Najdi forum

Splash Forum Koronavirus upam, da se učitelji uprejo, če se ne bo testiralo

upam, da se učitelji uprejo, če se ne bo testiralo

Učitelji imajo tudi pravico delati v zdravem okolju. Piše v zakonodaji, da jim mora to zagotoviti ravnatelj. Če se bo puščalo netestirane otroke skupaj s testiranimi v razredu, ne gre samo za to, da lahko nalezejo sošolce. Tudi učitelje lahko, med njimi so tudi starejši. In to v trenutni situaciji, ko bolniških postelj ni več. Me prav zanima, ali bo potem ena taka mamica, ki ne dovoli testiranja za svojega sončka, priznala odgovornost, da je učiteljica končala na respiratorju, če njen sonček prinese okužbo v šolo.

Učitelji, zavrnite delo na delovnem mestu, kjer ni minimalnih pogojev za preprečevanje okužbe! Pa da vidimo potem, kako bo šolanje potekalo. Na daljavo za vse!

Me prav zanima, če bo kateri učitelj imel jajca se upret in zavrnit delo v takem okolju. Ker pravico ima. In ko bo na neki šoli takih učiteljev veliko, lahko ravnatelj zapre štacuno. Oz. bo po hitrem postopku fasal inšpekcijo, ki bo odredila, da se teh otrok ne sprejema v šole, njemu pa nabila kazen.

Je jasno in glasno povedano.  Problematiki, ki so proti ukrepom NIMAJO vstopa v osnovno solo.

Odgovor na objavo uporabnika
tudi to je možnost, 14.11.2021 ob 09:19

Me prav zanima, če bo kateri učitelj imel jajca se upret in zavrnit delo v takem okolju. Ker pravico ima. In ko bo na neki šoli takih učiteljev veliko, lahko ravnatelj zapre štacuno. Oz. bo po hitrem postopku fasal inšpekcijo, ki bo odredila, da se teh otrok ne sprejema v šole, njemu pa nabila kazen.

Sem proti testiranju: Z TESTI, KI SO NAMENJENI OSEBAM NAD 14 LET

SAMOTESTIRANJU 1 TRIADE

SPLOH PA PROTI TEM DA BO V RAZREDU 70% UČENCEV KATERI SE BODO TESTIRALI, MEDTEM KO BODO SEDELI SKUPAJ Z TISTIMI, KI NISO TESTIRANI KER TO NIMA SMISLA!

Pa vendar marsikdo bo podpisal, da se otrok lahko testira samo zato ker se boji šole na daljavo, kar je vsem jasno da ni isto če 7 letnik sedi doma in neki malga nardi za šolo ostalo pa bluzi po stanovanju in visi na tablci…..

Nekaj staršev pa bo šlo na to, da itak ne bo na daljavo in da bodo njihovi otroci vseeno v šoli. In če bo do tega prišlo ni FER, ne do tistih, ki bodo DOMA niti do tistih, ki bodo sedeli v šoli TESTIRANI.

Mene so naučili, da smo starši – starejši odgovorni za otroke, jih vzgajamo, učimo in ščitimo….. Sedaj pa starejši in velika večina staršev pričakuje od otrok, da bodo reševali njih. WTF???

In potem starejši cepljeni tulijo -mi se ne bomo testirali smo cepljeni. Šmrkajo, kihajo, brez mask hodijo vsepovsod in kričijo naj se otroci trikrat-tedensko testirajo ker jih ogrožajo…

Srčno upam, da si mladi to zapomnijo in vam primerno vrnejo.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
pct, 14.11.2021 ob 11:46

Sem proti testiranju: Z TESTI, KI SO NAMENJENI OSEBAM NAD 14 LET

SAMOTESTIRANJU 1 TRIADE

SPLOH PA PROTI TEM DA BO V RAZREDU 70% UČENCEV KATERI SE BODO TESTIRALI, MEDTEM KO BODO SEDELI SKUPAJ Z TISTIMI, KI NISO TESTIRANI KER TO NIMA SMISLA!

Pa vendar marsikdo bo podpisal, da se otrok lahko testira samo zato ker se boji šole na daljavo, kar je vsem jasno da ni isto če 7 letnik sedi doma in neki malga nardi za šolo ostalo pa bluzi po stanovanju in visi na tablci…..

Nekaj staršev pa bo šlo na to, da itak ne bo na daljavo in da bodo njihovi otroci vseeno v šoli. In če bo do tega prišlo ni FER, ne do tistih, ki bodo DOMA niti do tistih, ki bodo sedeli v šoli TESTIRANI.

Kot prvo: lažeš, nikjer ne piše, da testi niso namenjeni mlajšim od 14 let. Piše “ osebam, mlajšim od 14 let naj pomaga odrasla oseba”. To piše! Ne piše, naj jih testira, ampak jim samo nudi pomoč pri testiranju. Torej če en učitelj pove, kaj in kako naj otroci sami naredijo, JE TO POMOČ!

Kot drugo: Kdo pravi, da bodo sedeli skupaj tisti, ki se bodo testirali in tisti, ki se jim ne bo treba? Veliko šol bo izvedlo testiranje 15 min pred začetkom pouka. Pa tudi če ne bi in bi se testirali prvo uro. Kaj potem, če sedijo skupaj v učilnici?

Kot tretje: Kaj točno ni fer? Da se bodo eni od doma šolali? Zakaj že ne? Če se niti testirat nočejo kot vsi ostali, naj pač sprejmejo posledice svoje posebnosti in se posebej zanje izobražujejo.

Ni problem. Ce ti kaj ni vsec- enostavno  ostani doma , brez place in smrkavca solaj od doma.   Pa ne potem jamrat.

Odgovor na objavo uporabnika
ajde no, 14.11.2021 ob 12:25

Kot prvo: lažeš, nikjer ne piše, da testi niso namenjeni mlajšim od 14 let. Piše “ osebam, mlajšim od 14 let naj pomaga odrasla oseba”. To piše! Ne piše, naj jih testira, ampak jim samo nudi pomoč pri testiranju. Torej če en učitelj pove, kaj in kako naj otroci sami naredijo, JE TO POMOČ!

Kot drugo: Kdo pravi, da bodo sedeli skupaj tisti, ki se bodo testirali in tisti, ki se jim ne bo treba? Veliko šol bo izvedlo testiranje 15 min pred začetkom pouka. Pa tudi če ne bi in bi se testirali prvo uro. Kaj potem, če sedijo skupaj v učilnici?

Kot tretje: Kaj točno ni fer? Da se bodo eni od doma šolali? Zakaj že ne? Če se niti testirat nočejo kot vsi ostali, naj pač sprejmejo posledice svoje posebnosti in se posebej zanje izobražujejo.

Ni FER, da so nekateri otroci testirani drugi pa ne odlok predvideva za tiste , ki se ne bodo testirali v šoli ostanejo doma! Pa bodo res???? Nekatere šole ne bodo izvajale sankcij in jih ne bodo domov pošiljale! Enako kot z maskami naš primer 24 učenecv je prišlo v ponedeljek z masko v šolo 1 ne ker mu “mamica ne dovoli”, zgodilo se je samo to, da sta bila naslednji dan brez maske 2, dan kasneje pa 3! Ni sedel nič bolj stran od sošolca z masko ali karkoli drugega (niti ni placa, da bi ga posedli bolj stran od drugih).

Pa tale testiranje v šoli če je nekdo pozitevn ga dajo v izolacijsko sobo… OK v teoriji kaj pa praksa? Imajo šole dovolj placa, da recimo dajo v izolacijo xy otrok? S tem, da je samotestiranje v razredu in da itak cel razred faše karanteno če so več kot 15 minut v zaprtem prostoru prostru z okuženo osebo.  Poglejno torej v praksi otrok na hitrem testu pozitiven, gre čičat v knjižnico mine pol ure do ure da pride starš ponj ker starš je lahko v službi, ki ni za volgalom lahko mora celo zamenjavo najt predno gre (pustimo to da vmes lahko prešlata veliko knjig in še česa)… Gre na pcr in je res  okužen. Potem gre itak cel razred v karanteno ker so bili z njim skupaj v razredu vsaj 15 minut….

Testiranje bi moralo ostati doma starši pa bi morali testirati otroke, že ob prvem smrklju ali kašlju. …

Močno dvomim tudi da bodo otroci, kateri niso preboleli imeli pouk na daljavo, ker to pomeni dvojno delo za učitelja  in bodo zamižali.

Kot tretje: Kaj točno ni fer? Da se bodo eni od doma šolali? Zakaj že ne? Če se niti testirat nočejo kot vsi ostali, naj pač sprejmejo posledice svoje posebnosti in se posebej zanje izobražujejo.

Nekaj staršev pa bo šlo na to, da itak ne bo na daljavo in da bodo njihovi otroci vseeno v šoli. In če bo do tega prišlo ni FER, ne do tistih, ki bodo DOMA niti do tistih, ki bodo sedeli v šoli TESTIRANI.

Sem ti lepo napisala kaj ni FER

Kaj se bodo učitelji sekiral, saj so dvakrat cepljeni, nekateri celo tretjič. Ni panike, da se okužijo, saj so nam povedali, da cepivo super ščiti.

Odgovor na objavo uporabnika
upam res, 14.11.2021 ob 09:12

Učitelji imajo tudi pravico delati v zdravem okolju. Piše v zakonodaji, da jim mora to zagotoviti ravnatelj. Če se bo puščalo netestirane otroke skupaj s testiranimi v razredu, ne gre samo za to, da lahko nalezejo sošolce. Tudi učitelje lahko, med njimi so tudi starejši. In to v trenutni situaciji, ko bolniških postelj ni več. Me prav zanima, ali bo potem ena taka mamica, ki ne dovoli testiranja za svojega sončka, priznala odgovornost, da je učiteljica končala na respiratorju, če njen sonček prinese okužbo v šolo.

Učitelji, zavrnite delo na delovnem mestu, kjer ni minimalnih pogojev za preprečevanje okužbe! Pa da vidimo potem, kako bo šolanje potekalo. Na daljavo za vse!

 

Na naši šoli se bodo otroci še naprej testirali doma. Samo tisti, ki se bo izrecno želel v šoli bo za to poseben otistor, kjer bo pod nadzorom učitelja to opravil. Nikakor se ne bo testiralo v razredih in mali otroki ne bodo imeli stiks s temi strupenimi testi. Vsi se strinjajo  učiteljice, ravnateljica, da so ukrepi nesmuselni. Šola ne bo zavrnila nobenega otroka. Pa tudi nobenih okužb ni.

Tudi cepljen naj dokazuje na dva dni da je zdrav! To da je cepljen ne pomeni da je zdrav.

Na srečo moji otroci ostanejo naslednji teden doma. Ampak, če se slučajno zgodi, da maske in testiranje ne bodo obvezni, ostanejo doma tudi naprej. Kot starš ne bom dovolil izpostavljanja mojim otrokom. Zaenkrat mi zakon še nalaga dolžnost skrbrti za zdrav razvoj otroka in to dolžnost nameravam tudi vestno izpolnjevati. Pa naj bodo v šoli antimaskarji in anzicepilci, če že mora biti tako. Za moje otroke pa želim zagotoviti zdravo okolje.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose izven profila, 14.11.2021 ob 14:02

Tudi cepljen naj dokazuje na dva dni da je zdrav! To da je cepljen ne pomeni da je zdrav.

TO je beseda. Jaz sem potrjeno (o-)kužen. Vendar kot cepljen, izpolnjujem PCT pogoj. To je nonsense!!!

Odgovor na objavo uporabnika
iDESI547, 14.11.2021 ob 14:18

TO je beseda. Jaz sem potrjeno (o-)kužen. Vendar kot cepljen, izpolnjujem PCT pogoj. To je nonsense!!!

Verjetno so ti povedali da moraš biti doma. Karantena pa to?

Sodelavec, cepljen, se je 2x testiral s hitrim testom, 2x negativen. Ker mu je bilo čudno, da je brez okusa in vonja je šel še na PCR. Pozitiven.

pa vsi ki plozate o zdravem okolju – potem se morate testirati na vse viruse in tudi navadni prehlad – ker tudi tistega nihče nima parvice širiti naokoli slučajno-  ker če gremo na pravico do zdravega okolja velja to za vse bolezni zakaj delate samo s korono tako izjemo in paniko – in zakaj že prej od pamtiveka niste zahtevali  te pravice in skeniranje vsakega posamenznika na vse mogoče viruse, bakterije,da te slučajno ne okuži…

pa kako si upaš v gozd, ker država bi ti bila dolžna zagotoviti zdravo okolje – pa očitno ti ga ne ker nate tam preti mišja mrzlica, pa okuženi klopi,  ipd. toži zdaj državo, ker ti ne zagotavlja zdravega okolja in ni polovila in odstranila vseh okuženih klopov in miši, pa zajcev ipd.

mater eni ste reeeeesno zblojeni v glavi in predvsem dvolični – zakaj tega niste počeli vsa leta že za gripo in vse druge mogoče viruse…

Odgovor na objavo uporabnika
Jahlej, 14.11.2021 ob 14:34

Sodelavec, cepljen, se je 2x testiral s hitrim testom, 2x negativen. Ker mu je bilo čudno, da je brez okusa in vonja je šel še na PCR. Pozitiven.

ja  –  tukaj tem opranoglavcem pade pravica do zdravega okolja – namret čak lahko z dovoljenjem države kuži in ogroža vse…

to je ta diskriminacija – in če že ne zaradi vsega drugega bi moral na tej točki pasti cel pct teror…

če se nekdo sklicuje na pravico do zdravja in varnosti – in če se moram jaz testirat zato,da drugemu tega ne kršim, potem tudi cepljeni nima pravice tega nikomur kršiti – sploh ob dejstvu da vsa stroka ve da cepljeni okužujejo, širijo in zbolevajo.

A spet lažeš?

Starostna omejitev pomeni SAMOtestiranje, kar pa tamali ne bodo počeli.  Bodo zraven učitelji.  Zato se ne boj da si bodo otroci rinili palčke v ušesa ali v riti!

Če bi starši svoje pamžovje testirali doma, namesto da ste preprodajali teste na Bolhi, tega zdaj ne bi bilo!

 

Odgovor na objavo uporabnika
si ti mogoče oseba s PP?, 14.11.2021 ob 14:45

A spet lažeš?

Starostna omejitev pomeni SAMOtestiranje, kar pa tamali ne bodo počeli.  Bodo zraven učitelji.  Zato se ne boj da si bodo otroci rinili palčke v ušesa ali v riti!

Če bi starši svoje pamžovje testirali doma, namesto da ste preprodajali teste na Bolhi, tega zdaj ne bi bilo!

 

@ odgovor osebi s PP – pct

Odgovor na objavo uporabnika
Ježešna, 14.11.2021 ob 14:25

Verjetno so ti povedali da moraš biti doma. Karantena pa to?

Meni tega ni treba posebej poudarjati. Ne želim nikogar spraviti v grob. Ampak… pravnoformalno izpolnjujem PCT pogoj. Razumeš? Če pridem nekam, bo zasvetila zelena. Kar je nesmisel.

Odgovor na objavo uporabnika
jašur, 14.11.2021 ob 14:38

ja  –  tukaj tem opranoglavcem pade pravica do zdravega okolja – namret čak lahko z dovoljenjem države kuži in ogroža vse…

to je ta diskriminacija – in če že ne zaradi vsega drugega bi moral na tej točki pasti cel pct teror…

če se nekdo sklicuje na pravico do zdravja in varnosti – in če se moram jaz testirat zato,da drugemu tega ne kršim, potem tudi cepljeni nima pravice tega nikomur kršiti – sploh ob dejstvu da vsa stroka ve da cepljeni okužujejo, širijo in zbolevajo.

Res je. Tudi cepljeni bi se morali testirati. Tu se povsem strinjam tudi jaz.

Odgovor na objavo uporabnika
pct, 14.11.2021 ob 13:54

Kot tretje: Kaj točno ni fer? Da se bodo eni od doma šolali? Zakaj že ne? Če se niti testirat nočejo kot vsi ostali, naj pač sprejmejo posledice svoje posebnosti in se posebej zanje izobražujejo.

Nekaj staršev pa bo šlo na to, da itak ne bo na daljavo in da bodo njihovi otroci vseeno v šoli. In če bo do tega prišlo ni FER, ne do tistih, ki bodo DOMA niti do tistih, ki bodo sedeli v šoli TESTIRANI.

Sem ti lepo napisala kaj ni FER

kej je pa fer – za tiste , ki so letos spomladi bili okuženi v šolah – torej so jih okužili sošolci – so preboleli, zdaj nimajo več veljavnega pct in zdaj so terorizirani, da oni ne smejo v šolo, ker so kao grožnja za vse ostale – čeprav vemo da imajo najmočnejšo zaščito – ki je ta država ne priznava… in čeprav v resnici ne bodo ogrožali nikogar so terorizirani s testiranjem, njih pa so v istem okolju lahko pred 9 meseci mirno okužili drugi – pa se to ni nič ne demoniziralo, niti preganjalo, ne problematiziralo  ne nič…

enako kot se danes ne problematizira če bo tvoj testirani sonček pri pouku okužil sošolca z rsv in bo revež pristav z hudim bronhiolitisom v bolnici recimo – ah to je vse ok –  to je skrb za zdravje ane po tvoje

je fer to? gre za zdravje tukaj sploh in enake pravice… ne še zdalec ne gre!

sem učitelj in če se ne bodo testirali vsi učitelji in učenci, dijaki tudi tisti ki so cepljeni, jaz ne bom hodil v službo. Od ravnatelja bom zahteval, da se testirajo prav vsi. Cpeljeni najbolj raznašajo virus okoli!

Jašur in zartrose – vaju je poln gobec zdravja. To je pa tudi vse. Evo, dajmo, pa naj se vsi otroci testirajo  v šolo (sicer je cepljenih v OŠ zanemarljivo malo, več je prebolelih, pa ok). Kaj zdaj? Nam ni pomembno zdravje? A to pa ne, to ni to, spet bosta proti. Toliko o vajinem gobcanju.

Jašur, obdrži svojo PP dete doma ali pa v posebni šoli – tam boš lahko še naprej netestirala doma, pa ti v tvoji šoli ne bodo težili. Medtem boš pa lahko tulila, da se ti godi krivica in da je vse izmišljeno. Podn!

New Report

Close