Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Izguba kilaže bo odnesla tudi moj zakon

Izguba kilaže bo odnesla tudi moj zakon

Shujšala sem 40 kg. S staro kilažo sem imela super zakon, od kar sem shujšala pa imava različne želje in poglede na čisto vse kar je možno in najin zakon strmo tone. Najbolj nepremostljiva se meni zdi ta, da bo on rad da sem zdaj vsa fit in napeta, plačal bi mi celo odstranjevanje odvečne kože, jaz pa se kljub odvečni koži končno počutim dobro v svoji koži točno taka kot sem. Nič več ne bi spreminjala, je bila že izguba kilogramov hudo drastična sprememba. Jaz bi sedaj rada uživala, ker se počutim gibljivo in zdravo, on pa bi samo športal. Meni žal to ni užitek, vsaj tak šport ne, ki ga forsira on. Samo še prepirava se, namesto, da bi nama bilo sedaj lepo, ko se bolje počutim in se mi je povrnilo zdravje. Razmišljam o ločitvi, ker ne vem, če lahko še kdaj skupaj ujameva val. Eden od naju se je sigurno zelo spremenil pa težko rečem kdo, vem samo da sva čisto na različnih planetih. Izgubila sem kilažo in očitno bom tudi moža.

 

 

 

 

Zakaj morata sportat skupaj?

 

Tudi jaz sem shujsala 40kg, pa to nic kaj dosti ne vpliva na moje zivljenje, se najmanj pa na partnerski odnos.

Ko si ga spoznala, kakšne hobije je imel? Šport? In ti nisi bila športnica … Zakaj te je vzel, če nista imela skupnega interesa? Oziroma, kaj so vajini skupni interesi?

To pa je res čudna zgodba. Naenkrat bi rad da si fit in napeta, morbidno debelo pa te je sprejemal? In takrat je lahko sam treniral?

Drugače seveda, če te onesrečuje, pojdi.

domnevam, da je bila prej tudi napeta, zdaj pa vse visi z nje in slečena izgleda… no ja… mogoče slabše kot prej in ziher 15 let starejšo.

Odgovor na objavo uporabnika
Joy183, 31.07.2022 ob 23:25

Shujšala sem 40 kg. S staro kilažo sem imela super zakon, od kar sem shujšala pa imava različne želje in poglede na čisto vse kar je možno in najin zakon strmo tone. Najbolj nepremostljiva se meni zdi ta, da bo on rad da sem zdaj vsa fit in napeta, plačal bi mi celo odstranjevanje odvečne kože, jaz pa se kljub odvečni koži končno počutim dobro v svoji koži točno taka kot sem. Nič več ne bi spreminjala, je bila že izguba kilogramov hudo drastična sprememba. Jaz bi sedaj rada uživala, ker se počutim gibljivo in zdravo, on pa bi samo športal. Meni žal to ni užitek, vsaj tak šport ne, ki ga forsira on. Samo še prepirava se, namesto, da bi nama bilo sedaj lepo, ko se bolje počutim in se mi je povrnilo zdravje. Razmišljam o ločitvi, ker ne vem, če lahko še kdaj skupaj ujameva val. Eden od naju se je sigurno zelo spremenil pa težko rečem kdo, vem samo da sva čisto na različnih planetih. Izgubila sem kilažo in očitno bom tudi moža.

 

 

 

 

jaz sem shujšal 45 kg, ampak sem ves čas- vsaki dan telovadil- hujšal sem počasi 1 leto, da se je koža sproti prilagajala…tebi se očitno ne da migat in si samo manj jedla, zato pa imaš zdaj odvečno kožo. Odvečna koža pa seveda ni lepa za pogledat in tvojga moža to moti, da ne migaš, če bi ne bi imela odvečne kože.

Hmmmm, težko bo ujeti val preteklosti in JA ljudje se z leti spremenimo, eni postajajo bolj umirjeni, drugi ugotovijo, da jim je vsa leta prej nekaj manjkalo. Sama sem ugotovila, da živim 25 let brez prave ljubezni in strasti, ukvarjaš se samo z službo, otroci in življenje ter partner gre mimo tebe, kar pomeni, da ne vidita prioritet in želja drug od drugega. Moj mož je menil, da je v denarju vse, če imamo z otroci denar, da je to njegovo delo. Pa resnico ni to a ne da….Otroci so odšli, midva pa živiva prazno dolgočasno življenje. Poskusita s pogovori, čeprav so ti kratkotrajne narave.

No ja, jaz bi si vseeno dala odstranit tisto kožo, če bi jo imela ( nadlahti, okoli trebuha, pa stegna gor povlečt), ker 40 kil minusa sala, to je lahko tako razstegnjena koža lahko nekje na višino do 170cm, da si ko želva in zgledaš stara res 70+ let pri 40ih.  Zakaj pa ne, koneckoncev? Meni bi to veliko pomenilo. Ker bi bila s tem moja preobrazba dokončno zaključena.  Ja, se matraš, že ene 25 kil ni lahko shujšat, trda volja in disciplina, kaj šele 40, Jaz bi sprejela odstranitev kože, če ne bi bilo kakšnega zdr. tveganja s strani mojega telesa potem, zakaj pa ne? Ker slejkoprej tudi henkipenkija  med vama ne bo več, ker očitno mu tista tvoja odvečna koža ne dviguje njegovega tiča ravno z veseljem 🙂 Moški razmišlja s spodnjo glavo. Zaljubil se je pa v napeto tvoje telo – jebatga, nekateri moški so kreteni in ne sprejemajo sprememb in posledic staranja, hujšanja ali gravitacije.  Če ga hočeš odbrdžat, če ti je tako ql in seksi in vreden, da boš z njim trpela vsako nadaljno kaprico ( bolj bo star, bolj bo zahtevajoč in tečen), potem sledi njegovim “zahtevam in navodilom”,  čuti i pati do konca vajinega skupnega življenja :).

Sicer pa: jaz bi šla, čao Miki….. Pa če po 20ih letih, pa po 20ih letih od takega moškega, tako spremenjenega in nespoštljivega, zahtevajočega s poseganji v moje telo. Ko ga jebe…Ni edini na svetu z mednožnim vtičnikom. Se splača naprej neobremenjeno živeti, dihati, dostojanstveno, kot ženska, ki jo ne upravlja moški na komando in svoje potrebe in zahteve – samo enkrat se živi.

 

Drugoi pa je, da te teroristično goni v tistem svojem športu, ki ga ne maraš. To pa tudi jaz ne bi tolerirala.  Tudi jaz ga ne bi silila, da bi moral npr. skakat s padalom, če mu ne bi bilo do tega ( moj najljubši šport sicer).

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
kugadane, 01.08.2022 ob 08:18

jaz sem shujšal 45 kg, ampak sem ves čas- vsaki dan telovadil- hujšal sem počasi 1 leto, da se je koža sproti prilagajala…tebi se očitno ne da migat in si samo manj jedla, zato pa imaš zdaj odvečno kožo. Odvečna koža pa seveda ni lepa za pogledat in tvojga moža to moti, da ne migaš, če bi ne bi imela odvečne kože.

Moška shujšana koža je popolnoma drugačna, kot ženska – ker vam hormoni drugače delajo, tudi procentualno imate več testosterona, kot ženske. Ni tudi enako elastična koža pri ženski, ki hujša in shujša pri 30-40ih npr, kot pri moškemu iste starostne skupine. Ker ženskam tudi hitreje upada naravno nastajanje kolagena in elastina v koži po 30em, kot moškemu.. Tukaj ste v prednosti 🙂

Niti slučajno ti ne bi priporočala takšne operacije, ki je žal tudi tvegana. Naredila bi s telovadbo, kar bi lahko. Če se prilagodi ok, če se ne, tudi ok.

Odgovor na objavo uporabnika
popolnoma različna struktura kože, 01.08.2022 ob 10:20

Moška shujšana koža je popolnoma drugačna, kot ženska – ker vam hormoni drugače delajo, tudi procentualno imate več testosterona, kot ženske. Ni tudi enako elastična koža pri ženski, ki hujša in shujša pri 30-40ih npr, kot pri moškemu iste starostne skupine. Ker ženskam tudi hitreje upada naravno nastajanje kolagena in elastina v koži po 30em, kot moškemu.. Tukaj ste v prednosti 🙂

kar se testosterona tiče se pa motič, ker imate ene ženske kar precej več testosterona kot moški, ali pa enako. Malo poglej okoli sebe, boš videla ženske, ki nikoli ne nosijo krila, vedno hlače, kratke lase, joške imam še jaz večje, globok glas itd…vedno več je MOŽAČ na tem svetu in vedno bolj se imate za emancipirane, kar sploh ni dobro. Ženski je Bog dal estrogen, moškemu testosteron in vsakemu še malo enega ali drugega, da lažje razumemo drug drugega. Ampak to, kar ženske počnete zadnjih 30 let presega vse meje. Poleg tega je zelo problematična še kontracepcija KT, ki žensko dobesedno vrže na pol poti do moškega, tako da ste prave ženske samo 6 dni v mesecu, ko ne jemljete KT. O tem bi se dalo še na veliko pisati, ampak ne vem če ima smisel, ker moškega takoj napadete, da je sovražnik žensk, da je proti emancipaciji, da ni za enakopravnost. In da ne bo pomote, jaz sem absolutno zato, da se delo doma porazdeli in vzgoja otrok tudi, predvsem, če je ženska v službi, Zakon, kjer sta oba zaposlena, mož pa po službi na kavču cuka pivo in gleda fuzbal, žena pa pospravlja, kuha, pere…takšna ženska ne spoštuje sama sebe.

 

Shujšala 40kg pri 45, seveda imam odvečno kožo, a še zdaleč ni tako, kot opisujete.

Hujšala sem počasi, skoraj 2 leti, malo imam tudi srečo z genetiko, nekaj se da urediti tudi od zunaj s hidracijo in maščenjem, hranjenjem kože, nekaj od znotraj z zdravo prehrano in hidracijo, tako da tisto malo nanadlakteh ni tako moteče, spodnji trebušček je čisto ok, edino med stegni je hecno, ampak naj bo, lažje živim s tem, kot da grem na operacijo.

Imam obdobja rekreacije, v tem času se ečinoma vse lepo napne, v obdobjih lenarjenja pa se odvečna koža vidi le v kopalkah, oblečena zgledam top.

Odgovor na objavo uporabnika
ne razumem tega, 01.08.2022 ob 10:52

 

Shujšala 40kg pri 45, seveda imam odvečno kožo, a še zdaleč ni tako, kot opisujete.

Hujšala sem počasi, skoraj 2 leti, malo imam tudi srečo z genetiko, nekaj se da urediti tudi od zunaj s hidracijo in maščenjem, hranjenjem kože, nekaj od znotraj z zdravo prehrano in hidracijo, tako da tisto malo nanadlakteh ni tako moteče, spodnji trebušček je čisto ok, edino med stegni je hecno, ampak naj bo, lažje živim s tem, kot da grem na operacijo.

Imam obdobja rekreacije, v tem času se ečinoma vse lepo napne, v obdobjih lenarjenja pa se odvečna koža vidi le v kopalkah, oblečena zgledam top.

pa ona njega oblečena ne zanima.

Odgovor na objavo uporabnika
hbrfnbrf, 01.08.2022 ob 10:29

Niti slučajno ti ne bi priporočala takšne operacije, ki je žal tudi tvegana. Naredila bi s telovadbo, kar bi lahko. Če se prilagodi ok, če se ne, tudi ok.

Lej, pri takem izgledu je to, če ni tveganja ( kakšna kardiovaskularna ali respiratorna bolezen), obvezno. Ker ji bo povrnilo samozavest, voljo , spoštovanje do same sebe in svojega telesa dokončno po izgubi toliko teže.

Danes to naredit sploh ni več bavbav – so kirurgi zelo zverzirani tudi pri nas, imajo će veliko takih posegov za seboj -ja, okrevanje je za nekatere boleče in daljše, brazgotine so na koncu zanemarljive – samo nekje 3-4.000 EUR moraš imet na lagerju, ( 500+ EUR nekje je samo strošek narkoze in anestezist), Oziroma, če je izguba bila več kot polovica prejšnje tel. teže, gre tudi na napotnico na ZZZS…  Za boljšo kvaliteto življenja, tako se upravičuje, komisijsko.

Is this loose skin or fat? - Quora

A Lot of Excess Loose Skin on Legs of a Senior Woman after Weight Loss,  Gastric Bypass Surgery Stock Image - Image of elderly, muscle: 171618125

 

An Excess Loose Skin on an Arm of a Senior Elderly Woman after Extreme  Weight Loss Stock Photo - Image of loose, elderly: 171616144

Skin Suit - Extreme Weight Loss Stock Photo - Image of weight, huge:  129162782

Skin Suit - Effects of Extreme Weight Loss Stock Photo - Image of extreme,  brachioplasty: 129162750

 

Poglej si kakšno oddajo na TCL, ko jih operirajo, ko toliko shujšajo. Priceless. Tudi še 5 let po posegu lepo ohranijo težo in stanje. Se ne vrnejo več na pota prenajedanja.

Odgovor na objavo uporabnika
kugadane, 01.08.2022 ob 10:47

kar se testosterona tiče se pa motič, ker imate ene ženske kar precej več testosterona kot moški, ali pa enako. Malo poglej okoli sebe, boš videla ženske, ki nikoli ne nosijo krila, vedno hlače, kratke lase, joške imam še jaz večje, globok glas itd…vedno več je MOŽAČ na tem svetu in vedno bolj se imate za emancipirane, kar sploh ni dobro. Ženski je Bog dal estrogen, moškemu testosteron in vsakemu še malo enega ali drugega, da lažje razumemo drug drugega. Ampak to, kar ženske počnete zadnjih 30 let presega vse meje. Poleg tega je zelo problematična še kontracepcija KT, ki žensko dobesedno vrže na pol poti do moškega, tako da ste prave ženske samo 6 dni v mesecu, ko ne jemljete KT. O tem bi se dalo še na veliko pisati, ampak ne vem če ima smisel, ker moškega takoj napadete, da je sovražnik žensk, da je proti emancipaciji, da ni za enakopravnost. In da ne bo pomote, jaz sem absolutno zato, da se delo doma porazdeli in vzgoja otrok tudi, predvsem, če je ženska v službi, Zakon, kjer sta oba zaposlena, mož pa po službi na kavču cuka pivo in gleda fuzbal, žena pa pospravlja, kuha, pere…takšna ženska ne spoštuje sama sebe.

Lej, jaz kot ženska nimam toliko testosterona, kot ti nabijaš. Nisem androgena, ne možača, sem ženstveni, seksapilni tip ženske. Sem postave oblika peščene ure – sicer znotraj proporcev 90-60-90 še vedno zadnjih 30 let, ampak vseeno….. Nikoli jedla kontracepcije – ravno uiz tega razloga ( sem že takrat malo spremljala – raje diafragma in kondomi, ko imaš rednega partnerja streniraš coitus interuptus -pri nas je funkcioniralo 20 let – zakaj bi jaz jedla tablete za komoditeto in si uničevala svoje telo -naka….).

 

Ne cukam piva ali drugega alkohola na kavču, ne jem čipsa in karkoli đankfudarskega, moja razvada v hrani so edinole tapregrešne a drage stvari: prstaci, dagnje, hobotnica, jadranski lignji in škampi, pa občasno še uni Nori praženi listi alg, kot prigrizek – to pa ne redi, je zelo koristno s hranili vse od naštetega. Pa nobenega kruha in pekovskih stvari , zadev s kvasom-že nekje 7 let. Po tem nabujaš ko buhtelj.

 

 

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
takoj grem na tak poseg če bi bilo tako stanje, 01.08.2022 ob 13:37

Lej, jaz kot ženska nimam toliko testosterona, kot ti nabijaš. Nisem androgena, ne možača, sem ženstveni, seksapilni tip ženske. Sem postave oblika peščene ure – sicer znotraj proporcev 90-60-90 še vedno zadnjih 30 let, ampak vseeno….. Nikoli jedla kontracepcije – ravno uiz tega razloga ( sem že takrat malo spremljala – raje diafragma in kondomi, ko imaš rednega partnerja streniraš coitus interuptus -pri nas je funkcioniralo 20 let – zakaj bi jaz jedla tablete za komoditeto in si uničevala svoje telo -naka….).

 

Ne cukam piva ali drugega alkohola na kavču, ne jem čipsa in karkoli đankfudarskega, moja razvada v hrani so edinole tapregrešne a drage stvari: prstaci, dagnje, hobotnica, jadranski lignji in škampi, pa občasno še uni Nori praženi listi alg, kot prigrizek – to pa ne redi, je zelo koristno s hranili vse od naštetega. Pa nobenega kruha in pekovskih stvari , zadev s kvasom-že nekje 7 let. Po tem nabujaš ko buhtelj.

 

 

 

 

ne spomnim se, da bi tebi kaj očital..boooo?

Odgovor na objavo uporabnika
kugadane, 01.08.2022 ob 13:52

ne spomnim se, da bi tebi kaj očital..boooo?

dej čivša kokoši neprijavljen, umiri se… ŠUBA TV  Facebook, pa to…

Odgovor na objavo uporabnika
spet serješ neprijavljen, 01.08.2022 ob 13:54

dej čivša kokoši neprijavljen, umiri se… ŠUBA TV  Facebook, pa to…

kokoši, kakšne kokoši?

JEJ PORKAMADONA. ZAKAJ SE MATRAŠ HUJŠAT PA DA TI DESC POL UIDE??

Odgovor na objavo uporabnika
FERNANDO, 02.08.2022 ob 14:27

JEJ PORKAMADONA. ZAKAJ SE MATRAŠ HUJŠAT PA DA TI DESC POL UIDE??

Verjetno je tudi njej njeno zdravje pri njenih letih sedaj ( torej da je več vredno biti brez holeterola, brez  previsokega cukra v krvi, brez previsokega krvnega tlaka in brez  tamastnih cekinčkov po krvi po žilah, kamor se nalagajo in je tveganje za kap in nifarkt še toliko večje in vse to lahk lahko ima pri ITM 40) zdravje več vredno, kot en desc, ki se fetišira na špeh in mišelin obline- ki pa četudi potem uide ko shujša za zdravje

Mar ne?  Meni ja. Zdravje je prvo,  dobra krvna slika in zdrav imunski- (se je to izkazalo to za zelo odgovorno, dobro in pametno zadnji dve leti  tudi te korona vojne), šele pol pa desc.

Odgovor na objavo uporabnika
Ko si ga spoznala, 01.08.2022 ob 06:29

Ko si ga spoznala, kakšne hobije je imel? Šport? In ti nisi bila športnica … Zakaj te je vzel, če nista imela skupnega interesa? Oziroma, kaj so vajini skupni interesi?

Spoznala? Definiraj? Ogromno jih kar skoči v zakonsko-družinski stan brez, da bi se prej spoznali:)

Zato sedaj ne ve kaj so njuni hobiji.

40 kil preveč… kaj delate folk.

Odgovor na objavo uporabnika
lažniva tema, 02.08.2022 ob 18:36

40 kil preveč… kaj delate folk.

za zasvojenost s hrano in prenažiranje si že kdaj slišal/a? Ja, gre za odvisnost od hrane pri takih. Tako kot pri alkoholiku od alkohola, gre pri toliko prekomerno težki osebi za odvisnost od hrane – ker je želodec toliko raztegnjen, da sprejme vsebino 3 ali več  litrov vsebine ( pri normalnem človeku je nekje do 2.5 litra max) in je  ori takemu neprestan občutek lakote, kot da je prazen.

 

gre dobesedno za žretje- zdaj eni zaradi okusa, ko so brbončiuce že dobesedno zasvojene  z določenimi okusi ( pri mukbangarjih je to pogosto, postanejo dobesedno odvisniki od okusov hrane, imajo prav t.i. cravings), drugi pa  tudi zaradi  nekega čustvenega primanjkljaja v svojem življen jum, razočaranja- torej pomanjkanje topline, ljubezni. Ti ljudje, ki so toliko predebeli in dobesedno tudi “žrejo” naskrivaj,  ponavadi niso ljubljeni, srečni in to nadomeščajo s hrano.

To je teža še za enega človeka. Niste normalni.

Bravo punca, to pa je uspeh. Vso pravico imaš biti samozavestna in delati kar ti paše. Ne pusti možu, da te sili v stvari, ki ti nisi po godu, rajši pojdi svojo pot če nima posluha zate. Tako fore te lahko zavedejo nazaj na star pota prenažiranja.

New Report

Close