Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Koliko denarja porabite na mesec?

Koliko denarja porabite na mesec?

Ob teh podražitvah, so se nama tudi plače malo povečale, ampak stroški pa toliko, da porabiva 3500€ na mesec. Prej nisem gledal, ampak sem imel tako v glavi, da porabiva 2000€.

Koliko vi?

 

Manj, znava delat z denarjem.

Pozabil napisat družina petih, trije otroci, hiša na kredit.

Če bi imela take plače bi tud…

Oba imava cca. 1200€ plače in gre vse.

Porabimo prevec, bo treba bolj sparat.

Racunaj, vas je 5, porabite 700e na osebo, saj tako nekako je povsod, kjer ne varcujejo v nulo, stroski so sli gor, cene gor, krediti gor, podrazilo se je vse za 50%, place pa za 5%.

Porabimo vse in nič ne ostane.

Nimamo veliko, a porabimo vse.

dva odrasla otroci na svoje. Cca 1000-1500 ostane.

Nas je tudi pet, trije najstniki. Plače so nama šle obema na srečo gor zaradi napredovanja. Ne vem, koliko porabimo, vem le to, da nič ne privarčujemo. Kredit v vrednosti 500 evrov, vsi si privoščimo dejavnosti (tudi po dve), kuhamo doma vsak dan, mesa bolj malo, hrano kupujemo zadnje leto v Lidlu, zelenjavo direkt od kmeta.  Moram narediti izračun stroškov in malo zategniti pasove .. da imava vsaj kakšnega tisočaka na rezervi. Si pa ne predstavljam, kako pre- živijo tisti z manjšimi dohodki ali večjimi krediti. Če bi šlo na tesno, bi najprej omejilad dejavnosti nama z možem, potem pa tudi otrokom.

Odgovor na objavo uporabnika
ja res je, 19.09.2023 ob 07:18

dva odrasla otroci na svoje. Cca 1000-1500 ostane.

Ko so bili še otroci je pa šlo vse sproti. Sedaj oddajava še stanovanje in hišo…dediščina…tisto je posebni fond.

Mi je prav zanimivo, ko sedaj pomislim, kako smo včasih šparali sedaj je pa denar čisto izgubil svoj pomen….tam nekje na računu so neke številke

Ja, predvsem me zanima kako bodo naši otroci prišli do svojega doma, če bosta dva s 1000€ plače. No, sicer si tudi jaz nisem predstavljal kako, ko sem začel delati.

Odgovor na objavo uporabnika
Jajaja2020, 19.09.2023 ob 06:36

Oba imava cca. 1200€ plače in gre vse.

Čestitke!

To ni skromnost, to je inteligenca … ki pa seveda vključuje pravilno razumevanje skromnosti.

Skromnost dandanes ni le vrlina, temveč tudi veščina, ki bi jo morali osvojiti vsi, da bi za planet prenesel človeško raso. Uničila nas bo materijalisticna pogostnost. Kakor vse civilizacije do sedaj. Saj vendar ne mislite, da smo prva, ki bo na tem planetu izumrla?

Popravek:

Uničila nas bo materijalistična pogoltnost*

Imava vsak 1200, gre vse.

2 majhna otroka.

 

Drugo leto se iztečeta 2 kredita. Upam, da bo lažje.

Pri nas je slo do sedaj vse v hiso. Smo pa vsaj n svojem.

Družina z dvema otrokoma:

Minimalna plača 880€ x 2 =1760€ + otroški dodatek 180€ = 1940€

 

V povprečju, nekje 4000 za dva odrasla in dva otroka.

Okoli 1800. Ena oseba. Mogoče 100e več mesečno sedaj kot pred podražitvami.

Nam gre preveč sproti, res morava nekaj spremeniti, sicer ne bo v redu. Podražitve se krepko poznajo. Sedem oseb.

Preveč. Ob dobri plači mi skoraj nič ne ostane za varčevanje. Bo treba resno pregledati porabo in narediti reze. V preteklosti sem preživela z veliko manj denarja, ko ti pa naenkrat ni več treba tako zelo paziti na denar, postaneš pri porabi lahkomiselen.

Vsak mesec več.

Hrana, čistila za 2 odrasla in 3 fante najstnike že okoli 1800/mesec. Plus šolske malice, žepnina.

Elektrika poleti brez ogrevanja zdaj 140/mesec,…

Odgovor na objavo uporabnika
Zapravljivka, 19.09.2023 ob 09:51

Preveč. Ob dobri plači mi skoraj nič ne ostane za varčevanje. Bo treba resno pregledati porabo in narediti reze. V preteklosti sem preživela z veliko manj denarja, ko ti pa naenkrat ni več treba tako zelo paziti na denar, postaneš pri porabi lahkomiselen.

Ja, to je ta drugi, sicer lepši problem, na koncu si pa na istem, nič ne ostane.

Prej, na začetku sva zaslužila slabo in je bilo treba šparat, potem sva šla s plačo gor in ni bilo treba gledat in smo kupili kar smo želeli in je ostalo, zdaj s podražitvami pa spet vse gre. Sploh moja je taka, da zdaj kar ne more zmanjšat porabo…

Tam nekje 600-700 evrov zase. Potem je še preživnina in stari pufi.

Porabiva manj kot zasluživa. Se zelo pozna da je kredit že odplačan. Se pa res vse draži. Greš v trgovino in je hitro 70 evrov. Da o položnicah sploh ne govorim. Ko bodo dvignili elektriko, bodo spet šle cene gor. Imam občutek da je začaran krog da se plačuje čedalje več.

Midva imava dogovor, da vsak prihrani na mesec 100€.

New Report

Close