zavrnitev podaljšanja bolniške…kaj zdaj?
Danes sem prejela od Komisije ZZZS zavrnjeno podaljšanje bolniške, s tem, da resnično nisem sposobna za delo. Glede na to, da se morem zoper zavrnitvi pritožit sama, me zanima, na kaj morem pazit in kaj vse bi mogla predložit (razen vseh zdravniških potrdil).
Hvala za pomoč.
Zdravnik specialist vam mora napisat, da ste nesposobni za delo. Brez tega ne bo uspela nobena pritožba. To, da vaš osebni zdravnik in vi meni, da niste sposobni za delo ni dovolj. Pritožiti se morate takoj, kolikor vem je rok 5 dni.
Če je možno je najbolje, da greste osebno na komisijo, do zdravnika, ki je zavrnil bolniško in mu skušate pojasnit zadevo.
Ne osebno, to se ne dela, ker te ne bo tam nobeden sprejel.
Naj tvoja zdravnica predloži nove izvide, če jih imaš in če se vidi, da ti ni nič bolje, ti pa opiši svoje zdravstveno stanje in počutje. Pazi na rok pritožbe.
Potrebujes mnenje specialista, da nisi sposobna za delo. S tem novim izvidom se pa pritozi tvoj zdravnik.
Ko se je moj mož pritožil je argumentiral zakaj naj bi bil nezmožen za delo. Terapija še ni bila končana, zaradi vmesnih zapletov, on pa težko fizično delo, ves dan na nogah in upravljanje z viličarjem.
Pritoba rešena pozitivna. V drugo pa se nama ni več dalo, se je raje odplazil delat.
Skratka priloži nove izvide, ali pa navedi zakaj po tvojem ne bi bila zmožna dela.
jaz pa mislim da je to vprašanje za tvojega osebnega zdravnika, le on ti bo povedal kako in kaj poteka pritožba. tu na forumu pa dvomim da boš dobila odgovor ki ti bo kaj pomagal, no ja morda pa le,…
Zakaj pa ne bi tud tukaj kaj zvedela, sicer moraš jemat vse z rezervo, ampak so lajhko le ustvariš iz več odgovorov eno sliko.
Drgač so tud dostikrat kakšni levi osebni zdravniki, ki bi moral vedeti, pa nič ne ve al noče vedeti…
To natančno vse v zakonu piše, kaj in kako in kdaj ti kaj pripada, pa kakšne možnosti so, če je zavrnjeno…
Sem 3 leta vse prebral, ko sem bil na tem, sam men niso zavrnil, je pa praktično vse tako potekalo, kot je pisalo…
Res je, da mora specilaist napisat, da si nezmožen za delo oziroma čez koliko časa boš zmožen, če tega nimaš, si mrzel. Potem je zelo pomembno, če še čakaš na kakšne izvide, ali si anročen dodatno še na kakšne raziskave (ultrazvok, kri, MR….) ali hodiš na kakšno fizioterapijo, skratka nekja se mora s papirji in pregledi dogajat! To je itak sama papirna birokracija.
Če ti pa specialist ni nič napisal in te ne čakajo nobeni pregledi, potem je edina možnost služba, pa takoj spet na bolniško, češ, da se ti je stanje poslabšalo, ponovilo…
Skratka vsako neko novo dogajanje je pomebno…
Pritožiš se lahko le v določenih primerih in upaš na uspeh, če maš kakšne papirje v rokah, ki bi morali zadostovati za podaljšanje po zakonu.
Poizvedela sem pri strokovnjaku.
Napiši pritožbo v kateri izrecno zahtevaj pregled pri komisiji(ZZZS) II. stopnje.če ti še oni ne bi odobril , ti ostane še sodno varstvo(to je tožba na del. socialnem sodišču v roku 30 dni.
To je lepo na papirju v praksi pa eno veliko “sranje”. Moraš biti že z eno nogo v grobu, da dobiš pozitivno rešeno.
Baje je mnogo bolje in hitreje rešeno, če osebni zdravnik še 1x pošlje kartoteko in obrazložitev. Seveda pa mora biti prisotno tudi mnenje specialista.
LP
Hvala vsem za odgovore.
Napisala sem pritožbo, danes greš še k zdravniku specialistu in k svojemu osebnemu, da mi da kopije vseh izvidov in kartona, pa da pošljem naprej…bomo videli… upam seveda na najboljše…
Pa pozor – pritožba ne zadrži odločbe. To se pravi, da če je pritožba zavrnjena in ti v času reševanja pritožbe ne greš delat, se to ne šteje v bolniško, temveč si moraš pisati dopust!!
Čas reševanja pritožb je pa običajno kar dolg, do enega meseca….
Ja, to je dobro opozorilo. Torej moraš ponovno k svojemu zdravniku po bolniško ali pa vzameš dopust.
Meni so lani zavrnila bolniško zaradi površnosti moje specialistke, po pritožbi, so mi bolniško odobrili . Za vmesne dni dopusta nisem koristila
Noseča?
Meni je Imenovana zdravnica 4x zavrnila predlog osebnega zdravnika z novim izvidom specialista. Brez, da bi me pregledala ta Imenovana zdravnica. Kajti, če zahtevaš pregled pri Imenovanem zdravniku, te je ta dolžan pregledati in šele nato izdati odločbo.
Ker tega ni storila, sem se pritožila, so me vabili na pregled oz. obravnavo na II. stopnji in je bila pritožba zame ugodno rešena.
Nekdo je zapisal, da se na odločbo ZZZS lahko pritoži zdravnik. Pritoži se lahko edino zavarovanec ali delodajalec.
Pozdravljeni!
Mene so iz ZZZS povabili na pregled pri imenovanem zdravniku. Pritozbo so mi ugodno resili, ampak vseeno moram na pregled k njim. Prosila bi za info, kako zgleda pregled pri njih?
Hvala za odgovore.
lp
Pozdravljeni,
mama (53 let) je na bolniški zaradi hudih bolečin v mišicah. Nekaj časa so bolečine v predelu križa bile tako hude, da smo ji morali pomagati vstati iz postelje. Istočasno so se ji pojavile močne bolečine v roki. Bila je pri osebni zdravnici in ji povedala situacijo, zdravnica pa je odvrnila da je to od težav s hrbtenico. Mama jo je prosila naj jo pošlje na preiskave ali naj ji kako pomaga njen odgovor pa je bil naj gre nazaj v službo citiram ” sej vse nas kaj boli pa delamo”. Mama 8 ur na dan oskrbuje nepokretne ljudi in dviguje tudi 100kg mrtve teže, kar pa v takem stanju ni mogoče. Vmes smo jo enkrat peljali tudi na urgenco zaradi neznosnih bolečin v roki, kjer pa jo je sprejela druga zdravnica in ji v nekaj minutah postavila diagnozo fibramialgije in napisala da mama potrebuje terapije, ki so na voljo v Soči. Vendar lečeča zdravnica tega ni upoštevala. Edina preiskava na katero jo je poslala je bilo slikanje komolca, za katerega pa smo vedeli, da bo pokazalo, da je vse uredu, saj bolečina ni v komolcu ampak v mišici celotne roke. Ko je primer šel na komisijo so seveda vpoštevali mnenje lečeče zdravnice, ki je napisala, da je mama sposobna za delo. V petih dneh smo se pritožili vendar sedaj smo tudi iz komisije v LJ dobili zavrnjeno. Kolikor sem razumela se lahko pritožimo še naprej, vendar ali je sploh smiselno, če že v osnovli lečeča zdravnica ne želi ničesar storiti?
Naj povem še, da se delodajalec ne strinja, da pride delati v takšnem stanju, saj se boji, da bi se zgodilo kaj tudi uporabnikom (da bi ji med dviganjem kdo padel, itd) mi pa se seveda bojimo, da mami še naprej ne bo nudena pomoč, ki jo potrebuje in da bo hkrati ostala tudi brez službe.
Pozdravljeni
Mene pa zanima, koliko dni moraš delati, da greš potem lahko spet v bolniško? Ker če ti ZZZS zavrnejo več bolniško, ti lahko lečeči zdravnik dodeli do meseca dni staleža. Vmes bi izkoristila dopust in šla ponovno na bolniško, da se ne boriš z neisprosnimi zdravniki na zavodu za zdravstveno zavarovanje. Morda kdo ve resnično točne podatke?
Forum je zaprt za komentiranje.