Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Spoznal sem žensko, ki ima borderline. Mi lahko svetujete?

Spoznal sem žensko, ki ima borderline. Mi lahko svetujete?

Pred nekaj meseci sem spoznal žensko, ki ima borderline. To mi je priznala, ko sva bila že skupaj. Ona pravi, da ne verjame sicer, da ga ima. Izvedel sem po čistem naključju pri njej doma. Kaj je borderline, prej nisem imel pojma. Potem sem šel prebirat o tem, pa mi dejansko še vedno ni nič jasno. Je ta stvar ozdravljiva, ali ni? Problem je, ker sem se v to žensko zatreskal. Privlači me tako fizično, kot tudi umsko. Pravi, da sem njen idealen moški. Tudi podobne hobije imava, skratka zelo sva si podobna.

Kar me je zmotilo že na začetku pa je bilo to, da so bili vsi njeni bivši slabi, so jo varali itd… Mal se mi je zdelo neiskreno. Ima nekaj prijateljic, pa se zelo hitro skregajo. To je zelo podobno kot kar sem prebral na internetu o borderlinu. Nekajkrat se je razjezila tudi name zaradi čistih brezveznosti, recimo ker sem zamudil par minut, pa mi je zagrozila, da sem neiskren.

 

Po eni strani mi je idealna ženska, po drugi pa se jo mal bojim, čist po pravici povedano. Ima kdo tukaj izkušnje z borderlini, pa mi lahko svetuje, se da pozdravit, kaj lahko naredim ?

 

 

 

 

Dr Ramani ima na yt veliko videov, v katerih svetuje in razlaga o BL. Pa tudi knjig je že veliko na to temo. Potem si pa ustvariš svoje mnenje in živiš v skladu s tistim, kar se ti zdi prav.

 
How to Spot the 9 Traits of Borderline Personality Disorder
.https://www.youtube.com/watch?v=to5qRLRSS7g

 

.https://www.delraycenter.com/celebrities-that-have-borderline-personality-disorder/

Amy Winehouse mi 1. pade na pamet, ki jo je pa žal ta bolezen pokončala skozi odvisnosti od drog in alkohola.

 

 

    Edino ce te ne bo prizadel kar govori in sokiral kako stvari obrne da si ti kriv.

Edin tko si lohk z njo.

Ampak tebe je strah tko da.

Dokler si zacopan bod z njo,ko ti dopizdi jo pust.

Ce hoces jo stestiraj.

Bodi bolan,da vidis ce bo poskrbela zate .oz ce ji bos odvec.

Zamudi 20min zaradi res enga dobrga razloga,da vidis ce zmore se pomirit.

Reci ji da je njena kolegica simpaticna. Joj pripravi se da ji vn zabrise.

Ko hoce da olupis krompir po njeno daj po svoje. Popizditis bo dobila

Uglavnem stestiraj jo pa bos videl ce se da tak zivet.

Je pa se ena fora.

Zdej ko ji delas test bos naredil neki narobe.vmes med odnosom pa ne bos nic narobe naredil pa bos kriv.

Al bos okno zaprl bo znorela zakaj.ce ga bos odprl bo znorela zakaj.

Nikol ne bos zmagal.

Ko pa ji bo jasn da je sla predalec bo pa par dni najboljsa tolk da te spet zavede .in si spet cist zaljubljen. Potem pa spet krivi vse druge in tebe kar se ji dogaja.

In to traja lahko leta in leta.

Sam zdej je o tem velik napisan tko da si lohka pomagate.

Pozdravi se ne,mogoce omili.

Mas na med over

K folk pise o tem.

Napis med over svojci in druzina neki tazga

Pa ti bo vn vrgl. Pripravi se.

Aja poskus se ji ne takoj oglasit ker si sral pol ure in sel se pod tus. Ponori.

Odgovor na objavo uporabnika
borderline, 13.02.2022 ob 18:28

Pred nekaj meseci sem spoznal žensko, ki ima borderline. To mi je priznala, ko sva bila že skupaj. Ona pravi, da ne verjame sicer, da ga ima. Izvedel sem po čistem naključju pri njej doma. Kaj je borderline, prej nisem imel pojma. Potem sem šel prebirat o tem, pa mi dejansko še vedno ni nič jasno. Je ta stvar ozdravljiva, ali ni? Problem je, ker sem se v to žensko zatreskal. Privlači me tako fizično, kot tudi umsko. Pravi, da sem njen idealen moški. Tudi podobne hobije imava, skratka zelo sva si podobna.

Kar me je zmotilo že na začetku pa je bilo to, da so bili vsi njeni bivši slabi, so jo varali itd… Mal se mi je zdelo neiskreno. Ima nekaj prijateljic, pa se zelo hitro skregajo. To je zelo podobno kot kar sem prebral na internetu o borderlinu. Nekajkrat se je razjezila tudi name zaradi čistih brezveznosti, recimo ker sem zamudil par minut, pa mi je zagrozila, da sem neiskren.

 

Po eni strani mi je idealna ženska, po drugi pa se jo mal bojim, čist po pravici povedano. Ima kdo tukaj izkušnje z borderlini, pa mi lahko svetuje, se da pozdravit, kaj lahko naredim ?

 

 

 

 

 

To kar si opisal je textbook 100% MOM (borderline) obnašanje. Bolj ali manj so vsi enaki, nekateri bolj ljubosumni, drugi bolj agresivni, tretji bolj varajo, lahko pa vse od tega. Na dolgi rok boš samo izgubil.

 

Če nočeš cel življenje igrat boksarske vreče, samo beži od nje. Razen, če se ona zaveda, da ima borderline in dela na tem. Potem bi mogoče šlo. V nasprotnem primeru pa tak odnos na dolgi rok ubija.

Težka bo. Zadeva je taka, da si ga najverjetneje najebal. Tudi, ko se jo boš hotel znebiti se jo boš težko znebil. Pa še celo štalo ti bo delala. Kriv boš pa ti za vse, samo ti. Lahko pričakuješ manipulacije, izsiljevanje, grožnje itd. Pri borderline pacientih sta samo dve stanji, črno ali belo z ekstremnim emocionalnim doživljanjem bres stika z realnostjo. Ko imajo epizodo svojih izpadov, ni niti malo stika z realnostjo.

Bejž stran, čimprej bolje zate. Sedaj je še sladka, ti prikimava, je vsa ustrežljiva, z istimi hobiji kot ti, ko te bo ujela v mrežo boš pa videl kakšna je v resnici. Zdaj dela vse tako kot je tebi všeč, vendar to ni resnična ona. Resnično jo boš spoznal, ko boš poročen in imel z njo otroka. Takrat se bodo začele tvoje najhujše nočne more v življenju. Če ne bo tako kot si bo zamislila v svoji glavi, boš nasrkal.

Zdaj si še zaljubljen, malo bodi še z njo, da ta zaljubljenost mine in čimorej stran. Sano ne imet nikoli otroka s tako žensko, ker bo otrok sredstvo pogajanja med vama.

Če sta si tako podobna imaš morda tudi ti bordeine?

Lahko si omislite psa border colija;)

Sedaj je sladka, ker te hoče prilepit nanjo. To so čustveni vampirji, ki te uničijo popolnoma. Če boš odšel sedaj, te bo hotela za vsako ceno privleč nazaj. Če boš bil z njo, te bo kmalu začela varat, se izživljat nad tabo in na koncu te bo odvrgla kot cucka.

Ne glede na borderline (in drži, kar so ti napisali moji predhodniki), rdeča luč utripa že ob njeni izjavi, da si njen idealen moški. Kakšna oseba sploh izjavi kaj takega? Kaj to pove o njeni zrelosti in stiku z realnostjo? In kaj to pomeni zate? Da bo padec s prestola idealnosti hudo boleč .

Glej, pazi nase in bodi zelo previden. Uporabljaj zaščito, ker verjemi, da je niti slučajno še ne poznaš dobro, to bi tako ali tako moral biti standard za vse partnerske odnose, razen če si oba želita otroka ob istem času. Predvsem pa ji POSTAVLJAJ MEJE. Povej ji jasno, da ne dovoliš, da se tako vede do tebe, da tako govori, da je to boleče in da tega ne boš toleriral. Morda, ampak res morda je možna sprememba – seveda samo, če jo nekaj pritisne ob zid in bo morala začeti delati na sebi, na primer, če ji grozi izguba odnosa. Drugače pa je, žal, življenje s tako osebo pekel, ki ti pusti hude posledice. Opazuj jo v družbi, v družini, med prijatelji, kako se vede do njih, ali sploh ima koga, kako funkcionira v službi (morda zelo dobro, saj visoko funkcionalni MOM odlično skrivajo svoj pravi obraz in svoje demone prihranijo za štiri stene)…

Sam bejž…

Ljudje drug drugega bolnega delamo. To obvladamo več kot mojstersko.

Je res idealna al ti je samo ogledalo nastavila da se vidis v njemu.Zakaj ti je povedala da je mejna? Bivsi res tako slabi?

Ko smo zaljubljeni v nekoga gledamo na vse kar se dogaja,na odzive ljudi skozi custven filter,pa kdaj si cesa prevec zelimo pa pol zatiskamo oci.

Moja izkusnja z sicer z NOM ne z MOM je bila podobno idealna,popolna v vseh pogledih,soul mate ki sem jo iskal celo zivljenje dokler to ni bila. Ce je bilo na zacetku zelo zelo lepo je potem blago premalo mocna beseda pekel kaj sem vse dozivel,tudi do tega je prislo da sem hotel it psihiatra vprasac ce sem nor.Vsi bivsi so pa bili nori in nemogoci,prasci izkoriscevalski,razlicni tipi edina skupna lastnost je bila ona,Polni problemov a vse je mela zanimivo da na fb …sam toliko da si dobil mal okus kako gre lahko to…Pol ves da tud zame to sedaj govori…

Ne se igrat s srcem dekleta ki ima MOM k se kolikor vem lahko tragicno konca.

V kolikor se mata rada,je ona na temu da se zeli zdravit in da ji bos ti ob strani stal mata neko sanso,verjetno tudi odvisno kolk sta stara,..otroci pa to…Kolk bo pa to normalna veza ti pa ne znam povedati…,zelim ti pa vse lepo oziroma vama!

Srecno!

 

Aja pa se to jaz sem tud mislil  da je bivsa  borderline  pa sem potem skozi vse prisel do spozanja da je Vulnerable narcissists.

Nategni in pobegni. Ups, pa saj je vendar ženska. Kako fuj.

Odgovor na objavo uporabnika
matias, 13.02.2022 ob 19:01

 
How to Spot the 9 Traits of Borderline Personality Disorder
.https://www.youtube.com/watch?v=to5qRLRSS7g

 

.https://www.delraycenter.com/celebrities-that-have-borderline-personality-disorder/

Amy Winehouse mi 1. pade na pamet, ki jo je pa žal ta bolezen pokončala skozi odvisnosti od drog in alkohola.

 

 

“MATIAS”,

ti pa malo povej, kako je imeti narcisistično osebno motnjo?

Kako je biti incel?

Kako je misliti, da se te ženske izogibajo, ker si prepameten in da je to razlog zakaj ne moreš dobiti ženske?

 

Čeprav največja ironija je to, da sploh pameten nisi 😅🤣 in da se te izogibajo ker si pač čudak.

Jaz se tega ne bi šla. Imela bo (in posledično ti) kup problemov v vajinem razmerju. Pomagat ji ne moreš, samo še tebe lahko v to potegne.

zanimivo, zakaj enim ni do tega, da bi imeli normalne partnerje/partnerke. Mora biti nekaj fejst narobe.

Tako kot tiste babnice, ki vedo, da je prejšnjo tepel, ampak njihova ljubezen bo pa premagala vse.

Potem so na koncu pa vsi drugi krivi za njihovo bedo.

Odgovor na objavo uporabnika
xrobe, 13.02.2022 ob 22:23

Ljudje drug drugega bolnega delamo. To obvladamo več kot mojstersko.

!!!!!!!

Borderline je samo tolažilna diagnoza. Po domače se takim ljudem reče pi*da od človeka.

Ti razmišljaš da bi bil z njo samo zato, ker njenemu obnašanju daješ potuho češ, da je to diagnoza in da ima pač bolezen. In da je kot vsaka bolezen tudi ta mogoče ozdravljiva. Če ti borderline sploh ne bi omenila in bi se samo začela tako obnašat, bi si mislil ta je pr*uknjena in samo spizdil stran. Razen če je osmaljenost tak hudič, da si pripravljen najhujše še požreti.

Veliko žensk, tipa ala “Karen”, je oseb z borderline motnjo:

.https://www.youtube.com/watch?v=ANU-H3oAhKw

.https://www.youtube.com/watch?v=qYn4PJvwGk0

.https://www.youtube.com/watch?v=8nQBELCPbSs

.https://cookcraig.com/are-you-married-to-a-karen/

Been there done that..ah te zivljenjske lekcije

Idealen zal za ljudi z omenjeno motnjo  pomeni ne to kar ti mislis (da si top tip,dober clovek,itd) temvec da si empath katerega dobre lastnosti se bodo zlorabile do onemoglosti oziroma do kolikor bos zdrzal.Ker je ocitno prve lovebombing faze pocasi konec testira teren da vidi na vsake toliko kolk dalec lahko gre.Kdaj ti to bo tudi ocitno to povedala pa ne bos dojel.Izgovor ti je ze povedala da je bolna ima borderline tako da nadlednjoc ko bo kricala nate metala kej vate bos si rekel sej je revca bolana,kaj sem jo pa vznemiril.Kako bi s pa jaz pocutil ce bi to imel…NAPAKA!!!Tako nekako kot zene nasilnezov po temu ko jih spet razbijejo recejo sej sem jaz kriva res je bilo pivo pretoplo,

…Vse te mejne deal e neverjetne veze so na zacetku neverjetne mislis to je to a zal so v vecini samo lazi in zavajanje.Lazi da te povlecejo nase,so primeri ko oseba sfejka cel svoj stil in okus da ti je vsecna,celo katera barva ji je vsec….

Zakaj ti je povedala za borderline,a kr tako al je kaj bilo? Mene bi to zanimalo!

vpradaj jo zakaj si idealen pa bodi pozoten na odgovor a je tonekaj kar si al je nekaj kar delas za njih!

Pa poglej brez custev na vse to,se bos lazje odlocil oziroma ce bi ti kolega vse to razlozil kaj bi mu svetoval?

Pa se nasvet ce se odlocis ostati si pogumen zelim ti vse dobro,ce bos pa odsel se pa pripravi na turbolenten odhod ki bo trajal nekaj casa in se skoraj gotovo koncal z kompletno blokado na tvoji strani.

 

Tole je samo za pum & dump.Borderilne ženske so praviloma hude v postelji, dokler so zaljubljene. Od take, kar se seksa tiče, lahko dobiš skoraj vse kar si zaželiš. Z eno tako sem se šel ass to mouth in je zraven kar cvetela od strasti. Sprobi pa boš videl koliko časa bo šlo.

New Report

Close