Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Zalotila sem mamo pri branju mojega dnevnika + vkradla mi je denar

Zalotila sem mamo pri branju mojega dnevnika + vkradla mi je denar

Vedno sem imela zeljo po pisanju dnevnika. Ko sem sla na svoje pri 24ih sem pricela z pisanjem.

 

Sedaj sem 35. Zivim v majhni garsonjeri. Mama in oce sta prodala stanovanje, ko sta se locila leta 2009.

 

Ker je mama zivela pri nekem partnerju, in sta sla narazen ni imela kam iti pa je me prosila, ce je lahko kak mesec, dva pri meni. Sem privolila. Spi na kavcu.

 

En dan mi je vzela moje kljuce, sama sem mislila, da sem jih pac nekam zalozila. Pa ke rekla mama naj vzamem njene. Ok vcasih res kam nekaj dam in iscem, iscem, ker sem pozabila kam sem nekaj dala. Recem ok, vzamem njene kljuce in grem v trgovino.

 

Tam na tistem krogecu (ringu) kjer imam kljuce imam; kljuce stanovanja, nabiralnika, vhodnih vrat za v blok in kljuce moje omare.

 

Ceprav zivim sama imam eno srednjo omaro kjer imam dolocene stvari zaklenjene: kaksno dokumentacijo – moja spricevala, zdravniske izvide, denar in tudi moj dnevnik.

 

To imam ze v podzavesti, da pomembne stvari zaklepam, ker v mladosti so samo brskali po mojih stvareh – ata in mama. Potem pa mi je tud brskala po mojih stvareh cimra z dijaka… ona si je vse izposojala brez vednosti drugih… in rada zaklepam kaksne bolj pomembne reci.

 

Naj omenim, da ko sem prihajala domov z dijaskega mi je vedno zmanjkal kak €, ker moja mama je vedno, vedno kradla denar al od mene, al od oceta al od bilo kerega partnerja. Rada kupuje stvari, ki jih slloh ne rabi, zapravlja na koncu pa okoli fehta ali pa od kerega domacega kaj vzame.

 

Ker je mama ze bila radovedna kaj imam not v omari se je odlocila da mi skrije kljuce, mi da njene kljuce in pol ko jaz grem mi brska po stvareh.

25 min kasneje pridem z trgovine, ker je bil prizgan radijo me sploh ni slisala pa jo zalotim pri branju dnevnika… se skregava in mama je sla ven.

 

Potem sem prestela tudi denar.

 

Nimam doma dosti denarja. Imam denar na banki. A sem imela doma 850€ zaklenjenih. Prestejem denar in vidim, da imam 750€.

 

Mama je zanikala da je vzela denar. Ne prizna in govori, da si izmisljujem.

 

To je bilo vceraj. Sem ji dala pogoj, da se izseli v roku enega meseca. Ker je pri meni ze blizu dveh mesecev.

 

No zdaj govori, da sem najslabsa hcerka.

Deluje mi kot neresnična  prepisana skopirana vsebina.

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
grenivka neprijavljena, 01.10.2023 ob 12:12

Deluje mi kot neresnična  prepisana skopirana vsebina.

 

 

Lepo, da te je usoda tako razvajala – marsikoga ni.

Odgovor na objavo uporabnika
Dear Diary, 01.10.2023 ob 11:34

Vedno sem imela zeljo po pisanju dnevnika. Ko sem sla na svoje pri 24ih sem pricela z pisanjem.

 

Sedaj sem 35. Zivim v majhni garsonjeri. Mama in oce sta prodala stanovanje, ko sta se locila leta 2009.

 

Ker je mama zivela pri nekem partnerju, in sta sla narazen ni imela kam iti pa je me prosila, ce je lahko kak mesec, dva pri meni. Sem privolila. Spi na kavcu.

 

En dan mi je vzela moje kljuce, sama sem mislila, da sem jih pac nekam zalozila. Pa ke rekla mama naj vzamem njene. Ok vcasih res kam nekaj dam in iscem, iscem, ker sem pozabila kam sem nekaj dala. Recem ok, vzamem njene kljuce in grem v trgovino.

 

Tam na tistem krogecu (ringu) kjer imam kljuce imam; kljuce stanovanja, nabiralnika, vhodnih vrat za v blok in kljuce moje omare.

 

Ceprav zivim sama imam eno srednjo omaro kjer imam dolocene stvari zaklenjene: kaksno dokumentacijo – moja spricevala, zdravniske izvide, denar in tudi moj dnevnik.

 

To imam ze v podzavesti, da pomembne stvari zaklepam, ker v mladosti so samo brskali po mojih stvareh – ata in mama. Potem pa mi je tud brskala po mojih stvareh cimra z dijaka… ona si je vse izposojala brez vednosti drugih… in rada zaklepam kaksne bolj pomembne reci.

 

Naj omenim, da ko sem prihajala domov z dijaskega mi je vedno zmanjkal kak €, ker moja mama je vedno, vedno kradla denar al od mene, al od oceta al od bilo kerega partnerja. Rada kupuje stvari, ki jih slloh ne rabi, zapravlja na koncu pa okoli fehta ali pa od kerega domacega kaj vzame.

 

Ker je mama ze bila radovedna kaj imam not v omari se je odlocila da mi skrije kljuce, mi da njene kljuce in pol ko jaz grem mi brska po stvareh.

25 min kasneje pridem z trgovine, ker je bil prizgan radijo me sploh ni slisala pa jo zalotim pri branju dnevnika… se skregava in mama je sla ven.

 

Potem sem prestela tudi denar.

 

Nimam doma dosti denarja. Imam denar na banki. A sem imela doma 850€ zaklenjenih. Prestejem denar in vidim, da imam 750€.

 

Mama je zanikala da je vzela denar. Ne prizna in govori, da si izmisljujem.

 

To je bilo vceraj. Sem ji dala pogoj, da se izseli v roku enega meseca. Ker je pri meni ze blizu dveh mesecev.

 

No zdaj govori, da sem najslabsa hcerka.

Oj. Jaz bi denar imela raje v trezorju. Reskiraj par eur in si ga nabavi na kodo. Pa imaš mir

Odgovor na objavo uporabnika
Okie-dokie artichokie, 01.10.2023 ob 14:23

Lepo, da te je usoda tako razvajala – marsikoga ni.

Tudi jaz sem na to pomislila. Na en način sem vesela za ljudi, ki so odraščali v tako vzpodbudnem okolju, po drugi strani mi pa kar slabo postane, ko sami namesto hvaležnosti bruhajo brezčutne neumnosti. Takle mamo, kaj češ.

Avtorica, žal mi je. Te pa povsem razumem, grozno je imeti neodgovorne, sebične starše. Jaz vrsto let nisem videla plače, da sem lahko odplačala mamin dolg. Zgodba je širša, ampak ne bom zdaj o tem. Objemam avtorico.

Čisto prav si naredila. Seveda si zanjo grozna, ker ona vidi damo sebe. Jaz bi ji dala 1 teden, ti si še preveč dobra.

 

Če si najslabša hči na svetu, pa bodi še malo slabša in ji odpovej gostoljubje.

Jaz osebno bi jo isti trenutek postavil pred vrata.

Izsiljuje te, kot je bila zmeraj navajena, z nabijanjem slabe vesti.

Tudi jaz sem blagoslovljena s pokvarjenima mamo in taščo. Slednje se izogibam, mamo pa sem prenašala, ker ti od malega vsi nabijajo, da jo moraš…. Končno sem naletela na forum za svojce za ljudi z MOM in NOM. Vse se mi je razjasnilo in ob zadnjem maminem izpadu, ki je presegel vse meje, sem naredila “cut”.

Ne daj se: če te je rodila, se samo zato še nima pravice izživljat nad tabo!!!

Draga Diary punca,

mi je zelo žal za tvojo slabo življenjsko izkušnjo. Po napisanem sodeč zna tvoja mama zelo dobro manipulirati s tabo, kot tudi z drugimi.
Stara si 35 let. Ustvarila si si svoje življenje. Imaš svoje prihodke, stanovanje za katere mislim, da garaš, kot vsi ostali.

Že to, da si ji ponudila streho nad glavo je več, kot dovolj lepa gesta od tebe. Da si je dovolila seveda premišljeno skriti tvoje ključe in izrabiti tvojo prijaznost je pa ne dopustno.

Zapomni si, staršem nismo nikoli nič dolžni. Tudi oni nam ne, ko se postavimo na svoje noge. Mnogo premalo si ji postavila meje ter dala veliko preveč časa za izselitev. V komunikaciji bodi odločna. In ne dovoli, da te premagajo čustva ter tvoj čut empatije. Glede na to, da ti je bila sposobna lagati v obraz ona le te nima.
Postavi se za sebe. Stara si dovolj. Postavi meje komunikacije. Ter skrajšaj čas selitve.

Vse lepo ti želim :)!

Ne bos se je resila !

In to stanovanje si kupila z maminim denarjemko se je mama ločila? In zdaj je brez denarja, ti jo pa mečeš ven in ji očitaš krajo? Jo kdaj vprašaš,če ima za kruh? Očitno je  v stiski, ti pa ji ne pomagaš , zato se poslužuje laži…

In ti ji po vsem tem daš en mesec časa? Jaz bi ji tisti trenutek spakirala kufre in jo dala pred vrata. In naj gre kamor hoče. Saj ima (tvojih) 100€. Kako noč ali dve si že lahko plača eno posteljo za prvo silo.

Volk dlako menja, nravi pa nikoli.

jaz bi jo isto sekundo vrgl cez prag. ne nasedaj custvenemu izsiljevanju rajsi ji reci kaksna mama krade denar lastnemu otroku zivi na njen racun in si drzne vdirat v njeno zasebnost. naj zacne pometat pred svojim pragom.

Spoštuj očeta in mater, da boš dolgo živel in ti bo dobro na zemlji!

Upoštevaj 4. božjo zapoved, ne pa da komaj čakaš, da te nadrejeni analno nabrise!

Ona ne spoštuje tebe in ti ne rabiš nje. Naj nabija kak si slaba, si pač slaba, ona pa je še slabša mati

Dala si ji preveč časa za izselitev, naj gre kam ve in zna. Ni tvoj problem

Postavi jo pred vrata in prekini stike z njo. Tudi jaz sem z mojo in širšo familijo prekinila stike žal ni šlo drugače.

New Report

Close