Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Hitrost hoje km

Hitrost hoje km

Koliko hoje na dan, da bi shujsala 10kg?
S 5km dnevno ne shujsam ze 4 mesec. Ne jem pa vec, spustila sem en obrok. Sem v stresu, slabo spim. Koliko moram prehodit dnevno?

Prehodiš med 50 in 60 km tedensko ali minimalno 30 km tedensko, če tečeš. Če hodiš navkreber, vsaj eno uro na dan.

Pa verjetno je tudi važno, kakšna je to hoja – hitra, da se preznojiš ali čist u izi.

Če bi rekla, da se ti v enem mesecu ne pozna nič, ok, bi mogočeše šlo, ampak, da si iz kavčanja šla na hojo in da spuščaš en orbok in to delaš 4 mesece, bi se ti moralo poznati vsaj 1-2kg na mesec, torej v 4ih mesecih 4-8kg.
Spanje sicer vpliva na hujšanje, ampak kljub nespanju, bi se ti moralo nekje nekaj poznati.

Mislim, da nekaj delaš narobe.
Sklepam, da je tvoj vnos kalorij še vedno previsok, da bi hujšala.
Mogoče res spuščaš 1 obrok, a pri drugih nadoknadiš?
Mogoče si pej jedla toliko več, da si se redila in zdaj, ko 1 obrok spuščaš, ješ ravno toliko, kot porabiš.

Stres načelma požre kilograme, ker zavira apetit, ampak jaz osebno ob stresu jem in jem in jem in se zato tudi redim.

Vsak dan na tešče spij sok dveh limon, pa bodo kile šle dol.

Za izgubo 1 kg, moraš porabiti 9000kcal.
Recimo, da porabiš pri eni uri hoje 300kcal (če hodiš zelo počasi še manj, če tečeš pa več, če je v hrbi tudi več kot po ravnem pa odvisno tudi od tvoje teže…). V 30 urah hoje zgubiš 1kg, če seveda izgubljenih kalorij ne nadomestiš s hrano.

80{04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} uspeha pri hujšanju je prehrana.. izpustila si en obrok, pa ga verjetno nevede zaradi lakote nadomeščaš pri ostalih obrokih. ne izpuščaj obrokov, zmanjšaj kalorični vnos, povečaj zelenjavo in imej voljo še naprej.


Jaz vsak dan hitro prehodim 8 km, ne shujšam nič, ker nimam kam, pa ful velko jem, da ne shujšam.
Če boš hitro prehodila vsaj 5 km, jedla manj, sploh se ne nažirat sladkega sadja, pila 6 kozarcev vode boš shujšala. Ne bo pa to v 1 tednu!
Jaz če ne večerjam obilno, v 1 tednu shujšam 2 kg ob takem tempu ki ga imam.

10.000 korakov vsak dan te vodi do hujšanja. Jaz svetujem ravno obratno kot predhodnica, raje posezi po kosu sadja, kot po kosu kruha.

Se bojim, da v eni uri hoje ne pokuriš 300 kalorij, pa tudi, če jih, je to izjemno malo … to ti je en kos kruha z malo masla in sira.

Treba je oklestit vnos kalorij. Z leti jih itak rabiš vedno manj … ne vem, koliko si stara, ampak verjetno bi morala pojesti tam okrog 1600 kalorij maks.

Se bojim, da v eni uri hoje ne pokuriš 300 kalorij, pa tudi, če jih, je to izjemno malo … to ti je en kos kruha z malo masla in sira.

Treba je oklestit vnos kalorij. Z leti jih itak rabiš vedno manj … ne vem, koliko si stara, ampak verjetno bi morala pojesti tam okrog 1600 kalorij maks.
[/quote]

50g kruha je cca 150kcal, 10g masla (to je tak hitro na kruhi, da sploh ne veš kdaj!) je cca 90kcal in 10g sira (to ni nič sira!) je cca 35kcal. Zame osebno to sploh ni nobena malica in noben sendvič, mogoče pred kosilom, če sem res lačna, da me ne pobere do kosila.

Želim povedat, da se sploh e zavedamo, koliko kalorij ima naša hrana, ker na videz se zdi, da si komaj nekaj pojedel, v resnici si pa zmazal uala kaloroj in si še vedno lačen.

50g kruha je cca 150kcal, 10g masla (to je tak hitro na kruhi, da sploh ne veš kdaj!) je cca 90kcal in 10g sira (to ni nič sira!) je cca 35kcal. Zame osebno to sploh ni nobena malica in noben sendvič, mogoče pred kosilom, če sem res lačna, da me ne pobere do kosila.

Želim povedat, da se sploh e zavedamo, koliko kalorij ima naša hrana, ker na videz se zdi, da si komaj nekaj pojedel, v resnici si pa zmazal uala kaloroj in si še vedno lačen.
[/quote]

Sem napisala malo na pamet, pa vidim, da se nisem dosti zmotila. Ja, teh kalorij se hitro nabere, saj zato pa imamo probleme. Veliko ljudi misli, da če nekaj malega miga, potem pa lahko poje celo še malček več … dva kosa kruha namesto enega in evo, narediš celo plus, namesto da bi minus.

Daj si nabavi za začetek lahko tudi zložljive palice in hodi po nordijsko. Probaj hoditi malo hitreje, dela se dolge korake in palice zapika diaognalno kot smučarski tekači. Poraba energije bo veliko večja. Te tedne je veliko tudi brezplačnih tečajev nordijske hoje po Sloveniji

New Report

Close