Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek dodatek na izobrazbo-barca pomoč

dodatek na izobrazbo-barca pomoč

zaposlena sem na dm poslovni sekretar na manjši OŠ, torej v vzgoji in izobraževanje. Izobrazbo imam diplomiran ekonomist, visoka šola stopnja 6/2 bolonjska stopnja. Za delovno mesto je zahtevana višja šola. Sedaj pa k vprašanju ali mi pripada dodatek na izobrazbo?
Ter kako je z napredovanjem, zaposlila sem se v začetku aprila 2015, ali bom drugo leto 2018 ker bodo 3 leta napredovala ali ne? Pri tem bi poudarila ali vpliva kdaj se zaposliš s 1.1. ali 1.4?

Glede na vprašanja, zelo dvomim v doseženo izobrazbo, napredovanje pa bi bilo neprimerno

Dodatek na izobrazbo Ne pripada!
Plačo dobiš za delo ki ga opravljaš, ne za izobrazbo. V naprej si vedela kakšno delovno mesto boš zasedla. Po treh letih napreduješ, če imaš dovolj točk od ocenjevanja. Nisi dala podatka kakšne ocene si prejela in ne vemo kako boš ocenjena do 15.3.2018?!! Če gre za prvo napredovanje in če si bila ocenjena vsaj s trojko vsako posamično leto, potem boš skoraj gotovo napredovala. Če nimaš dovolj točk pa napredujes lahko v petih letih, ko se sklepa, da si si pač pridobila izkušnje in da delo obvladaš.
Je pa vseeno ali si se zaposlila januarja ali aprila. Oceni se delavca enkrat v letu – do 15. marca. Za napredovanje potrebuješ najmanj tri ocene in najmanj toliko točk kot je v pravilniku. Ne vem zdaj na pamet koliko točno je treba točk a za nižja napredovanja zadošča že manj točk, za kasnejša pa več (peto, šesto… itd. napredovanje)

gre za prvo zaposlitev, ocena iz 2015 je 5 pravtako iz 2016, 2017 pa dobim marca 2017, ali potem vseeno napredujem ali ne? Bo pa gotovo ocena za 2017 tudi 5, skupaj 15

Ti kot PS na vaši šoli urejaš tudi kadre. Torej bi to morala vedeti. Ali vsaj vedeti kam pogledati…

Dodatek za preseženo izobrazbo presega samo v primeru, da delaš na DM, ki zahteva univerzitetno izobrazbo, ti pa imaš znanstveni magisterij ali pa doktorat.

Zaposlila si se aprila 2015, torej imaš oceno za 2015. Leta 2015, 2016 in 2017 se štejejo v napredovalno obdobje, torej boš z dobrimi ocenami lahko napredovala po ocenitvi marca 2018, pri plači se bo poznalo decembra 2018.

Pa še to:

Z MIZŠ so vas sigurno obvestili, da od 1.7.2017 nisi več na del. mestu poslovni sekretar, temveč na delovnem mestu J026026 Tajnik VIZ VI – začetni plačni razred je 23.

Nič se čudit. Govorimo o študiju bolognese :-/ Pa najbrž o letniku po 1990 :- ///

barca ali je res da se napredovalno obdobje šteje samo celo leto, v tem primeru bi napredovala šele 1.4.2019 nič prej, ker leto 2015 sem se zaposlila šele 1.4. in je le delna ocena in ne cela

Ne

http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPredpisa?id=URED4797
4. člen
(Postopek ocenjevanja)
3) Pri postopku ocenjevanja se ocenijo javni uslužbenci, ki so v prejšnjem koledarskem letu opravljali delo najmanj šest mesecev. Ocenijo se tudi tisti javni uslužbenci, ki so zaradi napotitve s strani delodajalca odsotni več kot šest mesecev in ki so odsotni več kot šest mesecev zaradi poškodbe pri delu, poklicne bolezni in starševskega varstva (porodniški dopust).

Uredba nikjer ne govori o kakih delnih ocenah.

torej bi po vaše napredovala drugo leto marca 2018 in izplačilo dobila pri decembrski plači 2018?

Vidim, da v ocene ne dvomite, kar je tudi realno pričakovati, saj dobi 99{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} zaposlenih v javnem sektorju nadpovprečne ocene.

Kot piše zgoraj – a letos pa nisi napredovala z uskladitvijo plačne skupine J?

sem, sedaj pa bi še iz naslova 3 ocenjevalih let

Kot piše zgoraj – a letos pa nisi napredovala z uskladitvijo plačne skupine J?
[/quote]
Napačno pojmovanje.
To NI NAPREDOVANJE, temveč povišan izhodiščni plačni razred, ki je rezultat pogajanj med sindikati in vlado in posledično spremenjeno KP in spremenjenim PR zaposlenega.
Tudi v naši ustanovi so vsi govorili o “napredovanju”, zato je pol kadra menilo, da so eni “napredovali” en razred, drugi pa dva razreda, ker se je tako somovoljno odločil delodajalec in tako odločil po lastni želji. Torej, smo jim komaj dopovedali, da ni šlo za “napredovanje”.

barca in ostali, če vas prav razumem (zaposlila sem se 1.4.2015 napredovala bom pa drugo leto 2018, na račun pa bo pri decemberski plači in ne sele marca 2019

New Report

Close