Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Pct test – kakšen je občutek

Pct test – kakšen je občutek

Naslednji teden bom očitno morala na covid test, ker imam pregled pri specailistu pa brez ne bom sprejeta.

Tisti, ki ste se testirali – kakšen je občutek? Gledam posnetke na you tube, pa vidim tisti posnetek ene naše novinarke, ki se je testirala samo zato, da pove občutek, pa pravi, da ne boli ravno, je pa neprijetno. Spet drugi, tudi otroci očitno ne čutijo nič, ker gredo čisto mirno čez to.

Na posnetkih je tudi videti vsakič drugače – nekje gredo v nos čisto malo, drugje pa globoko.

JA, res je – različen način odvzema je. Meni so 2x dosedaj ker je bilo nujno naredit ( 1x sodišče 1x laboratorij za odvzem krvi). na isti lokaciji, v kraju bivanja – celo ista “študentka” mi  je bris jemala skozi tisto okno kontejnerja,  razmak cca 20 dni. Pa ni si pred menoj razkužila rokavic, po tistem, ko je enemu pred menoj delala bris…

 

Taprvič se sploh ni dotaknila gornje pregrade, sploh ni šla globoko, niti zarotirala palčke;  tadrugič je pa šla do nosne pregrade in fajn trikrat zavrtela.

 

Obakrat negativen test sicer.

Odgovor na objavo uporabnika
prvič, 07.11.2021 ob 16:54

Naslednji teden bom očitno morala na covid test, ker imam pregled pri specailistu pa brez ne bom sprejeta.

Tisti, ki ste se testirali – kakšen je občutek? Gledam posnetke na you tube, pa vidim tisti posnetek ene naše novinarke, ki se je testirala samo zato, da pove občutek, pa pravi, da ne boli ravno, je pa neprijetno. Spet drugi, tudi otroci očitno ne čutijo nič, ker gredo čisto mirno čez to.

Na posnetkih je tudi videti vsakič drugače – nekje gredo v nos čisto malo, drugje pa globoko.

 

Prav pcr test je zelo neprijeten. Gre ful notr, samo v eno nosnico, ful neprijeten občutek, zasolzijo se ti oči, jokaš. Mene je po parih urah od testa tako glava začela bolet, da tudi govorit nisem mogla. Najhujši glavobol v življenju. En teden me je še bolelo, tak neprijeten občutek in tudi kri je bila prisotna v izpihu nosu.

Pri teh hitrih testih pa te samo malo požgečkajo po notranjosti nosu, grejo v obe nosnici.

Odgovor na objavo uporabnika
Nikoli več na pcr, 07.11.2021 ob 17:31

 

Prav pcr test je zelo neprijeten. Gre ful notr, samo v eno nosnico, ful neprijeten občutek, zasolzijo se ti oči, jokaš. Mene je po parih urah od testa tako glava začela bolet, da tudi govorit nisem mogla. Najhujši glavobol v življenju. En teden me je še bolelo, tak neprijeten občutek in tudi kri je bila prisotna v izpihu nosu.

Pri teh hitrih testih pa te samo malo požgečkajo po notranjosti nosu, grejo v obe nosnici.

Za hitre teste sprašujem. A to je taka razlika med hitrimi in pcr? Ravno to me je zanimalo – kako to, da eni govorijo o tem, da jim kri teče, glavobolu, drugi pa brez problemov? In zakaj glavobol, če gre s palčko do nosno-žrelnega prostora? Kot jaz vem je nos povezan z žrelom, grlom, in naprej do pljuč oz. želodca. Ne pa do možganov. Sprašujem se tudi kako tisti, ki si redno (ali pa jim redno) nameščajo tisto cevko za hranjenje preko nosa pa vse do želodca vse to mirno prenašajo? Občutek je verjetno podoben.

Ja, pri pcr ju morajo tako globoko vzet, ker samo ta test je v bistu res verodostojen, ker če ti hitri test pokaže okužbo moraš nujno na pcr, kjer to pol potrdijo ali ovržejo.

Če motaš samo na hitri test, pojdi pred Alejo, Citypark, Btc city, samo malo te požgečkajo, počakaš 20 minut na potrdilo in to je to. S sabo imej zdravstveno, osebne nikoli ne gledajo.

Meni ni bilo nič. Malo me je požgečkalo, pa je bilo že konec. Bi rekla, da gre tista palčka malo po terenu. Nobenega neprijetnega občutka, nobenih glavobolov kasneje.

Bila že večkrat. Ene ti potisnejo palčki v možgane, do krvi. Druge nežno. Večinoma nič ne čutiš jaz sicer zmerja potem kiham, oči se mi ne solzijo, ne voli glava. Razen pri uni grobi ms.

meni je prrasica zapičila palico v možgane, vlile so se mi solze in kri iz nosa … nikoli več! drugič sem šla na slino, pljuneš v neko posodico in to je to … ampak ti vladni prasci več zaslužijo s palčkami … prav tako je virus (?) v ustih, pa nočejo jemat iz ust … zakaj le ne?

Zelo je odvisno od osebe, ki dela test.

Eni so zelo nežni drugi pa… brez čuta…

Odgovor na objavo uporabnika
jaz ti povem, 07.11.2021 ob 18:27

meni je prrasica zapičila palico v možgane, vlile so se mi solze in kri iz nosa … nikoli več! drugič sem šla na slino, pljuneš v neko posodico in to je to … ampak ti vladni prasci več zaslužijo s palčkami … prav tako je virus (?) v ustih, pa nočejo jemat iz ust … zakaj le ne?

Ja, točno to. Pa se mi zdi, da tako kot marsikater test preko krvi, bi lahko tudi to dokazovali z odvzemom krvi? Ali pa bris iz grla kot pri angini. Pa na tisti palčki kot jaz vem je neko “razkužilo”, ravno to je potem po moje tisto kar povzroča nekaterim probleme. Tudi samotestiranje za moje pojme ni verodostojno, saj si marsikdo ne gre globoko oz. mogoče samo malo po začetku nosu porola in to je to. Pa dobro, važno, da se prodaja. Saj konec koncev bi tako lahko tudi pihnil v robec pa to dal na test.

Objava čaka odobritev

Odgovor na objavo uporabnika
prvič, 07.11.2021 ob 18:36

Ja, točno to. Pa se mi zdi, da tako kot marsikater test preko krvi, bi lahko tudi to dokazovali z odvzemom krvi? Ali pa bris iz grla kot pri angini. Pa na tisti palčki kot jaz vem je neko “razkužilo”, ravno to je potem po moje tisto kar povzroča nekaterim probleme. Tudi samotestiranje za moje pojme ni verodostojno, saj si marsikdo ne gre globoko oz. mogoče samo malo po začetku nosu porola in to je to. Pa dobro, važno, da se prodaja. Saj konec koncev bi tako lahko tudi pihnil v robec pa to dal na test.

Ziher si cepljena 🙂

Pa kaj no komplicirate -tik pred odvzemom sprat nosnici s fiziološko raztopino ali pa slano vodo, pa ne bo nobenh bolečin, ne krvi, nobenega poškodovanja.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Preboleli, 07.11.2021 ob 18:29

Zelo je odvisno od osebe, ki dela test.

Eni so zelo nežni drugi pa… brez čuta…

Točno tako. Jaz imam slabše izkušnje glede hitrih testov kot pa PCR. Po PCR mi je pritekla solza (me je zdražilo), na hitrem testu mi je 2x tekla kri.

Največ je odvisno od osebe, ki ti jemlje bris.

PCR in hitri tetsi se delajo podobno, odvzem je enak,le rezultati se odčitavajo različno zaradi testiranja brisa.

Bila sem vsaj 20x, pri nas on na Hrvaškem.

Samo sproščeno nastaviš nos in to je to. Ne boli, včasih malo požgečka ali pa pri res grobem jemanju zapeče.

Pa imam zelo ozki nosnici in zvit pretin, kar mi je napisal radiolog, ko sem bila na MRI glave mesec nazaj (zaradi čisto drugih razlogov).

New Report

Close