Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Krek grozi študentom s študijem na daljavo!

Krek grozi študentom s študijem na daljavo!

Na faksih striktno spoštujejo ukrepe, striktno preverjajo PCT. Naj zaprejo gostinske lokale ali pa trgovine, kjer se požvižgajo na pravila!

Upam, da do tega ne pride. Kje to beres? Me pa ne bi presenetilo.

Odgovor na objavo uporabnika
a oni bodo žrtve, 24.10.2021 ob 16:22

Na faksih striktno spoštujejo ukrepe, striktno preverjajo PCT. Naj zaprejo gostinske lokale ali pa trgovine, kjer se požvižgajo na pravila!

Ja, kaj pa klubi? A oni tudi?

Zapret golazen. Kakšno galamo so naredil spet. V eneem mesecu iz perfekt stanja v propad, samo zato, ker si cipice iz FDVja ne morejo pomagat, da ne bi šle vsak dan lizat kurcev v nek klub.

 

Pa saj študentje hočejo študij na daljavo, saj je študentska organizacija pred študijem pozivala, naj bo študij na daljavo. Sploh tisti, ki niso iz Lj in morajo plačevati sobo, prevoze itd., hkrati pa nimajo PCT. Itak da jim je ljubši študij na daljavo, sploh če na faksu en starček prebira iz prosojnic (ja, prosojnic!), ki jih ima že 30 let iste. Naj jih prilepi na e-pošto, pa bodo sami prebrali.

Odgovor na objavo uporabnika
VEN, 24.10.2021 ob 17:07

Ja, kaj pa klubi? A oni tudi?

Zapret golazen. Kakšno galamo so naredil spet. V eneem mesecu iz perfekt stanja v propad, samo zato, ker si cipice iz FDVja ne morejo pomagat, da ne bi šle vsak dan lizat kurcev v nek klub.

 

TI si bolan-a. Najdi si pomoc cim prej.

Kaj ma studijski program s klubi?

Si fous mladim?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
ja in, 24.10.2021 ob 17:09

Pa saj študentje hočejo študij na daljavo, saj je študentska organizacija pred študijem pozivala, naj bo študij na daljavo. Sploh tisti, ki niso iz Lj in morajo plačevati sobo, prevoze itd., hkrati pa nimajo PCT. Itak da jim je ljubši študij na daljavo, sploh če na faksu en starček prebira iz prosojnic (ja, prosojnic!), ki jih ima že 30 let iste. Naj jih prilepi na e-pošto, pa bodo sami prebrali.

NEkateri hodijo tudi na resne studije, ne mores vseh metat v isti kos.

Odgovor na objavo uporabnika
8hbhkm, 24.10.2021 ob 17:09

TI si bolan-a. Najdi si pomoc cim prej.

Kaj ma studijski program s klubi?

Si fous mladim?

 

 

Ker itak hodijo bolj žurat kot pa na predavanja!

Kaj ma studijski program s klubi?

Ja bolj malo, študijski program je obštudijska dejavnost Cirkusa po novem.

Pomoč si najdi pa ti.

Točno, se strinjam. Pri nas ni enega predavatelja, ki bi si zaslužil to ime. Vsi samo berejo, razlage ni nobene, samo poglejte si to in to iz knjige te in te. Hkrati pa nas je ogromno, ki plačujemo drage sobe, vozimo se bicikli tudi v dežju in mrazu, ker drugače bi morali plačevati teste vsak drugi dan. Kakšen hasek je študij na faksu, vas vprašam. To se bunite samo tisti, ki itak nimate študentov ali pa ste iz Lj ali Mb in proti študiju na daljavo ste samo zato, da dokazujete svoje. S takimi pogoji kot so zdaj in temi cenami za sobe, je študij na daljavo boljša opcija. Upam, da bo tako. Sploh pa itak imajo nekateri faksi že tako in tako študij na daljavo. Naj bo za vse pa bo mir.

Pred petdesetimi leti so študentje že za veliko manj uprizarjali vstaje in demonstracije, današnji sončki in princeske pa doma igrice špilajo in se po Facebooku afnajo, medtem ko njihove mamice na protestih solzivec požirajo.

Odgovor na objavo uporabnika
Ibfvb, 24.10.2021 ob 17:11

NEkateri hodijo tudi na resne studije, ne mores vseh metat v isti kos.

Tudi jaz hodim na resen študij. In kaj imam od tega? Lansko leto sem čisto v redu delal vse na daljavo. Laboratorijske vaje smo pač imeli ob koncu študijskega leta. Nismo vsi taki, da bi samo žurali okoli. Levji del študija je itak predelovanje literature, ki ti jo dajo. To pa lahko delaš tudi doma.

Odgovor na objavo uporabnika
en študdent, 24.10.2021 ob 17:13

Točno, se strinjam. Pri nas ni enega predavatelja, ki bi si zaslužil to ime. Vsi samo berejo, razlage ni nobene, samo poglejte si to in to iz knjige te in te. Hkrati pa nas je ogromno, ki plačujemo drage sobe, vozimo se bicikli tudi v dežju in mrazu, ker drugače bi morali plačevati teste vsak drugi dan. Kakšen hasek je študij na faksu, vas vprašam. To se bunite samo tisti, ki itak nimate študentov ali pa ste iz Lj ali Mb in proti študiju na daljavo ste samo zato, da dokazujete svoje. S takimi pogoji kot so zdaj in temi cenami za sobe, je študij na daljavo boljša opcija. Upam, da bo tako. Sploh pa itak imajo nekateri faksi že tako in tako študij na daljavo. Naj bo za vse pa bo mir.

IN zakaj hodis na tak beden studij? Za papir? Ker kaj “boljsega” ne mores? Ce je tako kot pises, je skoda vsakega evra denarja tvojih starsev, davkoplacevalcev in tvojega, ce kaj primaknes. Torej, zakaj sploh studiras?

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.10.2021 ob 17:16

Pred petdesetimi leti so študentje že za veliko manj uprizarjali vstaje in demonstracije, današnji sončki in princeske pa doma igrice špilajo in se po Facebooku afnajo, medtem ko njihove mamice na protestih solzivec požirajo.

Zakaj bi pa vstajo uprizarjal, če lahko ne plačujem vseh tistih stroškov in se ravno tako učim? Meni in veliki večini študentov je tako bolje, zakaj bi protestirali?

Odgovor na objavo uporabnika
Ibbb, 24.10.2021 ob 17:17

IN zakaj hodis na tak beden studij? Za papir? Ker kaj “boljsega” ne mores? Ce je tako kot pises, je skoda vsakega evra denarja tvojih starsev, davkoplacevalcev in tvojega, ce kaj primaknes. Torej, zakaj sploh studiras?

Očitno se ne spoznaš na študij. Česa točno ne moreš narediti doma, kar lahko narediš na faksu? Škoda denarja mojih staršev? O čem trobezljaš? Študiram na FRI, ki ni tako brezvezen faks, se ti ne zdi? Vsega, kar se učimo, lahko počnemo doma za računalnikom. Dobre predavatelje lahko prešteješ na prste ene roke (okej, prej sem pretiraval, ko sem rekel, da ni nobenega, ampak jih pa lahko dejansko z lupo iščeš), kot pač na vseh faksih. In tisti delajo ravno tako dobro tudi online, še bolje, saj imaš lahko z njimi individualen stik, če le hočeš. Ostali pa pošiljajo gradivo ali pač samo sezname literature, kar so pa delali tako in tako tudi v živo.

Odgovor na objavo uporabnika
en študdent, 24.10.2021 ob 17:18

Zakaj bi pa vstajo uprizarjal, če lahko ne plačujem vseh tistih stroškov in se ravno tako učim? Meni in veliki večini študentov je tako bolje, zakaj bi protestirali?

Ja, saj, zakaj bi to, pa zakaj bi tisto. Ves si kritičen, sam se pa ne bi za nič angažiral in izboljšal. Zakaj bi to, pa zakaj bi jaz tisto? Faks ni v redu, predavatelji so zanič, vse je brez veze, jaz pa plačujem. Pa ne plačuje več, kdo te sili? A ko boš zaključil študij, se boš pa napihoval z diplomo študija, ki je po tvoje ničvreden. S papirjem boš pa mahal ves ponosen okoli. Ne boš takrat rekel, da je to samo neka ničvredna diploma ničvrednega študija na glupem faksu z nesposobnimi profesorji. Ne ne, takrat bo pa tista tvoja diploma svetinja, dokaz vrhunske izobraženosti in krona znanosti.

Se strinjam z enim študentom. Upam na študij na daljavo. Pač ne živim čez cesto od faksa, moji starši pa res težko plačujejo študenta in moje stroške. Prej sem delala prek študenta, potem so to ukinili, zdaj se skoraj nič ne dobi. Resni študentje čisto dobro funkcioniramo od doma. Od mojih znancev si samo peščica želi hoditi na faks, skoraj izključno samo tisti, ki radi žurajo. In preden napišete, kako hodim na brezvezen faks- sem na eni najtežjih fakultet v Lj. Prvi letnik naredi 10% študentov. Sem med njimi. Samo toliko.

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.10.2021 ob 17:24

Ja, saj, zakaj bi to, pa zakaj bi tisto. Ves si kritičen, sam se pa ne bi za nič angažiral in izboljšal. Zakaj bi to, pa zakaj bi jaz tisto? Faks ni v redu, predavatelji so zanič, vse je brez veze, jaz pa plačujem. Pa ne plačuje več, kdo te sili? A ko boš zaključil študij, se boš pa napihoval z diplomo študija, ki je po tvoje ničvreden. S papirjem boš pa mahal ves ponosen okoli. Ne boš takrat rekel, da je to samo neka ničvredna diploma ničvrednega študija na glupem faksu z nesposobnimi profesorji. Ne ne, takrat bo pa tista tvoja diploma svetinja, dokaz vrhunske izobraženosti in krona znanosti.

Kaj je s teboj narobe? Kdo je rekel, da je faks brezvezen? Tudi predavatelji niso brezvezni, so strokovnjaki, samo predavati ne zna večina ali pa se jim ne ljubi razlagat. Dober predavatelj je redkost na vseh fakultetah. Tak, ki se zavzame, pove tudi kaj izven tistega, kar mora odpredavat in je že itak napisano na izročkih ali v literaturi. Tak, ki je dejansko učitelj, ne pa samo strokovnjak svojega področja. Kaj ni jasno? Kot vidim, marsikaj.

 

Odgovor na objavo uporabnika
tudi študentka, 24.10.2021 ob 17:30

Se strinjam z enim študentom. Upam na študij na daljavo. Pač ne živim čez cesto od faksa, moji starši pa res težko plačujejo študenta in moje stroške. Prej sem delala prek študenta, potem so to ukinili, zdaj se skoraj nič ne dobi. Resni študentje čisto dobro funkcioniramo od doma. Od mojih znancev si samo peščica želi hoditi na faks, skoraj izključno samo tisti, ki radi žurajo. In preden napišete, kako hodim na brezvezen faks- sem na eni najtežjih fakultet v Lj. Prvi letnik naredi 10% študentov. Sem med njimi. Samo toliko.

Zakaj pa obremenjuješ starša? Zaposli se, preseli se v najeto stanovanje in študiraj ob delu. Tako se boš najbolje dokazala, boš lahko rekla, da si sposobnejša od brezveznih profesorjev. A ne, princeska?

Resni studentje bojo sfolgali od doma. Tudi srednje sole bi morali dati na daljavo. Vecina otrok je za pouk od doma. Bolje to kot hladne ucilnice (luftat je treba) in maske vec ur na nosu.

Dajte se sprijaznit. Mularija hoče šolanje na daljavo. Celo osnovnošolci in srednješolci. Večina njih. Ja, eni zato, da luftajo, drugi zato, da se lahko učijo brez motenj butastih sošolcev, ampak to, da mularija hoče v šole, je samo vaša mantra. Sploh študentarija, ko je zraven še ogromen strošek tistih, ki se šolajo izven svojega domačega kraja. In sploh, če gre kot opisuje un študent zgoraj za predavatelje, ki ti ne dajo, če predavajo v živo, čisto nobene dodane vrednosti v primerjavi s šolanjem na daljavo. To, kako študentje hlepijo po študiju v živo, je vaša utopija. Zakaj se jo greste, je pa itak jasno.

Ubogi revež en štedentski. Res najbolje, da greš nazaj pod mamino kiklo. Tam tudi dež ne pada.

Odgovor na objavo uporabnika
en študdent, 24.10.2021 ob 17:34

Kaj je s teboj narobe? Kdo je rekel, da je faks brezvezen? Tudi predavatelji niso brezvezni, so strokovnjaki, samo predavati ne zna večina ali pa se jim ne ljubi razlagat. Dober predavatelj je redkost na vseh fakultetah. Tak, ki se zavzame, pove tudi kaj izven tistega, kar mora odpredavat in je že itak napisano na izročkih ali v literaturi. Tak, ki je dejansko učitelj, ne pa samo strokovnjak svojega področja. Kaj ni jasno? Kot vidim, marsikaj.

 

Ja, ni problema, očitno ti bolje od njih veš, kaj je prava profesura. Zakaj se ne bi po študiju posvetil poučevanju, da bodo vsaj naslednje generacije deležne kvalitetnega študija? Lahko s tisto somišljenico ustanovita zasebno fakulteto, ki bo nudila kurikulum najmanj na nivoju najmanj Sorbone. Po možnosti po sindikalni ceni, ko si tako občutljiv na študentske stroške, boš predaval za minimalca, če ne kar gratis. A ja, saj res, tvoj slogan je “zakaj bi jaz …”

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.10.2021 ob 17:37

Zakaj pa obremenjuješ starša? Zaposli se, preseli se v najeto stanovanje in študiraj ob delu. Tako se boš najbolje dokazala, boš lahko rekla, da si sposobnejša od brezveznih profesorjev. A ne, princeska?

A zato, ker si ti ostala samo z osnovno šolo, morajo tudi vsi ostali?

Hahahaha, kakšne blesarije. Punca je očitno pametna, študira zato, da študij konča. In ja, taki bi morali študirat, ne pa tisti, ki si želijo odprtih faksov samo zato, da bi lahko hodili od žura do žura. Zakaj bi torej plačevala za izredni študij, če lahko dela rednega? Zaenkrat jim očitno znese. In če bo na daljavo, ji bo toliko lažje. Pogum, punca, ne pusti se tem intelektualno podhranjenim osebkom, ki so že v OŠ imeli učne težave.

Zakaj bi pa zaprl fakultete? Se bojo studentje pa naravno prekuzili, brez stroskov za cepiva. Samo, naj ostanejo lepo v studentskih domovih in naj ne hodijo domov okuzevat dedkov in babic!

 

Odgovor na objavo uporabnika
Desperadodajka, 24.10.2021 ob 17:44

Ja, ni problema, očitno ti bolje od njih veš, kaj je prava profesura. Zakaj se ne bi po študiju posvetil poučevanju, da bodo vsaj naslednje generacije deležne kvalitetnega študija? Lahko s tisto somišljenico ustanovita zasebno fakulteto, ki bo nudila kurikulum najmanj na nivoju najmanj Sorbone. Po možnosti po sindikalni ceni, ko si tako občutljiv na študentske stroške, boš predaval za minimalca, če ne kar gratis. A ja, saj res, tvoj slogan je “zakaj bi jaz …”

Jaz se z njim popolnoma strinjam, pa sem študij končala ohoho let nazaj. Dejstvo je, da so dobri predavatelji izjemna redkost. Mi smo imeli eno tako na faksu, so jo prihajali poslušat zunanji slušatelji, je imela vedno vse zasedeno do zadnjega kotička. Ena in edina taka na celem faksu. Potem smo imeli enega skoraj 80 starega, ki ni in ni hotel v penzijo, že njegova asistentka je imela 60. Roke so se mu tresle, ko je tiste papirje bral, spustil vsako drugo vrstico, se zmedel… smo xkrat hodili v dekanat se bunit, naj ga že odpustijo, da to predavanje ni za nikamor itd., nič od vsega skupaj. In potem jih je bila cela horda povprečnih. Odpredavali svoje, če si kaj vprašal, so rekli, da imaš v brošuri, ki so jo oni napisali in ki si jo seveda moral kupit. Enega smo imeli, ki je svoje knjige prodajal. Nakup je bil pogoj, da si lahko pristopil k izpitu. Izposojene iz knjižnice niso veljale. Skratka, ja, če bi takrat bila šola na daljavo, brez skrbi, da bi bila za. Edino tisto edino predavateljico bi pogrešala.

Valjda lahko študent vidi, ali je profesor dober predavatelj ali ne. Pa saj to že v OŠ vedo, kdo dobro razlaga, kdo ima občutek zanje itd.

 

somišljenikov ima velik. Nas je kar precej. kot je že povedal, študentska organizacija je na pobudo nas študentov želela, da bi študij potekal na daljavo kot v lanskem letu. Izvzeti so faksi kjer dejansko ne moreš delati vse na daljavo, ampak rabiš vaje. Sam tudi to bi se lahko izvedlo spomladi.

New Report

Close