Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Od poroda nisem več seksi

Od poroda nisem več seksi

Začelo se je že v nosečnosti, ko mi je rastel trebuh. Mu ni bilo privlačno, zdelo se mu je čudno, veliko. Dobila sem strije in po porodu imam še vedno razvlečeno kožo na trebuhu. Dojila sem in moje bradavice so ostale kot ene dude, velike in temne, po koncu dojenja so se dojke nazaj zmanjšale in povesile. Najhuje pa je “tam spodaj”. Otrok je imel ogromno glavo in ni se pravilno rotiral v porodnem kanalu. Komaj so ga potegnili ven z vakumom, jaz raztrgana s poškodbami in trajnimi posledicami. Nikoli ni šlo vse nazaj, tako kot govorijo, da gre. Še vedno mi v določenih položajih zazeva. Je razvlečeno in veliko, zgubano in koža visi, in imam polno brazgotinastega tkiva.

On si je zelo želel otroka in je krasen do otroka. Do mene je zelo pozoren in mu ni vseeno, ampak ne more preko tega, da mu nisem več seksi. Jaz to razumem, ker si tudi sama nisem več seksi. Ni nič grd do mene, samo ni več nobene kemije, nobene privlačnosti. Pred nosečnostjo sva bila zelo aktivna, zdaj pa nisva nič.

Vem, da obstajajo samoplačinške operacije, ampak trenutno to ni opcija, ker je predrago. In tudi če se greš operirat ni nujno, da vse uspe, vsaj tako pišejo na forumih.

Mogoče bore nasvet, ampak

Ni za pretiravat, ker V življenju nič ne gre, kot bi si narisali na platno.

Pohlej nesreče, kaj nam naredijo,

Nismo več isti

Toda nekaj pa ostane in tisto že imaš in to je vez.

Upam, da ni provokacija, kjer vsakdo je v podobni situaciji

 

Če bi te imel  iskreno rad, bi mu bila še vedno privlačna, ne glede na to, kaj se je zgodilo po porodu. Ti ga več kot ženska ne zanimas, ampak si zanj samo gospodinja in mati njegovega otroka. Ima te sicer rad, a ne na način, kot moški žensko, prej brat sestra. Žal tudi, če bi šla na lepotni poseg nebi nič pomagalo. Sex bo iskal drugje, morda pa že veselo skače po drugi.

Jaz sem imela tudi težek porod, precej sem bila raztrgana. Isto vakum. Seveda nisem več tako ozka  ampak ni pa nekih težav, edino položaj prilagodis da je več trenja. Prsa po dojenju so vsa ista. Povešena, kot prazna čajna vrečka . Verjemi, v par letih bodo spet napete. Take ko so bile.  Bolj je vprašanje kakšnega partnerja imaš . Kako lahko na tebe gleda na tak način? Kako si mu lahko neprivlačna? Strije sčasoma izginejo, prsa se bodo popravila (garantiram), tudi spodaj se bo uredilo. Ne posluzuj se operacij, da ti ne bodo še kakšen živec poškodovali. Ne boš pa več ozka  kot devica. Gledam ženske po plaži, marsikatera pri 40ih ima lepšo postavo kot mlada dekleta, pa so to ženske ki so rodile. Zato se nehaj samopomilovati. Začni telovaditi, strije se bodo skrile, jaz jih imam tik nad spolovilom in se ne vidijo . Telovadila sem in imam sedaj spet lepo postavo.  Tvoj pa naj se sprijazni da ima doma zneski ki je rodila in ne več mlado devico.

Ne meči denarja v lepotne posege, ampak ga raje prihrani za otrokovo izobrazbo, ali da mu boš lahko dala finančno injekcijo, ko bo odšel na svoje. Zakaj? Ker vajina zveza ni vredna počenega groša. Nikdar nista bila skupaj zaradi ljubezni, ampak zaradi telesne privlačnosti. Kaj pa sta mislila? Da bosta celo življenje imela telesi 20 letnikov? Tudi brez poroda bi se tvoje telo spremenilo, postaralo, njegovo prav tako. Kaj pa če bi prišla bolezen? Npr. rak, pa bi ti morali odstraniti dojko? Izgubila bi lase? Kaj pa če bi se jutri on grdo opekel in imel na telesu brazgotine od opeklin? Ena operacija, ki bi pustila brazgotino? Karkoli. Življenje je to, draga deklica, ne študentska zabava, polna vročih teles in žura do jutranjih ur. Kaj bi se v takih primerih zgodilo? Konec ljubezni? Vajina zveza in razmišljanje sta tako plehka, da je žalostno. Razmisli, preden zapraviš premoženje za metanje svojega telesa pod nož za nekoga, ki ga sploh ne ljubiš, ne ljubi niti on tebe in te bo itak zamenjal za mlajši, bolj seksi model.

Tole je res jeba, ampak se sreca, da si mlada in da si se vedno lahko poisces moskega, ki te bo imel rad zaradi tebe same in ne zaradi josk in trebuha!

Tale tvoj oplojevalec zal ni s teboj zaradi tebe same. Se dobro, da si to pogruntala zdaj in ne v 40ih, ko se ti zacne celo telo starat in gubat.

 

Pusti tega plehkega partnerja in si najdi nekoga, komur bos vsec taka kot si in mu bo kemija tvoj intelekt in karakter, ne pa telo, to je zdaj itak ze uniceno, bos pri novem vsaj vedela, kaj mu je res vsec.

Ok, pr men je pr obeh porodih šlo kr gladko. Tud strij ni.  Ampak zredila valjda sm se pr obeh, oba tud dojila  oba cca 6 mescec, in zdej 2 let po zadnjem porodu, seveda s treningi, vajami za prsi…se vse vrnil v stanje pred porodi. No, kakšna kg več kot pred porodi je, ampak me niti mal ne mot. Itak so mi prej vsi govoril, da če bi imela kakšno kg več, bi bla postava še lepša 😛

Sm pa mojmu zdej to prebrala kar si napisala, prav, da je ta tvoj DE.BIL. Pa a je on mislu, da boš kljub porodu katerga se je valjda veselu tud on sam, ostala skoz ista? Se čist strinjam. Lej, jst bi se usedla z njim in pomenla.

Treba bo delat, on se izogiba, delat na ODRASLOSTI. Mlade punčke je imel sedaj ima žensko.

Konec zgodbe. Če pa hoče naj se pa loči in plačuje, boš imela MIR in denar.

Odgovor na objavo uporabnika
Ena južna neprijavljena, 09.06.2024 ob 14:15

Ok, pr men je pr obeh porodih šlo kr gladko. Tud strij ni.  Ampak zredila valjda sm se pr obeh, oba tud dojila  oba cca 6 mescec, in zdej 2 let po zadnjem porodu, seveda s treningi, vajami za prsi…se vse vrnil v stanje pred porodi. No, kakšna kg več kot pred porodi je, ampak me niti mal ne mot. Itak so mi prej vsi govoril, da če bi imela kakšno kg več, bi bla postava še lepša 😛

Sm pa mojmu zdej to prebrala kar si napisala, prav, da je ta tvoj DE.BIL. Pa a je on mislu, da boš kljub porodu katerga se je valjda veselu tud on sam, ostala skoz ista? Se čist strinjam. Lej, jst bi se usedla z njim in pomenla.

Aja, pa še to.

Lej, midva, predn je postala najina veza res tista taprava, sva se res o vsem živem pogovarjala. Tud o financah…ma ni da ni. Sva začela razmišljat o tem, da zdej bi se pa tud lahk za otročička počas odločla. Lej, glih to sm mu omenla takrat: ja, zdej pravš, da sm lušna, seksi….bla bla, lahk bom po porodu debela, zgubana…😃 je reku: lej, nism se zalubu vate sam zarad postave, se tud zavedam, da postava ne bo skoz ista in me tud niti mal ne bo motil. Vem pa, da tank zihr ne boś 😃

Zato tud skoz vsem, ki sprašujejo za kakšn nasvet pravm, O VSEM ŽIVEM se morta že v štartu pogovort.

Sej bo tud pr teb, sčasoma bo vse pršlo v neko normalo. Sam treningi. Očitno tud tebe samo mot zdej  postava…zato se mal potrud.

 

Grozno.

Zenska s porodom izgubi vse.

Unici si telo, postane nezaposljiva, moski se zacne kurbat ker ona postane grda, namesto da bi ji placal vsaj ene 3 operacije, da se priblizno povrne v prejsnje stanje.

 

V glavnem, celo zivljenje si unici za otroka. Pri moskem pa se ne spremeni cisto nic.

 

Zato ne razumem zakaj se vse tako rade zrtvujete.

 

 

Čeprav ženske dostikrat rečejo, da gre vse nazaj, to s stališča anatomije in fiziologije poroda enostavno ne more biti res. Mogoče jim je nerodno priznat, ampak ogromno žensk se sooča s težavami z uhajanjem urina in z ohlapno nožnico, poleg jasno estetskih sprememb. To tako je. Nosečnost in porod predstavljata za telo enak napor kot okrevanje po prometni nesreči. Pritiski na medenično dno so ogromni. Ponekod v tujini ženskam po porodu pripada specialna fizioterapija za medenično dno. Zgolj Keglove vaje pogosto niso dovolj, še posebej pri težkih porodih. Pri nas je še ne tako dolgo nazaj veljalo, samo da je otrok zdrav. O posledicah za žensko se sploh ni govorilo in vse težave so bile popolnoma normalizirane. Češ gospa rodili ste, vse to je normalno, morate bit hvaležna, da je z otrokom vse v redu. Danes se o tem že več govori, ampak je ogromno zadev samoplačniških. Zgolj tisti najhujši primeri se obravnavajo v okviru javnega zdravstva.

Odgovor na objavo uporabnika
Natasha1715, 09.06.2024 ob 19:21

Grozno.

Zenska s porodom izgubi vse.

Unici si telo, postane nezaposljiva, moski se zacne kurbat ker ona postane grda, namesto da bi ji placal vsaj ene 3 operacije, da se priblizno povrne v prejsnje stanje.

 

V glavnem, celo zivljenje si unici za otroka. Pri moskem pa se ne spremeni cisto nic.

 

Zato ne razumem zakaj se vse tako rade zrtvujete.

 

 

Ah daj no, imam lepšo postavo kot sem jo imela pred porodom. Pa imam več kot 45 let. Prsa so se postavila nazaj po par letih. Strij nimam. Seveda pa nismo tako ozke kot prej, ampak saj smo rodile.  Jaz osebno nimam težav z inkontinenco.

Kaj pa potem lahko reče na primer Špela Grošelj, še rodila ni, pa je kot da bi imela 10 otrok.  Veliko  žensk ki  so matere, so zelo fit, lepa postava. Seveda pa telo potrebuje par let regeneracije. Rojstvo je velik fizični napor za telo in spremembe so. Tudi jaz jo imam širšo,  logično, spodaj so spremembe, ampak nimam pa drugih težav. Moj mož me je  vedno  imel rad in vedno je rekel kako sem mu lepa. Nikoli se nisem sramovala telesa, niti ko sem bila vsa zrezana. To kar ima avtorica s svojim partnerjem, ni zrel odnos.

Takole bom rekla. Tvoj mož je en razvajen nezrel otrok v telesu odraslega. Če bi te ljubil, bi mu bila še vedno privlačna ali še bolj, saj sta vendar skupaj ustvarila novo življenje. Seks je stvar energij in sploh v daljših vezah ni več tako zelo povezan z vizualnostjo. Zato partnerji v kvalitetnih zvezah v zrelih letih seksajo še več in boljše kot v mladih letih. Pri tistih, kjer ni prave ljubezni, pa postane vse skupaj ena velika žalost. Ne bom olepsavala in ovinkarila. Ampak tvoj te očitno nima zares rad ali pa je zelo plehka in nezrela oseba. V vsakem primeru se mi smiliš.

Odgovor na objavo uporabnika
Danes realna, 09.06.2024 ob 19:59

Čeprav ženske dostikrat rečejo, da gre vse nazaj, to s stališča anatomije in fiziologije poroda enostavno ne more biti res. Mogoče jim je nerodno priznat, ampak ogromno žensk se sooča s težavami z uhajanjem urina in z ohlapno nožnico, poleg jasno estetskih sprememb. To tako je. Nosečnost in porod predstavljata za telo enak napor kot okrevanje po prometni nesreči. Pritiski na medenično dno so ogromni. Ponekod v tujini ženskam po porodu pripada specialna fizioterapija za medenično dno. Zgolj Keglove vaje pogosto niso dovolj, še posebej pri težkih porodih. Pri nas je še ne tako dolgo nazaj veljalo, samo da je otrok zdrav. O posledicah za žensko se sploh ni govorilo in vse težave so bile popolnoma normalizirane. Češ gospa rodili ste, vse to je normalno, morate bit hvaležna, da je z otrokom vse v redu. Danes se o tem že več govori, ampak je ogromno zadev samoplačniških. Zgolj tisti najhujši primeri se obravnavajo v okviru javnega zdravstva.

Ne vem, no. Jaz sem trikrat rodila, pa se mi ne zdi, da bi bila kaj širša. Moj mož se nič ne pritožuje, občutek je enak ali še boljši. Pri nama se je pravi seks z več zaporednimi orgazmi začel šele po porodih. Mož je nor name. Res pa nisem bila nikoli rezana ali šivana. Ne vem sicer, koliko ima to zveze. Bolj pomembno je po moje, ali se imata dva res rada in ali sta dve zreli osebi. V tem primeru jo otroci še bolj povežejo, utrdijo vez. V nasprotnem primeru je pa seveda vsaka malenkost moteča.

Porod je popolnoma naravna stvar in po porodu se zadeve postavijo nazaj na svoje mesto. Če gre za normalen porod, seveda. Izjemno težki porodi, verjamem da pustijo posledice. Ampak teh je procentualno malo. Normalni porodi težav ne bi smeli pustiti. Zadoščajo Keglove vaje, da jecvse skoraj enako kot pred porodom. Tiste minimalne spremembe moških ne motijo, skorajda jih ne občutijo, če nimajo res zelo majhnega premoženja. Potem zna biti vsak mikro milimeter problem.

Ma daj no, govoriš, kot da so moški do smrti seksi, postavni in čvrsti. Ne poznam nobenega, ki se z leti ne bi spremenil in ja, tudi če je športnik, ni več isti, kot pri 20ih. In ni res, da kar množično letajo na mlajše, pa tudi če si to želijo. Ene mlade frklje ne zanima postaran tipček z vsemi znaki staranja, manj čvrstimi mišicami, kakim kg preveč, predvsem na trebuhu, po možnosti z zredčenimi lasmi na glavi in vedno bolj mlahavim orodjem. Redki starejši moški so privlačni mladim puncam, morajo res vlagati ogromnega časa v svoje telo, če hočejo konkurirat mladičem, pa morajo poleg tega še skrbno politi denarnico. Tudi ženske se postarajo in niso več kot študentke, pa ali rodijo ali ne. To bluzenje, kako pri 40ih izgledajo bolje kot 20 letnice, je pesek v oči babam v srednjih letih. Morda izgledajo bolje kot ena zavaljena bunka v 20ih, a take, ki skrbijo za svoje telo in videz, jih gladko nesejo. Tebi so pa očitno uspešno vcepili v glavo, da je treba trepetati pred moško zavrnitvijo in da so oni vedno popolni. Marsikatera bi se upravičeno ozirala za mladim 20 letnim fitnes žrebcem, namesto da bi gledala svojega starajočega se možeka doma. Če pa verjameš, da boš celo življenje kot iz škatlice, če ne boš rodila in zato tvoj (postaran in spremenjen) ne bo obračal oči za mladimi modeli, pa izvoli. Sanje so dovoljene.

Za Natasha1715

 

Ni res, da se vse ženske spremenijo. Po treh porodih sem ista kot prej, iste stvari nosim, nobene strije nisem dobila, nožnica ista. Pa so bili vsi porodi naravni, brez protibolečinskih terapij. Res sem vse tri nosila v križu in nisem nikoli imela velikega trebuha. Z dojenjem nisem neki pretiravala, če je bilo premalo mleka, sem dodajala, po 5 mesecu nisem več dojila, vsi otroci skoz zdravi.

Odgovor na objavo uporabnika
Nič si ne uničijo, 09.06.2024 ob 20:05

Ah daj no, imam lepšo postavo kot sem jo imela pred porodom. Pa imam več kot 45 let. Prsa so se postavila nazaj po par letih. Strij nimam. Seveda pa nismo tako ozke kot prej, ampak saj smo rodile.  Jaz osebno nimam težav z inkontinenco.

Čisto odvisno od posameznice in njenega stila življenja. Mnogo je precej zasedenih, mnoge punce so precej okrogle že v mladih letih in je velika verjetnost, da bodo po porodu še manj aktivne, zato se zlepa ne bodo spravile v red.

Svoje pa dodata tudi stil življenja in prehrana. Za Eskimke se je govorilo, da so bile sposobne roditi ponoči tako brez težav, da niti zbudile niso nikogar. Na Zahodu pa je sploh pri nlajših generacijah večji delež žensk, ki imajo ožji medenični kanal, zato je tudi porod bolj stresen in lahko pusti več posledic.

New Report

Close