Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Oddajanje delno opremljenega stanovanja?

Oddajanje delno opremljenega stanovanja?

Ima kdo izkušnje s tem? Gre za novogradnjo v bližini Centra v Lj., pa me najprej zanimajo vaše izkušnje, kakšni najemniki najemajo stanovanja z višjimi najemninami. So bolj zanesljivi od drugih?
Oprema celotnega stanovanja bi prišla minimalno 40-50.000 eur, oddala pa bi ga verjetno za okoli 1.500/mesec, morda kaj več. Glede na to, da lahko dobiš najemnika, ki ti na koncu vse sesuje oziroma oprema ne gre v davčno olajšavo, se mi to ne izplača.
Premišljujem, da bi raje oddala praznega ali pa bi opremila le kuhinjo, kopalnico in utiliti, ker so vse ištalacije prilagojene načrtu notranje opreme, ki ga je izdelal arhitekt.
Vaše izkušnje? Kako je z oddajanjem praznih ali deloma opremljenih stanovanj? Kašno je razmerje cen opremljeno: delno opremljeno?
Oddajala bi ga dolgoročno, pogodba bi bila sklenjena za eno leto z možnostjo podaljšanja, v obliki notarskega zapisa ki bo neporedno izvršljiv.

:-)))))))))))))))))))))))))))))))

Sem opazila, da veliko kdo išče delno opremljeno. Se pravi kuhinja in kopalnica.
Sklad oddaja popolnoma prazna stanovanja za 7 € na m2. Klet,balkon in parkirni prostor pa za 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} cene. Kar je neprofitna najemnina.
Če je delno opremljeno lahko oddaš m2 za vsaj 13-14 € na m. + pritikline za 50 {04cafd300e351bb1d9a83f892db1e3554c9d84ea116c03e72cda9c700c854465} te cene.
Ali za več. Poskusi. Stanovanj ni več dosti na razpolago, ker jih gre ogromno za nekajdnevni najem.
Med mladimi, uspešnimi je ta cena normalna.
Oni najemajo, ker menjajo službe.
Dohodke imajo pa solidne za najem malo dražjega stanovanja.

Poznam mlado punco, ki plačuje za cca 30 m2 v Mostecu, opremljena samo kuhinjska niša in kopalnica – 600€ + stroške in ji je ta cena sprejemljiva.

1. Če oddajate delno opremljeno stanovanje, socialci pač nimajo denarja (na srečo!), da bi v opremo spalnice in dnevne sobe vložili še 10, 15.000.
Imajo komaj za mesečno najemnino, ali pa še to ne…

2. Kdor najame tako stanovanje in sam financira večji del opreme, s tem dejanjem jasno pokaže, da želi tam živeti vsaj pet let, mogoče celo deset…

Saj ljudje z denarjem niso neumni, da bi ga porabljali za najemnino. Oni namesto najemnine raje plačujejo kredit za stanovanje.

Odvisno od stanovanja.

Kako veliko je? Za tako ceno sicer lahko pričakuješ kakšnega tujega poslovneža, ki mu bo stanovanje plačevala firma, ampak v tem primeru mora biti stanovanje opremljeno.
Ali pa nekaj študentov, ki si bodo stroške delili – odvisno pač, za kakšno stanovanje gre.

Na klasične najemnike (par, družina, samske osebe) pa za tak denar ne računaj.

Ni nujno. Mladi danes menjavajo službe in so se tudi pripravljeni seliti sem in tja. Tisti seveda, ki jim kariera toliko pomeni. Nekateri imajo tudi takšno delo, da gredo recimo v drug kraj za eno leto, dokler traja nek projekt ali pa se vzpostavlja kakšna zadeva, ali kaj jaz vem. Hkrati zaslužijo dovolj, da si lahko privoščijo dražja stanovanja. Takšni bodo seveda šli v najem, ne v nakup. V tujini je to normalno, pri nas pa postaja.

A poslovnež ni samska oseba? Ali v paru? Ali pride z družino? Ne klaftraj neumnosti.

Avtorica: tisti, ki imajo za tako najemnino, ne potujejo s kavči po svetu, zato je bolje
da je opremljeno. Škodo ti lahko naredi en ali drug, s tem, da pri “bogatem” najemnku imaš šanse dobiti povrnjeno škodo -ker mu majo od kje vzeti, medtem ko pri socialcih te možnosti nimaš. Študentov v tako stanovanje ne bi dala.

Hvala za odgovore. Študentje itak odpadejo, stanovanje pa ima s teraso 115m2, dva garažna prostora. Primarno za največ 3 osebe.

Iz izkušenj, začni takoj iskat najemnika. Ker takih ni ravno veliko in znajo imeti tudi nekaj zahtev. Osnovno opremi le kuhinjo in koplanico.

Potem se pa z izbranim najemnikom meni naprej, ali bi raje opremljeno ali neopremljeno.

Ena je napisala, da se ljudje ne selijo s kavči. Naše izkušnje so drugačne. Večina tujcev, pride s svojo opremo, saj se po večini Evrope stanovanja oddajajo neopremljena. Sploh, če gre za par ali družino.

Za samske poslovneže, je pa itak preveliko.

Praviloma se neopremljena stanovanja oddajajo ceneje kot opremljena, ker je treba opremo še kupiti. Seveda obstajajo ljudje, ki bi najeli tudi delno opremljeno stanovanje, pri čemer pa jaz osebno vidim velik problem v višini tvoje najemnine. Za ta denar klasičnega para ne dobiš. Tudi če imata oba nadpovprečno plačo, je 1.500 izjemno visoko. KOt so že povedali, za tak denar iščeš poslovneže ali diplomate, kjer pa bo najbrž treba stanovanje opremiti. 1.500 ali več, s tem da stanovanje veliko 115 s teraso (koliko sploh je velika terasa in koliko je neto bivalne površine?) je pač dosti.

Bližina centra Lj? Kje točno je to? Bližino centra si ljudje različno predstavljajo, včasih je bila bližina že Rakova Jelša, ki je bila seveda opisana s Trnovo;)

Druga stvar je čas oddaje. Dolgoročno ne pomeni 1 leto z možnostjo podaljšanja. No, tako najemodajalcu kot najemniku je najbrž v interesu, da je najem dolgoročen, in v reali se to dejansko dogaja, če se ujameta in vse ostalo štima, ampak tisto eno leto z možnostjo podaljšanja pač pomeni le to, da je po enem letu lahko vsega konec in najemodajalec nima obveznosti. Sicer so določbe Stanovanjskega zakona o odpovedi s strani najemodajalca kar restriktivne.

Ce bi sam najemal stanovanje, bi to moralo biti NEOPREMLJENO. Kuhinja in kopalnica ne stejeta v “opremo stanovanja” (ce v kuhinji ni kuhinjskih aparatov). Torej:

– Kuhinja (brez aparatov)
– Kopalnica/Toaleta izdelana v celoti (ampak brez opreme)
– vse ostale sobe PRAZNE (edin tla bi morala biti izdelana)
– Razen morda v kuhinji (napa, ipd.) ne sme biti v stanovanju nobenih svetlobnih teles

Ce je stanovanje atrijsko, velikostnega reda ca. 100 m2 + nekih 25 m2 “lastne” zelenice, z energijsko izkaznico (A ali A+), novimi okni in novo vodovodno napeljavo. funkcionalno solidno razdeljeno (majhna kuhinja ca. 12 m2, dnevna soba z jedilnici tam v rangu 24 – 28 m 2 ter tremi “spalnicami” velikostnega reda 12 – 15 m2) ima svoje lastno parkirisce, klet (ca. 15 m2), avtobusno postajalisce na razdalji 3 – 5 minut pes hoje, enako vrtec, solo, banko, posto, trgovino z osnovnimi zivljenjskimi potrebscinami, zdravstveni dom, lekarno ter obcino/UE na pes razdalji ca 10 minut, ni ob glavni prometnici, je dobro zvocno izolirano in so sosedje sprejemljivi, potem bi bil (glede na konkretne karakteristike ugotovljene na mestu) verjetno pripravljen placati tam okoli 8,50 do 12 evrov za m2, ce gre za blizino LJ.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Ni nujno. Mladi danes menjavajo službe in so se tudi pripravljeni seliti sem in tja. Tisti seveda, ki jim kariera toliko pomeni. Nekateri imajo tudi takšno delo, da gredo recimo v drug kraj za eno leto, dokler traja nek projekt ali pa se vzpostavlja kakšna zadeva, ali kaj jaz vem. Hkrati zaslužijo dovolj, da si lahko privoščijo dražja stanovanja. Takšni bodo seveda šli v najem, ne v nakup. V tujini je to normalno, pri nas pa postaja.
[/quote]

Seveda ja, mimogrede bodo pa še za tisto leto ali dve opremili avtoričino stanovanje ki, kot pravi, potrebuje opremo po meri.

Ce bi sam najemal stanovanje, bi to moralo biti NEOPREMLJENO. Kuhinja in kopalnica ne stejeta v “opremo stanovanja” (ce v kuhinji ni kuhinjskih aparatov). Torej:

– Kuhinja (brez aparatov)
– Kopalnica/Toaleta izdelana v celoti (ampak brez opreme)
– vse ostale sobe PRAZNE (edin tla bi morala biti izdelana)
– Razen morda v kuhinji (napa, ipd.) ne sme biti v stanovanju nobenih svetlobnih teles

Ce je stanovanje atrijsko, velikostnega reda ca. 100 m2 + nekih 25 m2 “lastne” zelenice, z energijsko izkaznico (A ali A+), novimi okni in novo vodovodno napeljavo. funkcionalno solidno razdeljeno (majhna kuhinja ca. 12 m2, dnevna soba z jedilnici tam v rangu 24 – 28 m 2 ter tremi “spalnicami” velikostnega reda 12 – 15 m2) ima svoje lastno parkirisce, klet (ca. 15 m2), avtobusno postajalisce na razdalji 3 – 5 minut pes hoje, enako vrtec, solo, banko, posto, trgovino z osnovnimi zivljenjskimi potrebscinami, zdravstveni dom, lekarno ter obcino/UE na pes razdalji ca 10 minut, ni ob glavni prometnici, je dobro zvocno izolirano in so sosedje sprejemljivi, potem bi bil (glede na konkretne karakteristike ugotovljene na mestu) verjetno pripravljen placati tam okoli 8,50 do 12 evrov za m2, ce gre za blizino LJ.
[/quote]

P.S.: Pogodbo bi podpisal izkljucno za nedolocen cas. Odpovedni rok v prvih 6 mesecih je obojestransko 1 mesec, nato do dveh let 3 mesece in po dveh letih 6 mesecev, po 10 letih pa eno leto.

V pogodbi bi moralo biti natancno opredeljeno, na koliko casa je najemodajalec dolzan opraviti posamezna vzdrzevalna dela na objektu, oz. kdo je pooblascen, da to pocne v njegovem imenu, ter enako za okolico objekta (zelenice, parkirisca, dovozne in pespoti, urejanje gredic, zive meje, itd.)

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

P.S.: Pogodbo bi podpisal izkljucno za nedolocen cas. Odpovedni rok v prvih 6 mesecih je obojestransko 1 mesec, nato do dveh let 3 mesece in po dveh letih 6 mesecev, po 10 letih pa eno leto.

V pogodbi bi moralo biti natancno opredeljeno, na koliko casa je najemodajalec dolzan opraviti posamezna vzdrzevalna dela na objektu, oz. kdo je pooblascen, da to pocne v njegovem imenu, ter enako za okolico objekta (zelenice, parkirisca, dovozne in pespoti, urejanje gredic, zive meje, itd.)
[/quote]
Tvoje zahteve v zadnjem postu ne zdržijo, ker Stanovanjski zakon določa drugače. Odpoved s strani najemodajalca je možna zgolj v zakonsko določenih pogojih in ni nujno najbolj enostavna, zato se pogodbe za nedoločen čas praviloma ne sklepajo za profitna stanovanja. Že več kot 1 leto dolge pogodbe so prej izjema kot pravilo, če sploh kakšno najdeš. Določen je tudi odpovedni rok s strani najemnika.

Kar se tiče vzdrževalnih del, tudi SZ-1 določa, kako in kaj.

Zakon je vedno nad pogodbo. Poglej člene od nekje 80 dalje.

sto kvadratov terase za enosobno stanovanje. amerika

sem živela v delno opremljenem stanovanju.

nabavila sem najbolj poceni posteljni okvir iz dipota, plastične omare iz ikee, kavč in ostalo opremo pa sem dobila rabljeno podarjeno.

da bi pa najemala stanovanje brez kuhinje in kpoalnice za eno leto? se hecaš, ne?


Tvoje zahteve v zadnjem postu ne zdržijo, ker Stanovanjski zakon določa drugače. Odpoved s strani najemodajalca je možna zgolj v zakonsko določenih pogojih in ni nujno najbolj enostavna, zato se pogodbe za nedoločen čas praviloma ne sklepajo za profitna stanovanja. Že več kot 1 leto dolge pogodbe so prej izjema kot pravilo, če sploh kakšno najdeš. Določen je tudi odpovedni rok s strani najemnika.

Kar se tiče vzdrževalnih del, tudi SZ-1 določa, kako in kaj.

Zakon je vedno nad pogodbo. Poglej člene od nekje 80 dalje.
[/quote]

Po pravici… zanima me storitev, ki jo bom kupil. Dvomim, da je karkoli izmed nastetetega protizakonito. Kolikor vem, zakon doloca zgolj minimalne pravice in dolznosti obeh strani, medtem ko pogodba slednje jasneje definira. Seveda se sledi crki zakona, a na tak nacin, da kot kupec dobim storitev v zeljenih okvirih. Ce bi zakon tega ne omogocal, potem pac posla ne bi bil pripravljen skleniti.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Po pravici… zanima me storitev, ki jo bom kupil. Dvomim, da je karkoli izmed nastetetega protizakonito. Kolikor vem, zakon doloca zgolj minimalne pravice in dolznosti obeh strani, medtem ko pogodba slednje jasneje definira. Seveda se sledi crki zakona, a na tak nacin, da kot kupec dobim storitev v zeljenih okvirih. Ce bi zakon tega ne omogocal, potem pac posla ne bi bil pripravljen skleniti.
[/quote]
glavno da ti nekaj bluziš, nima veze da to bluzenje nima ne repa ne glave.

Ko sem jaz oddala moja stanovanja so imela opremljeno kuhinjo dnevno sobo in jedilnico predsobo in kopalnice. Dva sta imela še glavni spalnico komplet opremljeno. Sobe so bile pa prazne.
Priporocam da dodatnih sob ne opremljas. Kuhinja je pa nujna ker nihče be bo vzel za določen čas stanovanja brez kuhinje,za nedoločen čas se pa redko nasploh oddaja. Za nadstandardno stanovanja se zanimajo taki ki si jih lahko privoščijo saj so najemnine kar visoke tako da ni strahu da bi bilo sila veliko zanimanje neresnih, morda se bo našel sem in tja kak firbec ampak nič hudega. Jaz imam tujce in tudi tebi priporočam. Kakšno je trenutno stanje na trgu (kdo išče za koliko časa išče itd..) ne vem ker nimam nič več za oddat
Tudi varščino ne pozabi in nikakor studentov
Srecno


glavno da ti nekaj bluziš, nima veze da to bluzenje nima ne repa ne glave.
[/quote]

Pac postavil sem neke minimalne zahteve (poleg detajlov, ki bi jih imenoval v konkretni situaciji), ki jih pricakujem od najemodajalca. Ce jih ni pripravljen izpolniti, bo pac pogodbo sklenil z neko drugo stranko, s katero se bo sporazumel glede ponudbe in povprasevanja.

Kaj zelis pa ti povedati?

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

Pac postavil sem neke minimalne zahteve (poleg detajlov, ki bi jih imenoval v konkretni situaciji), ki jih pricakujem od najemodajalca. Ce jih ni pripravljen izpolniti, bo pac pogodbo sklenil z neko drugo stranko, s katero se bo sporazumel glede ponudbe in povprasevanja.

Kaj zelis pa ti povedati?
[/quote]
da si lahko tvoje minimalne zahteve nekam vtakneš, ker se ti bo vsak najemodajalec smejal v obraz. pod tvojimi pogoji ti stanovanja v sloveniji pač ne dobiš.


da si lahko tvoje minimalne zahteve nekam vtakneš, ker se ti bo vsak najemodajalec smejal v obraz. pod tvojimi pogoji ti stanovanja v sloveniji pač ne dobiš.
[/quote]

Potem pa nic. Ponudbe je dovolj. Avstrija, Italija, Hrvaska,… dezele s potencialom, a se kdaj naselim tam. Ce ze v Sloveniji res ne bi slo dobiti spodobne nepremicnine pod spodobnimi pogoji.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

A si ti kaj skadu alu pojedu?

Kaj pa če ima vse to. Razen da je lekarna malo dalj?
To je eno klanfanje…

Avtorica posta zivi nekje v oblakih…

sto kvadratov terase za enosobno stanovanje. amerika

sem živela v delno opremljenem stanovanju.

nabavila sem najbolj poceni posteljni okvir iz dipota, plastične omare iz ikee, kavč in ostalo opremo pa sem dobila rabljeno podarjeno.

da bi pa najemala stanovanje brez kuhinje in kpoalnice za eno leto? se hecaš, ne?
[/quote]

Doro preberi post…. 115 kvadratov je s teraso vred !!celo stanovanje ima to kvadraturo..
stanovanje pa ima s teraso 115m2, [/b in nikjer ni napisano, da je enosobno. .

Pac, odvisno od zahtev najemnika. Ce mu je to sprejemljivo, bosta skompenzirala z nizjo ceno najema. Ce mu ni, se bo zahvalil in sel iskat bolj primerno stanovanjsko enoto zase. To ni nikakrsen problem.

________________________________________________________________________________________________________ » Respect My Existence or Expect My Resistance! «

New Report

Close