Radio in etui
Besedi pravzaprav nista enaki in ni odločujoče to, da se končata na dva samoglasnika, ključno je, na katero črko se beseda pravzaprav konča: zaradi lažje izgovarjave se potem vštuli dodatna črka, saj drugače beseda ne bi bila izgovorljiva ali bi bilo to precej težko.
Izgovor besedi etui se približna izgovoru besede radio z dodanim j-jem za i-jem, to je za i-jem kar običajno, saj se tako lažje izgovarja oz. smo tako vajeni izgovarjati, vendar je med njima pomembna razlika: pri etuiju se osnova etui podaljša z j-jem v izgovoru in zapisu, pri radiu pa ni potrebe za podaljšanje osnove v zapisu, saj se beseda dejansko konča na -o. Vendar pri radiu za i-jem j izgovarjamo, potrditev tega je tudi oblika besede v rodilniku, saj sta mogoči obe različici: z radiom (podaljšava po črki) in z radiem (podaljšava po glasu/izgovoru), v drugem primeru pravzaprav izgovorimo z [radijem], zato tudi preglas o-ja v e za j-jem.
Da sklenem, besedi nista enaki, morda se zdita zaradi i-ja, vendar se pomembno razlikujeta, pregibata pa se: etui etuija … in radio radia …