Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Fant

Fant

Z fantom sva v vezi 1leto. Stara sem 19 on pa 26. Motijo me njegove fore, tezi mi da se vlacim na okrog z drugimi fanti med tem ko delam, da hodim v fitnes zato da bom drugemu bol usec in potem ga bom odslovila, mi mece naprej tezke dogodke iz preteklosti. Fant zna biti res prijazen, nezen, rada ga imam a zna prestopiti tudi mejo. Pred nekaj casa pa sem dobila od njegovih bivsih (ki jih je celo morje) sporocila o tem kako jih je zaniceval, prepreceval stike z domacimi, se norceval iz splava njihovih otrok….itd. Naj bi bil fant tudi v popravnem domu kar sam zanika, ko mu omenim se mu odpelje. Kljub temu, da nevem kaj je res in kaj ne bi ga rada pustila ker me je ze veckrat prizadel (+ko se skregava sem zanj prasica, kurba, kuzla…). Vsakic ko mu hocem dat konec, spremeni temo ali pa se zacne prilizovati, vceraj mi je celo rekel da to ce greva narazen ali ne odloca on. Veckrat sem ga ze blokirala pousod, hodil je k meni domov, cakal me pred fakulteto, grozil z tem da se bo ustrelil …najrajsi bi ga poslala na begne in prosila da ga zaprejo na zaprt oddelek. Mi lahko kdo da nasvet kako naj se ga resim?

res se ga moraš takoj rešiti. pusti ga , blokiraj št., spravi se dol iz omrežnih zadev, ignoriraj in zagrozi mu s policijo. snemaj kakšen pogovor, da boš imela dokaze. Lahko tudi vprašaš bivše, kako so se ga znebile. tip je psihopat in nikoli ne bo bolje.

Kljub temu, da nevem kaj je res in kaj ne bi ga rada pustila ker me je ze veckrat prizadel (+ko se skregava sem zanj prasica, kurba, kuzla…)

 

daj petnajstkrat si tole preberi pa razmisli, zakaj vztrajaš z njim? daj beži od njega, predelaj svoje travme pa si najdi tipa, ki te ne bo zaničeval na tak način. daj si dopovedat no, da si zaslužiš, da te partner obravnava normalno, ne pa kot izmeček. ker ti vztrajaš z njim samo zato, ker misliš, da boljšega nisi vredna. pa si. tvojega tipa si nobena ženska ne zasluži

Iz izkušenj ti povem, da ti normalen partner tega, kar si napisala, ne bi nikoli rekel. Poročena sem dobrih 25 let, skupaj sva slabih 30. Še nikoli, NIKOLI mi ni rekel česa takega.

 

Če te prav razumem, si v kontaktu z njegovimi bivšimi. Povprašaj jih malo, kaj so naredile, da jih je pustil in enako naredi tudi ti.

Kako si se sploh lahko spuščala v zvezo z tako propalico v prvi vrsti ???

Poznam ene par pretepačev in ”frajerjev” iz osnovne šole in srednje šole in pa naivne deklice ki se jim pustijo oplodit … Le kdo bi to razumel … Te frajerčke začne življenje tepsti po prazni glavi od 25 leta naprej ker imajo neurejen lajf (slabo plačana služba ali celo brez službe, socialni problemi …)

posesiven bolnik brez samozavesti

Adijo cimprej pa brez heca

nej se ustreli kaj nej mi zdej tuki nrdimo ce je fukjen

to so psihici tezki

nej se gre zdravt

kasno izsiljevanje

moj bivsi se je tudi poskodoval pred mano samo da ga nebi pustila

sla sem v minuti psiho en tezki

“Kljub temu, da nevem kaj je res in kaj ne…”

Glede na to, da njegov odnos popolnoma sovpada z vsem, kar si izvedela od drugih, zelo dobro veš, kaj je res in kaj ne. 

pojdi čim prej stran, teci stran in se nikoli več ne obrni.

Jaz sem tudi mela enega takega. Prijateljica mi je rekla, da ne bi rada, da me naslednjič vidi v krsti…. nisem je najbolje razumela takrat… no, kmalu se je izkazalo za skoraj resnično. Ko sem mu dala konec, me je pretepel, hudo.

Isto se je men dogajalo, čakal me pred službo, pred blokom, zasledoval, zanj sem bila nula, a po drugi strani brez mene mu ni bilo za živeti, on se bo ubil,  bla bla bla…

Ne vem, kaj je zdaj z njim, in me ne zanima. Jaz sem ga prijavila policiji, šel na sodišče, tam zvedla, da je še z eno tako obračunal. Bolnik. Ja, zaprli so ga, to vem.

Jaz sem pa spoznala zdajšnjega moža, ki mi tudi v sanjah ne bi izrekel takih besed ali, bog ne daj, dvignil roko name. Pa sva 13 let poročena. Dva otroka.

Stran, stran, stran… čim prej stran. Brez besed. Brez kontaktov. Poskrbi, da ne boš, če se le da, nikjer zunaj sama.

Srečno!

Naredi konec zvezi. Ne bo se spremenil. Točno ve kaj počne.

Če pa se sprašuješ zakaj si še z njim je pa to zato, ker so tvoji možgani zasvojeni z pozornostjo, ki ti jo da. To ne pomeni, da je nekaj narobe s tabo. Samo biološko gledano je tako.

Boš čez mesec, ko ga ne bo bolj sreča vrjami mi

Dobi se z njim na kavi ali kjerkoli med ljudmi in zaključi. Jasno povej da če te ne pusti pri miru se bo vmešala policija.

Če ostaneš boš kmalu plava okoli hodila, pol bo že kako rebro šlo na pol, pol bo tvoja samopodoba taka da boš verjela da si prasica in vse podobno… Pa poglobi se vase zakaj si z njim in razčisti kaj je ta vzorec zaradi katerega te vleče sicer bo naslednji isti.

 

Vidva sta OBA motena. Pri čemer imaš ti vsaj izhod, tj najdeš si drugega partnerja. On pa nima izhoda, z vsako bo ravnal tako. Nimata prihodnosti, imata issues iz primarnega okolja, ampak to je druga tema. Spremenil se ne bo, nikoli.

Ljudje v odnosu razmišljajo, kaj bodo iz odnosa dobili in ne kaj dali. Verjetno v otroštvu ni dobil ljubezni. Mogoče mu omeni, da se vključi v skupino. Psihoterapevcko skupino.

Pozdravljeni,
vaša zgodba ni enostavna,
zato si poiščite zaščito, strokovno pomoč, da boste kos grožnjam.
Nabrali si boste veščin, kako ravnati, da boste varno odšli iz tega strupenega razmerja.
Oprostite, naravnost vam povem, da noben nasilnež ne spremeni vedenja,
razen v izjemnih primerih;
Držim pesti za vas,
želim vam lepe praznike in veliko sreče!

Odgovor na objavo uporabnika
Lana755, 21.12.2021 ob 12:17

Z fantom sva v vezi 1leto. Stara sem 19 on pa 26. Motijo me njegove fore, tezi mi da se vlacim na okrog z drugimi fanti med tem ko delam, da hodim v fitnes zato da bom drugemu bol usec in potem ga bom odslovila, mi mece naprej tezke dogodke iz preteklosti. Fant zna biti res prijazen, nezen, rada ga imam a zna prestopiti tudi mejo. Pred nekaj casa pa sem dobila od njegovih bivsih (ki jih je celo morje) sporocila o tem kako jih je zaniceval, prepreceval stike z domacimi, se norceval iz splava njihovih otrok….itd. Naj bi bil fant tudi v popravnem domu kar sam zanika, ko mu omenim se mu odpelje. Kljub temu, da nevem kaj je res in kaj ne bi ga rada pustila ker me je ze veckrat prizadel (+ko se skregava sem zanj prasica, kurba, kuzla…). Vsakic ko mu hocem dat konec, spremeni temo ali pa se zacne prilizovati, vceraj mi je celo rekel da to ce greva narazen ali ne odloca on. Veckrat sem ga ze blokirala pousod, hodil je k meni domov, cakal me pred fakulteto, grozil z tem da se bo ustrelil …najrajsi bi ga poslala na begne in prosila da ga zaprejo na zaprt oddelek. Mi lahko kdo da nasvet kako naj se ga resim?

Kot ponavadi svetujem takim avšam brez možganov: ne, kar drži se ga, ker po tvojem pisanju sodeč sta ravno za skup. En idi.ot in ena brezmožganska koza. Vsaj druge punce ne bodo naletele nanj!

Uh, to se sliši zelo podobno moji situaciji in imam en nasvet: postavi jasno mejo in ČIM PREJ stran. Se bila v vezi skoraj 8 let, 2 otroka in skupen posel. Ne predstavljaš si, koliko stvari ima, s katerimi me izsiljuje in zaradi otrok morava ostati v stiku…

To, da grozi s samomorom, da te zmerja na tak način. No, kot da opisuješ mojo zgodbo. Dejansko se marsikaj od groženj uresniči. Obrni se, dokler imaš še čas in nič skupnih stvari. Bravo punce, da so te posvaril, jaz bi verjela. Nujno pa postavit mejo in je ne spusti. Vztrajaj. Če rečeš konec, mora bit konec. Ker če boš preveč prijazna, ko odpreš špranjo, bo hotel cela vrata. Bodi jasna, odločna in vztrajaj in ne popuščaj.

Srečno!

Taki kot je tvoj fant, imajo zagotovo zgodovino tudi v kazenski evidenci. Kar opisujes, so ze znaki podrejenosti v razmerju in torejznaki laznivega dejanja nasilja v druzini. Probak ga zapustit, to mu jasno povej in nato se zavaruj, bodi obkrozena z domacimi in prijatelji, ker bo tezil, grozil, zasledoval… predlagam celo, da ga v takem primeru prijavis na policijo.

Definitivno to ni zdrav odnos, kaj takega ti ne bi smel delati nikoli, zato se imej dovolj rada in resnicno odidi.

Moja mami se je obesila. Zdaj je ze 13 leto ko je ni. Oče je takrat govoril da bo enako naredil, ampak ni samo besede so ga bile

Vprašanje, ki ga postavlja avtorica, ni če/ali, ampak KAKO. Tle pa odgovor sploh ni tako enostaven.

Predlagam, da mu jasno in odločno daš vedet, da je konec. Ne popuščaj njegovim prošnjam, jokanju, grožnjam. Grožnje, da te bo ubil, sproti prijavljaj policiji (po mojem, sej ne vem ali ga bo to še bolj podžgalo…težko je to predvidet) že zato, da če bo potrebno pridobit prepoved približevanja, da neka osnova že je podana od sproti. Pogovori se z bivšimi. Googlaj, je tudi kak strokovni članek na to temo (pred leti sem enega dobrega brala, zato vem), morda tudi kak strokovni nasvet v živo poiščeš.

Srečno

 

Poznam take “fine” bejbe, navidez zunaj srečne, notri prazne in vsem všečne…

Takoj, ampak TAKOJ odidi stran od njega.
Ne glede na sladke besede in grožnje, kaj vse si bo naredil.
Komaj 19 let imaš in zaslužiš si nekoga, ki te bo imel rad in te spoštoval.

Da ti take stvari dela, to je bolnik. In ti nisi boksarska vreča, ki si na voljo, ko se njemu pač odpelje…

Teci stran!

 

Čim prej stran od njega

Samo stran od takega… Pokliči policijo, uredi prepoved približevanja, prosi kakega prijatelja oz. znanca moškega spola, da te čaka pred faksom in pospremi domov. Bila sem v podobni situaciji kjer je bilo tudi nekaj nasilja, veliko manipulacije in nasploh izsiljevanje… s takimi ljudmi se, na žalost, ne moreš razumno pogovarjati/dogovarjati, sploh pa ne ko želiš oditi. Uporabili bodo vse proti tebi, ker točno vejo kaj reči, da te prizadenejo. Čim prej stran od takega in uporabi vse možnosti, ki jih imaš na voljo.

Najbolje, da te on pusti.

Lahko mu omeniš, da si postala inkontinentna. Da ti je zdravnik rekel, da boš mogla tak debel vložek nosit, ker se polulaš ne da bi vedela. Da je to neka genska bolezen, da so jo že tvoje pra prednice imele.

Pol pa počakaj da te pusti.

Sicer pa je en tip pri starosti 35 let eni sitni 25 letnici rekel, da ima zobno protezo in kurja očesa.

New Report

Close