Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Kdaj začutite da je nekdo pravi ali prava?

Kdaj začutite da je nekdo pravi ali prava?

Vprašanje za ljudi srednjih let, ki smo že dali nekaj čez in smo bolj previdni. Kdaj začutite, da je nekdo pravi ali prava? Kako se takrat počutite? Jaz sem umirjena, prijetno vznemirjena, ampak nisem panična, živčna. Ko začutim taka občutenja, se sprostim. Kadar sem napeta, živčna, nesproščena, hkrati čutim kemijo in odpor, takrat pa vem da ni to to. Da je nekaj narobe . Kako je pri vas?

Odvisno od letnega časa in vremena. Če je dež, ni dobro. Če je nevihta, bežim. Če sneži, ostanem doma.

Jaz sem v trenutku občutila samo “doma sem”, vse se je zgodilo takoj – kemija, intima, otrok in družina.

Kljub vzponom in padcem v zvezi še vedno mislim, da sva za skupaj.

Ko sta srce, možgani, telo, intuicija in senzorika poenoteni. Ko ta oseba dobi 5x da, je to to. Ob moškem se moram počutiti doma. Varno, ljubljeno, spoštovano, cenjeno.

Spoznala sva se, niso pa bile takoj iskrice. Bili smo del družbe. Nato se peljeva skupaj nekam in takrat me spreleti globoko spoznanje, da se z njim pa res ujemam. Počutila sem se sproščeno, zaželjeno, počutila sem se DOBRO . Res dobro. Vedela sem da je pravi zame. Nikjer ni bilo rdečih zastavic, nikjer mi niso skakali alarmi pred očmi, vse je štimalo. Oba ledik in frej, z podobnim zivljenjem, vse je bilo tako enostavno kot reka ki teče s tokom. Zelo sva kompatibilna, podobna. Sprejeli so naju prijatelji, njegova in moja družina, nobenih pretresov ni bilo. Hitro sva začela planirati skupno življenje in družino. Skupaj sva že 26 let in še vedno se zelo dobro razumeva, spoštujeva, nimava težav , intima štima. Prava dva sva s našla

 

Ko zame ulovi ribo ali divjega prašiča.

 

Ko se nabere kritična masa medsebojne energije in se že iskri, jo v enem trenutku pogledaš in jo z očmi vprašaš, kaj se nama to dogaja, a ti tudi čutiš to nit med nama, in ji vidiš v očeh, da točno ve na kaj misliš in da jo tudi ona čuti, potem besede sploh niso potrebne, ker imata srci povezani z magično nitjo ljubezni.

Če začutiš to nit, je taprava.

Sproščeno. Občutek “doma sem”.

Prvi 2 leti je bil pravi, res sva se ujela na vseh nivojih. Potem pa bum kreš čez noč vse narobe, zaupanje šlo v maloro. Si misliš, da boš v drugo, tretje lažje prebolel, da spet ni pravi. Pa je razočaranje samo še večje. Energije, naelektrenost so vedno zraven ampak zbledijo. Zaljubljenost ne preraste v ljubezen. Rad te imam so samo besede. Sva skupaj, ker imava rada, da nisva sama, ker se nobenemu ne da iskati spet nove osebe in ni zagotovila, da se bo ta oseba sploh našla. In se sprijazniš, vlagaš glih toliko truda, da funkcionira. Morda pa je krivda v celoti moja, ker se pri 50-ih ne želim sprehajati z roko v roki po svojem domačem kraju, ker ga sivega, gubastega 50+ letnika ne gledam s sijočimi očmi in vsak seks ne poka od strasti. Oh ta pričakovanja. Se morajo vsa izpolniti, da bova vedela, da sva prava en za drugega? Ali boste zunanji opazovalci rekli: ta prava dva sta se našla, glih za skupaj sta?

Velja za žensko. Pravi moški je za žensko tisti, ki ga ima rada, ni pa slepo zaljubljena vanj, moškemu pa je zelo všeč in je nor nanjo. Takšna veza bo štimala.

Jaz sem se 2 x zelo zaljubila, 2 x mislila, da je idealen zame, pa sem se 2 x zmotila. Teta mi je, ko sem bila mlada, povedala zgornje in verjamem, da drži.

 

ko zmore zapraviti manj, kot jaz zaslužim

Odgovor na objavo uporabnika
anonimno8409, 21.09.2024 ob 23:35

Ko se nabere kritična masa medsebojne energije in se že iskri, jo v enem trenutku pogledaš in jo z očmi vprašaš, kaj se nama to dogaja, a ti tudi čutiš to nit med nama, in ji vidiš v očeh, da točno ve na kaj misliš in da jo tudi ona čuti, potem besede sploh niso potrebne, ker imata srci povezani z magično nitjo ljubezni.

Če začutiš to nit, je taprava.

Phahaha, tale bizgec 8409 ima pa kaj, 13 let?? 🤦🤦🤦😆😆😆

Se zelo strinjam s tem.

Sploh ne. Kemija sploh ni pogoj za ujemanje. Jaz sem doživela da sem čutila izjemno kemijo z nekom, ampak ne bi shajala, po eni strani sme čutila kemijo, po drugi strani pa odpor in hudo nervozo.   Ljudje te lahko privlačijo zaradi različnih vidikov. Jaz mislim da pri pravi osebi začutiš, da se z njo dobro počutiš, da si pomirjen, prijetno vznemirjen, da ni alarmov v glavi, da se vse poklopi.

Odgovor na objavo uporabnika
Ath, 22.09.2024 ob 13:22

Sploh ne. Kemija sploh ni pogoj za ujemanje. Jaz sem doživela da sem čutila izjemno kemijo z nekom, ampak ne bi shajala, po eni strani sme čutila kemijo, po drugi strani pa odpor in hudo nervozo.   Ljudje te lahko privlačijo zaradi različnih vidikov. Jaz mislim da pri pravi osebi začutiš, da se z njo dobro počutiš, da si pomirjen, prijetno vznemirjen, da ni alarmov v glavi, da se vse poklopi.

Za anonimno8409

Spet ni citiralo.

Meh pustite tega primitivca od desnuharja metroseksualnega 8409, ta je emocionalno zaostal na ravni 14 letnika (pa je menda 40+?!), ki ga poganjajo zaljubljenost in hormoni. Res zrelost na višku, važno da se zacopraš, ker to bo TO. 🙈😆🤦🥴🤮

Odgovor na objavo uporabnika
Eh dejte no, 22.09.2024 ob 13:39

Meh pustite tega primitivca od desnuharja metroseksualnega 8409, ta je emocionalno zaostal na ravni 14 letnika (pa je menda 40+?!), ki ga poganjajo zaljubljenost in hormoni. Res zrelost na višku, važno da se zacopraš, ker to bo TO. 🙈😆🤦🥴🤮

Sicer osebno ne maram napadati, ampak mnenje anonimno  8409 me je pa prav (negativno)  presenetilo. Malo nezrelo razmišljanje- kemija, močna privlačnost, vezi, niti kot da je to vse … To nič ne pomeni, če se dva ne ujemata. Kemija je dostikrat precej varljiva ,  saj zamegli razum in povzroči da ljudje stopijo v toksično vezo , čeprav jim intuicija govori da ne in je polno alarmov in opozoril . Pa grejo čez sebe , sebe utišajo, zaradi kemije in močne privlačnosti. Treba je znati sebe poslušati.  Ob pravem človeku je seveda tudi kemija, ampak je vse uravnoteženo, kemija, dobri občutki, ob pravem  človeku se počutiš predvsem umirjeno, ljubljeno, domače, ne rabiš igrati, da si nekaj drugega, ker te ima druga oseba rada takega kot si. @No je zelo lepo povedala v 3 stavkih. To je to, ni kaj dodati.

 

Odgovor na objavo uporabnika
viki302, 21.09.2024 ob 20:18

Vprašanje za ljudi srednjih let, ki smo že dali nekaj čez in smo bolj previdni. Kdaj začutite, da je nekdo pravi ali prava? Kako se takrat počutite? Jaz sem umirjena, prijetno vznemirjena, ampak nisem panična, živčna. Ko začutim taka občutenja, se sprostim. Kadar sem napeta, živčna, nesproščena, hkrati čutim kemijo in odpor, takrat pa vem da ni to to. Da je nekaj narobe . Kako je pri vas?

Evo podobno jaz. Sedaj nekoga spoznavam in se počutim zaenkrat umirjena in upam, da tako tudi ostane. Prejsnja razmerja skoz neka napetost, nesigurnost, nora fizicna privlacnost…

Odgovor na objavo uporabnika
Mogoce je to to, 22.09.2024 ob 18:41

Evo podobno jaz. Sedaj nekoga spoznavam in se počutim zaenkrat umirjena in upam, da tako tudi ostane. Prejsnja razmerja skoz neka napetost, nesigurnost, nora fizicna privlacnost…

 


@mogoce
je to to

Umirjenost, domačnost  je zelo dober znak. A ni zanimivo, kakšen kontrast čustev , noro močna privlačnosti in hkrati  živčnost nesigurnost . To so ti alarmi , da nekaj ni v redu. Srečno ti želim s tvojim in naj traja , mislim da si na pravi poti ❤️❤️

Jaz ob moškem, ki mi je všeč, nikoli ne bom mogla biti povsem umirjena na začetku. 🤭

fora je v bistvu v tem ali ima človek resne namene ali se le igračka ne v tem da je nora fizična privlačnost, človek ti itak mora biti tudi fizično privlačen za vezo, ne more biti le všečen na prijateljski ravni ampak tudi kot moški.. pri igrakanju čutiš ta tobogan (nemir, tesnobo itd), pri resnem pa pomirjenost, ker vedno veš, kakšne namene ima, pri plejerju pa ne veš, ker se noče zjasnit saj se itak le igračka, če boš oadla boš, če ne boš pa bo tko in tko spizdil po francosko.

Odgovor na objavo uporabnika
Anonimno835, 22.09.2024 ob 11:50

Phahaha, tale bizgec 8409 ima pa kaj, 13 let?? 🤦🤦🤦😆😆😆

V Glavnem se zelo strinjam z 8409. Pa saj ne piše le o fizičnem kontrastu.

To da se pokonektaš je čudovito.

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose, 22.09.2024 ob 19:58

fora je v bistvu v tem ali ima človek resne namene ali se le igračka ne v tem da je nora fizična privlačnost, človek ti itak mora biti tudi fizično privlačen za vezo, ne more biti le všečen na prijateljski ravni ampak tudi kot moški.. pri igrakanju čutiš ta tobogan (nemir, tesnobo itd), pri resnem pa pomirjenost, ker vedno veš, kakšne namene ima, pri plejerju pa ne veš, ker se noče zjasnit saj se itak le igračka, če boš oadla boš, če ne boš pa bo tko in tko spizdil po francosko.

Zartose

Tako je. Če so karte odprte in igra iskrena, ni napetosti, živčnosti, nervoze, veš na čemu si. Zato si pomirjen. Kemija mora biti vedno, človek ti mora biti vsec, pomembna pa ni kemija ampak občutenja ob druženju, kako se počutiš ob človeku, kakšne signale ti daje.

Odgovor na objavo uporabnika
EnaTam, 22.09.2024 ob 20:07

V Glavnem se zelo strinjam z 8409. Pa saj ne piše le o fizičnem kontrastu.

To da se pokonektaš je čudovito.

Ena tam

Anonimno 8409 piše le o zaljubljenosti. Kar je daleč od tiste prave ljubezni. Zaljubiš se lahko marsikdaj, v kaj se pa to razvije, pa je odvisno od drugih dejavnikov

Odgovor na objavo uporabnika
Ath, 22.09.2024 ob 20:09

Zartose

Tako je. Če so karte odprte in igra iskrena, ni napetosti, živčnosti, nervoze, veš na čemu si. Zato si pomirjen. Kemija mora biti vedno, človek ti mora biti vsec, pomembna pa ni kemija ampak občutenja ob druženju, kako se počutiš ob človeku, kakšne signale ti daje.

O.K. štekam. Gre za to, da si zaradi predvidljivosti te osebe bolj sproščen. Veš, da ne bo ušpičil nekaj kar bi te lahko prizadelo. Hvala.

New Report

Close