Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Je normalno sovražiti sestro?

Je normalno sovražiti sestro?

 

Nisem več tako mlada, že otroci so odrasli, a kar se mi zdaj dogaja si ne znam razložiti. Sovražim svojo starejšo sestro. Vedno bolj. Nikoli se nisva imeli preveč radi, bili sva le vljudni druga do druge, zdaj pa niti tega ne zmorem več. Ko jo vidim me zgrabi zelo neprijeten občutek, tudi samo misel nanjo me zmrazi, izogibam se je kolikor se le da. Ker za to sovraštvo ni nekega posebnega razloga, se sprašujem ali je to normalno. Ali ima kdo od vas podobne izkušnje in kako jih rešuje?

 

 

Odgovor na objavo uporabnika
Seka, 27.08.2024 ob 00:42

 

Nisem več tako mlada, že otroci so odrasli, a kar se mi zdaj dogaja si ne znam razložiti. Sovražim svojo starejšo sestro. Vedno bolj. Nikoli se nisva imeli preveč radi, bili sva le vljudni druga do druge, zdaj pa niti tega ne zmorem več. Ko jo vidim me zgrabi zelo neprijeten občutek, tudi samo misel nanjo me zmrazi, izogibam se je kolikor se le da. Ker za to sovraštvo ni nekega posebnega razloga, se sprašujem ali je to normalno. Ali ima kdo od vas podobne izkušnje in kako jih rešuje?

 

 

Je, jaz npr. sovražim vse okrog sebe

Še koga sovražiš brez razloga, ali samo sestro?
Normalen človek NIKOGAR ne sovraži, še posebno ne brez razloga.
Spravi se k terapevtu ali za začetek vsaj k kakemu prisebnemu sogovorniku.

Ne, ni normalno.

Ni brez razloga. Ni nujno, da je razlog pri njej.

Sigurno je nekaj kar ji zavidaš. Ali je kaj iz otrostva, njen zakon, premoženje, postava, izobrazba, sluzba…in to daje v tebi zavidanje, ki se ga sploh ne zavedaš, ker ne ves.

Meni to ni domača situacija, niti občutek.

Je pa za razčistiti kaj je sovraštvo in kaj samo odpor ali slab občutek. Tudi zavidanje, ki ga zgoraj nekdo omenja – ni sovraštvo.

Ja, je normalno sovražiti, tudi mamo, brata… seveda ne brez vzroka..

Ne razumem. Ti je sestra kdaj storila kaj hudega? Si ji nevoščljiva? Je lepša od tebe, ima boljšega moža, ima bolj izobražene otroke, je finančno stabilnejša od tebe? Ne razumem te, sama nikogar ne sovražim, celo take, ki so mi kdaj škodili. Tvoji občutki so nenormalni. Prosi za pomoč kakšnega psihologa.

Očitno ima sestra nekaj, česar ti nimaš. Lahko so finance, otroci, mož ali pa samo nekaj kar izžareva. So pa za tako situacijo svoj del krivi starši. Predvsem mama je morda lahko kaj zamočila.

Zanimivo, kako vas kar nekaj piše, da če ima sestra nekaj, česar avtorica nima. Ali pa če je lepša ali ima bolj izobražene otroke. A v teh primerih se vam zdi normalno, da jo sovraži? A ste vi čist diht? A če ima ena lepšega moža od vas jo potem sovražite? Svet gre pa res v maloro.

Si ne predstavljam, da bi kogarkol sovražla, no, spustmo to, če bi mi res neki hudga naredu, kaj šele brata al koga druzga iz familije.

Pravš nimaš niti posebnega razloga za sovraštbo, sorry, to zihr NI nirmalno.

Avtorica strokovno pomoč potrebujete.

Po moje je normalno. Daj si pogledat prejšnja življenja. Na Univerza Light se da. Recimo, jaz sem to dala. Ugotovila sem da je v prejšnjem lajfu mlajša hči oropala starejšo. Po moje, nas pol takole združijo.

https://universal-light.eu/vpogled-v-preteklo-zivljenje

Kako normalno? Seveda ni normalno, da sovražiš svojo bližnjo, svojo sorojenko. Normalno je, da se imajo sorodniki radi. Popucaj na svojem podstrešju, pogovori se.

Če se ti naježi koža, je mogoče sestra psihopat. Preberi, kaj na to temo. Mogoče ima sestra narejeno nad sabo črno magijo. Damjan Česnik. Pogooglaj. Daj obe očistit črno magijo. Meni se je to dogajalo z mamo. Vsi smo imeli črno magijo nad sabo. Cela familija, sem dala vsem očistit.

Veseli oče

 

 

Hvala enako

Ne, sovraštvo brez konkretnega razloga po mojem mnenju ni normalno.

To pa absolutno ni normalno.

Sama nimam sestre, imam pa dva brata in HB, da ju imam. To so edini ljudje, ki jim lahko zaupam, ki me ne izdajo, ki me imajo radi. Si ne predstavljam, da bi sovražila brata in še to brez razloga. Mi je to grozno že pomisliti. Še toliko bolj sta dragocena zdaj, ko smo izgubili starše.

Nekaj ni v redu s tabo. Premisli kaj.

New Report

Close