Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Kako peljati mamo na pcr

Kako peljati mamo na pcr

Moja mama, je naredila test doma in je pozitivna. Ima kar nekaj težav. Vročino, kašelj. Morala bi na pcr, ampak, če jo peljem  bom v karanteni. Poleg tega nisem v Sloveniji.

Mama izpita nima, nikogar ni, ki bi jo peljal. Še bolj me skrbi, kako bo to zmogla sama. Me je strah, da bolna ne more biti sama doma.

A poskrbi patronaža ali nega na domu za covid paciente, ki ne potrebujejo bolnišnice, a vseeno ne morejo poskrbeti zase.

Nisem ziher, da bo tudi jedla, dovolj pila, jemala zdravila.

Najprej pa..kako na pcr?

Sosedi naj rece no.

Sej koga pozna.

Ti pa lahk das za bencin .

Ce je mami do zdej znala sama zivet zakaj midlis da ne bo znala s prehladom gripo oz korono.

A mislis da v glavo udari in se ne zaveda nicesar.

Mat nej ti da cifro kake sosede jih lepo prosi in jim nekaj placaj tud ce recejo da ni treba.

Ti bojo se mal na mamo pomirkal.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Soseda950, 15.01.2022 ob 16:36

Sosedi naj rece no.

Sej koga pozna.

Ti pa lahk das za bencin .

Ce je mami do zdej znala sama zivet zakaj midlis da ne bo znala s prehladom gripo oz korono.

A mislis da v glavo udari in se ne zaveda nicesar.

Mat nej ti da cifro kake sosede jih lepo prosi in jim nekaj placaj tud ce recejo da ni treba.

Ti bojo se mal na mamo pomirkal.

 

Se pravi ti mislis, da bo nekdo neg peljal poz na pcr? Da domacim ne bo treba v karanteno? Jaz bi takega cloveka, ki bi me poklical, povprasala po zdravju.

Sicer pa na zalost nimam ideje, kako to resit. Mogoce res vprasat patronazno sluzbo, ce je kaj mozno narest.

Zakaj pa mora na pcr?

Hitri je pozitiven, naj naredi se kakega za zihr, potem pa po navodilih cajcki, limone in podobno, ce ima tezave, poklice naj svojega zdravnika, za hrano pa prosis sosede, da ji prinesejo, sem prepricana, da bi ji kdo prinesel tudi kuhano.

Kot so predlagali, znanci, sosedje do vrat.

Lahko delujejo prostovoljci v kraju, rdeči križ, ali prostovoljke in zaposleni za javna dela, pomoč na domu s strani CSD. Prinesejo kosila iz vrtca, ali šole in organizirajo še kakšno pomoč na, domu. Torej klic na enote v vašem kraju.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Uvdvb, 15.01.2022 ob 16:39

Se pravi ti mislis, da bo nekdo neg peljal poz na pcr? Da domacim ne bo treba v karanteno? Jaz bi takega cloveka, ki bi me poklical, povprasala po zdravju.

Sicer pa na zalost nimam ideje, kako to resit. Mogoce res vprasat patronazno sluzbo, ce je kaj mozno narest.

 

Mloral bi ti znat pomagat nijz. Če bo,boš videla?  Pokliči jih. Moja znanka je en teden po prebolelem kovidu dobila od njih pisna navodila, kako ravnati, če si pozitiven , oz. če zboliš. Mogoče sedaj stvar gre kaj hitreje. Pokliči, srečno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Moja mama pozitivna, 15.01.2022 ob 16:08

Moja mama, je naredila test doma in je pozitivna. Ima kar nekaj težav. Vročino, kašelj. Morala bi na pcr, ampak, če jo peljem  bom v karanteni. Poleg tega nisem v Sloveniji.

Mama izpita nima, nikogar ni, ki bi jo peljal. Še bolj me skrbi, kako bo to zmogla sama. Me je strah, da bolna ne more biti sama doma.

A poskrbi patronaža ali nega na domu za covid paciente, ki ne potrebujejo bolnišnice, a vseeno ne morejo poskrbeti zase.

Nisem ziher, da bo tudi jedla, dovolj pila, jemala zdravila.

Najprej pa..kako na pcr?

 

Kje živiš, da je tak problem priti do mame? Če nima drugega, normalno, da boš ti to uredila. Jaz druge ne vidim.

 

Res mal čuden predlog. Noben normalen glih ne želi reskirat, razen če bi bil kakšen prebolevnik. Sicer pa te ne razumem, gre za tvojo mamo! Te skrbi če bo jedla in pila, pa kako bo prišla na pcr, da bi pa sama zanjo poskrbela ti pa ni, al kako? Boš pač v karanteni, morda prebolela skupaj z njo. Sicer pa nevem zakaj rabi pcr? Če ima znake, naj ostane doma in se cajta. Če bo slaba, pa pač človek pričakuje, da bodo svojci skrbeli za svoje.

Je pa tako, patronažna pride na dom in vzame bris, vendar skrb za hrano, nakupe in jemanje terapije boste pa morali prevzeti kar sami. Pomoč na domu je ob takem navalu in možnosti okužb omejena na najkrajši možni čas.

Sosedo, ki živi sama, je peljal rešilec na pcr test, kasneje pa je bila njena zdravnica z njo na vezi preko telefona. Hrano si je uredila tako, da so ji prinašali.

Sicer pa jaz ne bi zdržala v tujini, če bi vedela, da je mama bolna in to ne z blagimi znaki.

Je problem dobiti dopust. Poleg tega nisem cepljena in bi morala po vrnitvi v karanteno. Ne morem potrošiti toliko dopusta. Tudi, če se sedaj cepim  je prepozno.

    In ne, sosedom ni do tega, da bi mamo, ki je +, vozili okoli.

Potem pa res prosi za rešilca oziroma se pozanimaj pri njenem zdravniku in na nijz, kaj je predvideno za take primere. Mogoče bodo poslali nekoga na dom, da jo testira. Uredi ji prehrano z obroki na dom, bodi čim več z njo na vezi. Se lahko videokličeta? Naroči ji oksimeter na dom in to naj redno preverja.

Jozos folk  Pridejo nujno na dom. Sosedje so sedaj 2 leti čudni.

Učasih gripa,viroza,prehlad danes pa deltaomikroncovid…

PCRja sploh ne rabi, če je stara in ga ne rabi za bolniško.  Če pa že, naj zavrti telefon in vpraša zdravnico, kako je s tem.  Tudi zdravila lahko dobi prek zdravnice, če sodi med stare, necepljene in problematične.  Ali pa pokliči ti, saj itak nimaš drugega za početi kot viseti na forumu, ne?

 

Skratka, bedna provokacija.

 

Odgovor na objavo uporabnika
kaj to, 15.01.2022 ob 22:45

PCRja sploh ne rabi, če je stara in ga ne rabi za bolniško.  Če pa že, naj zavrti telefon in vpraša zdravnico, kako je s tem.  Tudi zdravila lahko dobi prek zdravnice, če sodi med stare, necepljene in problematične.  Ali pa pokliči ti, saj itak nimaš drugega za početi kot viseti na forumu, ne?

 

Skratka, bedna provokacija.

 

Resno? Pa v tujini je bojda 🤣😂😂😂😂😂 Pa potem še osebni podatki. Pa še Hole je nek 🤷‍♀️k dole

Testa ne potrebuje, saj že veš da je bolna. Ne izgubljaj časa in energije s testi, vsa energija naj gre v zdravljenje.

Po meilu obvesti njenega zdravnika in bodi v kontaktu z njim. Tudi on bo dal predlog, kako ravnati.

Potrebuje stalen nadzor na daljavo, mobi, video nadzor. Tako da lahko sama pokliče kadarkoli. Potrebuje moralno spodbudo. Potrebuje konkretne nasvete.

Potrebuje dostavo zdrave hrane, čaja v termovki, ca 5x na dan. Organiziraj sosede, se dogovori in vnaprej nakaži denar.

Ne šparaj besed. Vljudno prosi za pomoč vse, ki se jih spomniš. Naj te negativni odzivi ne ustavijo. Če ne morejo oni pomagati, mogoče koga poznajo, ki bo lahko. Kot v filmih, na koncu reci, naj te pokličejo, če se koga spomnijo.

Drugič pa ti vrni uslugo in bodi ti solidarna.

Objavi tukaj nek meil. Mogoče se ti čez par dni lahko tudi jaz javim za telefonsko pomoč, trenutno sem na bolniški, ni covid. Mogoče se javi še kdo drug, mogoče samo za telefonsko pomoč.

Solidarnost nas bo rešila, osrečila. Nikoli ne veš, kdaj bomo mi sami potrebovali pomoč.

Jaz se takih tem ne bi izmišljevala. Sicer pa nasvet velja za vse, ki se znajdejo brez pomoči družine.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Recimo, 15.01.2022 ob 22:49

Resno? Pa v tujini je bojda 🤣😂😂😂😂😂 Pa potem še osebni podatki. Pa še Hole je nek 🤷‍♀️k dole

V tujini je, jaaaaaa  😀  😀  😀

New Report

Close