Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek DigiByte KRIPTO

DigiByte KRIPTO

DigiByte je kripto sredstvo (virtualna valuta) , ki se upravlja v okviru odprtokodnega protokola enakovrednega, podobnega Bitcoinu . Zanj je značilno visoko decentralizirano rudarjenje in visoke hitrosti transakcij.

.

DigiByte je kripto sredstvo, ki so ga razvili Jared Tate in drugi [ 2 ] . DigiByte in njegovi projekti si prizadevajo za realizacijo hitrih in varnih kripto sredstev s širokim in decentraliziranim sistemom. Skupna količina DGB v obtoku je 21 milijard DGB, ki bodo izkopani v 21 letih. Kot mnoga druga kripto sredstva se uporablja tudi postopek rudarjenja z uporabo PoW ( sistem dokazila o delu ). Skupnost DigiByte trdi, da se ponaša z najdaljšo verigo blokov in najhitrejšimi transakcijami med vsemi kriptovalutami PoW in UTXO, kar je 40-krat hitreje kot Bitcoin [ 3 ] .

 

Tehnične značilnosti DigiByte vključujejo visoko decentralizirano omrežje in visoke hitrosti transakcij, ki jih omogočajo tehnologije, imenovane SegWit, MultiAlgo in DigiSpeed. Poleg teh tehnologij so bile predlagane različne napredne ideje, kot je integracija naprav IoT in umetne inteligence z DigiByte [ 4 ] .

Je rudarski algoritem, ki ga je uvedel hard fork septembra 2014 [ 7 ] . Pred tem je rudarjenje uporabljalo samo algoritme rudarjenja Scrypt, ki temeljijo na izvorni kodi Litecoin. MultiAlgo dosega visoko stopnjo decentralizacije s sprejetjem petih vrst algoritmov: Scrypt, SHA-256, Qubit, Skein in Groestl ter obravnava 51-odstotno ranljivost napadov. Po novem algoritmu se bloki ustvarijo vsakih 15 sekund z uporabo petih algoritmov v zaporedju (celoten cikel petih algoritmov traja 75 sekund). Upoštevajte, da MultiAlgo sam ni razvila ekipa DigiByte, ampak je delna združitev izvorne kode Myriadcoin. Poleg tega se pri HunterCoinnu prvič izvaja rudarjenje z uporabo več algoritmov.

.

DigiShield

DigiShield je algoritem za prilagajanje težavnosti, ki ga je neodvisno razvila ekipa DigiByte. Algoritem prilagajanja težavnosti je algoritem, ki določa težavnost rudarjenja verige blokov in je prilagojen tako, da se bloki generirajo z vnaprej določeno frekvenco. Bitcoin se na primer prilagodi vsakih 2016 blokov (približno 2 tedna), tako da se bloki ustvarijo vsakih 10 minut. Eden od namenov DigiShielda je stabilizirati stopnjo zgoščevanja. V zadnjih letih je postalo razširjeno rudarjenje, ki vključuje preklapljanje med več kripto sredstvi z namenom povečanja nagrad, znano kot večzdruževanje, in poudarjeno je bilo, da se nestabilnost stopnje zgoščevanja pojavi, ko je bil interval prilagajanja težavnosti neprimeren narejeno. To je zato, ker prilagoditveni algoritem tipa Bitcoin preprosto določi novo težavnost na podlagi povprečnega časa generiranja 2016 blokov, zato se ne more odzvati na povečanja in zmanjšanja stopnje zgoščevanja zaradi več skupin. Za rešitev tega problema je razvojna skupina Megacoin predlagala Kimoto Gravity Well (KGW), ki prilagaja blok za blokom in se od takrat uporablja v številnih drugih kriptosredstvih. V KGW se naslednja težavnost izračuna s povprečno težavnostjo blokov v območju, določenem na podlagi določene konstante (imenovane tudi KGW). Vendar je bilo poudarjeno, da je težava pri KGW v tem, da ne more obravnavati primerov, ko stopnja zgoščevanja v kratkem času znatno niha [ 8 ] . DigiShield je podoben KGW v tem, da prilagaja težavnost za vsak blok, vendar ima mehanizem, ki določa naslednjo težavnostno stopnjo glede na težavnostno stopnjo in čas generiranja prejšnjega bloka, kar omogoča hitrejše povečanje ali zmanjšanje stopnje zgoščevanja. lahko ustreza Od takrat je tehnologijo DigiShield prevzelo več kot 24 večjih altcoinov [ 9 ] . Predlagani so bili drugi napredni algoritmi prilagajanja, kot je Dark Gravity Wave (DGW), in nekateri kovanci, ki so uporabljali DigiShield, kot je Monacoin, so migrirali na DGW [ 10 ] .

 

DigiSpeed

DigiSpeed ​​​​je tehnologija, ki prepolovi prejšnji čas generiranja blokov DigiByte (30 sekund) in omogoča transakcije visoke hitrosti 15 sekund. Velikost bloka smo povečali z 1MB na 10MB, z vključitvijo izvorne kode za širjenje blokov iz Microsoft Research [ 11 ] pa smo dosegli znatno izboljšanje učinkovitosti omrežja. Poleg tega so izboljšave MultiShielda v času te trde razcepitve močno izboljšale njegovo odpornost na 51-odstotne napade, s čimer so dosegli tako visoke hitrosti transakcij kot visoko varnost. Za izvedbo 51-odstotnega napada na trenutni algoritem mora imeti eden od petih rudarskih algoritmov moč zgoščevanja 90 % ali več, preostali štirje algoritmi pa morajo imeti moč zgoščevanja vsaj 51 %.

. https://ja.wikipedia.org/wiki/DigiByte .

. https://www.digibyte.org/en-us/ .

DIGIBYTE

Odgovor na objavo uporabnika
sfdssdf, 24.12.2024 ob 15:06

DIGIBYTE

Ta bo pa eksplodiral 😃 a res to berete, gledate, a ste res v tem bolanem svetu? ogabno vse skup.

Odgovor na objavo uporabnika
groza937, 24.12.2024 ob 15:21

Ta bo pa eksplodiral 😃 a res to berete, gledate, a ste res v tem bolanem svetu? ogabno vse skup.

dgb

Odgovor na objavo uporabnika
sfdssdf, 24.12.2024 ob 15:23

dgb

Se pridružujem mnenju, res grdo za pogledat. Zgleda kot da ima hudo cistično fibrozo ali fibromialgijo, ali da je nek hibrid 😀 glede Digi pa hvala bogu da to ni moj svet.

New Report

Close