Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Bi jim plačali pico?

Bi jim plačali pico?

Spodaj me je en zapis spomnil na situacijo pred enim mesecem v gostilni na obali. Tam sva jedla z možem, za sosednjo mizo pa petčlanska družina z večjimi tremi otroki, nekje od 12 do 17 let. Naročili so dve pici in vodo. Ta starejši je rekel, da on bi sam eno pico, pa srednji tudi, tamala je vprašala, če lahko ledeni čaj, pa je oče rekel, da ne, da bo to dovolj. No, pojedo, pa pravi srednji, da on je še lačen, pa mu odgovori oče, da bo v kampu jedel pašteto in kruh.

Sva z možem razmišljala, da se ponudiva plačat dve pici, pa potem nekako nisva, se nama je zdelo nespoštljivo. Kaj bi vi naredili?

mičkeno bolj bodite no domiselni s to pašteto in kruhom. Pašteta tudi košta, bolje bi bilo, da rečete, da bodo jedli domačo marmelado in kruh. pri nas tudi tako naročimo, pa ne zato, ker ne bi imeli, ampak ker so pice ponavadi velike in je ravno prav.

Odgovor na objavo uporabnika
mijav mijav, 15.07.2021 ob 08:53

mičkeno bolj bodite no domiselni s to pašteto in kruhom. Pašteta tudi košta, bolje bi bilo, da rečete, da bodo jedli domačo marmelado in kruh. pri nas tudi tako naročimo, pa ne zato, ker ne bi imeli, ampak ker so pice ponavadi velike in je ravno prav.

Ne vem, kaj hočeš povedat?? Kaj domiselni? Tako je ta oče pač rekel. In oni očitno niso bili siti in jim ni bilo ravno dovolj.

aja spet ti s tvojimi izmišljenimi temami, sedaj se boš kregala do nezavesti, pa kliki bodo tudi.

In zakaj sedaj o tem razmisljas po 1 mesecu? Takrat nisi odreagirala. Naredila si tako kot naredi vecina. Briga se zase.

 

1 mesec nazaj sem zbirala denar za otroka za eno zdravstveno opremo. Samo ena oseba mi je ponudila denar. Da mi da, da mi posodi, da da za otrokov rojstni dan vnaprej….in nisem sprejela, ker sem rekla, da oce otroka oz. partner bo razocaran, ce ne bo mogel SAM poskrbet za otroka in njegovo zdravje.

 

Ko sem prisla domov sem jokala kam smo prisli zaradi korone v zivljenju. Na popolno dno.

In tezko si je priznat, da nimas. Rad bi si polepsal malo zivljenje pa ceprav s polovico pice. Za mariskoga ni enostaven cas. Moja hci mi 50x na dan omeni, da bi sla na morje. Smo sli cez vikend v zastonj apartma…ona bi še, ker ji je lepo, pa ni od kje vzet.

Na koncu pa itak reces, samo da je zdravje, ker ko tega ni…

Odgovor na objavo uporabnika
EN ZAPIS SPODAJ, 15.07.2021 ob 08:49

Spodaj me je en zapis spomnil na situacijo pred enim mesecem v gostilni na obali. Tam sva jedla z možem, za sosednjo mizo pa petčlanska družina z večjimi tremi otroki, nekje od 12 do 17 let. Naročili so dve pici in vodo. Ta starejši je rekel, da on bi sam eno pico, pa srednji tudi, tamala je vprašala, če lahko ledeni čaj, pa je oče rekel, da ne, da bo to dovolj. No, pojedo, pa pravi srednji, da on je še lačen, pa mu odgovori oče, da bo v kampu jedel pašteto in kruh.

Sva z možem razmišljala, da se ponudiva plačat dve pici, pa potem nekako nisva, se nama je zdelo nespoštljivo. Kaj bi vi naredili?

Prosila bi natakarja za rundo pijače in še 2 pici na moj račun, anonimno ..”časti hiša na vsakih 50 pic” ali karkoli bi bil izgovor. Najstniki lahko pojejo toliko, da se samo čudiš kam zbašejo vse.

Ne vem, kaj naj rečem. Možno je, da si ne morejo privoščiti. Možno je, da so taki kot mi. Mi si včasih naročimo pizzo za domov. Smo 4, otroka 13 in 15. Naročimo dve pizzi, nam je to zadost. Tudi ne vzpodbujamo nalivanja z ledenimi čaji, kokakolami, če smo doma najraje pijemo vodo, včasih gazirano vodo, kak malinovec razredčen z vodo, seveda pa si včasih privoščimo, odvisno od tega, koliko in kaj smo tisti dan popili. Da bi se pa nalivali s cukrom pa ne. Nismo zategnjenci, včasih si privoščimo (in takrat nas kdo gleda grdo s sosednjih miz), včasih pa ne (in spet nas kdo grdo pogleduje s sosednjih miz).

Škoda, da se sedaj sprašuješ, te pa razumem. Jaz bi v tisti situaciji poskusila oceniti ali gre za finančno situacijo ali gre za nekaj kontrole nad hrano/pijačo/zdravim načinom ali vsaj približanju k manj škodljivemu. Če bi ocenila, da gre za slabšo finančno situacijo, ne bi vsiljevala. Šla bi diskretno do natakarja, naročila še 2, 3 pizze za s sabo, jih plačala in natakarju naročila, naj jim odnese k mizi in ponudi, češ da je prišlo do nekega napačnega naročila in da jim podarja pizze, ki so odveč in jim ostajajo še tople.

Pred kratkim sem se mudila po nekih opravkih in šla mimo malega kioska. Na vratih me je ustavil lastnik kioska. Povedal je, da je ura za zapret kiosk, da je naredil tisti dan preveč hrane in mi ponudil 2 velika sendviča zastonj. Rekel je, da drugi dan ne bodo več tako dobri, v smeti pa ne bi metal. Kljub temu, da ni bilo potrebe, ker bi jih lahko kupila, sem ju sprejela. In celo mi je prišlo prav, ker sem z opravkov letela po svoja otroka, bilo je popoldne, otroka sta kosila v šoli okoli 12.00 in sta sendviča z veseljem pojedla. Da bi tako dobila hrano, se mi še ni nikoli zgodilo. Če bi me pred tem dogodkom vprašala, bi ti rekla, da če se bi mi kaj takega zgodilo, da bi mi bilo nerodno, bi me bilo sram, bi se vprašala ali izgledam uboga, da mi podarja sendviče, pa ko je stopil predme in mi ponudil, mi ni bilo čisto nič nerodno. Prav prijetno sva izmenjala nekaj besed, vzela sem sendviča, se zahvalila in odšla z dobrim občutkom.

Tudi pomislila nebi na kaj taksnega. Nimas nobene pravice se vmesavati v osebno zivljenje drugih ljudi.

Odgovor na objavo uporabnika
Moje mnenje, 15.07.2021 ob 09:05

In zakaj sedaj o tem razmisljas po 1 mesecu? Takrat nisi odreagirala. Naredila si tako kot naredi vecina. Briga se zase.

 

1 mesec nazaj sem zbirala denar za otroka za eno zdravstveno opremo. Samo ena oseba mi je ponudila denar. Da mi da, da mi posodi, da da za otrokov rojstni dan vnaprej….in nisem sprejela, ker sem rekla, da oce otroka oz. partner bo razocaran, ce ne bo mogel SAM poskrbet za otroka in njegovo zdravje.

 

Ko sem prisla domov sem jokala kam smo prisli zaradi korone v zivljenju. Na popolno dno.

In tezko si je priznat, da nimas. Rad bi si polepsal malo zivljenje pa ceprav s polovico pice. Za mariskoga ni enostaven cas. Moja hci mi 50x na dan omeni, da bi sla na morje. Smo sli cez vikend v zastonj apartma…ona bi še, ker ji je lepo, pa ni od kje vzet.

Na koncu pa itak reces, samo da je zdravje, ker ko tega ni…

 

Kam smo prišli, ker se 67% prebivalcev Slovenije ni hotelo cepit proti covidu, čeprav jih politiki in strokovnjaki prosijo. Cepljeje je brezplačno!!!

 

V takem primeru bi jaz šla do šanka in naročila/plačala še eno pico in ledeni čaj in povedala na katero mizo naj jih dajo in naj pač ne povejo kdo je plačal.

A bi meni tudi placala pizzo in ledeni caj?

Avtorica ti gledaš stvari iz svoje percepcije, ker si lahko privoščiš stvari kadar želiš. Iz tega razloga so se ti tudi zasmilili. A ne slepi se, to ni revščina, revščina je hujša.

Ker poglej revni ludje svoje otroke od rojstva pa do 18 leta peljejo na pico ali v gostilno največ ene 5krat ali pa nikoli. Počitnic na morju pa si niti privoščiti ne morejo, tako da zato, da otroci vidijo morje poskrbijo dobrodelne organizacije.

Ta družina morda pelje otroke večkrat v gostilno ali na pico in včasih vsem privoščijo po eno pico, zmeraj pa ne zmorejo, a se vseno potrudijo, da otroke peljejo na pico in jim privoščijo pol pice. Poleg tega pa si z svojimi otroci privoščijo celo počitnice, kar je za nih znaten strošek, zato pazijo da na počitnicah ne zapravlajo preveč in si hrano kupijo v trgovini. Popolnoma normalno za veliko družin, morda celo za večino. Morda bi se jim zdelo čudno, če bi jim vidva z možem plačala pice. In tebi se bi zdelo, da jim je nerodno ker so revni, medtem ko pa bi se njim zdelo neprijetno, da se jih ima za revne čeprav sami sebe nimajo za revne.

Kot sem rekel, to da so se ti zasmilili je le tvoja percepcija stvari skozi oči osebe, ki ji finančno nič ne manjka in ne realno stanje.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 10:10

Avtorica ti gledaš stvari iz svoje percepcije, ker si lahko privoščiš stvari kadar želiš. Iz tega razloga so se ti tudi zasmilili. A ne slepi se, to ni revščina, revščina je hujša.

Ker poglej revni ludje svoje otroke od rojstva pa do 18 leta peljejo na pico ali v gostilno največ ene 5krat ali pa nikoli. Počitnic na morju pa si niti privoščiti ne morejo, tako da zato, da otroci vidijo morje poskrbijo dobrodelne organizacije.

Ta družina morda pelje otroke večkrat v gostilno ali na pico in včasih vsem privoščijo po eno pico, zmeraj pa ne zmorejo, a se vseno potrudijo, da otroke peljejo na pico in jim privoščijo pol pice. Poleg tega pa si z svojimi otroci privoščijo celo počitnice, kar je za nih znaten strošek, zato pazijo da na počitnicah ne zapravlajo preveč in si hrano kupijo v trgovini. Popolnoma normalno za veliko družin, morda celo za večino. Morda bi se jim zdelo čudno, če bi jim vidva z možem plačala pice. In tebi se bi zdelo, da jim je nerodno ker so revni, medtem ko pa bi se njim zdelo neprijetno, da se jih ima za revne čeprav sami sebe nimajo za revne.

Kot sem rekel, to da so se ti zasmilili je le tvoja percepcija stvari skozi oči osebe, ki ji finančno nič ne manjka in ne realno stanje.

pa dajte si že dopovedat, da ni nujno, da so revni, ker se ne nažirajo kot prašiči. Mogoče so celo športniki in morajo paziti na težo (recimo borilni športi in podobno), tisoč je razlogov zakaj so naročili kot so. Da je avtorica slišala vse podrobnosti o pašteti in kempu je seveda čista izmišljotina, tako kot celotna zgodba.

a recimo, ko vidite debele starše z debelimi otroki greste tudi do njih in jim poveste, da so preveč naročili?

Odgovor na objavo uporabnika
revščina v glavi, 15.07.2021 ob 10:26

pa dajte si že dopovedat, da ni nujno, da so revni, ker se ne nažirajo kot prašiči. Mogoče so celo športniki in morajo paziti na težo (recimo borilni športi in podobno), tisoč je razlogov zakaj so naročili kot so. Da je avtorica slišala vse podrobnosti o pašteti in kempu je seveda čista izmišljotina, tako kot celotna zgodba.

a recimo, ko vidite debele starše z debelimi otroki greste tudi do njih in jim poveste, da so preveč naročili?

Spet ena, ki vidi vse skozi svojo percepcijo.

Ja prav imaš, prav možno je da drži kar si napisala. Še bolj možna pa je moja verzija, saj kar sem opisal velja za veliko družin.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 10:40

Spet ena, ki vidi vse skozi svojo percepcijo.

Ja prav imaš, prav možno je da drži kar si napisala. Še bolj možna pa je moja verzija, saj kar sem opisal velja za veliko družin.

no saj zato pa je bolje svoje percepcijo obdržat zase in ne harat za drugimi gosti po gostilnah. Se pa spomnim, da je en bar v ljubljani imel foro, da si vzel en kofe, plačal pa dva in jo jih potem talali tistim, ki so rekli, da nimajo.

pa tudi če nimajo, starši morajo svoje otroke naučiti, da je treba tudi šparat. saj vsak gleda na ceno, koliko bo vzel in podobno.

Odgovor na objavo uporabnika
revščina v glavi, 15.07.2021 ob 10:49

no saj zato pa je bolje svoje percepcijo obdržat zase in ne harat za drugimi gosti po gostilnah. Se pa spomnim, da je en bar v ljubljani imel foro, da si vzel en kofe, plačal pa dva in jo jih potem talali tistim, ki so rekli, da nimajo.

pa tudi če nimajo, starši morajo svoje otroke naučiti, da je treba tudi šparat. saj vsak gleda na ceno, koliko bo vzel in podobno.

Se strinjam. Avtorici pa predlagam, naj raje nameni denar kakšni organizaciji, ki pelje otroke iz revnih družin na morje.

Nihče te ni nič prosil, vseh okoliščin ne poznaš, glede na to, da si družino prvič videla, ne se vmesavat.

 

Je čisto dovolj ljudi, ki prosijo za pomoč, da ni potrebe po tem, da neznancem v gostilni na ušesa vleces in se v njihove zadeve vtikas.

Odgovor na objavo uporabnika
kokoši, 15.07.2021 ob 10:56

Se strinjam. Avtorici pa predlagam, naj raje nameni denar kakšni organizaciji, ki pelje otroke iz revnih družin na morje.

Ne, ni možno, da so “pazili na težo”, ker potem jim ne bi oče rekel, da saj bodo potem doma lahko jedli kruh in pašteto. Ne, dalo se je razumet, da gledajo na cene in koliko si lahko privoščijo. Pa da ledeni čaj imajo doma itd.

Mogoče bi res lahko šla na šank in jim povedala, naj anonimno nesejo na mizo, ampak bi se prav vedelo, kdo je plačal, ker sva zraven njih bila samo midva. No, če bi rekla natakarju, naj si nekaj izmisli, recimo, da plača hiša… ne vem, morda bi to naredil, morda ne. Ja, mogoče bi morala to narediti.

 

Na komentar, na katerega odgovarjam ni umenjal, da so pazili na težo. To je zapisala, ta ki ji odgovarjam v komentarju pred tem.

Odgovor na objavo uporabnika
EN ZAPIS SPODAJ, 15.07.2021 ob 11:15

Ne, ni možno, da so “pazili na težo”, ker potem jim ne bi oče rekel, da saj bodo potem doma lahko jedli kruh in pašteto. Ne, dalo se je razumet, da gledajo na cene in koliko si lahko privoščijo. Pa da ledeni čaj imajo doma itd.

Mogoče bi res lahko šla na šank in jim povedala, naj anonimno nesejo na mizo, ampak bi se prav vedelo, kdo je plačal, ker sva zraven njih bila samo midva. No, če bi rekla natakarju, naj si nekaj izmisli, recimo, da plača hiša… ne vem, morda bi to naredil, morda ne. Ja, mogoče bi morala to narediti.

 

a ljudje res tudi v gostilnah nimajo miru pred vsilivimi monami, ki se očitno nimajo več kaj pogovarjat z možem in potem vlečejo na ušesa kaj se drugi pogovarjajo. Zakaj misliš, da MORAJO dati 2 evra za 2 deci pocukrane vode? Zakaj se čutiš poklicano vtikat v neko familijo in jih poniževat s svojim denarjem?Oni recimo imajo tri otroke, ti pa očitno nobenega. Kaj če bi ta oče pristopil k tebi in te vprašal, če ti naredi enega, glede na to, da mož pač ne zna? Saj je ja videl, da nimaš otrok, če si bili ostali stoli prazni!

Avtorica ti gledaš stvari iz svoje percepcije, ker si lahko privoščiš stvari kadar želiš. Iz tega razloga so se ti tudi zasmilili. A ne slepi se, to ni revščina, revščina je hujša.

Ker poglej revni ludje svoje otroke od rojstva pa do 18 leta peljejo na pico ali v gostilno največ ene 5krat ali pa nikoli. Počitnic na morju pa si niti privoščiti ne morejo, tako da zato, da otroci vidijo morje poskrbijo dobrodelne organizacije.

Ta družina morda pelje otroke večkrat v gostilno ali na pico in včasih vsem privoščijo po eno pico, zmeraj pa ne zmorejo, a se vseno potrudijo, da otroke peljejo na pico in jim privoščijo pol pice. Poleg tega pa si z svojimi otroci privoščijo celo počitnice, kar je za nih znaten strošek, zato pazijo da na počitnicah ne zapravlajo preveč in si hrano kupijo v trgovini. Popolnoma normalno za veliko družin, morda celo za večino. Morda bi se jim zdelo čudno, če bi jim vidva z možem plačala pice. In tebi se bi zdelo, da jim je nerodno ker so revni, medtem ko pa bi se njim zdelo neprijetno, da se jih ima za revne čeprav sami sebe nimajo za revne.

Kot sem rekel, to da so se ti zasmilili je le tvoja percepcija stvari skozi oči osebe, ki ji finančno nič ne manjka in ne realno stanje.

bom pa sam citiral, če mi noče samo

EN ZAPIS SPODAJ

Ne, ni možno, da so “pazili na težo”, ker potem jim ne bi oče rekel, da saj bodo potem doma lahko jedli kruh in pašteto. Ne, dalo se je razumet, da gledajo na cene in koliko si lahko privoščijo. Pa da ledeni čaj imajo doma itd.

Mogoče bi res lahko šla na šank in jim povedala, naj anonimno nesejo na mizo, ampak bi se prav vedelo, kdo je plačal, ker sva zraven njih bila samo midva. No, če bi rekla natakarju, naj si nekaj izmisli, recimo, da plača hiša… ne vem, morda bi to naredil, morda ne. Ja, mogoče bi morala to narediti.

——————————————————————————-

 

Avtorica ti gledaš stvari iz svoje percepcije, ker si lahko privoščiš stvari kadar želiš. Iz tega razloga so se ti tudi zasmilili. A ne slepi se, to ni revščina, revščina je hujša.

Ker poglej revni ludje svoje otroke od rojstva pa do 18 leta peljejo na pico ali v gostilno največ ene 5krat ali pa nikoli. Počitnic na morju pa si niti privoščiti ne morejo, tako da zato, da otroci vidijo morje poskrbijo dobrodelne organizacije.

Ta družina morda pelje otroke večkrat v gostilno ali na pico in včasih vsem privoščijo po eno pico, zmeraj pa ne zmorejo, a se vseno potrudijo, da otroke peljejo na pico in jim privoščijo pol pice. Poleg tega pa si z svojimi otroci privoščijo celo počitnice, kar je za nih znaten strošek, zato pazijo da na počitnicah ne zapravlajo preveč in si hrano kupijo v trgovini. Popolnoma normalno za veliko družin, morda celo za večino. Morda bi se jim zdelo čudno, če bi jim vidva z možem plačala pice. In tebi se bi zdelo, da jim je nerodno ker so revni, medtem ko pa bi se njim zdelo neprijetno, da se jih ima za revne čeprav sami sebe nimajo za revne.

Kot sem rekel, to da so se ti zasmilili je le tvoja percepcija stvari skozi oči osebe, ki ji finančno nič ne manjka in ne realno stanje.

Mene pa zanima, ali vsi pojeste celo pico in tudi naročite celo pico zase? Tudi za vsakega otroka posebej naročate celo pico? Pri nas namreč s partnerjem velikokrat naročiva eno pico in pojeva vsak približno pol. Če naročiva dve, imava namreč preveč in veliko ostane. Tudi če gremo na pico družinsko, otroka pojesta zelo malo

Ja, reveži gredo na morje in v gostilni jedo pice in pijejo vodo, medtem ko jih doma čakata pašteta in ledeni čaj.

Da se meni takole vtakneš v krožnik, bi te nekam poslala.

Odgovor na objavo uporabnika
Pojeste celo pico, 15.07.2021 ob 11:38

Mene pa zanima, ali vsi pojeste celo pico in tudi naročite celo pico zase? Tudi za vsakega otroka posebej naročate celo pico? Pri nas namreč s partnerjem velikokrat naročiva eno pico in pojeva vsak približno pol. Če naročiva dve, imava namreč preveč in veliko ostane. Tudi če gremo na pico družinsko, otroka pojesta zelo malo

ne, običajno naročiva eno pizzo. dve res izjemoma, če imava ekstra željo po tem, da se odnese domov in je za kasneje. ampak to je redko.

naslednjič bom prav pozorna, od katere mize me kakšna mona opazuje in si misli, kakšna uboga reveža sva 😀

New Report

Close