Najdi forum

Splash Forum Starševski čvek genitalne bradavice

genitalne bradavice

star sem 15 let in mislim da imam genitalne bradavice.zelo me skrbi in sram me je povedati in iti k zdravniku.Kaj naj naredim in zelo bi si želel da bi te bradavice izginile.hvala za vaše odgovore

To pa res ni noben bavbav! Do zdravnika pojdi že zato, da bo ugotovil izvor bradavic (virusne npr.), saj ti drugače ne bo mogel predpisati pravega zdravila zanje.
In ko boš v ordinaciji, se spomni, da se ta zdravnik ali zdravnica dnevno srečujeta z veliko bolj delikatnimi stvarmi kot so tvoje bradavičke, tako da lahko nelagodje in sram brez sramu potisneš v kot.

Pa čimprej to uredi, da bo že enkrat za tabo!

hvala za odgovor!vendar sem slišal da se zdravila za genitalne bradavice ne da dobiti v sloveniji,ampak samo v avstriji.Kaj pa naj rečem staršem?bojim pa se da ne bo z menoj kaj narobe in ne vem kako bi reagirali starši.najlepša za odgovore.

Na forumu družinska medicina je en prijazen doktor, pa njega vprašaj.
Ti bo sigurno vse povedal kar te zanima. Lp

nejko napisal:

> star sem 15 let in mislim da imam genitalne bradavice.zelo me
> skrbi in sram me je povedati in iti k zdravniku.Kaj naj naredim
> in zelo bi si želel da bi te bradavice izginile.vem tudi kako se dobijo.hvala za odgovor.

Ti se kar lepo odpravi k svojemu zdravniku in se z njim o tem pogovori, staršem pa povej kdaj drugič – boš že sam presodil, kdaj je pravi trenutek za to. Tekočino za odstranjevanje genitalnih bradavic boš na recept dobil v vsaki lekarni, ne skrbi. Le pogumno!

hvala za odgovor.H kateremu zdravniku pa naj grem?v celje hodim na zdravstveno šolo pa bi šel kar v celjsko bolnišnico.pa bi mi zdravnik napisal recept za to zdravilo ali bi moral še hoditi na preglede?!ker nimam veliko časa po šoli.staršem si pa ne upam in tudi sram me je povedati.Hvala za odgovore zelo sem vam hvaležen.Bilo me je zelo strah ko sem opazil na sebi genitalne bradavice.vsako minuto sem samo mislil kaj bo z menoj in tudi uspeh v šoli se mi je poslabšal.hvala

Potem je pa sploh idealno – če hodiš na zdravstveno šolo, si najbrž precej hitro lahko urediš pregled pri urologu. Če pa le ne bo šlo tako zlahka, greš lahko za začetek k splošnemu zdravniku, ki se bo morda že po prvem pregledu odločil o poteku zdravljenja, lahko pa te bo ravno tako poslal k urologu.
Genitalne bradavice pa niso prav nič nevarne, le malce zoprne so, zato pa se jih je treba čimorej znebiti.

Imam sina, ki mi je pred časom s strahom in sramom povedal, da ima nekaj na penisu oz, da je nenormalen. Rekla sem mu, naj raje očetu pokaže kot meni, ker se moški pač bolj spoznajo na svoje spolovilo. In mu je na najino skupno prigovarjanje pokazal, seveda je mislil, da so bradavice ali še kaj hujšega, pa ni bilo nič. Pač ni vsak organ gladek kot porcelanasta skodelica.
Ko je rekel: joj, kako sem si zdaj oddahnil! se mi je prav zasmilil za ves čas, ko ga je skrbelo.
Zato se mi zdi, da najbrž tudi tebe skrbi brez vzroka. Zberi pogum in povej mami ali očetu, kaj te teži. Brez skrbi, da te imata tako rada, da bosta prisluhnila in pomagala, če bo treba.

hvala za nasvete!samo virusa se ne da uničiti kakor jaz vem.samo bradavice se dajo odstraniti,vendar se lahko potem nazaj pojavijo in to je zelo zoprno.

nejko napisal:

> hvala za nasvete!samo virusa se ne da uničiti kakor jaz
> vem.samo bradavice se dajo odstraniti,vendar se lahko potem
> nazaj pojavijo in to je zelo zoprno.imam prav?

Nejko, preberi si si Nastjin post – morda sploh ni to, kar misliš ti. Če misliš, da še vedno ni čas za pogovor s starši, kar mirno stopi do zdravnika.

vendar sem skoraj 100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} prepričan d jih imam ker sem se pozanimal kako izgledajo in kje ležijo.spolne odnose sem že imel.

100{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} sem prepričana, da jih nimaš. Imaš slabo vest, da si imel spolne odnose? Te je zto strah govoriti o tem, da te ne bi kdo vprašal o tvojem spolnem življenju? Ne bo te nihče vprašal. Ti se kar pokaži očetu, o seksu ne govori, če te nihče nič ne vpraša. Tako ali drugače pa se moraš znebiti sramu pred zdravniki. Saj niso zato tam, da bi gledali same zdrave, ampak same bolne. Lep pozdrav.

nastja hvala za tolažbo.samo nekaj bi vprašal?!ali se da kako brez zdravniške pomoči zaustavit ali ustavit širjenje genitalnih bradavic?

vprašaj v lekarni – verjamem, da si vsaj to upaš. V vsem svojem življenju boš rabil pogum, najboljše, da ga začneš čimprej kazati. Treniraj pri starših.
LP

spolh ne vem kaj naj naredim.sem v krizi ne upam k zdravniku ne upam povedati staršem nič ne upam.ne morem se učiti ves čas samo na to mislim v šoli je slabše…strah me je.samo sestri sem povedal.

Dragi fant – brez muje se še čevelj ne obuje. Nihče od nas ne more prav nič storiti namesto tebe. Namesto da se predajaš krizi in neučenju, se vzemi v roke in poišči rešitev, ki je takoj za vrati tvojega zdravnika. Poglej, skoraj pol meseca mencaš in se grizeš. Kaj pa si v tem času storil, da bi problem rešil?? Že zdavnaj bi bilo lahko vse za tabo, ampak prvi korak moraš narediti ti in samo ti.
Upam, da nas boš prihodnji teden razveselil z vestmi, kaj si uredil pri zdravniku ?!

ja bom poskusil oziroma moram.kaj bolečine v modah je to lahko kaj v zvezi s tem?ali je to lahko posledica udarca?!dobil sem pač udarec ko smo se s prijatelji zabavali mislim ponesreči sem dobil kar hud udarec

to je bilo že nekaj časa nazaj

Poglej tri tedne že jamraš, pa veš da ti noben na daljavo ne bo mogel pomagat. Zdravniki so, verjemi mi, videli že marsikaj hujšga, tko da ne vem zakaj se končno ne odpraviš h kakšnemu. Saj si najbrž že kdaj tud bil pri zdravniku a ne ? Veš da bi lahko bil v tem času že zdavnaj zdrav in užival življenje ne pa da se tukaj žreš zaradi mogoče čist banalne stvari.
Odloč se: danes grem pa konec. Prav? potem pa poročaj. Pogum, boš videl, da je čist preprosto. Lep pozdrav.

NEJKO
ZA INFO, kolikor jaz vem, se genitalne bradavice ne odpravljajo z mazili, niti pri nas, niti v tujini…odstranijo se pod narkozo z izrezom ali izžiganjem. Nekoč pred veliiikooo leti sem jih mlada kot ti imela tudi sama in je bilo treba v bolnišnico na poseg. tam sem ostala eno noč. Če pa ne boš šel k zdravniku, se lahko stvar grdo zaplete. Tega si ne dovoli!!!

IN ZAKLAJ SI NE UPAŠ POVEDATI DOMA??? Genitalne bradavice lahko stakneš tudi na stranišču in to so povedali tudi mojim staršem, ki mi takrat niti pod razno niso ničesar slabega rekli. UKREPAJ TAKOJ!!!

Za začetek k splošnemu zdravniku, da ti da napotnico za naprej. In nič strahu…

hvala za odgovor TamaraMr!!!a se ti še genitane bradavice kdaj pojavijo?je bil poseg boleč?kako dolgo traja poseg?kako dolgo po tem ko si jih opazila si šla k zdravniku?hvala za odgovore

nejko napisal:

> hvala za odgovor TamaraMr!!!a se ti še genitane bradavice kdaj
> pojavijo?je bil poseg boleč?kako dolgo traja poseg?kako dolgo
> po tem ko si jih opazila si šla k zdravniku?hvala za odgovore

na ta odgovor lahko odgovorite tudi drugi

New Report

Close