Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Ali je mozno?

Ali je mozno?

Pozdravljeni.
Razmisljam. Vedno bolj razmisljam ali lahko resnicno bivse zenske naredijo toliko skode moskim, da se resnicno bojijo nove zveze, da se bojijo vezati, ker mislijo, da se bo zgodba ponovila in bodo spet na dnu, sami, zlomljeni?  Jim lahko vzpostavijo toliko nezaupanja v zenske, da se preprosto nimajo vec zelje vezati? Ker se bojijo. Bojijo se razocaranja. Bojijo se ponovitve.

No sama sem v taki situaciji. Imam enega “partnerja”, za katerega sem prepricana, da sem jaz edina zenska v njegovem zivljenju (ne skriva pred mano nic, ce bi zelela bi lahko sla cez njegova sporocila na telefonu, vbistvu karkoli, vendar nocem, ker ima moje 100% zaupanje). Sicer nisva par, imava pa interni dogovor, da sva samo en z drugim, v primeru, da spoznava koga drugega si to takoj poveva. No torej s tem moskim sva v takem odnosu ze malo vec kot leto dni, nisva neka najstnika, sva oba preko 33, imava oba za sabo dolgoletni zvezi, ki sta pa se koncali zelo grdo. Skupaj prezivljava kar veliko casa, kolikor pac utegneva, hodiva na razlicne izlete, greva na kosilo/vecerjo, se druziva kar tako, ker nimava drugega za poceti. Njegove dobre prijatelje sem spoznala. Vendar pred vsemi drugimi (se pravi znanci, druzina, itd) ta “odnos” skrivava. Nekako se mi je v zacetku zdelo to pametno, ker vec ljudi ve, da si srecen, vec ljudi ti zeli nasmeh zbiti z obraza, sedaj pa mi je ze vse skupaj malo hecno, ker jaz sem po toliksnem casu ze pripravljena tvegati “strto srce”, sem namrec mnenja, da je vreden tveganja. Vendar tukaj je problem on. Ni pripravljen, boji se, da se bo enako koncalo kot njegova prejsnja zveza, ker je preprican, da ga bo, v primeru, da se zgodba ponovi prevec strlo in se ne bo vec pobral. Jaz sem se v njega resnicno zaljubila, je namrec vse kar si zelim. Imava toliko skupnih tock, zdi se mi, da tokrat je pa res to to kar si resnicno zelim. Prepricana sem, da tudi on goji mocna custva do mene. Sicer stvari nocem prehitevati, imava oba za sabo tezki zgodbi, nocem ga silit v karkoli, poskusam tudi razumeti ta njegov pretiran strah. Sva se o tem tudi pogovarjala in mi je tudi povedal, da trenutno se ne upa na kakrsen koli nacin vezati (ceprav, ce dobro pomislim sva midva v bistvu v zvezi, vendar skrito pred radovednimi ocmi), sem mu dala vedeti, da ga razumem in da se tudi jaz bojim ponovnega razocaranja. Vecina casa mi ta skrivnostnost pase, na trenutke pa zelim celemu svetu povedati, da sem koncno spet srecna. Da koncno zivim zivljenje, ki si ga zelim in da je ravno on tisti, s katerim si ga delim. 

Torej moski. Je mozno, da si po eni strani zelite veze, vendar se tako zelo bojite, da boste ponovno razocarani, da se preprosto bojite ponovno vezati in raje furate skrivnost do tiste tocke, ko koncno pridete preko samih sebe in se prepricate, da vas trenutna zenska zagotovo ne bo prizadela? Je vredno imeti upanje, da cez nekaj casa bo vse “uradno” ali je bolje vreci pusko v koruzo?

 

Prepričana si da si edina ženska v njegovem življenju. Ne bi rekla.

Odgovor na objavo uporabnika
Alina985, 08.07.2021 ob 23:07

Prepričana si da si edina ženska v njegovem življenju. Ne bi rekla.

Se strinjam. Kdor se z nekom speča zaradi izključno fuuk zveze, naj ne pričakuje čustvene navezanosti, romantike in resne zveze. Čeprav je to napaka, ki jo največkrat naredijo ženske. Rade bi se šle svobodno fuuk razmerje, pa se ga ne znajo iti.

Prvo vprasanje. Zakaj si tu gor to pisala? Tu je 99,8% frustrirancev, ki itak vidijo v vsem samo slabo.

Iz moje izkusnje. Ja je mozno. Z mojim zdaj mozem sma bla 3 leta tak, da sma se skrivala. 2 leti in pol nisem spoznala nobenega prijatelja on pa ne moje prijateljice. 2 leti in pol sma se izkljucno dobivala al pri meni al pri njem. Kake vecerje, kaki izleti, vse skrivno. Tak da ce dobro pogledas te sploh ne skriva tak ful glede na to da se skupaj pojavlata v javnosti (vecerje, izleti). Njegovo familijo in on mojo sma spoznala po 3 ko sem bla ze noseca s prvim sinom. Tak da ja je mozno. Jaz sem tudi mislila da nikol neboma priznala da sma skupaj. Zdaj sma pa porocena 3 leta in mama 2 otroka. Tak da zenska ne izgubi upanja niso vsi taki da bi te izkoristili. Uzivaj!

Odgovor na objavo uporabnika
Hjao, 09.07.2021 ob 06:58

Prvo vprasanje. Zakaj si tu gor to pisala? Tu je 99,8% frustrirancev, ki itak vidijo v vsem samo slabo.

Iz moje izkusnje. Ja je mozno. Z mojim zdaj mozem sma bla 3 leta tak, da sma se skrivala. 2 leti in pol nisem spoznala nobenega prijatelja on pa ne moje prijateljice. 2 leti in pol sma se izkljucno dobivala al pri meni al pri njem. Kake vecerje, kaki izleti, vse skrivno. Tak da ce dobro pogledas te sploh ne skriva tak ful glede na to da se skupaj pojavlata v javnosti (vecerje, izleti). Njegovo familijo in on mojo sma spoznala po 3 ko sem bla ze noseca s prvim sinom. Tak da ja je mozno. Jaz sem tudi mislila da nikol neboma priznala da sma skupaj. Zdaj sma pa porocena 3 leta in mama 2 otroka. Tak da zenska ne izgubi upanja niso vsi taki da bi te izkoristili. Uzivaj!

Če pa kaj težko prenašam, je to kmetavzarska “štajerščina” v stilu neboma, boma, jema, pijema, spima, fukama.

Nagravžno. Ampak, po drugi strani, nič čudnega. Štajerci pač.

 

Pa se kako so ene sposobne unicit moskemu zivljenje. Jaz npr. se bojim zensk. Zensk in psov.

Stajerscina je ce ne ves najbolj cista slovenscina. A ostala narecja ti pa ne gredo na k…c? To da gorenjci recejo zenski ON. To je pa pravilno.

Odgovor na objavo uporabnika
Para Bellum, 09.07.2021 ob 04:24

Se strinjam. Kdor se z nekom speča zaradi izključno fuuk zveze, naj ne pričakuje čustvene navezanosti, romantike in resne zveze. Čeprav je to napaka, ki jo največkrat naredijo ženske. Rade bi se šle svobodno fuuk razmerje, pa se ga ne znajo iti.

Res je! I’m not a robot! 😄 😄

Odgovor na objavo uporabnika
Huuudooo, 09.07.2021 ob 07:08

Če pa kaj težko prenašam, je to kmetavzarska “štajerščina” v stilu neboma, boma, jema, pijema, spima, fukama.

Nagravžno. Ampak, po drugi strani, nič čudnega. Štajerci pač.

 

EJga kok si pa ti hud model/ka.  Kva pa ma zdj moja stajerscina tuki veze? Kva a je tko boljse napisan? A je lepsi? Zadovoljen/a? Bos lahko spal/a dons?

 

Berem tole vajino zgodbo,… se pravi, sta si zvesta, imata močna čustva drug do drugega, veliko časa preživita skupaj…če prav razumem vaju od “prave” zveze loči le to, da drugi za to ne vejo. In ta element misliš, da igra tako veliko vlogo pri njem in njegovem strahu, da bi bil razočaran? Če je vse tako kot pišeš tudi z njegove strani, potemtakem… če ga npr.danes pustiš, bi bil že sedaj zelo razočaran, ne glede na to ali zate ve njegova familija ali ne, a ni res?. Tole se mi zdi mejčkan nenavadno, moram rečt.

 

 

Jah, ni vsak za vse 😉

Ampak včasih misliš, da ti bo šlo, pa poskusiš…pa šele potem vidiš, da ne bo 🙂

Moja prva misel je, da te ima pri roki, dokler ne spozna “taprave”.

A se ženske res tako malo cenite?

Moj mora bit PONOSEN, da je z mano. Težko me je dobil in dolgo se je boril in sedaj me z veseljem razkazuje in vozi naokoli in vsem pove, da sem jaz NJEGOVA.

Meni se zdi tukaj vprašanje o spolu popolnoma neumestno. Vseeno je ali si moški ali ženska – ja, partner/partnerka te lahko psihično pohabi do te mere, da te je strah kakršnega koli razmerja, kljub temu, da si ga želiš. Istočasno se lahko kdo tudi malo “laže” o travmah in stiskah – kar pa bi načeloma po enem letu zveze, morala vedeti.

 

Pač ja – lahko ga je strah, lahko se mu ne da, … Vprašanje je kaj ti pričakuješ/želiš/zahtevaš; lahko bo enako kot pri @Hjao , lahko pa boš večno “skrivna prijateljica” ali pa mati samohranilka otroku z “oče neznan” v rojstnem listu.

 

Ful nimam nič proti “situationship” in “casual dating” pa “friends with benefits” – me pa zelo moti, če se gre v to s Figo v žepu ali napačnimi predstavami, ker je ravno odkritost in jasnost “lepota” tega (da se ve s čim računati).

 

Trenutno si na poti k odprti zvezi (ker si napisala, da si povesta, če kdo koga novega spozna) – pač to bi bilo dobro razčistiti ali je konec na vidiku ali ne. Kot sem že napisala – ne zdi se mi narobe, če je jasno in razčiščeno. V enem letu bi lahko vedel ali ima še namen iskati drugo ali ne, pa tudi kako naprej v smislu skupen dom, družina itd.

 

Razumem, da je (lahko) zatravmatiziran ubošček (tudi sama sem plašna oseba); samo ti pa tudi moraš vedeti kje stojiš in na kaj lahko računaš. Ne bi bila prva, ki bi ostala prijateljica do menopavze, potem pa “upsi”; hkrati pa sta lahko kot @Hjao “2gether4ever”.

 

Malo presodi. Po enem letu, bi te lahko dovolj poznal, za resen odgovor, tudi če te nima namena predstavljati naokoli čez noč.

komedija, ne more moškemu z karakterjem ena ženska iz preteklosti tako zamorit filinga do žensk, da ne bi imel inspiracijo do nove ženske v bodočnosti.

Bojazen pred razočaranjem z xy novo žensko zaradi neke pretekle zveze, heh, noro. Moški se lahko boji edino samega sebe, da odpove z žensko takrat ko se mu ta ženska že preda in, da jo ne obdela tako kot jo bi moral, za svoj in njen užitek..

Ti si mu samo kolegica za fuk in mokre sanje ko druge boljse ni pri roke…sprijazni se…dedi mamo radi take da jih z besedami obračamo, še vedno pa se lahko pristulis k eni , pa je malo prislonis …potem pa spet zivis svoj lajf, vmes pa prislanjas se ostale…brez obvesznostio…pravzaprav si ti idelana….dajes videz njegove punce ki to nisi, pa se za spreznit se ma ki ob casu ko on hoče… ne delaj pa si utvar da bo hotel s tabo bit, kr če bi bi ćže..tako stanje je nam dedom idealno…

HJAO

Kva ejga stari, a ti si pa iz Lublane, a si šu doga volkat….

Samo za primerjavo, kako govorimo Štajerci, kljub temu, da v dvojini uporabljamo črko “m” in ne “v”, kot vi mestni ljudje, ki se pravilno izražate, uporabljate poslovenjene angleške besede in mislite, da ste frajerji. Samo za info, Celjska kotlina govori najlepšo slovenščino, poleg nekaterih delov Dolenjske, vse ostala narečja pa dajejo lepoto slovenskemu jeziku.

Torej, če ste spotikate ob Štajerce, dajte najti en drug argument, ne pa narečje.

Uf, bog ne daj, da dobite Štajerko/ca, ker se vam lahko še zmeša. To pa res ne želim 😊

Odgovor na objavo uporabnika
Rumena, 08.07.2021 ob 23:01

Pozdravljeni.
Razmisljam. Vedno bolj razmisljam ali lahko resnicno bivse zenske naredijo toliko skode moskim, da se resnicno bojijo nove zveze, da se bojijo vezati, ker mislijo, da se bo zgodba ponovila in bodo spet na dnu, sami, zlomljeni?  Jim lahko vzpostavijo toliko nezaupanja v zenske, da se preprosto nimajo vec zelje vezati? Ker se bojijo. Bojijo se razocaranja. Bojijo se ponovitve.

No sama sem v taki situaciji. Imam enega “partnerja”, za katerega sem prepricana, da sem jaz edina zenska v njegovem zivljenju (ne skriva pred mano nic, ce bi zelela bi lahko sla cez njegova sporocila na telefonu, vbistvu karkoli, vendar nocem, ker ima moje 100% zaupanje). Sicer nisva par, imava pa interni dogovor, da sva samo en z drugim, v primeru, da spoznava koga drugega si to takoj poveva. No torej s tem moskim sva v takem odnosu ze malo vec kot leto dni, nisva neka najstnika, sva oba preko 33, imava oba za sabo dolgoletni zvezi, ki sta pa se koncali zelo grdo. Skupaj prezivljava kar veliko casa, kolikor pac utegneva, hodiva na razlicne izlete, greva na kosilo/vecerjo, se druziva kar tako, ker nimava drugega za poceti. Njegove dobre prijatelje sem spoznala. Vendar pred vsemi drugimi (se pravi znanci, druzina, itd) ta “odnos” skrivava. Nekako se mi je v zacetku zdelo to pametno, ker vec ljudi ve, da si srecen, vec ljudi ti zeli nasmeh zbiti z obraza, sedaj pa mi je ze vse skupaj malo hecno, ker jaz sem po toliksnem casu ze pripravljena tvegati “strto srce”, sem namrec mnenja, da je vreden tveganja. Vendar tukaj je problem on. Ni pripravljen, boji se, da se bo enako koncalo kot njegova prejsnja zveza, ker je preprican, da ga bo, v primeru, da se zgodba ponovi prevec strlo in se ne bo vec pobral. Jaz sem se v njega resnicno zaljubila, je namrec vse kar si zelim. Imava toliko skupnih tock, zdi se mi, da tokrat je pa res to to kar si resnicno zelim. Prepricana sem, da tudi on goji mocna custva do mene. Sicer stvari nocem prehitevati, imava oba za sabo tezki zgodbi, nocem ga silit v karkoli, poskusam tudi razumeti ta njegov pretiran strah. Sva se o tem tudi pogovarjala in mi je tudi povedal, da trenutno se ne upa na kakrsen koli nacin vezati (ceprav, ce dobro pomislim sva midva v bistvu v zvezi, vendar skrito pred radovednimi ocmi), sem mu dala vedeti, da ga razumem in da se tudi jaz bojim ponovnega razocaranja. Vecina casa mi ta skrivnostnost pase, na trenutke pa zelim celemu svetu povedati, da sem koncno spet srecna. Da koncno zivim zivljenje, ki si ga zelim in da je ravno on tisti, s katerim si ga delim. 

Torej moski. Je mozno, da si po eni strani zelite veze, vendar se tako zelo bojite, da boste ponovno razocarani, da se preprosto bojite ponovno vezati in raje furate skrivnost do tiste tocke, ko koncno pridete preko samih sebe in se prepricate, da vas trenutna zenska zagotovo ne bo prizadela? Je vredno imeti upanje, da cez nekaj casa bo vse “uradno” ali je bolje vreci pusko v koruzo?

 

Seveda je možno, absolutno. In to za oba spola. Zelo veliko ljudi je takšnih – a žal tudi mislim, da to prikazuje tudi delno nezrelost, ker se človek ne zna (ali pa noče) spraviti čez ta problem. Še posebej je tako, če ne zna tudi prepoznati svojega prispevka v celotnem sranju.

Čeprav je res, da za takšno predelavo problem potrebuješ določen čas, ki je odvisen od osebnosti in načina razmišljanja. Mogoče bo še prišel na to – a tega jaz ne morem ocenjevati, če ga ne poznam.

Če je vredno vztrajati ne morem svetovati, ker ga oz. vaju ne poznam. Včasih je vredno in potrebuje samo novo zaupanje oz zaupanje vase, ki ga lahko zgradi – včasih pa vztrajanje nima smisla, sploh, če se je enako sranje že večkrat ponovilo. Ker ko taka stvar postane vzorec, brez trenda izboljševanja, kaže bolj na nek njegov problem, ki ne bo izginil sam od sebe.

Odkrito povedano, nisi “prava”. Ženske preveč komplicirate. Moški so preprosta bitja. Če bi do tebe začutil pravo kemiji, ne bi bilo ovir, brez skrbi, tako pa si tista za vmes, dokler ne bo prišla ena, ki mu bo zamajala tla pod nogami. Tiste frustracije pridejo na platno šele kasneje, ko se med poliže. Na začetku jih hormoni/nagon/zaljubljenost premagajo.

Zaradi zensk in zlata so se moski nekoc pobijali med sabo.

Odgovor na objavo uporabnika
pa dajte no, 09.07.2021 ob 09:41

Moja prva misel je, da te ima pri roki, dokler ne spozna “taprave”.

A se ženske res tako malo cenite?

Moj mora bit PONOSEN, da je z mano. Težko me je dobil in dolgo se je boril in sedaj me z veseljem razkazuje in vozi naokoli in vsem pove, da sem jaz NJEGOVA.

Tudi jaz mislim, da ko moški spozna pravo, da tega strahu ni, je pa strah, da bo žensko izgubil.

Vedi, da je povprečen moški drugačen. Lahko je leta v resni zvezi z žensko, čeprav čuti, da to ni to. Ampak je raje z eno žensko, kot sam. Že tukaj gor sem brala, da je npr. moški na poročni dan vedel, da s to žensko, ne bo ostal celo življenje. Podobnih izjav je bilo na tem forumu že kar nekaj.

Skupaj sta že nekaj časa, tako da ne bo nič narobe, če poveš, da si želiš več ali pa želiš iti dalje in to tudi dejansko spelješ, če se zadeve ne spremenijo. To je preizkus, če mu je res mar zate. Če mu je, potem se bodo stvari uredile precej drugače. Drugače pojdi raje naprej, ker se zna zgodit, da te bo po letih veze zapustil zaradi druge, ker je tako ali tako vedel, da ti nisi tista prava.

Sam sem imel 2 krat zlomljeno srce in ja je mozno da ga je tako zelo strah in noce riskirati ampak sej kot ze sama pravis sej delata vse kar delajo partnerji skupaj tako da vrjamem da te ima zelo rad drugace bi se ze preje umaknil. Ne vrzi puske v koruzo ampak pejta lepo pocasi sej se ne mudi ce se masta res rada. Zelim vama veliko srece 😊

No, no…takih gorenjcev je tako malo, da ni vredno omembe. Tako da zenski spol v nasem narecju cist lepo uporablja 99,9% govorcev. Zato ne posplosuj!

Moje mnenje je, da gospodu jasno povej,da se več ne želiš iti skrivalnic. Zgodb je veliko z različnimi konci. Bojim se, da odprtost odnosa kaže na odprte oči partnerja ,ki pozorno zre v svet in gleda, če pride ona taprava. Seveda rezerva, ki je zaljubljena vanj pa itak čeka. Ženska, ne dopustite si statusa rezerve ( razen,če vam to ustreza). V kolikor pride “ona” mu ne boste smeli nič očitati ,ker sta imela dogovor. (moj bivši je točno to naredil eni ženski. 2ali 3 leta sta bila skupaj, slike zaljubljencev na fb, spoznal z njegovo družino. Opozarjala sem ga (sva v korektnih odnosih), da samska ženska nikoli v sebi ne sprejme,da gre samo za odnose na mimogrede. In seveda je prišla “taprava” mimo in je bil konec in tragedija.)

Če bi oba imela tako močna čustva pač ne bi rabila dogovora da si povesta če kaj “boljšega” pride mimo se ti ne zdi? Nič…..čakaj da ti pove.

👍🏻👍🏻👍🏻😁😁😁

New Report

Close