Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Okužbe širijo cepljeni

Okužbe širijo cepljeni

Zdej bi pa bil že čas,da se testirajo tudi cepljeni.Saj so ravno ti krivi za porast okužb….mi necepljeni in prebolevniki( več kot 6.m.) se moramo tesirati in ne prenašamo okužb. Pa zanimivo,da se vedno več cepljenih okuži s covidom.

Odgovor na objavo uporabnika
Coca, 18.10.2021 ob 23:23

Zdej bi pa bil že čas,da se testirajo tudi cepljeni.Saj so ravno ti krivi za porast okužb….mi necepljeni in prebolevniki( več kot 6.m.) se moramo tesirati in ne prenašamo okužb. Pa zanimivo,da se vedno več cepljenih okuži s covidom.

In trdijo da cepljenim hodijo necepljeni po glavi. Stalno pa antivaxerske budale odpirajo ene in iste bedarije.

Spoštovani DOLGČAS POLN, ne vem o kom ti tako nespoštljivo pišeš, a vse ljudi, ki z zadržkom in pomisleki govorijo o cepljenju bolj spoštujem, kot ovce, ki blejejo, da je treba brezpogojno zaupati znanosti. Že preveč je informacij pricurljalo o škodljivosti cepiv za tole lažno plandemijo. Veliko smrti, kmalu po ceplljenu, tako da najbrž govorite o sebi, ko pišete žaljivke. Nerazgledanost pelje človeštvo v propad, hvala bogu za tistih nekaj, ki se upajo vprašati, ki si upajo (kot prejšnjo soboto v Tivoliju) govoriti o dvomih.

Odgovor na objavo uporabnika
Dolgčas poln, 18.10.2021 ob 23:46

In trdijo da cepljenim hodijo necepljeni po glavi. Stalno pa antivaxerske budale odpirajo ene in iste bedarije.

 

Kaksne bedarije?

Okoli mene zbolevajo sami cepljeni. Ok, res so skoraj vsi v moji druzbi cepljeni, ampak v tem valu zaenkrat od necepljenih ni zbolel se nihce.

Dejansko sem se zacela vsem izogibat, le z eno cepljeno prijateljico se druzim, ki se pa vsak drugi dan testira v sluzbi.

Testiranje je dejansko resitev, to bi moralo biti onvezno in brezplacno za vse.

 

Seveda jih ceoljeni širijo.

Potem smo pa necepljeni neodgovorni, medtem ko un brez maske in brez rokavic na samopostrežnem kruhu maha s kartončkom da je cepljen. Gospod mene to ne zanima, za vzet kruh iz košarice si nataknite rokavice gor! na tak način se mnogo virusov širi po domovih. jebemti so naredili slabo potezo ko so uvedli te samopostrežne koške-vsepovsod so in skoraj vsakič vidim koga not harat z umazano taco. ne cepivo-higiena rok bo zajezila okužbe!

Pa piiiiii…. ne morš verjet da je folk tako neizobražen v osnovnih zadevah!

Đabe 70% cepljenih če si 80% ljudi rok ne umiva!

Seveda cepljeni okužujejo. Ni nujno , da zbolijo ( zboli le slabih 40% okuženih), prenašajo pa. To je zelo neodgovorno, že kar nesramno. Nekateri se celo hvalijo, da lahko počno vse, saj so cepljeni, hodijo okrog na obiske itd. Prejšnji teden sem “odslovila” tak obisk. Bil je še nenapovedan ( bi ga celo v času ne kovida).  Mislim, da bi morali tudi oni občasno opravljati test.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 19.10.2021 ob 08:34

Seveda jih ceoljeni širijo.

Potem smo pa necepljeni neodgovorni, medtem ko un brez maske in brez rokavic na samopostrežnem kruhu maha s kartončkom da je cepljen. Gospod mene to ne zanima, za vzet kruh iz košarice si nataknite rokavice gor! na tak način se mnogo virusov širi po domovih. jebemti so naredili slabo potezo ko so uvedli te samopostrežne koške-vsepovsod so in skoraj vsakič vidim koga not harat z umazano taco. ne cepivo-higiena rok bo zajezila okužbe!

Pa piiiiii…. ne morš verjet da je folk tako neizobražen v osnovnih zadevah!

Eni imate pa res hude preganjavice. Vam kar mahajo s kartončki o cepljenosti? A bejž no? 🙂

Pa če cepljeni širijo virus naokoli, sami pa ne zbolijo? Ja, potem pa cepiva res delujejo! Super!

Odgovor na objavo uporabnika
jasno je da, 19.10.2021 ob 08:41

Seveda cepljeni okužujejo. Ni nujno , da zbolijo ( zboli le slabih 40% okuženih), prenašajo pa. To je zelo neodgovorno, že kar nesramno. Nekateri se celo hvalijo, da lahko počno vse, saj so cepljeni, hodijo okrog na obiske itd. Prejšnji teden sem “odslovila” tak obisk. Bil je še nenapovedan ( bi ga celo v času ne kovida).  Mislim, da bi morali tudi oni občasno opravljati test.

Torej cepivo deluje zelo dobro. A zdaj naj pa mimozice, ki se bojite cepljenja, čuvamo?  Ker smo nekateri prevzeli odgovornost in možne posledice nase, medtem ko se vi šlepate na nas, naj vas pa še ujčkamo? Pa kaj še….

BU! Cepljen sem, hitro se skrij v luknjo!

Ne moreš verjeti, no 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
čauhnjeni, 19.10.2021 ob 08:41

Eni imate pa res hude preganjavice. Vam kar mahajo s kartončki o cepljenosti? A bejž no? 🙂

Pa če cepljeni širijo virus naokoli, sami pa ne zbolijo? Ja, potem pa cepiva res delujejo! Super!

Ja cepljeni imajo zagotovo preganjavico, ker mislijo da ne prenašajo virusa in se obnašajo neodgovorno.

Da mi je tudi kak važič že pomahal s kartončkom ko sem strogo rekla, da naj natakne rokavice in tudi opozorila trgovko na te packone! Tam je nalepka-uporaba rokavic obvezna. Človek ki jo ne upošteva je neodgovoren.

:-DD Kul.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 19.10.2021 ob 08:47

Ja cepljeni imajo zagotovo preganjavico, ker mislijo da ne prenašajo virusa in se obnašajo neodgovorno.

Da mi je tudi kak važič že pomahal s kartončkom ko sem strogo rekla, da naj natakne rokavice in tudi opozorila trgovko na te packone! Tam je nalepka-uporaba rokavic obvezna. Človek ki jo ne upošteva je neodgovoren.

Noben cepljen, ki ga poznam, si ne domišlja, da ne more širiti virusa, še manj pa da ne more zboleti. Vsi, čisto vsi se držimo ukrepov. Preganjavico pa imate zgleda nekateri necepljeni tukaj, ker trdite, da vas cepljeni ogrožajo.

Poznam rešitev – cepite se še vi, pa ne boste več tako zelo ogroženi. Mogoče je pa v cepivu tudi nekaj proti preganjavici? 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
pajade548, 19.10.2021 ob 08:56

Noben cepljen, ki ga poznam, si ne domišlja, da ne more širiti virusa, še manj pa da ne more zboleti. Vsi, čisto vsi se držimo ukrepov. Preganjavico pa imate zgleda nekateri necepljeni tukaj, ker trdite, da vas cepljeni ogrožajo.

Poznam rešitev – cepite se še vi, pa ne boste več tako zelo ogroženi. Mogoče je pa v cepivu tudi nekaj proti preganjavici? 🙂

ker delam z ljudmi, lahko rečem da je kar dosti takih, ki mislijo da ne morejo zbolet ne širit virusa! zato pa brez mask in sej sem cepljen pozo. Ne pali!

 

Dokler bodo cepljeni zavzemali manjši del bolnišničnih kapacitet nima smisla kaj spreminjati.

 

Ko pa se bo število hospitaliziranih počelo bližati kritični meji, pa bo potrebno razmišljati, da necepljeni ne smejo iz hiše, da se jih na ta način zavaruje.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 19.10.2021 ob 09:04

ker delam z ljudmi, lahko rečem da je kar dosti takih, ki mislijo da ne morejo zbolet ne širit virusa! zato pa brez mask in sej sem cepljen pozo. Ne pali!

Kje pa to delaš? Ker noben pri pameti (cepljen ali pa ne) tega ne trdi. A je to kakšen poseben zavod?

Odgovor na objavo uporabnika
čauhnjeni, 19.10.2021 ob 08:43

Torej cepivo deluje zelo dobro. A zdaj naj pa mimozice, ki se bojite cepljenja, čuvamo?  Ker smo nekateri prevzeli odgovornost in možne posledice nase, medtem ko se vi šlepate na nas, naj vas pa še ujčkamo? Pa kaj še….

BU! Cepljen sem, hitro se skrij v luknjo!

Ne moreš verjeti, no 🙂

 

Če je to res, da  zboli malo manj kot 40% cepljenih, potem cepivo ne deluje dobro. Dobro bi delovalo, če bi zbolelo do 5%.

 

Odgovor na objavo uporabnika
tistki, 19.10.2021 ob 09:07

Kje pa to delaš? Ker noben pri pameti (cepljen ali pa ne) tega ne trdi. A je to kakšen poseben zavod?

 

 

Sem poslovna sekretarka v stranki Levica.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 19.10.2021 ob 09:11

 

 

Sem poslovna sekretarka v stranki Levica.

😁

Zdaj pa to napiši še s svojim vzdevkom.

 

Nima veze kje delam, vidim odziv cepljenih in meni je to dovolj, ti pa vidiš odziv le peščice ki jih poznaš.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 19.10.2021 ob 09:34

😁

Zdaj pa to napiši še s svojim vzdevkom.

 

Nima veze kje delam, vidim odziv cepljenih in meni je to dovolj, ti pa vidiš odziv le peščice ki jih poznaš.

Čakaj čakaj, samo ti vidiš cepljene, drugi pa vidimo le peščico? Kje pa je to res?

Ker v naši firmi nas je malo več kot samo peščica, poslovno sodelujemo tudi z več kot le peščico, potem so tu še sorodniki, prijatelji… Tako da malo sestopi s piedestala, tudi drugi dnevno srečujemo veliko ljudi in večina (na srečo) se vsaj do nas obnaša čisto primerno. Res je velika večina cepljenih, pa vseeno se tudi necepljeni obnašajo odgovorno. Kje ti srečuješ takšne primerke, tudi mene resno zanima. Pa, mogoče ima tudi tvoj odnos kaj pri tem – če se neprimerno obnašaš, je veliko večja verjetnost, da boš takšnega obnašanja deležen tudi sam.

Eni ste že čist možgansko poškodovani od tega ukvarjanja s cepljenimi in necepljenimi. Sploh drugega več ne vidite.  Bolano, tako se derete en na drugega, da sploh ne vidite, da jim je ravno to cilj. Razdeli in vladaj. Uspeva jim 100%, vi pa en drugega zmerjate z debili in ovcami, medtem ko ste sami ravno to.

Zakaj bi bil čas, da se testirajo tudi cepljeni? A se ne gre tu za zdravje? Ali se gre za to, da prideš v trgovski center? Če se nekdo izven službe zadržuje doma in je cepljen, a se bi moral iti testirat? In kaj misliš, da bi test pokazal? Na podlagi česa bi bili cepljeni krivi za rast okužb? A imaš kje raziskavo, kje se cepljeni gibljejo in da je tam porast okužb? Se pravi, a imaš podatke neke ustanove, ki je skenirala QR kode cepljenih in je po obisku te ustanove naraslo število okužb necepljenih (cepljeni so bili po tvoje že itak okuženi)? Necepljenim se ni treba testirati, če se nočejo. Testirati se morajo le, če delodajalec tako zahteva in če morajo iti v kakšno javno ustanovo ali zasebno zgradbo. Necepljeni so lahko brezposelni doma in se jim ni treba testirati. In kje piše, da če si cepljen, ne moreš zbolet za covid19? Še nikoli ni nihče izjavil, da ne moreš zbolet za covid19, če si cepljen. Če si cepljen je manjša verjetnost, da boš zbolel za hujšo obliko (intenzivna) kot, če nisi cepljen. In ta „vedno več“ cepljenih se okuži s covidom19 – kaj to pomeni? Glede na prebivalce Slovenije, glede na spol, starost, obiske javnih ustanov, zasebnih zgrab? Glede na kaj? Glede na razmerje med številom necepljenih in številom cepljenih?

Zadržki in pomisleki o cepljenju – iz kje izhajajo? Na podlagi česa imajo ljudje zadržke in pomisleke o cepljenju – po dveh letih? A so dve leti gledali TV, poslušali TV poročila, poslušali politike na TV, zdravstvo na TV, šolnike na TV? Ali so dve leti brali Facebook, Twitter? So prebirali še kaj drugega kot Facebook, Twitter, poslušali slovenska TV poročila? So se poglobili? Prebrali knjige, strokovne članke. In kje so te knjige/članke našli? So prebrali različna mnenja, različne članke? So znali ločiti relevantne informacije od nerelevantnih?

Brezpogojno zaupanje znanosti – kdo pa je rekel, da cepljeni brezpogojno zaupajo znanosti? Cepljeni so naredili vse, kar je zgoraj opisano. Poglobili so se, pregledali različne vire, jih ocenili glede na relevantnost in se potem odločili.

Preveč informacij o škodljivosti cepiv za covid19 – kaj pa, če bi bili pred izumom radia? Takrat informacij ni bilo. In kako bi se potem odločil za cepljenje/necepljenje? Skozi medije lahko prikažeš, kar te je volja. Lahko prikažeš, da je nekaj veliko ali nekaj malo. Kaj je zate preveč informacij o škodljivosti cepiv za covid19 – a preštejemo, kolikokrat so na TV poročali o škodljivosti cepiv za covid19 in kolikokrat so na TV poročali o prednostih cepiv za covid19? Zanima me, na podlagi česa to sklepaš.

Veliko smrti, kmalu po cepljenju – koliko? Koliko glede na število prebivalcev? In kaj, če ti nasproti stopi nekdo, ki mu je umrl sorodnik, ki ni bil cepljen, je pa imel covid19? Kaj boš potem rekel?

Ne vem, kaj bluzite o nerazgledanosti, če ste sami nerazgledani. Eno je pogled širše slike, eno je specializacija. Treba je uporabiti oboje.

In kaj so sploh prejšnjo soboto v Tivoliju govorili? A znaš napisat en sestavek, zakaj so bili protesti v soboto v Tivoliju? Ker če bi vprašal 5 ljudi s protesta, bi ti vsak odgovoril vsaj malo drugače.

Kje za vraga je pisalo, da ne moreš zboleti če si cepljen?!!!!

Kako lahko sodiš, da so cepljeni ljudje svinje, nemarni, da ne znajo uporabljat rokavic, ipd. Enako lahko tudi necepljeni počnejo isto. A zato, ker maha s kartončkom o cepljenosti in šari po kruhu z golimi rokami, je pa cepljen? Ljudje so po kruhu z golimi rokami šarili, ko covid19 sploh še ni bilo.

In zakaj se spet vdajaš korporacijam? Peči kruh doma. Poceni prideš skos, časovno pa tudi. Boljše zapravit eno uro s pripravo in peko kruha kot v korporacijski trgovini. In zdaj govoriš, da so okužbe, ker ljudje niso higienični. Ljudje že pred covid19 niso bili higienični.

Spet. Zakaj metat vse cepljene v isti koš? Mislim, a ni vsak človek edinstven, unikaten? Necepljeni ne okužujejo (kje piše, da se moraš testirat, če 7 dni ne greš nikamor v javnost – se družiš samo z družinskimi člani, ki hodijo v javnost), ker se testirajo. Ma nemoj. Necepljeni se lahko prav ne testirajo. In kaj je sploh poanta testiranja necepljenih pred trgovskim centrom, če se lahko čez 10 minut okužiš v trgovskem centru (bodisi od cepljenih bodisi od necepljenih)? Cepljeni prenašajo ravno toliko kot necepljeni. Necepljeni se testira, ni okužen, gre v trgovski center, se druži z okuženimi (cepljenimi, necepljenimi, ni važno), se okuži, nima nobenih znakov, ne zboli, ampak prenaša naokoli. Tako necepljeni kot cepljeni!

Še ena možnost: na testu necepljenemu ne pokaže okužbe, ki se bo razvila šele čez 4 dni. Gre v trgovski center, okuži še par ostalih (cepljenih, necepljenih, ni važno).

A ne razumete, da je poanta tega, da se med sabo kregamo?

In tudi ne razumem, zakaj bi se cepljeni morali skrivati za štirimi stenami, da morebiti ne okužijo (ne vejo, ali so okuženi ali ne, ker se ne testirajo) necepljenih? In zakaj bi se necepljeni skrivali za 4 stenami, ker jih lahko cepljeni okužijo? Saj ne moreš vedeti, ali je cepljen okužen ali ne. Vi kar povprek trdite, da so cepljeni okuženi, ker se sprehajajo okrog med necepljenimi. V bistvu pa niti necepljeni niti cepljeni ne ve, kdaj, kje in kako se bo okužil od drugega posameznika.

Popravek: A zato, ker šari po kruhu z golimi rokami, je pa cepljen? 

Pa se še ti cepi, če ti kaj ni všeč. Saj itak ne verjameš v covid, kaj te potem skrbi? Cepljeni se le redko okužijo in to seveda od necepljenih.Večinoma prebolijo asimptomatsko in takrat ne širijo okužbe. Maska zadostuje.

Do decembra se bomo vsi srečali s covidom, ker je delta zelo nalezljiva. Če želiš lahek potek ali pa ne zboleti, se pač cepi.

Poznam nekaj cepljenih ki so sigurni da lahko živijo svobodno in da se nikakor ne morejo okužit no 3 od teh so že 😀 seveda hodijo povsod brez testov (služba, šola, trgovine, bazeni….)

Nekaj cepljenih pa je še vedno doma zaprtih.

Dejstvo pa je, da virus prenašajo cepljeni! V zelo velikem procentu! Precepljenost je čez 50% Določen % je prebolevnikov Določen % je takih k niso potrjeno preboleli nekateri sploh ne vedo, da so preboleli…

Kdo zej prenaša virus tisti, ki se redno testirajo in niso cepljeni??’

Odgovor na objavo uporabnika
razmišljam, 19.10.2021 ob 11:51

Poznam nekaj cepljenih ki so sigurni da lahko živijo svobodno in da se nikakor ne morejo okužit no 3 od teh so že 😀 seveda hodijo povsod brez testov (služba, šola, trgovine, bazeni….)

Nekaj cepljenih pa je še vedno doma zaprtih.

Dejstvo pa je, da virus prenašajo cepljeni! V zelo velikem procentu! Precepljenost je čez 50% Določen % je prebolevnikov Določen % je takih k niso potrjeno preboleli nekateri sploh ne vedo, da so preboleli…

Kdo zej prenaša virus tisti, ki se redno testirajo in niso cepljeni??’

Če je res toliko cepljenih prenašalcev, pa tega sploh ne vedo, je to potem res dober argument za cepljenje. Kje je sedaj problem? Čim več se jih cepi, manj bo tistih, ki bodo sploh zboleli.

New Report

Close