Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Za njegove premalo vredna

Za njegove premalo vredna

Že ko smo se spoznali sem začutila ledenost fantove mame. Bogataši, izobraženi intelektualci, jaz pa iz revnega kmečkega okolja, da lahko študiram si služim denar z delom v lokalu in varstvom otrok. To strašno moti fantove starše, ki mislijo tudi, da je izbira mojega študija enaka nuli. Pri njih velja samo medicina, pravo, tehnični faksi in mogoče farmacija, njihov sine, moj fant je študent medicine, ki se je ravno vrnil iz prostovoljnega dela v Afriki. Njegova mama je tako ponosna nanj, da smo vsi ostali nule v njenih očeh, kar da tudi vedeti. Ko sva se med njegovo odsotnostjo srečali v mestu mi je ponudila, da bi me z možem štipendirala, če si le izberem drugačen študij in pustim delo v lokalu. Seveda bi mi štipendija prišla prav, študija pa res ne bi menjala, zanj sem se odločila iz ljubezni do dela z otroki. Ona ne razume! Ne razume niti, da me je s tem ponižala in četudi nismo premožni, svoj ponos pa imamo in ne počutim se prav nič manj kot oni, pomembni meščani.  Fant mi predlaga ignoranco ali pa da sprejmem ponudbo. Na tej točki se vprašam, če sva midva sploh za skupaj, ker se mi zazdi, da mogoče jabolko ni padlo prav daleč od drevesa.

Nakladaš, zadnja odprava v Afriko je bila 2019.

Če se je on res odpravil v Afriko, potem verjetno ni tak snob.

Če sta ti stara predlagala štipendijo sta te tudi pripravljena sprejeti…

Sta pa verjetno bolj hladna…Ali pa ti bolj topla oseba.

Lepo se jima zahvali za gesto in jima lepo razloži, da čutiš da je to tvoje poslanstvo kar študiraš, da tako pripomore k razvoju otrok v zgodnjem obdobju… in da se želiš posvetiti temu…

Sta pač morda bolj hladna na sploh. Verjemi pa, da ti nebi ponujala štipendije, če te nebi sprejela.

Ne imej občutka, da te želita zatreti ali v nič dati.

Razloži jima z zanosom, kaj te vleče v tak študij in kje imaš fokus…

Odgovor na objavo uporabnika
dolcegusto, 01.02.2022 ob 22:00

Nakladaš, zadnja odprava v Afriko je bila 2019.

Če misliš vsakoletno odpravo v Ugando naj ti povem, da ne obstaja samo ta odprava. Moja hči je kot študentka višje zdravstvene šole šla na Slonokoščeno obalo. Je bila odprava za katero se je skupina študentov zorganizirala sama, nič uradnega in odmevnega, čeprav je bila z veliko dobrodelno noto. Sama že leta hodim namesto na dopust pomagati pri delu z begunci na otok Lezbos. Nič kar bi se pisalo po časopisih pa vendar zberemo veliko in tudi nudimo veliko ljudem, ki so obričali na otoku, ki jih dejansko nikjer nočejo. Zato lahko kar nehaš. Morda si navajen ti lagati ali pa da vsi tebi lažejo, nismo pa vsi taki in s svojimi dobrimi deli se nekateri ne rabimo hvalisati.

Odgovor na objavo uporabnika
Nepodkupljiva Lucy, 01.02.2022 ob 21:39

Že ko smo se spoznali sem začutila ledenost fantove mame. Bogataši, izobraženi intelektualci, jaz pa iz revnega kmečkega okolja, da lahko študiram si služim denar z delom v lokalu in varstvom otrok. To strašno moti fantove starše, ki mislijo tudi, da je izbira mojega študija enaka nuli. Pri njih velja samo medicina, pravo, tehnični faksi in mogoče farmacija, njihov sine, moj fant je študent medicine, ki se je ravno vrnil iz prostovoljnega dela v Afriki. Njegova mama je tako ponosna nanj, da smo vsi ostali nule v njenih očeh, kar da tudi vedeti. Ko sva se med njegovo odsotnostjo srečali v mestu mi je ponudila, da bi me z možem štipendirala, če si le izberem drugačen študij in pustim delo v lokalu. Seveda bi mi štipendija prišla prav, študija pa res ne bi menjala, zanj sem se odločila iz ljubezni do dela z otroki. Ona ne razume! Ne razume niti, da me je s tem ponižala in četudi nismo premožni, svoj ponos pa imamo in ne počutim se prav nič manj kot oni, pomembni meščani.  Fant mi predlaga ignoranco ali pa da sprejmem ponudbo. Na tej točki se vprašam, če sva midva sploh za skupaj, ker se mi zazdi, da mogoče jabolko ni padlo prav daleč od drevesa.

No, pri nama je bilo ravno obratno. Jaz visoko izobražena, iz meščanske izobražene družine, on iz kmečke, preproste, a fanatično verne družine. In seveda nisem ustrezala njihovim merilom. No, najina ljubezen je bila dovolj močna, da sva se na njihovo ozkogledo mišljenje požvižgala. Zdaj sva 20+let srečno poročena.

Hočem reči, da sta pomembna samo vidva in nihče drug. Če se imata res rada, kaj drugi mislijo, ni pomembno.

Edinka iz zdravniške družine šla študirat medicino. V drugem letniku zbolela,  tako da je pristala v bolnici za 2 meseca, diagnoze niso ugotovili.

Potem so se doma pogovorili, da je ta študij ne zanima, ampak poučevanje.

Starši so trdilu, da je niso silili na medicino, ona pa da je bilo stalno tiho in neizrečeno pričakovanje staršev, da gre na medicino.

Ko se je prepisala na pedagoški poklic, je čudežno ozdravela.

Nauk: ne ugibaj, bodi odprta, vljudno se pogovarjaj. Pač je gospa ponosna na sina, sprejmi to. Ni še rečeno, da te ne bi cenila, če bi dojela tvojo poklicanost.

Danes je moda, da je vsako delo dobro za vsakega oz. da je vsak sposoben opravljati manj kvalificirana dela. Dobro so nam sprali možgane.  Moj pokojni oče, ki je solidno služil s svojim znanjem in spoštoval preproste ljudi (vedno govoril, da se od vsakega lahko kaj naučiš,), tudi ni dovolil študentskega dela v lokalih,  pričakoval je temeljito in dodatno izobraževanje ter resno in odgovorno delo v službi in tudi sam opeavljal prostovoljno delo, ampak na način, da izkoristiš svoje znanje in potenciale.

 

 

Iskreno, ne bi se mi dalo ukvarjati s tem. Če se že začne tako, kaj šele bo. Vsakič ko bosta imela spor, se bodo njegovi ob njegovem jamranju spravili nate z vsemi topovi. Meni je to zelo grdo, nespoštljivo in v prvi vrsti nesramno do lastnega sina. Kaj se imajo kaj vtikati v vajino zvezo? Bojim se, da boš v takšni zvezi zelo trpela. Odnosi so že tako polni preizkušenj med dvema, kaj šele ko se drugi vtikajo..

Človeška govna se poveličujejo, čeprav bodo ravnokar gnojila zemljo in izginila iz realnosti, kot nič. Noja, ampak važno, da so lahko tistih nekaj minut superiorne opice.

Odgovor na objavo uporabnika
Kaj pa je tu čudnega, 01.02.2022 ob 22:51

Človeška govna se poveličujejo, čeprav bodo ravnokar gnojila zemljo in izginila iz realnosti, kot nič. Noja, ampak važno, da so lahko tistih nekaj minut superiorne opice.

Da bi Boljševiki še imeli komando, bi takoj šel v njihove vrste in pokončal take, kot je tale familija od tvojega izbranca. Poberem jim vse in jih brcnem v jamo, kamor spadajo, GAMAD!

.-https://www.emka.si/wcsstore/MKCAS/img/catalog/9781350117891/646×1000/9781350117891.jpg

Gospa mati se bo morala začeti zavedati, da je njen sin odrasel in ni več njen mali fantek.

Da si bo življenje skrojil po svoje.

Ti absolutno stopaj po svoji poti in na misel naj ti ne pride, da bi zamenjala študij.To si ti in ta študij in delo sta ti pisana na kožo.Tako čutiš in če njej ni všeč, naj gleda drugam.Kajti ti nisi nula.Če te ne spoštuje, je to njen problem.Ona ima težavo s tem, ne ti.

Ona te ni ponižala, ampak je samo pokazala svojo bedno naravo in kulturo.Tvoj poklic je več kot časten, je več kot služba, je poslanstvo, ki ga marsikdo ne zmore!

Opazuj pa dobro svojega fanta.Zelo pomemben je njegov odnos do tebe.

Če bo postal podoben, kot je odnos njegove mame, potem nimaš z njim prihodnosti.

Če pa je zadovoljen s tem in te spoštuje, potem bo pravi.

Kajti ni nujno, da je to ista knjiga, ista stran.

Kot ta mati.

Ki ni mama, ampak častihlepna, visoka , fina gospa z nizko čustveno inteligenco.

Odgovor na objavo uporabnika
Ti ki vse veš, 01.02.2022 ob 22:11

Če misliš vsakoletno odpravo v Ugando naj ti povem, da ne obstaja samo ta odprava. Moja hči je kot študentka višje zdravstvene šole šla na Slonokoščeno obalo. Je bila odprava za katero se je skupina študentov zorganizirala sama, nič uradnega in odmevnega, čeprav je bila z veliko dobrodelno noto. Sama že leta hodim namesto na dopust pomagati pri delu z begunci na otok Lezbos. Nič kar bi se pisalo po časopisih pa vendar zberemo veliko in tudi nudimo veliko ljudem, ki so obričali na otoku, ki jih dejansko nikjer nočejo. Zato lahko kar nehaš. Morda si navajen ti lagati ali pa da vsi tebi lažejo, nismo pa vsi taki in s svojimi dobrimi deli se nekateri ne rabimo hvalisati.

Predlagam ti, da odpluješ pomagat še ljudem, ki so obtičali v kakšnem slovenskem DSO. Potem bo morda uredništvo le doumelo tvojo užaljenost. Morda te celo ne bodo spet spregledali in bomo o tebi kaj prebrali na Monu 😉

Med prijatelji imam kar nekaj mladih zdravnikov in študentov medicine. Vsi so sparčkani s podobnim poklicem. Večina zdravnik zdravnik, zdravnik zobozdravnik, zdravnik stomatolog, en ima pravnico iz ene ful fancy in znane družine, ena ima velikega kmeta (ljubezen še iz OŠ in tudi sama izhaja iz velike kmetije). Zdravniki so že zdavnaj prestopili med snobe – mali procent jih je šlo na medicino zaradi človekoljublja – pa če tisto malenkost so večini tam iztepli iz glave.

Za ostalo so že povedali, sam pa dodam še eno malenkost – ki v resnici ni taka malenkost.

Če praviš, da ta ja njegova mama ponižala s ponudbo – to lepo kaže, da imaš ti problem s svojo samopodobo in dojemanjem. To bi bila dora začetna točka za temeljit razmislek.

Drugo – kaže da njegova družina kar dobro ve, od česa se lahko lepo živi – ti pa slediš bolj svoji “poklicanosti”. Svetujem krepak in podroben razmislek od česa in kako želiš živeti naslednjih 50 ali 60 let, saj je ljudi, ki želijo “delati z otroki” veliko, otrok čedalje manj in služb za to izobrazbo tudi.

Odgovor na objavo uporabnika
dolcegusto, 02.02.2022 ob 00:26

Predlagam ti, da odpluješ pomagat še ljudem, ki so obtičali v kakšnem slovenskem DSO. Potem bo morda uredništvo le doumelo tvojo užaljenost. Morda te celo ne bodo spet spregledali in bomo o tebi kaj prebrali na Monu 😉

Izjava leta. Podpiram 100%, do korone sem bil prostovoljec v domačem DSO, toliko kot po teh ustanovah rabijo pomoči zaradi butasto postavljenih standardov (št. kadra na stanovalca), je noro. Ljudje se pa vozijo čez pol sveta pomagat revežem… doma jih je dovolj, je pa res, da niso tako moderni, kot sredozemski plavalci ali črnčki. Pa ne moreš potem rečt, da si pomagal migrantom ali v Afriki.

Odgovor na objavo uporabnika
rok-1, 02.02.2022 ob 09:53

Za ostalo so že povedali, sam pa dodam še eno malenkost – ki v resnici ni taka malenkost.

Če praviš, da ta ja njegova mama ponižala s ponudbo – to lepo kaže, da imaš ti problem s svojo samopodobo in dojemanjem. To bi bila dora začetna točka za temeljit razmislek.

Drugo – kaže da njegova družina kar dobro ve, od česa se lahko lepo živi – ti pa slediš bolj svoji “poklicanosti”. Svetujem krepak in podroben razmislek od česa in kako želiš živeti naslednjih 50 ali 60 let, saj je ljudi, ki želijo “delati z otroki” veliko, otrok čedalje manj in služb za to izobrazbo tudi.

Aaaammmm od česa namerava živet? Saj pa bo mož služil. Ona pa polovičko za vzgojiteljico in se bo doma lepo z doktorjevo mladežjo igrala. Kje šteka?

Imam tudi jaz med prijatelji kombinacijo zdravnik + zdravnik in 2 otroka pod 8 let. Prva v vrtcu/šoli, zadnja iz vrtca/šole, podajajo ju sem tja k vsem sorodnikom, varuške si podajajo vrata…. hvala lepa za tako živeljenje.

Ok sedaj, ko so tamali imeli šolanje na domu je bilo pa luštno – sta bila tastaradva doma in koristila maksimalno.

A veš kaj … to niso intelektualci, to so neki snobi. To je prvo. Drugo: da se ti potencialna taščica vtika v tvoj življenjski potek (študij, služba pa to), je poden. Kaj pa če gresta s sinčkom narazen, ti si pa imela njihovo kao-štipendijo?

Resno se pogovori s tipom.

Ne vrjamem, da bi študent medicine pobiral gor kelnarce z nekim levim faksom.

Odgovor na objavo uporabnika
ammmmm, 02.02.2022 ob 10:38

Aaaammmm od česa namerava živet? Saj pa bo mož služil. Ona pa polovičko za vzgojiteljico in se bo doma lepo z doktorjevo mladežjo igrala. Kje šteka?

Imam tudi jaz med prijatelji kombinacijo zdravnik + zdravnik in 2 otroka pod 8 let. Prva v vrtcu/šoli, zadnja iz vrtca/šole, podajajo ju sem tja k vsem sorodnikom, varuške si podajajo vrata…. hvala lepa za tako živeljenje.

Ok sedaj, ko so tamali imeli šolanje na domu je bilo pa luštno – sta bila tastaradva doma in koristila maksimalno.

He, he… to že! Šteka samo pri morebitni ločitvi.

Odgovor na objavo uporabnika
hja ja, 01.02.2022 ob 23:05

Gospa mati se bo morala začeti zavedati, da je njen sin odrasel in ni več njen mali fantek.

Da si bo življenje skrojil po svoje.

Ti absolutno stopaj po svoji poti in na misel naj ti ne pride, da bi zamenjala študij.To si ti in ta študij in delo sta ti pisana na kožo.Tako čutiš in če njej ni všeč, naj gleda drugam.Kajti ti nisi nula.Če te ne spoštuje, je to njen problem.Ona ima težavo s tem, ne ti.

Ona te ni ponižala, ampak je samo pokazala svojo bedno naravo in kulturo.Tvoj poklic je več kot časten, je več kot služba, je poslanstvo, ki ga marsikdo ne zmore!

Opazuj pa dobro svojega fanta.Zelo pomemben je njegov odnos do tebe.

Če bo postal podoben, kot je odnos njegove mame, potem nimaš z njim prihodnosti.

Če pa je zadovoljen s tem in te spoštuje, potem bo pravi.

Kajti ni nujno, da je to ista knjiga, ista stran.

Kot ta mati.

Ki ni mama, ampak častihlepna, visoka , fina gospa z nizko čustveno inteligenco.


Se povsem strinjam. Hladna, vzvišena mama, ki se vmešava v življenje odraslega sina, ima tega za superiornega in mu ta občutek verjetno ves čas vceplja, za toplo, nežno materinsko ljubezen v otroštvu pa verjetno ni imela časa oz. je ni zmogla.
Zelo dobro opazuj družinske odnose in njegov do tebe. Tu so dobri pogoji za kak patološki narcizem.

Podobno pri meni. Se delajo pomembne, intelektualce, so igralci, delajo se iskrene, dobre, vtikali so se celo v ime mojega otroka. A s casoma sem ugotovila kako so ubogi, kako prazni so navznoter, kako gnile odnose imajo znotraj druzine, kako ne morejo en drugega. Kako zelo patoloski so. A rabis nekaj casa, da te posrkajo s svojo naklonjenostjo, prijaznostjo, nato zacnejo prikrito ponizevati in ti prigovarjati kako vse narobe razumes. No ne, smo imeli v primarni druzini normalne odnose.    Ampak saj ne bodo za vedno, midva pa mogoce bova. 🙂

Imaš več možnosti…. Lahko pustiš fanta. Odvisno koliko daleč sta z zvezo…. vedeti moraš, da se njegovi starši ne bojo spremenili nikoli. Vedno boš manj vredna. Če ostaneta skupaj, moraš vedeti, da bo šlo samo v primeru, če bosta živela daleč od njih. Potem lahko enkrat na mesec stisneš zobe in greš naa obisk, ali pa sploh ne hodiš in gre tvoj partner z otroki, ko jih bosta imela, sam. Načeloma lahko tudi sprejmeš ponudbo. Kar ne bi bilo ok, če se na primer razideta in bodo hoteli denar nazaj. Tudi če ostaneta skupaj, vprašanje, če bodo potem nate gledali kaj drugače, če ne boš za njih še vedno pritepenka, ki so ji pač plačali, da ne dela sramote.

Če bi bila jaz na tvojem mestu (če bi bila še enkrat mlada), bi ostala pri tem, kar želim študirati in delati. Jaz sem na primer šla študirat nekaj, za kar je moj oče govoril, da bom vedno imela službo. Zagnusilo se mi je, naredila sem izpite, diplome pa ne. Na tvojem mestu bi se držala proč od njegove družine, pač greš na obisk, si vljuden, z njimi pa nimaš globljih ogovorov o prihodnosti. Med tem pa bi poskusila ugtoviti, kakšen je tvoj partner. Ali mu je mar za to, da nisi tako ambiciozna kot on…. Če bosta ostala skupaj bo vajina veza mogla biti res trdna, da bosta skupaj kljubovala staršem. Ko bodo otroci, bo to še težje. In predstavljaj si, da bi te v tej situaciji podcenjeval še on.

Ona ima čisto v redu samopodobo, samo ta gospa mama ima ene fine, visoke težave.

saj je ljudi, ki želijo “delati z otroki” veliko, otrok čedalje manj in služb za to izobrazbo tudi.

Pozabljaš, da je v vsakem kraju par vrtcev, ne samo eden, da so med njimi tudi privat vrtci , pa je tam tudi vse polno .

In še to – po letu 1975 je bil kar velik naval na Vzgojiteljsko šolo.Vse tiste vzgojiteljice, ki so se takrat zaposlile, bodo šle v parih letih v penzijo.

Vmes so tudi porodniške, bolniške in pridne punce še vedno najdejo svoje mesto v vrtcu ali šoli.

Odgovor na objavo uporabnika
ammmmm, 02.02.2022 ob 10:49

Ne vrjamem, da bi študent medicine pobiral gor kelnarce z nekim levim faksom.

Hvala.

Upam, da imaš končan DESNI faks  in da se s tem desnim faksom znaš dobro prodati.

Da ne boš počil od napihnjenosti…

 

Odgovor na objavo uporabnika
balocco, 02.02.2022 ob 20:53

Da ne boš počil od napihnjenosti…

 

Za DOLCEGUSTO

New Report

Close