

In taki potem jokajo na stara leta ker je švoh pokojnina, pa kako nepošten je svet da ubogemu starčku ne da živet.

Če bi bile agencije poštene in bi objavile za katero firmo gre in plačo, bi bilo kandidatov še manj. Po moje je folk prišel mal k pameti in se ne javlja na vsako sranje. Deset let ste se delodajalci delali norca iz iskalcev.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Ja ne splača se delat za nekoga. Iz mojih izkušenj. Diplomirana za 800 eur res ne bom delala v Lj. Kar pomeni slabo uro vožnje do službe, in nazaj.

    Če friziras, masiras, delaš nohte ali po moško…delaš knauf, vodovod itd, potem je dovolj tri ure dnevno, da si na takšnem znesku. Ne pa da sem 10 ur zdoma za plačo za zjokat. Pa da se še kdo izživlja nad mano. Hvala lepa. Bom kar naprej moj s.p. furala.

Nikdar mi ne bo jasno, zakaj so pri nas place taka skrivnost.

Odgovor na objavo uporabnika
Skrivnostne place, 26.05.2021 ob 17:58

Nikdar mi ne bo jasno, zakaj so pri nas place taka skrivnost.

Nekoga je nekaj sram.

Politicians should be replaced like diapers, often for the same reason Mark Twain

Zato, ker pri nas še vedno vlada miselnost, da moraš biti vesel in lepo tiho, da imaš službo.

Ampak očitno so ljudje le prišli k pameti.

kje lahko vidim ta vaš oglas? Hvala. Jaz pridem jutri takoj, če le lahko.

 

Kje je to, v katerem koncu Slovenije? Soseda končuje magisterij ekonomije in išče službo. Ima izkušnje v administraciji, tudi sedaj opravlja ta dela v enem podjetju. Pravi, da ji je sicer tam super, je zadovoljna in jo imajo radi, ampak ne zaposljujejo. Kar pomeni, da jo bodo zadržali samo, dokler bo imela študentski status, potem jo bo zamenjal drug študent.

Če je vaše podjetje na Gorenjskem ali v okolici Ljubljane, ji bom omenila spletno stran, in sem skoraj prepričana, da se vam bo javila. Kolikor jo jaz poznam, je redoljubna, delavna in prijetna.

Kar se pa tiče vašega problema, da ni kandidatov…

Če vaše podjetje ni v nekem res odročnem kraju, imate po mojem lahko problem predvsem, če je vaš oglas za delo zares slabo in nejasno napisan, če ste v kraju na slabem glasu ali če ste že prevečkrat objavljali oglase za delo, za katerega ste imeli kandidata že vnaprej izbranega. Ponavadi takim primerom sledi pomanjkanje kandidatov.

Težko verjamem, da ne bi bilo mladih (ali tudi manj mladih), ki iščejo delo.

Odgovor na objavo uporabnika
Tisa_R, 26.05.2021 ob 18:32

Kje je to, v katerem koncu Slovenije? Soseda končuje magisterij ekonomije in išče službo. Ima izkušnje v administraciji, tudi sedaj opravlja ta dela v enem podjetju. Pravi, da ji je sicer tam super, je zadovoljna in jo imajo radi, ampak ne zaposljujejo. Kar pomeni, da jo bodo zadržali samo, dokler bo imela študentski status, potem jo bo zamenjal drug študent.

Če je vaše podjetje na Gorenjskem ali v okolici Ljubljane, ji bom omenila spletno stran, in sem skoraj prepričana, da se vam bo javila. Kolikor jo jaz poznam, je redoljubna, delavna in prijetna.

Kar se pa tiče vašega problema, da ni kandidatov…

Če vaše podjetje ni v nekem res odročnem kraju, imate po mojem lahko problem predvsem, če je vaš oglas za delo zares slabo in nejasno napisan, če ste v kraju na slabem glasu ali če ste že prevečkrat objavljali oglase za delo, za katerega ste imeli kandidata že vnaprej izbranega. Ponavadi takim primerom sledi pomanjkanje kandidatov.

Težko verjamem, da ne bi bilo mladih (ali tudi manj mladih), ki iščejo delo.

Dodatek: napišite nam, na kateri spletni strani ste objavili oglas za delo

Odgovor na objavo uporabnika
Kot deževnik, 26.05.2021 ob 17:48

Ja ne splača se delat za nekoga. Iz mojih izkušenj. Diplomirana za 800 eur res ne bom delala v Lj. Kar pomeni slabo uro vožnje do službe, in nazaj.

    Če friziras, masiras, delaš nohte ali po moško…delaš knauf, vodovod itd, potem je dovolj tri ure dnevno, da si na takšnem znesku. Ne pa da sem 10 ur zdoma za plačo za zjokat. Pa da se še kdo izživlja nad mano. Hvala lepa. Bom kar naprej moj s.p. furala.

Diplomirani inženirji nimajo teh težav.

Neki heca tale prenovljen z nikom imam tezave…v glavnem ne isce se dipl, ampak dovolj je V stopnja. Imena podjetja tukaj ne bom izpostavila, oglas je se vedno aktiven na mojedelo.com. Najdete ga pod referent, komercialni referent ipd…nismo v rovtah temvec v ioc. O placah ne bi vedela povedat kaj ponujajo na zacetku, jih je treba vprasat. Meni je nas kolektiv normalen, mobinga do zdaj nisem zaznala. Je pa mogoce problem v nekaterih ki sem jih drugace spoznala privat in ko je govora o taki sluzbi, kjer sem mi nekdo brez izkusenj, skoraj brez delovne dobe niti prek studenta, navrze da pricakuje 1500€, sluzben telefon, sluzben avto….drugace raje doma sedi….tako da nekaj je tudi v razmisljanju mlade generacije. In ja tudi jaz se strinjam da bi pri 9glasih za delo morali pisati podatek o placi, kot je to v praksi v at.

najprej napišeš administracija, potem referent, komercialni referent… če bi biola resna bi napisala vsaj točen naziv delovnega mesta – pa očitno niti tega ne zmoreš.  Ob takih kadrih se potem ne čudim da ne najdete novega, a za svoje delovno mesto veš točen naziv sploh?

in zakaj je sramotno objaviti ime podjetja, če ne najdete kadra? Očitno nisi iskreno bitje…

administracija in komerciala sta povsem različni področji, tudi na moje delo ločeni…  tako,da očitno ljudi v meglo pelješ, ker si dejansko izmišljuješ.

Odgovor na objavo uporabnika
si izmišljuješ?, 26.05.2021 ob 19:02

najprej napišeš administracija, potem referent, komercialni referent… če bi biola resna bi napisala vsaj točen naziv delovnega mesta – pa očitno niti tega ne zmoreš.  Ob takih kadrih se potem ne čudim da ne najdete novega, a za svoje delovno mesto veš točen naziv sploh?

in zakaj je sramotno objaviti ime podjetja, če ne najdete kadra? Očitno nisi iskreno bitje…

administracija in komerciala sta povsem različni področji, tudi na moje delo ločeni…  tako,da očitno ljudi v meglo pelješ, ker si dejansko izmišljuješ.

 

Ja res ne zelim izpostavljati podjetja ker nikoli ne ves koliko je trolov in delajo probleme kjer jih ni. Tu so raztrgali marsikaterega, se tako normalnega cloveka. In ja delo ni ozkousmerjeno, ni samo npr delanje dobavnic . Prepleta se nabava s prodajo, in se katero podrocje bi slo zraven, suport komercialstom in vez z dobavitelji in logistiko.

New Report

Close