Najdi forum

MENA

Ženskice, kako premagujete težave vezane za meno. Mene je lani dobesedno vrglo od hudih simptomov. Depresija, valunge, nspečnost. Sedaj sem na hormonih že drug mesec je veliko bolje ampak še nisem čisto vredu.
Vsaka izkušnja prav pride.
Hvala in lep viken vsem,
MAJA

Stara sem 45 let.

za mojo mami: katere hormone ješ? kaki so stranski učinki

Hvala bogu, da me še ne daje……..razen, če je to tud mena, ko rada zijam po fejst fantih…)))))))))9

krava

muuuuuuuuuuuu.

Jemljem CICLO MENORETTE HORMONE.
LP MAJA
A ja še stranski učinki. Naštetih je kar nekaj ampak nisem čutila nič pomembnega. Tudi glavobolov je manj kot prej.

Obstoja naravni nadomestek hormonov iz soje. Dobi se v lekarni brez recepta. Poskusi! In še veliko gibanja v naravi in pazi na težo.

mane je očitno tudi začelo dajat. Imam vedno hujše migrene, valunge, tečna znam bit tako, da sama sebe ne prenašam na čase…tudi menstruacija mi je začela nagajat. bila sem pri zdravniku, poslana na mamografijo, ginekologu…na vseh treh koncih dobila nasvet, da mi priporočajo jemanje hormonov…pa nekako oklevam…samo, če se mi bo to stopnjevalo, bom po vsej verjetnosti začela jemat….na to me spomnijo predvsem glavoboli.

Probaj Menal, Menosoy, Klimaktin ali kaj podobnega ( celo v Merkatorju imajo ). Nekaterim zelo pomaga.

A to lahko jemlješ tudi ko še nisi v meni, pri npr. 42 letih, z normalno menstruacijo, a je bolje, da ne?
Lp

Seveda, da lahko, zakaj ne bi. Saj veš kako soja blagodejno vpliva in kako koristna je za zdravje ( predvsem seveda za ženske). Lp.

Kaj pa je mena?

jaz sem pa mnenja, da je mena nekaj normalnega, naravnega in da je pač del življenja vsake ženske, kot je del življenja in nekaj naravnega menstruacija!!!!
sem definitivno proti jemanju hormonov!!!imam prijatelce, ki jemljejo hormone in so stare 55 in več pa zaradi hormonskih tablet proti meni imajo menstruacijo!!!! to je nenaravno!!!!!

proti naravi se NE SME delat

Draga SASKA,ko boš ti v meni se javi.Me prav zanima koliko časa boš zdržala brez zdravil,dva dni-mogoče,težko….

Saska ima prav,če s tabletami umetno ustvarjaš menstruacijo,to ni samo nenaravno,ampak tudi rizično in nevarno za raka na dojki in rodilih.Sicer pa nimam nič proti,če z njimi zdraviš neurejeno menstruacijo,dokler jo imaš.
Pozdrav
Alenka

drage dame,hormonske tablete v meni dobiš zato,da ti lajšajo težave,ki so take, da nisi za nikamor.Od vročinskih valung(telo od znotraj ti gori),zatem sledi potenje celega telesa in butanje vročine v glavo,ko neha potenje te začne tresti mrzlica(kakor da bi zbolel).To se ponavlja noč in dan.Bolečine v mečah,zbadajoče bolečine v prsih,težje dihanje,nezmožnost koncentracije.To kar sem naštela ja tako na hitro.Popiješ tabletko in normalno funkcioniraš.Namen teh tablet je tudi,ohraniti kosti pred osteoporozo in varovati srce in ožilje, če se hormon ne vnaša v telo se kosti začnejo krhati.Tukaj nimaš kaj balinati..Pozdrav vsem tistim,ki se matrajo z meno

Kika, koliko si stara in kdaj se je začelo pri tebi to pojavlat?

41 let, pred dvemi leti

Jaz pa mislim, da je mena normalen pojav v dobi ženske, tako kot nosečnost in če se ženska ukvarja z redno telesno vadbo, nasploh zdravo živi in v svoji glavi zadeve pošlihta, mine mena brez kakšnih hudih situacij.

V študijah so dokazali, da imajo največ težav ženske, ki so bile že prej depresivne, nezadovoljne z življenjem nasploh in svoje mene niso sposobne sprejeti, kot nekaj naravnega v obdobju ženske.

Če ženska ve, da vsako obdobje prinaša , nekaj lepega, drugačnega, sprejme in uživa življenje.

lp iza

draga iza,če bi me videla nikoli niti pomislila nebi da sem v meni,toliko se trudim in ukvarjam sabo,a kaj ko te “notri” trga

Ja, seveda. In nagnjenost k depresijam je zaradi šibkega značaja in se zlahka odpravi s knajpanjem, 40-dnevnim postom in peš hojo po stopnicah.

Boleče menstruacije v puberteti so tudi povsem naravne, pa smo kjub temu vse po vrsti jemale spasmex. Zanositi enkrat letno je tudi čisto naravno, pa vse po vrsti uporabljamo kontracepcijo. Mena je tudi povsem naravna, ampak tam še nismo in najlažje je biti pameten za druge.

Verjetno so zdravniki študirali tudi zato, da vejo (bolje od čvekajočih žensk), kdaj so nadomestni hormoni primerni in kdaj ne. Brez posveta pri zdravniku jih pa itak ne dobiš.

jožica,hvala od srca ej,Glupo je da punce prepričujem,še skregamo se lahko

Zdravniki, so zato, da ljudem pomagajo,

farmacija za to , da obrača velike denarce,
mi ženske pa veliko lahko naredimo zase in svoje telo .

Jemanje hormonov je podaljševanje fertilnega obdobja ženske, ki ni naravno.

Vprašajte svoje ginekologinje- NOBENA ne jemlje nič .

A vam to da misliti ?

pa lepo noč vsem na čveku

ve pijete kontracepcijske tablete(hormone),da nebi imele “težav”. Jaz imam težave,ki so veliko hujše od tistih,ki bi jih ve lahko imele pa naj nebi nič jemala, kaj ste pametne ej. Me pa prav zanima IZA kaj bi tvoji starši brez farmacije ko začne rukat visok pritisk,sladkorna itd, takrat jim reci naj naravno poskrbijo za svoje telo,prosim naredi to zame.

Nisem brala ostalih odgovorov, ti pa svetujem , da uživaj ogromno hrane, ki vsebuje sojo!

Forum je zaprt za komentiranje.

New Report

Close