Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Se covid zavarovanje sploh splača?

Se covid zavarovanje sploh splača?

Premišljujem, da bi se konec septembra odpravila v špansko Valencio. Letalske karte so res ugodne, nastanitve ravno tako, ampak vseeno nimam toliko denarja, da bi ga kar stran metala.

Prijateljice je rezervirala dopust v Grčiji in od takrat se izogiba vseh, še v trgovino ne hodi več, otroka pa je nekaj dni pred koncem pouka vzela iz šole, samo da ne bi kakšne bolezni pokasirala. Čisto je napsihirana, zdaj pa psihira še vse nas, ki imamo tudi še v planu dopuste v tujini. Res gre za kar nekaj denarja ampak vseeno. Mene je vseeno uspela toliko prestrašiti, da sem začela razmišljati o zavarovanju potovanja.

Glede na to, da so ta trenutek napovedi, kar se covida tiče, zelo črnoglede, me zanima če ima kdo izkušnje z zavarovanjem za odpoved potovanja v primeru covida? Si morda sploh omenjeno zavarovanje narobe razlagam in je mišljeno samo v primeru, da človek zboli za covidom in ne v primeru, ko se spet razglasi epidemija? Prav vsaka informacija dobrodošla.

Jaz ti priporočam zavarovanje, meni so ze dva leta v preteklem letu skenslali zarad covida. Za enga sm dbla keš nazaj ker sm bla zavarovana za enga pa ne. Se splača, raj riskiraj tisih 20-30€ kot pa ves keš v luft zarad tega virusa

Vzemi to kot loterijo…. ce boste lahko sli boste, ce ne, bo vse skupaj propadlo.

Bodi drzna in tvegaj. Morda bo ratalo. In v tem primeru bos zelo vesela. Sreca je na strani pogumnih.

jaz potujem čez en mesec in sem doplačala to zavarovanje, ni spet toliko denarja, pa za vsak primer zakaj ne. lani so prijateljici povrnili karto brez zavarovanja, letos ne vem, če to še velja, sem se kar raje zavarovala. ponavadi je tako, da ko se zavaruješ, je potem vse okej, tako da upam, da bo tudi tokrat!

Lansko leto nisem potovala, letos ima v planu potovanje, ki je kar precejšen finančni zalogaj. Sem šla raziskovat razna zavarovanja, saj do sedaj na potovanjih drugega kot celoletnega zdravstvenega za tujino nisem imela. Sem naletela na eno zanimivo zadeva,  za katero še nisem slišala in sicer  na Go Tolnusure bojda nudijo zavarovanje letalskih kart, nastanitve, rent a carja, vstopnic za koncerte in športne dogodke, in tudi v primeru covida. Ker nikjer drugje nisem naletela na podobno ponudbo, takoj v ponedeljek preverim kaj resnično zavarovanje ponuja, pa seveda cena.

Mislim, da je par deset evrov za zavarovanje vsekkor dobra nalozba za to, da se ne obremenjujes in si ziher. Sploh, ce gre za potovanja, ki stanejo vec. Pa si potem miren. Jaz bi se vsekakor za to odlocla. Ima kdo izkusnje ze s tem? Majo to vse zavarovalnice, kako je z drobnim tiskom?

Odgovor na objavo uporabnika
Popotnica Nina, 02.07.2021 ob 16:32

Lansko leto nisem potovala, letos ima v planu potovanje, ki je kar precejšen finančni zalogaj. Sem šla raziskovat razna zavarovanja, saj do sedaj na potovanjih drugega kot celoletnega zdravstvenega za tujino nisem imela. Sem naletela na eno zanimivo zadeva,  za katero še nisem slišala in sicer  na Go Tolnusure bojda nudijo zavarovanje letalskih kart, nastanitve, rent a carja, vstopnic za koncerte in športne dogodke, in tudi v primeru covida. Ker nikjer drugje nisem naletela na podobno ponudbo, takoj v ponedeljek preverim kaj resnično zavarovanje ponuja, pa seveda cena.

Pri potovanjih vedno vzamem zavarovanje, vedno. V teh covid časih pa sploh. Kot je nekdo rekel, teh par evrov ni nič v primerjavi z ostalim stroškom, če propade.

Ravno na srečo in pogumne ne bi igrala:)

Včasih nisem zavarovala, letos bom, ker imamo spet planirano daljše potovanje v oktobru. Vsa večja potovanja zavarujem. Vedno drugje. Ravno se dogovarjam in iščem najbolj optimalno.
Nekdo je omenil neko novo zavarovanje, za katerga še nisem slišal… ve kdo kaj več?

Zanimamo se za neko potovanje pri agenciji Relax. Šli bi v začetku septembra in na agenciji so rekli, da v primeru odpovedi zaradi covida dobimo vse nazaj v kešu in ne v dobropisu ali vrednostnih.vrednotnicah.

ok, pravite zavarovanje … ampak koliko pa ste pripravljene dati? in kot drugo, v katerih primerih velja. bohved, če ne najdejo nekaj v drobnem tisku in vse skupaj propade.

Če je razglašena epidemija, kamor spada covid, ti je agencija dolžna povrniti vplačani znesek. Za nepredvidene situacije, kot so bolezni, smrt, pa tudi.m, do 80 pisto, odvisno, koliko prej odpoved.

Kar se tiče zavarovanja za covid je pa tako, da zavarovanje velja, če dejansko zboliš za covid in dohtar pavi, da si nezmožna za delo, ne pa tudi, če si bika v stiku z okuženim in bi v ta namen fasada karanteno ali samoizolacijo.

Ta tvoja kolegica naj se pa v klet zapre. Samo naj se opremi z izolirano opremo, predno jo pospravi, da jo slučajno kaka mišja mrzlica ne sreča. 🙄

Mi vedno vzamemo aranžma z rizikom odpovedi, saj imam 3 male otroke. Ta riziko te krije   tudi če zboliš za kovidom.

Odgovor na objavo uporabnika
Marian, 03.07.2021 ob 06:49

Ravno na srečo in pogumne ne bi igrala:)

Včasih nisem zavarovala, letos bom, ker imamo spet planirano daljše potovanje v oktobru. Vsa večja potovanja zavarujem. Vedno drugje. Ravno se dogovarjam in iščem najbolj optimalno.
Nekdo je omenil neko novo zavarovanje, za katerga še nisem slišal… ve kdo kaj več?

 A mogoče misliš Go Tolnsure (ne vem če sem prav napisala)? Mi smo na priporočilo moje prijateljice sklenili zavarovanje pri njih, imajo vsa možna zavarovanja, pa po mojih info eni redkih, ki imajo tudi zavarovanje v primeru korone. Mene so prepričali, ker ni drobnega tiska, hvala bogu jih pa nismo rabili. 

smo 4članska družina in pri otrocih res nikoli ne veš! Posledično VEDNO  vzamemo zavarovanje!

Kot oseba, ki vedno gleda na vsak evro, ko potujem, bi jaz definitivno sklenila potovanje. Že pred covidom nisi nikoli vedel kaj lahko vse pride vmes, zdaj je pa še toliko večje tveganje. Jaz sem na splošno živčne narave in me vedno vse skrbi, tako da bi raje doplačala nekaj evrov več pa bi imela mir. Je pa najbrž pametno, da si prebereš prej vse pogoje in drobni tisk, da ne boš na koncu neprijetno presenečena.. se tudi to zgodi.

Če ima kdo kakšne predloge ali izkušnje z dobrimi zavarovanji bi lepo prosila, če deli. Jaz rada najprej vse pregledam, preden se za nekaj odločim hehe.

Jaz imam rezervirano za september, seveda tudi riziko. AMPAK bodite pozorni. Zavarovanje ne velja za covid. Ne če zboliš ti ne če si v karanteni zaradi drugega ne če je epidemija razglašena v državi.

Odgovor na objavo uporabnika
slabo kaže, 05.07.2021 ob 11:08

Jaz imam rezervirano za september, seveda tudi riziko. AMPAK bodite pozorni. Zavarovanje ne velja za covid. Ne če zboliš ti ne če si v karanteni zaradi drugega ne če je epidemija razglašena v državi.

Jaz se bom kar na zavarovalnico, ki jo nekdo tukaj predlaga, obrnila. Toliko kot sem brala na njihovi spletni strani bi se znalo zgoditi, da ti povrnejo tudi v primeru karantene.

 

 

Mi smo pred meseci praktično stran vrgli denar za potovanje. Smo zboleli, zavarovano nismo imeli, pač smo gledali, da pridemo poceni skoz, no in tako ostali brez denarja. Nikoli več tako brezglavo v take stroške.

Se nekaj bi dodala. Lansko leto, ko je država tik pred zdajci zaprla mejo s Hrvaško, kjer velja tudi ZZZS kartica in sem se potem odločila za zeleno Grčijo, me je za Grčijo v agenciji prepričala, da sem vzela eno izmed zavarovanj. Kaj pa če. Ker ZZZS krije le osnove. Je rekla. No, kasneje mi prijateljica, ki ima mamo slovenko v Grčiji, oče je bil grk živi pri nas in gre vsako leto tudi z otroki za mesec v Grčijo, da ZZZS krije lahko marsikaj. Ker je bilo vse naknap lansko leto, ok, sem spregledala, da Grčijo kot Eu tudi krijejo ker je tok nakladala v agenciji, in je bilo na Knap za nekaj dni, da sem zavarovanje doplačala. Drugače ne bi.

    Če po svetu vlada neko bilo jezika, ki lahko vpliva na ljudi, se bodo pa malo bolje zmigali. Da tako trpela blagajna še to vzame v zakup. Ne da spet zavarovalnice bogatijo na račun naivnežev. In seveda kolegic, ki se iz vate ne znajo zvaliti. P🤷‍♀️☺🤣😂🤣😆🤗😂😂😂😂😂

 

Odgovor na objavo uporabnika
Najbolje da, 05.07.2021 ob 18:19

Se nekaj bi dodala. Lansko leto, ko je država tik pred zdajci zaprla mejo s Hrvaško, kjer velja tudi ZZZS kartica in sem se potem odločila za zeleno Grčijo, me je za Grčijo v agenciji prepričala, da sem vzela eno izmed zavarovanj. Kaj pa če. Ker ZZZS krije le osnove. Je rekla. No, kasneje mi prijateljica, ki ima mamo slovenko v Grčiji, oče je bil grk živi pri nas in gre vsako leto tudi z otroki za mesec v Grčijo, da ZZZS krije lahko marsikaj. Ker je bilo vse naknap lansko leto, ok, sem spregledala, da Grčijo kot Eu tudi krijejo ker je tok nakladala v agenciji, in je bilo na Knap za nekaj dni, da sem zavarovanje doplačala. Drugače ne bi.

    Če po svetu vlada neko bilo jezika, ki lahko vpliva na ljudi, se bodo pa malo bolje zmigali. Da tako trpela blagajna še to vzame v zakup. Ne da spet zavarovalnice bogatijo na račun naivnežev. In seveda kolegic, ki se iz vate ne znajo zvaliti. P🤷‍♀️☺🤣😂🤣😆🤗😂😂😂😂😂

 

Če Se ravno naša vlada spet ne zmiga in bo glavno sezono zase v korist, naj bodo fer in državo začnejo zapirati že sedaj, ne ko bodo imeli drugo polovico avgusta dostop le vrh, ko bodo lahko prikolice rihtali. Sedaj pa skorajda brez omejitev. Če že želijo zajeziti. In potem še birokracija, da vrnejo zaradi ukrepov. Nelogično  Sezona traja do sredine septembra, ne zgolj dva meseca. Iz stresa greš na dopust, zaradi ukrepov, si pod dodatnim stresom, ko lahko Buliš le v luno, ko ne moreš na dopust, ki te relaksira od stresa stran. Saj slednje bo spet tik pred zdajci. Potem pa bodi spočit. Pa plačaj, pa se zajebavaj na kupu s stresom, ko gre za povračilo. Lanskoletna šola je stala vse.

Če bom pa kužna, kljub cepljenju, in se držiš ukrepov, pa ne bo samo moja krivda. Zato je letos konec avgusta le brezplačno ZZZS. Jerxse ukrepov držim. In sem se jih tudi kot necepljena leto in četrt. Brez haloa. Tisto zavarovanje je pa pri njih v žepu ostalo. Odgovornost je na vseh. In nismo roboti. Da skačemo iz jajca v jajc. Kakor se komu zazdi. Mnenje je dovoljeno, hvala.

 

 

Eno vprašanje, če kdo ve… mi smo pred pol leta podaljšali potovanje, na katerega nismo šli in gremo letos… imamo vse zavarovano.

Iz firbca sem šla gledat to zavarovanje, gotoinsure, btw… zelo težko sem našla stran…   Ampak sem se dokopala do podatkov.
Zavarovanje se bere res super, zato me zanima, če lahko skleneš dve zavarovanji za isto potovanje? Ampak najbrz moraš to takoj ob vplačilu aranžmaja.

Tudi mene je zanimalo to zavarovanje in jenzanimivo, da povrnejo tudi stroške vstopnic za koncerte.

Hojla, kar pojdi ja, na triglavu imajo vse.

Jaz sem dobila tako poceni vse, karte in prenocisce, da se mi ni splacalo zavarovanja vzet.😁

Pozdrav vsem…

Vedno se izplača vzeti zavarovanje, sploh v teh časih in za tujino. Iz izkušenj povem, da te zdravniki povsem drugače obravnavajo v tujini, če imaš dobro zavarovanje, ker bodo lahko tudi dobro zaslužili (tako pač je). Če ga nimaš, te bodo dali v najslabšo oskrbo…resnično preverjeno in to v Aziji. 🙂

 

 

 

 

 

New Report

Close