Najdi forum

Naslovnica Forum Starševski čvek Avto na lizing in otroški dodatek

Avto na lizing in otroški dodatek

Pozdravljeni,

Kupujem avto na lizing in me zanima, če morda kdo ve, če se takšen nakup upošteva pri uveljavljanju otroškega dodatka. Nekaj podatkov sem dobila na internetu in naj se takšen nakup ne bi upošteval, me pa zanimajo še druga mnenja.
Glede na to, da si pri nakupu takšnega avta samo uporabnik na CSD verjetno ne morejo ugotoviti, da si opravil nakup avta….ali pač?

Csd za avto izve ko se registrira nate. Ampak se registracijo avta si cist narobe tolmacijo. Ce je avto registriran na nekoga,to samo po sebi ne pomeni da gre tudi za lastnistvo avta.

Ce mas gnar za fafing me rabis dodatkov.

Sem mislila, da tega podatka na CSD ne morejo ugotoviti, ker si tudi v prometni zaveden samo kot uporabnik in ne lastnik. Dandanes pa res imajo vpogled v vse.

…pa se jih okol prinasajo, a ne??

mater!

Lizing se ne upošteva pri premoženju.

Pa tudi, če bi se, to pomeni npr. za 20000 e vredno vozilo v tričlanski družini 4,2 e upoštevanega zneska na osebo.

Leasin pa res ni nakup? Saj nisi lastnik a ne?? Vsaj 3-7 let dokler ne odplacas (ce ti uspe) nisi lastnik a ne? Kako ti lahko potem leasing avto stejejo v premozenje???

Kdo je rekel da ga. Sej ga ne morejo.

Torej na socialni ugotovijo, da imam nov avto, upoštevajo ga pa ne.

Ni tvoj avto a ne? Ti ga sam vozis :). Probaj ga prodat pa bos vidla, da nimas kaj ker ni tvoj.

Se zavedam, da ni moj in da ga ni možno prodati, ker pač ni v moji lasti. Sem pa brskala tukaj gor na forumu in je par uporabnikov komentiralo, da so jim na CSD upoštevali tudi lizing, tako, da vsak drugače reče.

Za lizing ne vem, kako ga upoštevajo, kar se pa razlik tiče, pa drži: mi imamo vsa leta približno iste dohodke in premoženje, pa nam ga na vsaki odločbi upoštevajo malo drugače.

Za lizing ne vem, kako ga upoštevajo, kar se pa razlik tiče, pa drži: mi imamo vsa leta približno iste dohodke in premoženje, pa nam ga na vsaki odločbi upoštevajo malo drugače.
[/quote]

Nam isto. Vsakič drgač!

Imam že drugi avto na lizing ( obakrat vzela novega) in še nikoli mi ga niso upoštevali pri otroškem dodatku. Je pa res, ko je lizing potekel in je bil avto na moža pisan, smo padli za en razred višje in manj dodatka. Avto so pa oni ocenili po svoje, itak da tok za njega nismo dobili, ko smo prodajali.

a si ponosna da državo cuzaš?

a si ponosna da državo cuzaš?
[/quote]

In prav je tako, saj tudi država cuza njo in denar, ki ga sama s svojim delom zasluži.

Če si boš isti avto vzela na kredit ti ga bodo. Isto je pri nakupu stanovanja ….

Obrokov za kredit seveda ne upoštevajo.

Če ste pametni – vse na lizing!

Ne zdi se mi prav – ampak takšen je sistem (ki ga je naredil človek)!

Ne vem kako je za OD, vem pa, da so mojemu očetu, ko je ostal brez službe dali le polovično socialno podporo, ker so ugotovili, da ima avto na lizing za 14k eur. Je sicer po 2 mesecih uspel najti novo službo, tako da se ni pritoževal oz. gledal da proda avto..

Avte se kupuje z gotovino in ne krediti / lizingi.

Če je eksistenca ženske odvisna od tega, kako ji bo CSD ovrednotil avto oz. od višine otroškega dodatka, več kot očitno razmišlja o nečem, česar si ne more privoščiti. Kam to vodi, vemo vsi. In ne razumem, kako se večini zdi normalno živet prek svojih zmožnosti, potem pa v jok in na drevo, ko se kaj zalomi.

Še bolj nedoumljivo se mi zdi, zakaj se tolikim zdi goljufanje sistema normalno in celo upravičeno?! Država smo nič drugega kot jaz in ti in tvoj sosed, prijatelj, mama, oče itd. In nategujete natanko te ljudi (in sami sebe tudi).

Če bi vsak od nas goljufal, ta država (ne glede na to, za kakšno jo nekateri imate), že zdavnaj padla. Bi videli potem zastonj šolanje, dostopn zdravstvo, gasilce itd. itd. Vsaka država se financira iz davkov svojih državljanov, in Slovenija sploh ni nič posebnega glede tega. Če bi kdo kdaj pogledal kakšno lestvico, bi videl, da smo daleč od vrha. Ampak najlažje je seveda videti samo svojo rit in tisto, kar hočeš videti. Vsem takim želim, da poskusijo malo tujine. Po možnosti Ameriko. Boste potem malo bolj znali ceniti, kar imate, ne pa samo gledali, kje lahko kaj potegnete samo zase.

Avte se kupuje z gotovino in ne krediti / lizingi.

Če je eksistenca ženske odvisna od tega, kako ji bo CSD ovrednotil avto oz. od višine otroškega dodatka, več kot očitno razmišlja o nečem, česar si ne more privoščiti. Kam to vodi, vemo vsi. In ne razumem, kako se večini zdi normalno živet prek svojih zmožnosti, potem pa v jok in na drevo, ko se kaj zalomi.

Še bolj nedoumljivo se mi zdi, zakaj se tolikim zdi goljufanje sistema normalno in celo upravičeno?! Država smo nič drugega kot jaz in ti in tvoj sosed, prijatelj, mama, oče itd. In nategujete natanko te ljudi (in sami sebe tudi).

Če bi vsak od nas goljufal, ta država (ne glede na to, za kakšno jo nekateri imate), že zdavnaj padla. Bi videli potem zastonj šolanje, dostopn zdravstvo, gasilce itd. itd. Vsaka država se financira iz davkov svojih državljanov, in Slovenija sploh ni nič posebnega glede tega. Če bi kdo kdaj pogledal kakšno lestvico, bi videl, da smo daleč od vrha. Ampak najlažje je seveda videti samo svojo rit in tisto, kar hočeš videti. Vsem takim želim, da poskusijo malo tujine. Po možnosti Ameriko. Boste potem malo bolj znali ceniti, kar imate, ne pa samo gledali, kje lahko kaj potegnete samo zase.
[/quote]

Ne gre za eksistenco ženske, gre za eksistenco družine!

Drugače pa se kar strinjam s tabo!

Avte se kupuje z gotovino in ne krediti / lizingi.

Če je eksistenca ženske odvisna od tega, kako ji bo CSD ovrednotil avto oz. od višine otroškega dodatka, več kot očitno razmišlja o nečem, česar si ne more privoščiti. Kam to vodi, vemo vsi. In ne razumem, kako se večini zdi normalno živet prek svojih zmožnosti, potem pa v jok in na drevo, ko se kaj zalomi.

Še bolj nedoumljivo se mi zdi, zakaj se tolikim zdi goljufanje sistema normalno in celo upravičeno?! Država smo nič drugega kot jaz in ti in tvoj sosed, prijatelj, mama, oče itd. In nategujete natanko te ljudi (in sami sebe tudi).

Če bi vsak od nas goljufal, ta država (ne glede na to, za kakšno jo nekateri imate), že zdavnaj padla. Bi videli potem zastonj šolanje, dostopn zdravstvo, gasilce itd. itd. Vsaka država se financira iz davkov svojih državljanov, in Slovenija sploh ni nič posebnega glede tega. Če bi kdo kdaj pogledal kakšno lestvico, bi videl, da smo daleč od vrha. Ampak najlažje je seveda videti samo svojo rit in tisto, kar hočeš videti. Vsem takim želim, da poskusijo malo tujine. Po možnosti Ameriko. Boste potem malo bolj znali ceniti, kar imate, ne pa samo gledali, kje lahko kaj potegnete samo zase.
[/quote]

Prav.Bomo prišli kar k tebi, pa nam daj gotovino.Bomo vsi z veseljem kupili avto na gotovino!
Kar se pa ostalega tiče : sita vrana lačni ne verjame.
Nisem na socialni, imam višjo izobrazbo za NDČ. Pa odrasle otroke.
Vendar razumem ljudi, ki imajo družino, kredit za stanovanje in nujno potrebujejo avto.
Najlažje ga je kupiti na leasing, otroške dodatke pa tudi privoščim vsem.
Kako je v ZDA, me ne zanima, vem pa, da je takoj čez mejo za otroke dosti bolje poskrbljeno, kot pri nas.

Prav.Bomo prišli kar k tebi, pa nam daj gotovino.Bomo vsi z veseljem kupili avto na gotovino!
Kar se pa ostalega tiče : sita vrana lačni ne verjame.
Nisem na socialni, imam višjo izobrazbo za NDČ. Pa odrasle otroke.
Vendar razumem ljudi, ki imajo družino, kredit za stanovanje in nujno potrebujejo avto.
Najlažje ga je kupiti na leasing, otroške dodatke pa tudi privoščim vsem.
Kako je v ZDA, me ne zanima, vem pa, da je takoj čez mejo za otroke dosti bolje poskrbljeno, kot pri nas.
[/quote]

Do neke točke imaš prav, AMPAK – avtorica teme se verjetno sekira za OD, ker bo kupila avto višjega cenovnega razreda. Avto tam do 7k eur mislim, da se nikjer ne upošteva in za eno povprečno družino s povprečnimi dohodki dražji avto res ni potreben.

Avte se kupuje z gotovino in ne krediti / lizingi.

Če je eksistenca ženske odvisna od tega, kako ji bo CSD ovrednotil avto oz. od višine otroškega dodatka, več kot očitno razmišlja o nečem, česar si ne more privoščiti. Kam to vodi, vemo vsi. In ne razumem, kako se večini zdi normalno živet prek svojih zmožnosti, potem pa v jok in na drevo, ko se kaj zalomi.

Še bolj nedoumljivo se mi zdi, zakaj se tolikim zdi goljufanje sistema normalno in celo upravičeno?! Država smo nič drugega kot jaz in ti in tvoj sosed, prijatelj, mama, oče itd. In nategujete natanko te ljudi (in sami sebe tudi).

Če bi vsak od nas goljufal, ta država (ne glede na to, za kakšno jo nekateri imate), že zdavnaj padla. Bi videli potem zastonj šolanje, dostopn zdravstvo, gasilce itd. itd. Vsaka država se financira iz davkov svojih državljanov, in Slovenija sploh ni nič posebnega glede tega. Če bi kdo kdaj pogledal kakšno lestvico, bi videl, da smo daleč od vrha. Ampak najlažje je seveda videti samo svojo rit in tisto, kar hočeš videti. Vsem takim želim, da poskusijo malo tujine. Po možnosti Ameriko. Boste potem malo bolj znali ceniti, kar imate, ne pa samo gledali, kje lahko kaj potegnete samo zase.
[/quote]

He he, kar poskusi kupiti nov avto z gotovino :-)))) Nobena avto hiša ne posluje tako (ne sme). Bo kar lepo treba na banko in nakazat.
Sicer pa se strinjam, da jih veliko nateguje državo in se pri tem izgovarja na to, da se pač znajdejo in da drugi tudi to delajo. Ja, tako kot veliki tajkuni, tudi male barabe goljufajo, samo so preneumne, da bi goljufale še bolj. Če bi imele šanso, bi bile enake kot velike barabe.

He he, kar poskusi kupiti nov avto z gotovino :-)))) Nobena avto hiša ne posluje tako (ne sme). Bo kar lepo treba na banko in nakazat.
Sicer pa se strinjam, da jih veliko nateguje državo in se pri tem izgovarja na to, da se pač znajdejo in da drugi tudi to delajo. Ja, tako kot veliki tajkuni, tudi male barabe goljufajo, samo so preneumne, da bi goljufale še bolj. Če bi imele šanso, bi bile enake kot velike barabe.
[/quote]
verjetno ni imel v mislih, da prideš tja s petstotkami v žepu, ampak da imaš na računu dovolj denarja, da avto kupiš brez kredita.

sicer pa je avto trajna dobrina, za katero je pametno in smiselno vzet kredit/lizing, če ti pač redni dohodki ne dopuščajo tega, da ga skeširaš.
avto je nuja in ne luksuz in načeloma ne moreš hodit par let peš ali s kolesom okoli, da si našparaš za avto, sploh, ker imamo v sloveniji javni prevoz zanič, kakor hitro se odseliš več kot 10 km iz centra.

moja mama recimo nima izpita in živi nekje daleč na podeželju, 70 km proč od mene in 110 km proč od sestre. če naju ona želi obiskat, rabi pomoč nekoga, da jo zapelje 10 km do prve železniške ali avtobusne postaje, recimo. ona, ki je v penziji, si lahko privošči, da je pač odvisna od drugih, ker ponavadi nikoli ni take nuje, da bi bilo treba zdaj takoj biti kje.
če pa imaš službo in male otroke, pa si ne predstavljam, da si kje v rovtah brez lastnega prevoznega sredstva.

živim v malem selu tik poleg maribora. enkrat sem hčer peljala z javnim prevozom v europark. zaradi nemogočih povezav je trajalo uro in pol, da sva prispeli na cilj. z avtom si tam v 15 minutah.


Nekaj v tej zgodbi ne more biti pravilno:
http://www.mddsz.gov.si/si/uveljavljanje_pravic/socialna_zakonodaja/

Uveljavljanje socialnih transferjev ureja Zakon o uveljavljanju pravic iz javnih sredstev (ZUPJS).

Denarne prejemke je vlagatelj dolžan uveljavljati v naslednjem zaporedju:
1. otroški dodatek,
2. denarna socialna pomoč,
3. varstveni dodatek,
4. državna štipendija.

Premoženje, ki se ne upošteva
•stanovanje (stanovanjska hiša), v katerem oseba dejansko prebiva in ima prijavljeno stalno prebivališče, do vrednosti primernega stanovanja (IZJEMA: denarna socialna pomoč in varstveni dodatek, pri katerih se vrednost primernega stanovanja ne ugotavlja, ampak se kot premoženje NE šteje stanovanje (stanovanjska hiša), v katerem oseba dejansko prebiva in ima prijavljeno stalno prebivališče ter katerega vrednost NE presega ali dosega višino 120.000 EUR); če imajo vlagatelj in osebe, ki se upoštevajo pri ugotavljanju materialnega položaja, v lasti več stanovanj, se kot premoženje ne upošteva le tisto stanovanje, kjer ima stalno prebivališče večina oseb; v primeru, da je na več stanovanjih prijavljeno enako število oseb pa tisto, kjer ima vlagatelj stalno prebivališče,
•vsako osebno vozilo oziroma enosledno vozilo do vrednosti 28-kratnika osnovnega zneska minimalnega dohodka (10.781,14 EUR),
•vsako osebno vozilo, prilagojeno prevozu težko gibalno oviranih oseb,
premoženje, za katerega ima oseba kot najemojemalec sklenjen finančni ali poslovni najem (lizing),
•predmeti, izvzeti iz izvršbe, razen gotovine,
•poslovni prostori in poslovne stavbe, drugi objekti in premično premoženje, ki ga vlagatelj ali druga oseba, ki se upošteva pri ugotavljanju materialnega položaja, uporablja za oziroma pri pridobivanju dohodka iz dejavnosti,
•kmetijsko, vodno in gozdno zemljišče, ki daje dohodek,
•sredstva dodatnega pokojninskega zavarovanja, vpisana na osebnem računu zavarovanca pri skladu obveznega dodatnega pokojninskega zavarovanja ali pri pokojninskem skladu ali zavarovalnici, ki izvaja prostovoljno dodatno pokojninsko zavarovanje,
•bančna sredstva, ki jih je oseba prejela izključno za nakup ali gradnjo stanovanja,
•kmetijsko in gozdno zemljišče, ki ga oseba zaradi starosti nad 63 let za ženske in nad 65 let za moške, bolezni, invalidnosti ali drugih osebnih lastnosti upravičenca, na katere upravičenec ni mogel vplivati oziroma jih ni mogel preprečiti, ni bila sposobna obdelati, dohodka pa s prodajo ali oddajo v najem ali zakup ni mogoče pridobiti pri čemer nezmožnost obdelovanja do starosti 63 let za ženske in 65 let za moške ugotavlja invalidska komisija po predpisih o pokojninskem in invalidskem zavarovanju,
•denarna sredstva samske osebe, če nima prihrankov, višjih od treh minimalnih dohodkov, ki pripadajo samski osebi (od 1.6.2018 1.155,15 EUR) oziroma treh minimalnih dohodkov, ki pripadajo družini, vendar največ do 2500 evrov (velja samo za denarno socialno pomoč)

New Report

Close