Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Primerjava cen Špar – Hofer?

Primerjava cen Špar – Hofer?

Nakupujem v obeh, pa me zdaj mož prepričuje, da Hofer sploh ni več tako ugoden in da je Špar že cenejši. Kaj menite tisti, ki malo bolj spremljate cene? Predvsem me zanimata zelenjava in sadje. Hvala.

Evo, sem ravnokar z nakupa in sem prav danes primerjala cene, hofer je se vedno ugodnejsi pri sadju in zelenjavi. Spar ima malo vec ponudbe in malo vec se da kupit na tezo, medtem ko je v hoferju sadje veckrat ze zapakirano in ga ne mores izbirati, to je zame najbolj bistvena razlika.

jaz v Hoferju kupujem predvsem bio izdelke s certifikatom, ki načeloma so cenejši, kot v drugih trgovinah.
banane recimo so pa ista cena kot v Šparu.

bio testenine, mlečni izdelki, zelenjava … so v Hoferju cenejši.

sveže necertificirane zelenjave in sadja v Hoferju ne kupujem, grem raje v Merkator ali špar, veliko večja izbira

meni hofer zelo ustreza, ker imajo malo izbire, ampak tista ok kvaliteta (vsaj to kar jaz kupujem) … večji šoping centri so mi neprijetni in grem tja res samo ko iščem točno določen izdelek.

Je cenejši, če kupuješ zelenjavo, sadje ker je cena na kg, medtem ko ima hofer npr. kos solate 0,79€. V šparu ko zvagam solato je vedno cenejša kot če bi jo kupila v hoferju. Enako z vsem drugim sadjem in zelwnjavo, vsaj vecina. Razwn da je v šparu res na kilogram vrtoglava cena.

Cena sadja in zelenjave se v vseh trgovinah dnevno spreminja in lahko najdes v eni trgovini polovico ceneje kot v drugi, cez par dni pa bo obratno. Sama raje kupujem tam, kjer je vecja izbira in manj predpakiranega. Priseganje na eno samo trgovino se mi ne zdi smiselno.

Zelo malo sadja in zelenjave kupujem v Hoferju, mi je veliko boljše v Mercatorju ali Sparu.
Ostalo je pa odvisno, kaj kupuješ, nekaj je ceneje tu, drugo tam.

Mercatorjeva solata je odlična. Nikoli se ne pokvari, tudi če za 14 dni pozabiš nanjo nekje v ozadju hladilnika, bo brezhibna.

hahahaah

Potem veš, s kakšnim stanjem je pošpricano.


Saj solata z lastnega vrta tudi zdrzi vsaj 1 teden v hladilniku. Radic celo spada v ozimnico. Hitro oveni ali segnije samo tista, ki se je ze prej bogve kako dolgo vlaci po skladiscih.


Saj solata z lastnega vrta tudi zdrzi vsaj 1 teden v hladilniku. Radic celo spada v ozimnico. Hitro oveni ali segnije samo tista, ki se je ze prej bogve kako dolgo vlaci po skladiscih.[/quote]
Kako jo pa shraniš? Sicer jo pri nas itak vedno še isti dan pojemo, a morda kdaj prav pride.

Pojma nimam, nikoli nisem kupoval ne Špara ne Hoferja, vedno kupim samo sol, sladkor ,sadje, zelenjavo,………………..

seveda lahko izbiraš v Hofru- vržeš dva ali tri pakete na kontrolno tehtnico in boš ugotovila, da jerazlika v teži kar precejšnja za pol kg nečesa je teža napirmer med 510-590 gramov…..
Jaz tudi odmaknem prvo škatlo na vrhu, če so spodaj še dve, ker na vrhu so nametki ali od prejšnjega dne ( če grem zjutraj pred službo), ali pa ostanki iz prejšnje škatle. ( naprimer banane, Lušt in podobno). Tudi pri jagodah vzamem vedno iz spodnje škatle, ker tavrnja je preživela noč v trgovini, spodnji dve pa na hlčadnem zadaj v priročnem skladišču je razlika že v temperaturi, ko primeš v roke 🙂

Drugače pa paket obrneš naokoli, da vidiš, če je kaj gnilega, plesnivega ali speštanega notri in je.

Dosti raje imam take pakete, ki so že spakirani, ker ljudje ne ošlatavajo vse z umazanimi rokami ( ok imaš modele, ko nekateri stisnejo pa še vedno, kreteni), ne kihajo in ne kašljajo dikret po sadju, kot tistemu v rinfuzi – torej na kupih pri drugih trgovcih…

Glede cen pa je res – Hofer je tiho dražil določene stvari, ki so sicer sedaj ceneje po Šparih in v Lecleru, samo po dve stvari se ne pelješ tja, če v Hofru kupiš naprimer 5 stvari – to je tudi “taktika” Hofra naprimer.

No, jaz grem 3x na mesec v velik nakup v Leclerc, v Hofer pa cca. 10x po 15 eur, ne več – toliko, da gre v košaro zadaj na pecikel-če se ravno otrokom kaj posebnega zlušta, kak sladoled sedaj, pa bio gauda ali trapist, pa ovčji sir ali ovčji navadni jogurt, je tudi odličen.

Oblačil, obutve ne kupujemo v Hofru, ker ne maramo te uniformiranoti, ko vsi potem enako po ulicah nosijo, ( dobimo tudi v Italiji zelo dobre stvari, ko so grandi ribarsi, saldi) alkohola ala pivo, vino in žgano, ki je baje v Hofru izjemno poceni tudi ne kupujemo, ker ga dnevno ne rabimo, niti ne pijemo, za posebne potrebe, kak obisk ali praznovanje imamo pa nekaj buteljk penine in bolj izbranih slovenskihin italijanskih vin doma. Po gurmansko, ne po pivsko.

Kupim v hofru, če zmanjka kak kefir, pa tekoči navadni jogurt ( litrco od ljubljanskih pod blagovno znamko, ali pa tekočega pollitrskega lca -tistega narejenega v Avstriji iz sloveskega mleka :). Pa kakšno jagodičevje, banane, italijansko grozdje, ko je.

Pa kakšne akcijske kataloške atikle – naprimer čakam, da bo spet česen v prahu in nalistan -od Česnek-a iz Prlekije, ga že dolgo ni bilo.

Od solat, sadja in zelenjave, ko je na voljo v trgovinah, najraje gledam , da je kar od skupine Panvita: solata Živa in zelišča v lončku s koreninnami, potem Panvita jagode, pa poleti tamale lubenice. Veliko tega imajo v Hofru.

Pa seveda Lušt od trgovinskega paradajza, ko še ni domačega; ne kupujem drugega paradajza, pridelanega na isti način, ker mi je preprosto prevoden , ker je pobran napol zrel.


Saj solata z lastnega vrta tudi zdrzi vsaj 1 teden v hladilniku. Radic celo spada v ozimnico. Hitro oveni ali segnije samo tista, ki se je ze prej bogve kako dolgo vlaci po skladiscih.[/quote]
Že, ampak 14 dni pa najbrž ne?

… pa ves da tudi. Se je ze zgodilo, da smo dobili poleti ogromno solate podarjene, pa je kar fino ostala.

Sicer pa, a mislis, da ima vsaka trgovska veriga svojega dobavitelja zelenjave? Zelenjava gre iz istih rastlinjakov v mercator, hofer,spar…


No saj to je pa še večji dosežek. Kupljena se sigurno dlje valja naokoli preden pride do hladilnika kot domača.

V Hofer ne hodim. me ne pritegne, kaj naj. Mi ni do nekih njihovih znamk.
Interspar je pa moja trgovina.. tam najdem vse , kar imam rada.


Solata iz našega malega mercatorja ne. Jo moram v dveh dneh pojest( kar res ni noben problem 😉 ), drugače se že opazi na listih.


No saj to je pa še večji dosežek. Kupljena se sigurno dlje valja naokoli preden pride do hladilnika kot domača.[/quote]
Ja ja, mi je že znanka prodajalka jamrala, kako ima čisto zelene roke ko to solato preklada. A ko primeš domačo imaš zelene roke?


Solata iz našega malega mercatorja ne. Jo moram v dveh dneh pojest( kar res ni noben problem 😉 ), drugače se že opazi na listih.[/quote]
Zanimivo, tista moja je tudi bila iz našega malega mercatorja. Najprej se je peljala na morje, tam smo jo dali v hladilnik in pozabili nanjo.

Meni se sploh ne zdi, da bi bil kaj ekstra poceni, cene so po moje kar tam tam z ostalimi.
Hodim pa mešano, Spar, Mercator, Hofer, odvisno, kaj bom kupovala. Hofer je za ta hitre nakupe med tednom.
Ima dobre mlečne izdelke, toaletni, ribe, jajca, moti me, ker nima mesnice, delikatese, zelenjava in sadje mi nista všeč, konzerve tudi ne.

Sama sem pred leti že, ko se je govorilo, da solata v hladilniku iz trgovin raste, naredila test in sem svojo dala v hladilnik. Enako kot kupljeno, ko svoje nimam. Rezultat je bil, da je tudi moja zdržala v hladilniku 14 dni. Ampak ne vsa, odvisno od sorte. Moja seveda ni tretirana.

Kar se tiče pa sadja in zelenjave spar vs. hofer, jaz v našem kraju kupujem v tušu. Spar nima toliko izbire, predvsem pa me res moti, da je videti že na prvi pogled slaba roba. Ne vem čemu je tako, ampak ne morem kupiti nekaj kar je že napol propadlo.
Včasih kupim kaj v hoferju, tisto v akcijah je ugodno.
Ne morem pa sadja in zelenjave kupovatu v lidlu. Preprosto mi ne gre…

Tudi meni se zdi da je hofer vedno dražji. Kupujem pa vsepovsod po malo, včasih sem samo v Hoferju, pa sem se naveličala. Tam redno kupim WC papir, ker je dobre kvalitete, se razgradi v vodi. Kupim pivo Radler. Ostala živila pa tudi drugje. Tudi Eurospin ni slab, ima vedno več kupcev.

Pri takšnem ali podobnem primerjanju cen in iskanju ugodnega nakupa vam bo v pomoč aplikacija Nakupnik za android mobilne naprave.
Z odčitanjem črtne kode izdelka uporabnik pridobi pregled nad trenutno ponudbo za iskan izdelek pri posameznih trgovcih: naziv izdelka, količino in ceno. Aplikacija tudi prikaže podatke za t.i. enakovredne izdelke. Gre za enak izdelek oz. dobrino, če je ta na voljo v drugi embalaži ali količini. Uporabniku je tako prihranjeno preračunavanje cen in omogočena objektivna primerjava med posameznimi trgovci in pakiranji izdelkov. Z aplikacijo je mogoče pri vsakodnevnih nakupih prihraniti 10-20{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465}. Pri nekaterih izdelkih pa so te razlike tudi veliko večje.
Aplikacije in dodatne informacije na povezavah
Vaš link
Vaš link

seveda lahko izbiraš v Hofru- vržeš dva ali tri pakete na kontrolno tehtnico in boš ugotovila, da jerazlika v teži kar precejšnja za pol kg nečesa je teža napirmer med 510-590 gramov…..
Jaz tudi odmaknem prvo škatlo na vrhu, če so spodaj še dve, ker na vrhu so nametki ali od prejšnjega dne ( če grem zjutraj pred službo), ali pa ostanki iz prejšnje škatle. ( naprimer banane, Lušt in podobno). Tudi pri jagodah vzamem vedno iz spodnje škatle, ker tavrnja je preživela noč v trgovini, spodnji dve pa na hlčadnem zadaj v priročnem skladišču je razlika že v temperaturi, ko primeš v roke 🙂

Drugače pa paket obrneš naokoli, da vidiš, če je kaj gnilega, plesnivega ali speštanega notri in je.

Dosti raje imam take pakete, ki so že spakirani, ker ljudje ne ošlatavajo vse z umazanimi rokami ( ok imaš modele, ko nekateri stisnejo pa še vedno, kreteni), ne kihajo in ne kašljajo dikret po sadju, kot tistemu v rinfuzi – torej na kupih pri drugih trgovcih…

Glede cen pa je res – Hofer je tiho dražil določene stvari, ki so sicer sedaj ceneje po Šparih in v Lecleru, samo po dve stvari se ne pelješ tja, če v Hofru kupiš naprimer 5 stvari – to je tudi “taktika” Hofra naprimer.

No, jaz grem 3x na mesec v velik nakup v Leclerc, v Hofer pa cca. 10x po 15 eur, ne več – toliko, da gre v košaro zadaj na pecikel-če se ravno otrokom kaj posebnega zlušta, kak sladoled sedaj, pa bio gauda ali trapist, pa ovčji sir ali ovčji navadni jogurt, je tudi odličen.

Oblačil, obutve ne kupujemo v Hofru, ker ne maramo te uniformiranoti, ko vsi potem enako po ulicah nosijo, ( dobimo tudi v Italiji zelo dobre stvari, ko so grandi ribarsi, saldi) alkohola ala pivo, vino in žgano, ki je baje v Hofru izjemno poceni tudi ne kupujemo, ker ga dnevno ne rabimo, niti ne pijemo, za posebne potrebe, kak obisk ali praznovanje imamo pa nekaj buteljk penine in bolj izbranih slovenskihin italijanskih vin doma. Po gurmansko, ne po pivsko.

Kupim v hofru, če zmanjka kak kefir, pa tekoči navadni jogurt ( litrco od ljubljanskih pod blagovno znamko, ali pa tekočega pollitrskega lca -tistega narejenega v Avstriji iz sloveskega mleka :). Pa kakšno jagodičevje, banane, italijansko grozdje, ko je.

Pa kakšne akcijske kataloške atikle – naprimer čakam, da bo spet česen v prahu in nalistan -od Česnek-a iz Prlekije, ga že dolgo ni bilo.
[/quote]

Jaz pa ful rada škatle, ki so spodaj, preložim na vrh, ker večino ljudi dela ravno na ta način, da jemlje škatle spodaj ali zadaj 🙂 Pa kakšne deodorante včasih preložim – sprednjega, ki ga vsi odprejo, dam nekam vmes al pa zadaj 🙂

Drugače ima pa Spar meni boljšo kvaliteto izdelkov, zato grem raje tja kot v Hofer – so pa določeni Hoferjevi izdelki (s tem mislim njihove domaćče znamke) super, zato rada kombiniram nakupe, če utegnem s časom.

New Report

Close