Najdi forum

Splash Forum Style.Over.Net Poroka Približna cena poroke

Približna cena poroke

Živjo,

vem, da je bilo že več postov na temo stroškov, vendar nikjer kaj preveč kokretnih podatkov.
Zato bi prosila tiste, za katere je ta dan že mimo, če bi zaupali koliko približno jih je poroka stala in kaj so imeli (kje je bil obred mogoče še, p a koliko ljudi).

Namen je edino lažje predstavljanje stroškov in nobeno obsojanje, zgražanje ali kar koli podobnega.

Hvala vsem za informacije. 🙂

Llp

Poroke stanejo tam od 3000 eurov naprej, saj kolikor vem jaz, vse je pa odvisno od vaju, ali se obleki za oba kupita, ali si izposodita v poročnih salonih, koliko gostov imata, kje je poroka, vabila, naprsni šopki, šopek za nevesto…da ne bom predolga, vse je odvisno od neveste in mladoporočenca kaj želita.Čim več razkošja tem več denarja.

Hvala sicer za odgovor, samo to mi je jasno- več kot želiš, več plačaš..

Ok, bom vprašala torej bolj konkretno- je tu kdo, ki je imel približno 70 povabljenih, dobro restavracijo nekje na Primorskem, band, izposojeni obleki, vabila, naprsne šopke in dekoracijo za avto, prstane (itak verjetno), samo civilni obred..sej lahko sem še kaj pozabila..ma približno..

koliko je to koga stalo? Okvirno.

za obleko lahko računaš 400 evrov on, 400 ti za izposojo. južna na osebo okol 30 evrov + 10 evrov pijača, prstani so ful razlike v ceni, šopek do 50 evrov, ličenje 40, fruzura 40, potem še svoj modrc, čevlji, naprsni šopki po 1 evro, konfeti po 1 evro, mal si poračunaj, civilni del 10 evrov, torta do 100 evrov, fotograf inimalno 400, snemalec isto, albumi, piškoti….

midva sva imela ca.120, super bend in gostilno, vse skupaj naju je prislo ca. 15.000€.

lp.

aha, hvala..
če prav razumem prideš torej tam na 4500 evrov takoj..
Imate morda izkušnje s tem, koliko se da pokrit z denarnimi darili gostov (dandanes jih namreč največ daje kar denar, se mi zdi..)..
?

Oj.

Če računaš, da imaš 70 ljudi in je kosilo ali večerja 40 EUR na osebo, je to že 2800 EUR. Kje je še obleka, cvetje, plačilo obreda, konfeti in vse malenkosti. Ja, tako da računaj na tam okrog 4500-5000 EUR. Glede daril je pa odvisno tudi od tega, koga povabiš in kaj ti prinesejo.. Lahko pa odpreta z ženinom knjigo želja mladoporočencev ali če vaju svatje vprašajo, kaj si želita za poroko: darilo ali denar, omenita denar.. Ne vem, nisem še bila v vlogi neveste, zato ne vem kaj reč o tem, koliko denarja se da dobit v obliki daril. Odvisno. Jaz osebno za darilo raje dam denar, čeprav se mi zdi, da če nekaj kupim, nihče ne ve, koliko sem dejansko dala za darilo (nikoli ne dam manj kot 100 EUR za znance in ne manj kot 500 EUR za svojce), kajti lepo darilo lahko tudi malo stane, je pa še vedno lepo. Če pa dam denar, si lahko kdo misli, da sem mu dala malo ali dosti.

Želim vama nepozabno poroko!!

Hvala za informacije in nasvete.

Ja, se strinjam toygirl- pri denarju sem tudi sama takega mnenja, da lahko malo zgleda, čeprav bi kupil nekaj za še manjšo vsoto, pa bi ful več zgledalo.. Smo imeli tako izkušnjo, ko smo zbrali v parih za kolegovo poroko 350 evrov in šli zmenjat vse po kovance za en evro in mu v mošnjičku dali- in un mošnjiček je bil tako majhne, ej! Dost manjši kot smo mislili, da bo 🙂

Bo treba še malček prišparat za se oženit, alora 🙂

Ja, da se prišparat, če imaš čas za organizacijo poroke. Pa veš kaj ti svetujem, da se ne “zaletiš” kar v prvo cvetličarno za cvetje, ker so cene različne. Recimo, poročni šopki so na obali tam okrog 70 evrov (govorim o najbolj preprostem), je pa moji prijateljici uspelo dobiti poročni šopek, cvetje za avto in naprsne šopke vse skupaj za 100 evrov. Ni mogla verjet. Pa vabila lahko narediš sama, če imaš kaj umetniške žilice in izvirnosti za pesmice. Pa škatlice za konfetke… Jaz sem prijateljici pomagala narediti vabila in sva kupile tak fin papir, gor naleple figurice mladoporočencev, ona je napisala besedilo, potem smo papir zvile v rolo, ga okrasile z mašno in povabljencem sta ga mlada dva odnesla osebno. Konfetke je kupila tako, na kilo, doma naredila škatlice in je full lepo izpadlo. Zračunala je, da je tako prišparala za okoli 150 evrov.
Naj ti povem, da smo mi kupili moji prijateljici mikrovalovko, ki sta si jo full želela. Smo jo kupili v Italiji, dali okrog 70 evrov (tukaj taka stane okrog 100 evrov).. je bila full vesela. Pač, takrat sem prijateljico vprašala kaj si želi, da ji kupim, pa je rekla, da potrebuje: kavč za dnevno sobo, mikrovalovko, tv… in sem se odločila glede na svoje finančne zmožnosti. Po eni strani se mi zdi prav, da mladoporočenca povesta, kaj si želita in napišeta seznam stvari, ki jih potrebujeta, ker se je mojemu bratrancu zgodilo, da je dobil tri enake televizorje in dva sesalnika ter pet likalnikov… in potem ni vedel, kaj naj z vsem tem.

cca. 10.000 evrov (čisto vse – od nogavic do dokaj drage lokacije), za 60 ljudi, poleti 2006.

Ja, sej jaz bi si rada vzela čas, ja..zato pa že zdej malo poizvedujem 🙂 Ne želim pol vse neki na hitro in pod stresom..
Nasveti so dobri- thanks..To sem že slišala, da lahko ful stvari sam nardiš, ja..meni je to blizu tudi, ker so mi všeč unikatni izdelki..

Ja, sej drugače so une knjige želja, da ne dobivaš unih istih stvari, sam midva že živiva skup in pol te stvari kar jih rabiva itak že mava..
Malo glupo se morda sliši, da če te vprašajo po darilu in pač omeniš, da bi najrajš denar, ma kljub vsemu..bolš kot imet tri pralne stroje in deset servisov z kavo, ki jih pol sploh nimaš kam spravit, ne? 🙂

allegra,

veliko ljudi rado prispeva denar za poročno potovanje ali pa za tvojo obleko, šopek – to se jim zdi še bolj fajn kot TV ali “denar v kuverti”, ker vejo za kaj so ti dali.

pa pa

sama res lahko narediš veliko stvari, midva sva tudi mašne sama delala, pa seveda vabila, zahvale, konfete, naprsne šopke, sama sem zašila blazinico za prstane (pa nisem šivilja), pa vse je res lepo izpadlo!

Kaj pa če narediš tako za finto eno škatlo in gor napišeš “prispevki za mladoporočenca”.. moja prijateljica je tako naredila na dekliščini in zbirala denar za fotografa, snemalca.. se je kar nekaj denarja nabralo, tako da ni šlo samo za fotografa, ampak sta ga potem porabila še za nakup stvari za dojenčka.

Ej, ful dobre ideje..hvala hvala obema.

To s škatlo si edino ne prav tako dobro predstavljam, se mi zdi..je puncam na dekliščini tako že prej povedala, da ne rabi nobenih daril nosit in da bo zbirala prispevke kao, al je to naredila kljub temu.. to se mi zdi pol mal preveč, zato sprašujem..

Ja, v vabilu na dekliščino je napisala, da naj prinesemo veliko dobre volje in namesto praktičnih daril raje prispevke za fotografa in snemalca. Tudi ona je že prej živela s partnerjem in imata že opremljeno stanovanje, zato posode ali drugih elementov ne rabita, pa tudi stanovanje je bolj majhno in tudi nimata kam pospravit stvari.

Midva organizirava poroko avgusta meseca in pricakujeva stroske okrog 8.500 € za cca 50 ljudi.

– Restavracija: izbrala sva si drazjo lokacijo (srednjeveski grad z neverjetnim razgledom): 80€ po osebi (vkljucena pijaca, aperitivi, sladice in torta)
– Obleke: moja izposojena (280 €), cevlji 50 €, uniforma mojega dragega cca 700 €
– spominki: 240 € (rocno izdelani svecniki)
– fotograf: 700 €
– vabila delava sama… vendar za vabila, zahvale in ‘knjizice’, kjer bo zapisana masa v dveh jezikih mislim, da naju bo prislo cca 150 €
– za cvetlicarja pa tja do 700 € (sopek, okrasitev avta, cerkve in restavracije), sicer pa se morava se zmenit

et voila’ 😉

-ja pa se najpomembnejsa stvar: prstana 270 € 😉

cca 50 ljudi = cca 4500€ (leto 2006)

v to ceno vključeno: vrhunski catering (pa če verjamete ali pa ne) (pijača posebej, ker smo imeli svoje vino ipd. in nam tega ni nihče računal), vrhunski fotograf, vrhunski prstani.

Za te stvari sva dala več denarja. Fotke in prstani ostanejo, ne? Za dobro jedačo in pijačo pa tud moraš poskrbet. Kakšna pa je poroka s slabo hrano???

Zelo pa sva v primerjavi z drugimi prisparala pri:
– oblekah (moja 200€, delana po meri, moževa ene 300€)
– rožah (samo šopek in en aranžma); meni se namrec zdi metanje denarja skozi okno okrasitev avtomobilov, česar torej nisva imela, kakor tudi nisva imela okrasitve cerkve, ker se nisva cerkveno porocila; skupaj samo 150€
– vabilih (sem vse naredila sama, strošek so predstavljali papir, kuverte, boljša pisala) – po moje ni smelo stati več kot takratnih 10 jurjev
– raznih konfetih, naprsnih šopkih ipd., ker tega enostavno nisva imela (sicer sva poslušala, kako čuden je ženin, da noče rožic na sebi, ampak tako je hotel, a ne)
– tudi snemalca nismo imeli, ker tega ne marava, veliko pa dava na fotke (tudi si ne predstavljam, da bi me takrat, ko sem bila čisto zatopljena v govor matičarke in v bistvu v malo drugačnem čustvenem stanju, še kdo snemal)
– kopici peciva, ker sem prijateljice prosila, če lahko naredijo tiste slaščice, ki jih znajo najbolje: posledično smo imeli super sladke zadeve, vse domače in ful dobro (pa še ljudi ne preobremeniš preveč, če recimo nekdo speče samo eno zadevo – v bistvu res ni bil nobenemu problem)
– pri vinu, ker smo imeli domače vino, brez postrežnine.

Ne vem, ali sem še kaj pozabila ali ne, ampak to je v glavnem to.

O ful dobro.

Super, hvala, zdaj lažje malo primerjam.. Pa še jaz :)- te lahko samo vprašam v katerem koncu Slovenije sta imela vse skupaj? (ker baje, da se razlikuje glede na regijo..Primorska je žal med dražjimi.. 🙁 )

Gorenjska.
Vendar nismo imeli klasične restavracije, ampak raje catering. Pri tem si vsak postreže s hrano, ki mu najbolj odgovarja, več je “akcije”, ker ljudje ne sedijo za mizami in čakajo na hrano ipd.

Aha ja, nekaj podobnega samopostrežni varianti, le da je hrana bolj posebna, ne?
KOliko pa je bilo to dražje od “klasične” včerje po vajinih izkušnjah?

taka računica je bila pri nama, poroka je bila na Dolenjskem.

gostišče- 120ljudi;6000€

obleka; ženska-350€, moška; 900€; čevlji; Ž-75€, M-100€

glasbena skupina; 2500€

prstani; 2000€

fotograf; 800€

rože; 400€

vabila in zahvale; 300€

cerkev plus civilna poroka; 300€

orglar in pevci v cerkvi: 200€

še malenskosti kot so; spodnje perilo, izposoja avtomobilov, sveče, frizer, vizažistka…ca.1000€, a sem ziher se kaj pozabila. ampak to je tisto”taglavno”.

vse skupaj se da izpeljati mnogo dražje ali pa ceneje. važno da se imata mladoporočenca lepo:)

lp.

sem pozabila povedat, da sva se midva civilno prej poročila(3dni) s pričami ter starši in na koncu ugotovila, da sva veliko prihranila-pa ni bil to najin namen. to sva naredila zaradi tega, da na dan D ni bilo toliko vožnje s svati. ziher sva prihranila približno 1000€, če ne še več:)

lp.

Naju bo prišla poroka za za 100 svatov cca. 22.000, le da imava najet še šotor in pa band, ki sta skor polovico tega zneska, pa še to zaradi vez, drugače bi bilo vse še dražje.

jap,sam enkat se živi…

Na Gorenjskem, če imaš maksimalno 80 svatov, imaš lahko ohcet v Boleru v Naklem…super hrana, prijazno osebje….računaš lahko maksimalno 30 evrov na osebo za večerjo….jaz računam, da če bo na moji ohceti 100 svatov in bi vključila vse stroške bi to v starem denarju prišlo cca 8.000 evrov.

New Report

Close