Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Poizkus vloma v stanovanje

Poizkus vloma v stanovanje

Danes popoldan mi je nekdo probal na silo odpreti vrata od stanovanja, ko sem bila sama doma. Luč je bila prižgana, cel dan žalozije odprte, tudi nisem nikjer samo v tišini sedela, da bi lahko kdo mislil, da je stanovanje prazno.

Slišala sem, da se je kljuka večkrat premaknila, pa kot da bi se nekdo na silo naslanjal/zaletel v vrata. Sem takoj stopila do vrat in prijela za kljuko, ampak nisem nič slišala, da bi kdo odhajal vstran po hodniku, kukala pa tudi nimam, zato vrat raje nisem odpirala. Na hodniku nimamo kamer, v bloku je že večkrat prišlo do vlomov v stanovanja/klet/kolesarnico.

Najbolj me skrbi to, da je bilo ZELO očitno, da sem bila v tem trenutku doma.

Lahko v tem primeru podam prijavo na policijo, da je nek tak dogodek vsaj dokumentiran, čeprav nimam dokazov in na vratih ni nobene škode? Bolj mi deluje, kot da je storilec upal, da so vrata že odklenjena..

Noro me skrbi, nočem niti razmišljat kaj so bili nameni te osebe.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno62222230, 17.04.2024 ob 23:48

Danes popoldan mi je nekdo probal na silo odpreti vrata od stanovanja, ko sem bila sama doma. Luč je bila prižgana, cel dan žalozije odprte, tudi nisem nikjer samo v tišini sedela, da bi lahko kdo mislil, da je stanovanje prazno.

Slišala sem, da se je kljuka večkrat premaknila, pa kot da bi se nekdo na silo naslanjal/zaletel v vrata. Sem takoj stopila do vrat in prijela za kljuko, ampak nisem nič slišala, da bi kdo odhajal vstran po hodniku, kukala pa tudi nimam, zato vrat raje nisem odpirala. Na hodniku nimamo kamer, v bloku je že večkrat prišlo do vlomov v stanovanja/klet/kolesarnico.

Najbolj me skrbi to, da je bilo ZELO očitno, da sem bila v tem trenutku doma.

Lahko v tem primeru podam prijavo na policijo, da je nek tak dogodek vsaj dokumentiran, čeprav nimam dokazov in na vratih ni nobene škode? Bolj mi deluje, kot da je storilec upal, da so vrata že odklenjena..

Noro me skrbi, nočem niti razmišljat kaj so bili nameni te osebe.

Seveda prijavi.

Lahko je bil duh pokojne osebe….Si komu kaj hudega storila? Si nevarna morilka (splav)?

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 18.04.2024 ob 00:54

Lahko je bil duh pokojne osebe….Si komu kaj hudega storila? Si nevarna morilka (splav)?

Prosim brez shizo odgovorov, dejansko me zanima ali bi policija takšno prijavo resno vzela ali ne.

Kolikor mi je poznano, ne. Samo težave so boš nakopala.

Odgovor na objavo uporabnika
Vesel oče, 18.04.2024 ob 01:02

Kolikor mi je poznano, ne. Samo težave so boš nakopala.

Nobenih težav so ne bo nakopala. Ne morejo pa resno vzet prijave ker naj bi domnevno nekdo pritisnil na kljuko. To se ne more niti pod razno opredelit kot poskus vloma.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 9858, 18.04.2024 ob 01:22

Nobenih težav so ne bo nakopala. Ne morejo pa resno vzet prijave ker naj bi domnevno nekdo pritisnil na kljuko. To se ne more niti pod razno opredelit kot poskus vloma.

Si predstavljam, da bi mi na policiji rekli, da ne morejo nič naredit, dokler kdo hujše ne poškoduje vrat/ključavnice ali pa dejansko vstopi v stanovanje in kaj odnese (ali pa meni kaj naredi). Bolj se mi gre za to, da bi bilo vsaj dokumentirano, da je nekdo probal vstopit.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno 12798, 18.04.2024 ob 01:39

Si predstavljam, da bi mi na policiji rekli, da ne morejo nič naredit, dokler kdo hujše ne poškoduje vrat/ključavnice ali pa dejansko vstopi v stanovanje in kaj odnese (ali pa meni kaj naredi). Bolj se mi gre za to, da bi bilo vsaj dokumentirano, da je nekdo probal vstopit.

To je bil veseli oče. Kar direktno ga prijavi. Pokaži jim tudi kaj neuravnovešeni  janezov tercialec piše po monu.👍

Ma, nekdo mora nekoga umoriti, da policija dvigne ritko in pošlje patruljo, ali naredi zapisnik.

Ne ukvarjajo se s sosedom pijancem, ki je odpiral vrata v napačnem nadstropju.

duhec Kasper je prišel na caffe

Odgovor na objavo uporabnika
Blagor ubogim na duhu, 18.04.2024 ob 02:28

Ma, nekdo mora nekoga umoriti, da policija dvigne ritko in pošlje patruljo, ali naredi zapisnik.

Ne ukvarjajo se s sosedom pijancem, ki je odpiral vrata v napačnem nadstropju.

Kaj bi ti kot policist naredilo v tem primeru, ko se je neki babi zdelo, da je nekdo prijel za kljuko vrat? No, kaj?

Ne vlamlam! Zakaj me žalite?

meni se je zadnjič zazdelo, da me je nekdo prijel za rit. Vendar pa ni bilo nikogar okoli mene. 😃😃😃

Veselega oceta bojo tudi jezus in druscina obiskali zaradi nagovarjanja k samomoru…

Kar pripravi se

Pri meni je zgornji sosed, ko se je napil, zgrešil nadstropje in razbijal po mojih vratih. Prav v stres me je spravil in vesela sem, da so bila vrata zaklenjena. Saj ne, da bi se bala, da mi bi kaj naredil, še danes pa se spomnim panike in strahu. Občutek je še vedno grozen in zelo pazim, da sem vedno zaklenjena. Upam, da bo(va)š s časom strah predelali.

Moja zgodba je dolga in široka. Vlomil je brez sledu, uspaval me je brez da bi vedela, da sem bila uspavana.

Bila sem uspavana.

 

 

 

Montiraj kukalo in alarm

Če sanjam, da so mi vlomili se lahko tudi prijavi?

Več ko je prijav, bolj so lahko pozorni na vašo okolico in lažje dogodke povežejo med sabo, če koga odkrijejo.

Žal več nobenemu ne zaupamo, samo v okolici bi morali sosedje ravnati samozaščitno in solidarno.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Prijavi in povej sosedom ki jim zaupaš, 19.04.2024 ob 01:29

Več ko je prijav, bolj so lahko pozorni na vašo okolico in lažje dogodke povežejo med sabo, če koga odkrijejo.

Žal več nobenemu ne zaupamo, samo v okolici bi morali sosedje ravnati samozaščitno in solidarno.

 

Ne moreš pa kar nekaj prijavljat, ker se ti je samo zdelo. Ste tud mal smešni. Vsak si domišlja, da so vse službe povsod samo zanj.

@Anonimno62222230

Verjamem, da je bila zelo neprijetna situacija, vendar se strinjam s komentarjem, ki pravi, da gre le za osebo, ki je zgresila vrata.

Enkrat, ko sem zivela v nizkem bloku – novogradnja, sem sla v dvigalo in namesto za 3. nadstropje, nevede, pritisnila knof za v 2. nadstropje.
Sem sla do “svojih” vrat, vtaknem kljuc, odklenem in vstopim v popolnoma tuje stanovanje.
K sreci nikogar ni bilo doma!

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno62222230, 18.04.2024 ob 00:57

Prosim brez shizo odgovorov, dejansko me zanima ali bi policija takšno prijavo resno vzela ali ne.

Kaj pa če bi odgovorilo sama sebi preden postavljaš debilna vprašanja?

Kako naj prijavo vzamejo resno? Kamer ni, škode ni, dokazov nimaš nobenih, sanja se ti ne kako naj bi bil oz. Kako je zgledal… Kaj boš sploh prijavila? To, da se je tebi dozdevalo, da si ti je menda sveti duh zaletaval v vrata?

In policija naj nardi kaj? Ti povej.

Odgovor na objavo uporabnika
slainte, 19.04.2024 ob 12:46

@Anonimno62222230

Verjamem, da je bila zelo neprijetna situacija, vendar se strinjam s komentarjem, ki pravi, da gre le za osebo, ki je zgresila vrata.

Enkrat, ko sem zivela v nizkem bloku – novogradnja, sem sla v dvigalo in namesto za 3. nadstropje, nevede, pritisnila knof za v 2. nadstropje.
Sem sla do “svojih” vrat, vtaknem kljuc, odklenem in vstopim v popolnoma tuje stanovanje.
K sreci nikogar ni bilo doma!

Kako ali imate vsi enake ključavnice za stanovanja? Daj no, s tvojim ključem v tuje stanovanje? Uh…

Nam je tako 2x nekdo vstopil v stanovanje, vrata niso bila zaklenjena, smo se obakrat cukasto gledali, a sta se oba opravicila, da sta zgresila nadstropje, mi smo se pa naucili zaklepati vrata, cetudi smo doma.

@Prizadevna 20.04.2024 ob 09:05
Kako ali imate vsi enake ključavnice za stanovanja? Daj no, s tvojim ključem v tuje stanovanje? Uh…

Lej, bila je novogradnja. Ne vem kako je do tega prislo, ampak smo takoj menjali kljucavnico.

Pa v en avto mi je tudi ratalo “vdreti”. Isti tip avta in ista barva.

New Report

Close