Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Šef mi ne želi dati višje plače. Kaj storiti?

Šef mi ne želi dati višje plače. Kaj storiti?

V majhnem proizvodnem podjetju imamo 3 stroje. Jaz znam odlično upravljati dva, sicer manj dobičkonosna stroja. Stroj, ki ga (še) ne znam upravljati, pa je zelo dobičkonosen. Tisti, ki ga upravljajo imajo najvišjo plačo. Zdaj pa je eden izmed njih dal odpoved. Šef je mene vprašal, če grem jaz za tisti stroj in da me delavec v odpovednem roku uvede. Sem rekel ja, pod pogojem, da dobim višjo plačo ter da si zaslužim najvišjo, saj bom nato edini, ki bom znal upravljati vse tri stroje. On je rekel, da mi ničesar ne obljubi. Točno sem vedel, da iz te moke ne bo kruha. Jaz sem takrat delo za tem strojem odklonil. Nekaj časa je bil mir, zdaj pa me ni vprašal za upravljanje stroja, ampak me je določil, da grem tja. Spet sem omenil plačo, on pa je jezno rekel, da kar mi on ukaže, moram jaz storiti. Ne nameravam jaz vseh treh strojev upravljati za isto plačo, kot jo imam zdaj. Zadovoljen ne bi bil niti, če bi dobil toliko kot ti, ki upravljajo ta stroj. Zaslužim si največ, saj bi nato edini znak upravljati vse stroje. Zdaj itak nimam izbire in bom moral za stroj.

Kaj naj storim, da si izborim (naj)višjo plačo, in kaj storiti, če s povišico ne bo nič? Kakšen nasvet? Hvala.

 

Lahko si njegov suženj ali pa daš odpoved.

Pojdi v gostinstvo. Plače so kar solidne. Povem iz prve roke .

Lahko se izkažeš in izpogajaš, ko boš dokazal svojo upravičenost  ali iščeš bolje plačano delo. Kaj pa pogodba pravi glede notranjega premeščanja, plače itd.?

Naučil bi se upravljati s strojem. Postal bi odličen in vmes intenzivno iskal drugo službo za boljše plačilo. Ko bi dobil drugo službo bi dal odpved brez pogajanj v primeru, da bi me hoteli zadržati. Tako bi jaz naredil..

 

 

Pusi mu kurac.

Vzam doooolgooo bolniško pa potem bod mal na jobu pa spet dooolgo pa potem mal na škd in tako dalje. Jebi jim ma.er kot so oni teb. Če pa ne znaš migren, bolečin v hrbtu, izgorelosti, depresije ali anksioznosti odglumit in si dat vpisat v kqrton obvezno druženje in gibanje na svežem zraku

..potem..ti pa res ni pomoči v tvoji smotanosti.

Odgovor na objavo uporabnika
Naredi kot vsi brez povišic, 25.06.2022 ob 14:08

Vzam doooolgooo bolniško pa potem bod mal na jobu pa spet dooolgo pa potem mal na škd in tako dalje. Jebi jim ma.er kot so oni teb. Če pa ne znaš migren, bolečin v hrbtu, izgorelosti, depresije ali anksioznosti odglumit in si dat vpisat v kqrton obvezno druženje in gibanje na svežem zraku

..potem..ti pa res ni pomoči v tvoji smotanosti.

*SDČ

Odgovor na objavo uporabnika
Brez izbire, 25.06.2022 ob 11:50

V majhnem proizvodnem podjetju imamo 3 stroje. Jaz znam odlično upravljati dva, sicer manj dobičkonosna stroja. Stroj, ki ga (še) ne znam upravljati, pa je zelo dobičkonosen. Tisti, ki ga upravljajo imajo najvišjo plačo. Zdaj pa je eden izmed njih dal odpoved. Šef je mene vprašal, če grem jaz za tisti stroj in da me delavec v odpovednem roku uvede. Sem rekel ja, pod pogojem, da dobim višjo plačo ter da si zaslužim najvišjo, saj bom nato edini, ki bom znal upravljati vse tri stroje. On je rekel, da mi ničesar ne obljubi. Točno sem vedel, da iz te moke ne bo kruha. Jaz sem takrat delo za tem strojem odklonil. Nekaj časa je bil mir, zdaj pa me ni vprašal za upravljanje stroja, ampak me je določil, da grem tja. Spet sem omenil plačo, on pa je jezno rekel, da kar mi on ukaže, moram jaz storiti. Ne nameravam jaz vseh treh strojev upravljati za isto plačo, kot jo imam zdaj. Zadovoljen ne bi bil niti, če bi dobil toliko kot ti, ki upravljajo ta stroj. Zaslužim si največ, saj bi nato edini znak upravljati vse stroje. Zdaj itak nimam izbire in bom moral za stroj.

Kaj naj storim, da si izborim (naj)višjo plačo, in kaj storiti, če s povišico ne bo nič? Kakšen nasvet? Hvala.

 

Ti  se uredi na ta stroj in ko boš uveden…imaš vzvode. Med tem pošiljaš prijave na DM…in ko te nekdo povabi na razgovor. Poveš šefu, da greš na razgovor za službo in da boš dal odpoved…

Nauči se upravljat s tem strojem, potem pa pojdi k delodajalcu, ki bo tvoje znanje znal bolj ceniti. Če je res toliko vredno.

Odgovor na objavo uporabnika
Borg nepr, 25.06.2022 ob 17:55

Nauči se upravljat s tem strojem, potem pa pojdi k delodajalcu, ki bo tvoje znanje znal bolj ceniti. Če je res toliko vredno.

 

Bi se najprej naucila, se izkazala, potem pa pogajala za placo in vzporedno iskala drugo sluzbo.

In dokler placa ne bi bila visja, bi delala samo toliko, za kolikor sem placana.

Js bi se tudi naucila upravljati se ta stroj. Kar naj te naucijo. Potem ko bos znal, vprasaj se enkrat za visjo placo ce ne pa isci in pojdi drugam.

mogoce sefa samo moti da ti to zdej tako zahtevas…ceprav te 100% razumem in imas prav. Ampak mogoce si vprasal v napacnem casu, s tem bi lahko pocakal in se najprej naucil potem pa zahteval.

Ne bodimo negativni mogoce ti pa bo zvisal placo ko se naucis? Js se vedno upam da so ljudje dokaj dobri in fer.

Ce si pa pozresen.

Dva stroja znAjo tud drugi upravljat ne sam ti.

In ti ne bi bl zadovolen ce bi mel tolk kot majo ti k ta tretjega znajo.

Ti hoces vec se vec. Pa znas sam 2

Ta tretjega se ne.

Pozeruh si.

Jz te ne bi marala v kolektivu. Mrs

Odgovor na objavo uporabnika
🤮🤮🤮, 04.07.2022 ob 07:43

Ce si pa pozresen.

Dva stroja znAjo tud drugi upravljat ne sam ti.

In ti ne bi bl zadovolen ce bi mel tolk kot majo ti k ta tretjega znajo.

Ti hoces vec se vec. Pa znas sam 2

Ta tretjega se ne.

Pozeruh si.

Jz te ne bi marala v kolektivu. Mrs

Točno tako! Požrešna delavska golazen hoče sto evro več pri plači, potem pa skromnemu delodajalcu ne ostane dovolj, da bi si nakupil stanovanj za oddajanje po tržnih cenah.

Pojdi in se nauči ta tretji najbolj dobičkonosen stroj (imaš zastonj šolanje). Potem pa daj pogoj plača ali grem. Če bo šef pristal ok. Če ne odidi. Če si ta pravi, boš brez težav dobil bolje plačano službo s tem znanjem..

Odgovor na objavo uporabnika
Nauči se stroj in postavi pogoje, 04.07.2022 ob 08:05

Pojdi in se nauči ta tretji najbolj dobičkonosen stroj (imaš zastonj šolanje). Potem pa daj pogoj plača ali grem. Če bo šef pristal ok. Če ne odidi. Če si ta pravi, boš brez težav dobil bolje plačano službo s tem znanjem..

Zastonj se bo učil na stroju, potem bi pa še višjo plačo. Po pravici bi moral še uporabnino stroja plačevat.

Odgovor na objavo uporabnika
Kruta realnost, 25.06.2022 ob 13:26

Naučil bi se upravljati s strojem. Postal bi odličen in vmes intenzivno iskal drugo službo za boljše plačilo. Ko bi dobil drugo službo bi dal odpved brez pogajanj v primeru, da bi me hoteli zadržati. Tako bi jaz naredil..

 

 

Jaz bi pa dal odpoved, a bi se še malo pogajal, vnedar ne z namenom, da ostanem, ampak da s tem svoji zamenjavo morda omogočim višjo plačo.

Puši, puši mala. Še nisi nikoli slišala kako ženska (lahko) pride do višje plače.

a zdravniki so res tok glupi da nasedejo vsakemu glumaču?

O svašta kaj mi futramooooo

za tistega fejkaća za dolge bolniške

Odgovor na objavo uporabnika
tako nekako, 25.06.2022 ob 19:17

 

Bi se najprej naucila, se izkazala, potem pa pogajala za placo in vzporedno iskala drugo sluzbo.

In dokler placa ne bi bila visja, bi delala samo toliko, za kolikor sem placana.

se strinjam…. najprej se nauči delat še s tem strojem, potem pa na lep način pojdi do šefa oz. direktorja in mu povej zakaj meniš, da si zaslužiš boljšo plačo, povej, da to delo rad opravljaš in da ti je delo všeč, ampak da hodiš v službo zaradi denarja in da bi s tem dobil potrditev, da si zaželjen v tem podjetju. Ne bodi pa konflikten in ne grozi z odpovedjo, to delajo nesamozavestni.

Ti bi rad imel najvišjo plačo, halo? Ko boš delo obvladal v nulo na 3. stroju, lahko predlagaš povišico, na nivo kot jo ima tvoj predhodnik… do takrat mora pa delodajalec plačevat z najvišjo plačo tvojega mentorja oz. je to zanj dvojni strošek (tebe in sodelavca na istem stroju). Z izsiljevalskimi oz. konfliktnimi zaposlenimi pa, se je tako, da se jih sodelavci kot delodajalci raje ognejo.

Tebe ne rabi brigat kateri stroj je dobičkonosen, to ni tvoja naloga. Če si proizvodni delavec, te delodajalec ne rabi prosit, da bi delal na stroju 1, 2, 3…. to je tvoje delo…. oz. lahko delodajalec delavce rotira iz stroja na stroj, da vsi obvladajo v primeru odsotnosti in da vse lahko tudi boljše plača, zakaj bi bile razlike, če imate vsi isti normativ in iste kompetence. Verjetno ima delodajalec razlog zakaj je tvojega sodelavca plačeval boljše, pomeni, da ni škrt. Zakaj tebe noče, si pa sebi zastavi  vprašanje?

Odgovor na objavo uporabnika
Hilkica, 04.07.2022 ob 09:45

Ti bi rad imel najvišjo plačo, halo? Ko boš delo obvladal v nulo na 3. stroju, lahko predlagaš povišico, na nivo kot jo ima tvoj predhodnik… do takrat mora pa delodajalec plačevat z najvišjo plačo tvojega mentorja oz. je to zanj dvojni strošek (tebe in sodelavca na istem stroju). Z izsiljevalskimi oz. konfliktnimi zaposlenimi pa, se je tako, da se jih sodelavci kot delodajalci raje ognejo.

Tebe ne rabi brigat kateri stroj je dobičkonosen, to ni tvoja naloga. Če si proizvodni delavec, te delodajalec ne rabi prosit, da bi delal na stroju 1, 2, 3…. to je tvoje delo…. oz. lahko delodajalec delavce rotira iz stroja na stroj, da vsi obvladajo v primeru odsotnosti in da vse lahko tudi boljše plača, zakaj bi bile razlike, če imate vsi isti normativ in iste kompetence. Verjetno ima delodajalec razlog zakaj je tvojega sodelavca plačeval boljše, pomeni, da ni škrt. Zakaj tebe noče, si pa sebi zastavi  vprašanje?

Od cel kup bolanih komentarjev edini relevanten.

Ko bo dokazal da zna delat in se lepo obnašat, bo imel šef osnovo da mu tudi več plača.

Sicer se pa tale model ki sprašuje itak preveč ukvarja s šefovimi zaslužki, tko da naj gre kar modro na trg dela. Če je res tako priden in sposoben bo uspel drugje, s tem šefom itak nima kemije.

Poišči drugo službo. Podobno je bilo pri meni. Delal brez problema svoje delo, plus dodatno delo, za katero sem se izobraževal od začetka sam, ko sem imel pri tem dodatnem delu uspeh, sem za isto plačilo delal še to zraven. Ker je bil zaslužek dodatnega dela odličen, sem dobil nalogo pripraviti vse papirnato in v praksi, da je firma doregistrirala to dejavnost, plača mi je bila enaka, dejansko v višini za CV etnika v tej firmi. Ko se je šlo za to dodatno dejavnost sem zelo pogosto nadomeščal delodajalko na sestankih v tej dejavnosti, kjer sem druge prepričal s svojim znanjem in obvladovanjem zadev. Vse je bilo OK, dokler ni takratna delodajalka dobila po nosu, naj za mnenje na tem dodatnem področju vpraša mene. V kratkem času mi je podtaknila dve napaki, da me je odpustila. V poskusu, da se operem krivde na sodišču, je tam uspela z lažnimi pričanji izigrati pravico, da sem tožbo izgubil. Po vseh teh letih sem naletel na podatek, da sta ona in ta sodnik, ki je razsojal, znanca in to celo tako dobrs, da bi že zaradi pravičnosti sodnik MORAL odstopiti primer drugemu, če ne celo vse skupaj predati na drugo delovno sodišče.

Ves čas pa sem vse delal po najnižji plačilni stopnji, vsaj 20% manjši, kot drugi sodelavci. JBG.

Čimbolj se skloniš, tem bolj se vidi tvoja rit… Da ti prevedem – šef te … od zadaj, ti se mu pač pustiš…

New Report

Close