Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Kako brez PCT do hrane, če v trgovino ne moreš

Kako brez PCT do hrane, če v trgovino ne moreš

Kako do hrane?

Pa ne mi o sosedski pomoči in sorodnikih in o PCT-ju?

Kako lahko regularno pridem do hrane?

Naročiti je ne morem, ker je za prevzem potreben PCT, ki ga nimam!! Četudi bi jo lahko pustili pred vrati.

Kaj potem? Da na hitro skočim v živilsko trgovino, kjer PCT-ja ne preverjajo?, pa čeprav iz stanovanja / hiše  ne smem?

A kdo kaj razmišlja tam gor? Ali ste res samo debili?

 

Zakaj pa ne smeš iz stanovanja/hiše?

Vladne gnide, ministri in st(r)oka ne razmišlja, ker nima s čim. Žalostno, da tudi nekateri prebivalci ne vejo razmišljati s svojo glavo.

Odgovor na objavo uporabnika
Vladni IQ, 13.11.2021 ob 23:02

Kako do hrane?

Pa ne mi o sosedski pomoči in sorodnikih in o PCT-ju?

Kako lahko regularno pridem do hrane?

Naročiti je ne morem, ker je za prevzem potreben PCT, ki ga nimam!! Četudi bi jo lahko pustili pred vrati.

Kaj potem? Da na hitro skočim v živilsko trgovino, kjer PCT-ja ne preverjajo?, pa čeprav iz stanovanja / hiše  ne smem?

A kdo kaj razmišlja tam gor? Ali ste res samo debili?

 

O kateri vladi je to govora? Avstrijski? So napovedali vnaprej.

Pa ni problem ta manjkajoči ptc, pač pa manjkajoči možgani. 😀

Ti živiš na luni … Provociraj samega sebe.

CE se ne znas organizirat, ko je cas, kdo ti je kriv? Ce vidis Marsovce pri belem dnevu, kdo ti lahko pomaga?

Mogoce se naravnaj mal bolj pozitivno, pa bos imela manj problemov.

Izolacija

Karantena

Prebolevanje Covid

Odgovor na objavo uporabnika
ATM491, 13.11.2021 ob 23:09

O kateri vladi je to govora? Avstrijski? So napovedali vnaprej.

Pa ni problem ta manjkajoči ptc, pač pa manjkajoči možgani. 😀

Kaj pol predlagaš, da grem s Covidom v trgovino??

Kajti doma naročene hrane žel ne morem, prevzet?

Živilska trgovina, ki ni v trgovskem centru, je prosto dostopna (brez PCT pogoja). V čem je torej problem?

Odgovor na objavo uporabnika
wrongpuppy, 13.11.2021 ob 23:22

Živilska trgovina, ki ni v trgovskem centru, je prosto dostopna (brez PCT pogoja). V čem je torej problem?

A v času prebolevanja covid, ko si v karanteni oz. samoizolaciji se po novem lahko hodi v štacune al kako? Saj pravi, da preboleva in ni prebolela. 🙄

Avtorica, če naročiš preko spleta Mercator, Špar, ne sprašujejo, če imaš pct. Tko kot ne, če naročaš cunje preko spleta. Kjer v slednjih rabiš pct, če greš fizično v štacuno..

 

Jaz se ne spomnim kdaj sem bila nazadnje v trgovini. Mercator in hitri nakup tus ti pripeljeta vse na dom in to pred vhodna vrata.

Na začetku epidemije je živila prinašala tudi civilna zaščita, mogoče so primeren naslov tudi gasilci ali občina, če spletna trgovina ne dostavlja na avtoričin naslov ali avtorica ni vešča spletnega naročanja.

Pa hitro ozdravi! 🙂

Odgovor na objavo uporabnika
Sedaj so, 13.11.2021 ob 23:55

A v času prebolevanja covid, ko si v karanteni oz. samoizolaciji se po novem lahko hodi v štacune al kako? Saj pravi, da preboleva in ni prebolela. 🙄

Avtorica, če naročiš preko spleta Mercator, Špar, ne sprašujejo, če imaš pct. Tko kot ne, če naročaš cunje preko spleta. Kjer v slednjih rabiš pct, če greš fizično v štacuno..

 

Pri Tem pride v upoštev, če plačaš s kartico in ne po povzetju. Če nimaš kartice, pa tako, kot so že sama napisala v uvodu.

Mon tega ne bo rešil. Bo treba kam drugam pisati.

Je pa skregano z logiko, če naročiš nekaj preko spleta, plačaš s kartico, in dobiš paket, dostavne službe dostavijo pred vrata in nimaš kontakta. V primeru, da si doma. V čem je razlika, če bi plačal hrano s kartico in ti jo dostavijo pred vrata in moraš v slednjem primeru pa imeti pct? 😳🙄

Skrajni čas da se zrak zamenja tam gor

 

Tega podatka (aktivna okužba) v času mojega komentiranja še ni bilo. In logično, da si takrat doma.

Za dostavo Spar online pct ni potreben – piše na spletni strani. Verjetno tudi za druge online štacune ne.

Sicer pa sorodniki, prijatelji, sodelavci, sosedje. Ko poveš, da si zbolel, se ljudje kar sami javijo za pomoč pri dostavi dobrin iz štacune (moja izkušnja).

Kaj pa dostava živil, ne hrane? A za to tudi rabiš PCT?

Poskusi prositi CSD. Če nimaš nikogar, te usmerijo potem tudi v programe, kjer spoznaš koga.

Zelo enostavno ; gres se cepit, idiot !

Odgovor na objavo uporabnika
Otilija797, 14.11.2021 ob 07:47

Zelo enostavno ; gres se cepit, idiot !

Zakaj toliko sovraštva?? Je lepo napisano, da preboleva kovid in je v karanteni…

 

Kaj jamrate spet, anticepilci.   Ce bi se cepili ne bi imeli nobenih problemov.    Dovolj mi je vasih tupih vpradanj in  stokanja, kam vse ne smete.   Ne bo miru, dokler vas ne pobere ?

korenina ne pozebe. Prej bo vas pelcovane pobral kot pa nas anticepilce.

s kartico lahko tudi plačaš po povzetju. Vsaj pri tušu je tako.

Ja, v primeru bolezni se izkaže socialna mreža, pa tudi službe, kot so Rdeči križ in civilna zaščita. Ali vse to obstaja in ali deluje. Če ne, smo hudo zabredli kot družba.

 

Skratka, avorica, če nimaš nikogar bližnjega, ki bi te lahko oskrbel, se obrni na RK ali CZ.

Odgovor na objavo uporabnika
ja ja, 14.11.2021 ob 08:55

Ja, v primeru bolezni se izkaže socialna mreža, pa tudi službe, kot so Rdeči križ in civilna zaščita. Ali vse to obstaja in ali deluje. Če ne, smo hudo zabredli kot družba.

 

Skratka, avorica, če nimaš nikogar bližnjega, ki bi te lahko oskrbel, se obrni na RK ali CZ.

Še dodam, da PCT z vsem tem nima nobene povezave. Tako da, avtorica, nisi dobro razmislila, kako nasloviti problem. Ti je pa odpuščeno, če prebolevaš covid. Ni to enostavna in lahka bolezen.

A je mogoče kdo pomislil, da tudi cepljeni zboli za kovidom in mora v času prebolevanja biti izoliran, ergo ne more v trgovino, ne smejo mu hrane pripeljati na  dom…poudarek je da je cepljen….

 

Kak sosed, starši, brat, sodelavci. Ko sem bila sama bolana(ne covid) so mi vsi nekaj prinašali.

Drugace pa v nekaterih obcinah imajo za syarejse tako urejeno, da narocis kaj rabis, isto za covid. Poklici. Jasno ne v nedeljo.

New Report

Close