Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek Moti me da se partnerka ne ureja

Moti me da se partnerka ne ureja

Zanimajo me vaši pogledi. S partnerko sva skupaj 7 let, imava 5 leta starega otroka. Živiva v novi hiši, ki sva jo zgradila, prodala sva moje večje  stanovanje , parcelo sem imel jaz  v lasti od prej. Ko sva se spoznala, je bila vedno urejena, v smislu umiti lasje, lepo oblečena,  make up, prijetna za pogledat.  Danes je samo še bleda senca tega kar je bila. Ima komaj 35 let, podbradek ji visi, lasje so v večini mastni, nima depresije, na to sem večkrat pomislil, ampak pravi da jo nima. Oblečena je v najbolj razvlečene majice in pajkice, ji kupim novo majico, jo da v omaro in še naprej nosi tisto razvlečeno. Ko gre v službo, se obleče casual.  Zredila se je najmanj za 25 kg, noče nič narediti na sebi, da bi izgubila težo, pa ima komaj 35. Ko ji omenim, da me moti da si niti las ne umije, se takoj skregava, noče sprejeti nobene kritike. Bojim se da bom izgubil vso spolno željo do nje. ,Sam sem precej starejši od nje, več kot 10 let, pa sem bolj vitalen in v boljši kondiciji od nje. Zdi se mi , da se ji ne da, da je tip ženske, ko se usidra, se neha urejati , prej ko je bila samska, pa se je urejala, da bo koga ulovila . In če bi šla narazen, bi se spet urejala, dokler ne bi našla novega partnerja. Prosim da se ne OGLAŠATE haterji žensk, ker ni to namen. Ženske so naša boljša polovica in prosim za komentarje ki niso nastrojeni proti ženskam . Verjetno boste rekli, da ji ne pomagam v gospodinjstvu. Seveda ji, imamo enkrat tedensko čistilko, jaz zunaj urejam okolico, pokosim travo, urejam okrasno grmičevje in drevesa, ji pomagam pospravljati , ni da bi ležal na kavču in jo gledal da prinese na mizo kosilo.

Odgovor na objavo uporabnika
En dec, 20.10.2024 ob 18:37

Zanimajo me vaši pogledi. S partnerko sva skupaj 7 let, imava 5 leta starega otroka. Živiva v novi hiši, ki sva jo zgradila, prodala sva moje večje  stanovanje , parcelo sem imel jaz  v lasti od prej. Ko sva se spoznala, je bila vedno urejena, v smislu umiti lasje, lepo oblečena,  make up, prijetna za pogledat.  Danes je samo še bleda senca tega kar je bila. Ima komaj 35 let, podbradek ji visi, lasje so v večini mastni, nima depresije, na to sem večkrat pomislil, ampak pravi da jo nima. Oblečena je v najbolj razvlečene majice in pajkice, ji kupim novo majico, jo da v omaro in še naprej nosi tisto razvlečeno. Ko gre v službo, se obleče casual.  Zredila se je najmanj za 25 kg, noče nič narediti na sebi, da bi izgubila težo, pa ima komaj 35. Ko ji omenim, da me moti da si niti las ne umije, se takoj skregava, noče sprejeti nobene kritike. Bojim se da bom izgubil vso spolno željo do nje. ,Sam sem precej starejši od nje, več kot 10 let, pa sem bolj vitalen in v boljši kondiciji od nje. Zdi se mi , da se ji ne da, da je tip ženske, ko se usidra, se neha urejati , prej ko je bila samska, pa se je urejala, da bo koga ulovila . In če bi šla narazen, bi se spet urejala, dokler ne bi našla novega partnerja. Prosim da se ne OGLAŠATE haterji žensk, ker ni to namen. Ženske so naša boljša polovica in prosim za komentarje ki niso nastrojeni proti ženskam . Verjetno boste rekli, da ji ne pomagam v gospodinjstvu. Seveda ji, imamo enkrat tedensko čistilko, jaz zunaj urejam okolico, pokosim travo, urejam okrasno grmičevje in drevesa, ji pomagam pospravljati , ni da bi ležal na kavču in jo gledal da prinese na mizo kosilo.

Jaz sem ženska 52 in te popolnoma razumem. Mine ti ob zanemarjeni ženski. Tudi mene bi minilo.

Ene nase ne dajo nič, da bi osrečile svojega moškega. Jaz si kupujem Lisco in Palmers, ker je mojemu to všeč. Oba hodiva na fitnes in kolesariva, zdravo se prehranjujeva itn. Oba se rihtava, zato nama je še vedno drug do drugega saj sva skupi že 32 let. Poskusi večkrat in zahtevaj, da se rihta, če ne boš pričel varat in bohve kaj vse še…razpad zakona.

Mastni lasje? No zgleda ji čist dol visi kako izgleda. Pa res ni depresija? To so dosti tipični znaki

Tudi sama vidim precej žensk, ki nič ne dajo nase, pa so in ostajajo v zakonu. Tako kot ti opisuješ. Tako da je zakon očitno za večino veliko več kot izgled in urejenost. Malo poglej tudi s tega vidika.
Ti pa svetujem, da se o tem pogovoriš s svojo partnerko tako kot z nami. Iskreno. Pa ne glede modnosti oblačil ipd. ampak glede osebne higiene. Tukaj se pa strinjam, da ni pardona.

Prestar si zanjo. Njej črpaš energijo za svojo vitalnost, ona od tebe ne dobi nič in zato je izžeta do te mere, da si še las noče umivati.

Predstavi ji minimum higiene in urejenega oblačenja.

Odgovor na objavo uporabnika
Prestar si, 20.10.2024 ob 19:35

Prestar si zanjo. Njej črpaš energijo za svojo vitalnost, ona od tebe ne dobi nič in zato je izžeta do te mere, da si še las noče umivati.

Ok, tudi to je možno, parkrat sem ji že rekel, da lahko gre, če jo zaviram.da ji ne bom delal težav, stanovanje bi ji kupil , ne bi rabila iti v najem (hiša je bila zgrajena samo iz mojih sredstev, ampak v skupni vezi)  Pa je vedno takoj rekla da to ne zeli. Ampak meni se zdi da je nekaj drugega, da je tak tip ženske, ki se trudi dokler je samska. Potem jo pa mine. V prejšnji vezi je bila podobna, ko sta končala z bivšim, je vzcvetela, nato je spet zamrla, ko je z menoj.

če je sama za vse, ti pa samo prideš domov in zahtevaš, potem niti ni čudno.. če pa pomagaš in pri otroku in gospodinjenju, pa zna bit res depresija, četudi pravi da je nima.

Aha, ti star ded si fit, oh in sploh. Povej mi kako naj izgleda, če te verjetno za oblikovanje svojega teleščka ni prav veliko doma. Predlagaj, da boš ti začel kuhati( glej da bodo živila bio eko). Če bo skuhano ni hudič da ne bi jedla. Potrudi se pri pedenanju otroka. Predlagaj, da boš dal cunje prat, ona pa si bo ta čas lahko frizuro uredila.  Povabi jo na ples in povej kaj si naj obleče. Za varstvo otroka boš znal poskrbeti.

Odgovor na objavo uporabnika
mamka Miška, 20.10.2024 ob 20:06

Aha, ti star ded si fit, oh in sploh. Povej mi kako naj izgleda, če te verjetno za oblikovanje svojega teleščka ni prav veliko doma. Predlagaj, da boš ti začel kuhati( glej da bodo živila bio eko). Če bo skuhano ni hudič da ne bi jedla. Potrudi se pri pedenanju otroka. Predlagaj, da boš dal cunje prat, ona pa si bo ta čas lahko frizuro uredila.  Povabi jo na ples in povej kaj si naj obleče. Za varstvo otroka boš znal poskrbeti.

Mamka miška

V fitnes ne hodim ker nimam časa. Vse okoli hiše opravim sam. Tudi pomagam pri čiščenju znotraj hiše,enkrat na teden pride čistilka. otrok ni več dojenček. Kuhanje? Tudi sam kdaj skuham, sploh na žaru spečem, pa velikokrat gremo ven jesti. Ni tu razlog preobremenjenosti. Večkrat sem posumil na depresijo .

Odgovor na objavo uporabnika
Zartrose, 20.10.2024 ob 19:52

če je sama za vse, ti pa samo prideš domov in zahtevaš, potem niti ni čudno.. če pa pomagaš in pri otroku in gospodinjenju, pa zna bit res depresija, četudi pravi da je nima.

Ni razlog preobremenitev, bolj sumim depresijo

Pelji jo k frizerju, da jo uredijo.

Potem na kavico, pijačo v kak drugi kraj, da zamenjata okolico.

Pa še kam jo vpiši, pojdita skupaj, ko jo vpišeš na fitnes ali yogo…

 

Odgovor na objavo uporabnika
En dec, 20.10.2024 ob 19:40

Ok, tudi to je možno, parkrat sem ji že rekel, da lahko gre, če jo zaviram.da ji ne bom delal težav, stanovanje bi ji kupil , ne bi rabila iti v najem (hiša je bila zgrajena samo iz mojih sredstev, ampak v skupni vezi)  Pa je vedno takoj rekla da to ne zeli. Ampak meni se zdi da je nekaj drugega, da je tak tip ženske, ki se trudi dokler je samska. Potem jo pa mine. V prejšnji vezi je bila podobna, ko sta končala z bivšim, je vzcvetela, nato je spet zamrla, ko je z menoj.

Vnesite v to odnosno dinamiko malo tekmovalnosti, v vašem življenju naj se pojavi nova, privlačna ženska, ni treba nič imet z njo, dovolj je, da je grožnja, če ste ženi še vedno privlačni in/ali ste pomemben vir resursov, se bo počutila ogroženo in začela razmišljat v tej smeri.

Druga opcija je pa, da ona spozna enga novega privlačnega, to v firmah velikrat vidiš, kako pride en nov zanimiv in naenkrat začnejo ene hujšat, trenirat in se rihtat.

Nekaj ni vredu…ni vesela…če bi bila vesela, bi se tudi z veseljem uredila…

Zakaj je kdaj ne bi povabil kam ven, jo vprašal, kako je….ji pomagal tudi čustveno, ne samo da kosiš travo. Se mi zdi da imaš kar visoka pričakovanja….da mora biti vse tipi topi…če ne boš kar izgubil voljo do nje. Postavljaš pogoje….kaj pa če rabi čas…

Po moje jo nekaj matra…da nima prave volje…kaj jo matra, moraš pa ti ugotoviti…mogoče kaj v službi? kaj z denarjem?

ne deluje vesela

Seveda pravi da nima depresije…

Jo IMA!

Nekaj jo muči. Mogoče poskusiš izvedet preko tretje osebe, kateri tvoja žena zaupa.

Po mojem se ona tako slabo počuti zaradi teh dodatnih kilogramov, da sama sebe težko vidi v ogledalu, kaj šele, da bi se resno ukvarjala s skrbjo za svoje telo. Po mojem jde tu vir težav. Hujšanja in gibanja pa se ne loti, ker sploh ne ve, kje začeti.

Še posebno, če je večino odvečnih kg pridobila med nosečnostjo, je to sigurno izjemno težko sprejeti. Že tako ali tako se telo spremeni, hormoni divjajo, potem pa še taka sprememba…

Povabi jo na kakšen pohod, skupan se lotita kakšne malo bolj aktivne telesne dejavnosti. Oba skupaj. Naj ne bo cilj hujšanje, ampak preživljanje časa v dvoje ob gibanju. Lahko se vpišeta na plesne vaje, spomladi lahko greste na kolesarski izlet, itd. Pomagaj se ji premaknit tako, da ti organiziraš neko dejavnosti, greš zraven in vse skupaj “zapakiraš” kot skupno preživljanje časa in “imeti se fajn”, ne kot del shujševalne kure.

 

Srečno!

Odgovor na objavo uporabnika
najprej naj jo umijejo, 20.10.2024 ob 21:47

Pelji jo k frizerju, da jo uredijo.

Potem na kavico, pijačo v kak drugi kraj, da zamenjata okolico.

Pa še kam jo vpiši, pojdita skupaj, ko jo vpišeš na fitnes ali yogo…

 

Je bila ženi odvzeta opravilna sposobnost??? Kake traparije bluzite..

Ne verjamem, da bos izgubil ves spolni apetit do nje. Verjamem pa, da si ga davno ze izgubil. Pa kdo bi tako zensko gledal in prenesal? Jaz za noben denar ne..

kupi ji stilsko preobrazbo, da bo spet začutila, kako fino je biti urejen

NIsem povezana, ampak vidim kako spremembo lahko naredijo

Domov

Nekaj se dogaja z njo, Ima zdravstvene težave, jo nekaj muči, ima kakšne strahove? Zelo čudno se mi zdi, da bi se ena mlada ženska v enem letu toliko zredila. Prepričana sem, da jo nekaj teži. Skušaj se z njo prijazno pogovoriti.

Drugače ji ni hudega. Imate čistilko, ti narediš vse okrog hiše, torej to ni problem, da bi imela občutek, da je izkoriščana. Zdi se mi, da je problem globji. Upam, da najdeta skupno rešitev.

 

Odgovor na objavo uporabnika
Po mojem, 20.10.2024 ob 22:10

Po mojem se ona tako slabo počuti zaradi teh dodatnih kilogramov, da sama sebe težko vidi v ogledalu, kaj šele, da bi se resno ukvarjala s skrbjo za svoje telo. Po mojem jde tu vir težav. Hujšanja in gibanja pa se ne loti, ker sploh ne ve, kje začeti.

Še posebno, če je večino odvečnih kg pridobila med nosečnostjo, je to sigurno izjemno težko sprejeti. Že tako ali tako se telo spremeni, hormoni divjajo, potem pa še taka sprememba…

Povabi jo na kakšen pohod, skupan se lotita kakšne malo bolj aktivne telesne dejavnosti. Oba skupaj. Naj ne bo cilj hujšanje, ampak preživljanje časa v dvoje ob gibanju. Lahko se vpišeta na plesne vaje, spomladi lahko greste na kolesarski izlet, itd. Pomagaj se ji premaknit tako, da ti organiziraš neko dejavnosti, greš zraven in vse skupaj “zapakiraš” kot skupno preživljanje časa in “imeti se fajn”, ne kot del shujševalne kure.

 

Srečno!

Se strinjam. Tudi z otrokom sta lahko bolj aktivna. Greste na kolo, vsak dan na sprehod, na igrišče, plavat….

Kar se pa tiče higiene pa oprosti ampak jaz bi ji direkt rekla da ji glava smrdi in da ti ni prijetno to vohat v postelji in izven nje. To je ekstremno nespoštljivo prvo do samega sebe, da se niti umiješ ne, in tudi do partnerja. Kot bi ti direkt rekla da ji dol visi zase in zate. Kar se oblačil tiče….mogoče ji kupiš bone za darilo in naj gre eno soboto s kolegico po nakupih, ti imaš pa otroka čez. Takšne stvari se morata pogovarjat. Če te nekaj moti moraš pač povedat. Če ona noče nič glede tega naredit bi jo pa jaz direktno vprašala če ji res ni nič do tebe in kako točno si predstavlja svoje življenje naslednjih 50 let. Ker kakšne hude želje imeti dobro partnerstvo in urejeno družino očitno nima.

Odgovor na objavo uporabnika
stilska preobrazba, 20.10.2024 ob 22:26

NIsem povezana, ampak vidim kako spremembo lahko naredijo

Domov

wow, to res iz sive miške naredijo lepotičko, desna zgoraj npr. je neverjetna preobrazba, iz 4 so jo na 7 dvignil, moderni makeup res dela čudeže, skoraj vsaka je lahko huda za pogledat.

Ženska se počuti komfortno dovolj, da se telesno in umsko zanemari, če se je zazihrala z bajto, otrokom in kreditom ter descom, ki ji da občutek, da je ne bo prevaral. Ni več izzivov.

New Report

Close