Najdi forum

Splash Forum Koronavirus Kako se šteje karantena

Kako se šteje karantena

Če je recimo en v družini pozitiven in ni izoliran v času izolacije (otrok), kdaj se zaključi karantena ostalih družinskih članov (recimo, da so ves čas negativni)? Koliko dni od poz. PCR?

Mislim da 7 dni. Pa mislim, da moraš narest hitri test na uradnem mestu. Ravno tako lahko otrok po 7 dneh naredi hitri test in če je negativen  gre lahko otrok nazaj v šolo.

Karantena je 7 dni od dneva ko je bil opravljen PCR. Ne rabiš naredit HAT. Če vmes zboliš, se ti prekine karantena in začne izolacija.

Tako je v teoriji. Praksa pa daleč od tega. Se ti je uradno sploh začela karantena? Imaš odločbo?

Moj sin je bil od dneva simptomov v izolaciji, se pravi deset dni, drugi otrok je tudi tako dolgo ostal doma. Vmes sem jaz zbolela, pa sem ostala tudi toliko doma kot onadva, nisem podaljsevala za par dni, ceprav sem zbolela za njim. Simptomov nobenih, hat pa je tudi bil negativen cez 3 dni po PCR ju.

To je ze itak brezveze vse skupaj, prakticno vsak bo prebolel in ce ze, raj prebolim to, kot kaksno hujso verzijo, ki zagotovo pride, ce ne prej, pa jeseni.

The show must go on..

New Report

Close